Şimdi Ara

/ / FOOTBALL MANAGER 2020 / [ANA KONU] / / [v20.4.4] (1079. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
23.475
Cevap
149
Favori
1.414.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10771078107910801081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asa1992

Bazı ligleri çıkar bence.Yani max 5 lig yeterli oluyor normal oyun hızı için
    5 büyük lig var hocam sadece hatta hep birinci ligler seçili o derece düşünün. İlk yıllarda çok iyi oluyor oyunun hızı, zaman geçtikçe çok ağırlaşıyor.
  • Ninika N kullanıcısına yanıt
    4.soruna cevap verebilirim.Yani o olay genelde ya sözleşmesine 1 yıl kalıp adam uzatmama kararı alınca ve bunu medyaya yayınca oluyor ya da sen onu transfer listesine koyduğunda değerinden az teklifler gelebilir.Zaten değerinden yüksek teklifler genelde satmayı düşünmediğin(Transfer listesine koymadığın)oyunculara geliyor.Benim en büyük gelir elde ettiğim oyuncum 4.4 m € ya almıştım 28.5 m € ya satmışım.Bedelsiz alıp sattıklarımı saymadım.Bedelsiz alıp daha çok gelir elde ettiğim de olmuştur.
  • miyavlayankirpi kullanıcısına yanıt
    Şeyden olabilir o reis ya veteran oyuncular futbolu bırakıp menajer oluyor ama diğer taraftan da alt yapıdan sürekli oyuncu çıkıyor o yüzden olabilir
  • Wallcroft kullanıcısına yanıt
    Reis o biraz uyum meselesi.Bende de oldu böyle adam cidden iyi forver önceki sezonunda falan 20 gol atmış ben alıyorum adam 9 gol falan atıyor ya yedekte tutup başka bi forvet alıcaksın ya da satıcaksın.Yani aslında gerçekçilik katmış oyuna. Günümüz futbolunda da öyle değil mi ? Her iyi forvet her iyi takımda çok gol atıyor mu atmıyor. Takıma uyum sağlamassa sat yeni forvet al.
  • VAR'a gidilip akan pozisyonun iptal edildiği bir hakem hatası bulunan bir oyun. Bu kadar tecrübeli bir firmadan böyle bir hata olmaz.Sarı kart pozisyonlarında falan da gidiyor ve karta gerek yok diyerek oyunu serbest vuruşla falan başlatıyor. İlginç bir hakem sistemi var.
  • asa1992 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten en son 2.sezon devre arasında dediğim üçlüyü satıp Bacca, Draguş ve Cardona’yı aldım. Bacca baya sağlam verim verdi, Draguş ise eh işte diyelim vasatüstü. Cardona ise oynayamadığı için uyum sağlayamadı. Artık üçüncü sezonda komple forveti tekrar yeniledim. Komple forvete en uygun isim olan Schick’i aldım Roma’dan listeye koymuşlardı, iyi verim aldım onunla devam ediyorum şimdi. Dediğiniz gibi hem biraz uyum hem de taktiğe uygunluk meselesi. Ayrıca dikkat ediyorum forvetin tekniği ne kadar yüksek olursa olsun zihin zayıfsa (Karar Alma 11-12 falan örneğin) verim alamıyorum hiçbir şekilde, zaten hem teknik hem zihini yüksek futbolcular top class oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wallcroft -- 25 Temmuz 2019; 20:49:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    TERRA isminde bi forvet var Brezilyalı SPO alt yapılı istersen al bi dene. Ucuz zaten genç yetenek. Ben de 4 yıl oynadı ort. 14 gol attı 20m € Aston Villa ya sattım
  • asa1992 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam Brezilya 1. Lig açıktı oyunda, databasede varsa bi bakayım.

Daha böyle farklı mevkilere oyuncular önerebilirim PM at yeter
  • Turkiye liginde transfer yamasi olmadan oynuyorum. Kasimpasadayim , baya yetenekli turk oyunculari kadroma kattim . Bazi sorularim var

1-Forvetim diagne gol atamiyor
    2- 4-5-1 olan taktigimdeki kanatlari ic forvet yapmami onerirnisiniz ?
    3- fm18 de hileli taktik vardi 3 yaratici forvet koyarsan baya iyiydi ayni taktiklerden bu oyunda da varmi ?
    4- anlamadigim bisekilde ligde 13.yum ama ucl de 3 de 3 yaptim shaktar ve psv yi eleyip gruba kalarak.

• dogan107 kullanıcısına yanıt
    1-Bu gayet normal. Forvetini değiştir reis.

4-Oyuncuların maça odaklanma şekli ya da rakip takımların seni tanıması daha az olduğu için böyle şeyler olabilir.Belki de senin taktiğin onları yenmek için birebirdir yani.Gerçek hayatta da Man U. yu yenen Fener ligde pek iyi değildi veya Osmanlıspor Villareal'i yenmişti ama ligde kimlere yenildi. Bu biraz da oyuncuların maça odaklanması ile alakalı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogan107

Turkiye liginde transfer yamasi olmadan oynuyorum. Kasimpasadayim , baya yetenekli turk oyunculari kadroma kattim . Bazi sorularim var

1-Forvetim diagne gol atamiyor
    2- 4-5-1 olan taktigimdeki kanatlari ic forvet yapmami onerirnisiniz ?
    3- fm18 de hileli taktik vardi 3 yaratici forvet koyarsan baya iyiydi ayni taktiklerden bu oyunda da varmi ?
    4- anlamadigim bisekilde ligde 13.yum ama ucl de 3 de 3 yaptim shaktar ve psv yi eleyip gruba kalarak.
    1) forvetlerin gol sıkıntısı bende de var, atamıyorlar. pozisyon alması düşüktür, yüksekleri de çok pahalı. taktiğinde ne olarak oynuyor o önemli.

mesela pivot santrfor oynuyorsa bir oyuncu, oyunu kenarlardan kurmalısın, bol orta gerekiyor. kanatların orta yapması top sürmesi ve hızı yüksek olmalı.
    pivot oyuncu varken göbekten oyun kurdurursan verim alamazsın. aslında çoğu şey taktikle alakalı. ben fırsatçı golcü de oynatsam yaratıcı forvet de oynatsam karşı karşıya kaçırıyor allahtan ljacic yardıma geliyor atıyor, yusuf yazıcı da gayet iyi...

2) taktiğindeki oyuncular buna müsaitse yapabilirsin (iF yaptığında tam yeşil oynayıp oynamaması da önemli)

3) hileli taktik işini bilmiyorum ben. genç oyunculara odaklanıyorum. genç genç alıyorum, yoksa türkiye liginde tutunman imkansız. netten şöyle birşey yapabilirsin. genç oyuncu aratabilirsin forumlardan falan.. işine yarayabilir. mesela dadasov iyidir :)

4) konsantrasyon önemli, özellikle maç önü konuşmalar falan. benim yardımcı antrenör guti. (Beşiktaşım) maç önlerini büyük çoğunlukla ben konuşurum. hele ki büyük maç konuşmalarını asla atlamam. maç sonrasına duruma göre ona bırakırım. hatta maç içinde bile konuşma yaparım odaklanın falan diye..

• Alt liglerden bir takım alıp zirveye çıkarmaya çalışayım diyorum. Takım tavsiyeniz var mı? Bir de İngiltere düşünüyorum da bu brexit olayı falan yabancı sınırı ne durumda?
  • Arkadaşlar oyuna başlarken database büyüklüğünü hangisini seçiyorsunuz. Küçük mü, orta mı, büyük mü? Bir de kaç ülke saçiyorsunuz. Yüklemeler sanki uzun sürüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Venomstr

Arkadaşlar oyuna başlarken database büyüklüğünü hangisini seçiyorsunuz. Küçük mü, orta mı, büyük mü? Bir de kaç ülke saçiyorsunuz. Yüklemeler sanki uzun sürüyor?
    büyük seçyorum. bilgisayarın donanımına göre seçmek mantıklı bence. seçtiğin ülkelerin alt ligleri falan da oluyor. ayrıca sadece görüntüleme mi yoksa oynanabilme mi olduğunu da seçmen gerekiyor.

mesela almanya 2. ligi de ekledin. görüntüleme dersen sadece bakabilirsin alt liglerde ne olduğuna, ama oynanabilir dersen ilerde almanya 2. ligden takıma da gidebilirsin demek. tabii bu ek data çıkarıyor ister istemez yavaşlıyor oyun.

ligleri seçmezsen de aradığın oyuncu çıkmayabiliyor. iki ucu da karışık.. dengeyi kurmak gerek. donanım, oyunda almak istedğin takım, gençler ve ucuz topçu arıyorsan brezilya arjantin gibi ligleri açıp açmama..vs birsürü seçenek var. uygun olanı seçmelisin. ne seçersen seç büyük database seç..

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Ben çok lig seçtim, görülenebilir dedim. Yüklemeler baya uzun sürdü, ya da oyunu kaydetmesi. Amacım o ligdeki takımları oynamak değil, futbolcularını transfer etmek. Ama niyeyse Fenerbahçe'nin transfer ettiği Allahyar Sayyadmanesh'i bulamadım.

Bendeki PC, GTX 980, i7 4790k, 16 GB Ram.
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

Alt liglerden bir takım alıp zirveye çıkarmaya çalışayım diyorum. Takım tavsiyeniz var mı? Bir de İngiltere düşünüyorum da bu brexit olayı falan yabancı sınırı ne durumda?
    Vanarama North'tan Alfreton Town'u aldım. İlk sezonda zorla da olsa lider bitirip üst lige çıktım. Şimdi de hedef playofflara kalıp üst lige çıkmak. Küme düşmemeye oynatıyor yönetim.

Yalnız şunu çözemedim. Şampiyonluk maçından önce "maçı alın şampiyon olalım" diyorum "bizden şampiyonluk beklemeniz çok" diye cevap veriyorlar. Bunu Galatasaray'da falan yaşadım.
  • quote:

Vanarama North'tan Alfreton Town'u aldım. İlk sezonda zorla da olsa lider bitirip üst lige çıktım. Şimdi de hedef playofflara kalıp üst lige çıkmak. Küme düşmemeye oynatıyor yönetim.

Yalnız şunu çözemedim. Şampiyonluk maçından önce "maçı alın şampiyon olalım" diyorum "bizden şampiyonluk beklemeniz çok" diye cevap veriyorlar. Bunu Galatasaray'da falan yaşadım.

Alıntıları Göster
    Evet hocam o muhabbet bende de oluyor hep. O yüzden kazanırsak şampiyon olacağımız maç öncesi konuşmuyorum sonra moralleri düşüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: miyavlayankirpi

Evet hocam o muhabbet bende de oluyor hep. O yüzden kazanırsak şampiyon olacağımız maç öncesi konuşmuyorum sonra moralleri düşüyor

Alıntıları Göster
    Bir de biz oyunuyoruz rakip kazanıyor. Farklı takımlar, farklı taktikler denedim aynı. 20-30 şut atıyoruz, 10 küsür kaleyi buluyor sonra adamlar 1-2 şut atıp 1-0 kazanıyor. Bu durum can sıkıcı. Gerçekte sezonda 1-2 maç böyle oluyor onun dışında ezerek oynarsan kazanırsın ama oyunda sezonda en az 20 maç böyle oluyor.

• quote:

Bir de biz oyunuyoruz rakip kazanıyor. Farklı takımlar, farklı taktikler denedim aynı. 20-30 şut atıyoruz, 10 küsür kaleyi buluyor sonra adamlar 1-2 şut atıp 1-0 kazanıyor. Bu durum can sıkıcı. Gerçekte sezonda 1-2 maç böyle oluyor onun dışında ezerek oynarsan kazanırsın ama oyunda sezonda en az 20 maç böyle oluyor.

Alıntıları Göster
    bende o kadar olmuyor, gerçekte dediğiniz gibi bir sezonda birkaç kez oluyor sadece yoksa çıldırabilirdim

• 
Sayfa: önceki 10771078107910801081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.