Şimdi Ara

Focus'un yakıt tüketimi (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
541
Cevap
2
Favori
189.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabaların yakıt tüketimleri katalog değerleri baz alınarak (yani işin mühendislik tarafı) tamamen kullanıcının gaz pedalına basış şekli ve fren kullanım eğilimi ile doğru orantılıdır. Seninki bukadar yakıyor benimki bukadar polemiğinin bağlanacak noktası yoktur çünkü eylemdeki karakterler farklıdır.

Örneğin benim arabam stationwagon, güvenlik paketli, otomatik vitesli bir focus. Ve bu araç İstanbulda kullunılıyor.

Şehir içi tüketim değerim 8,8lt/100km
    Şehir dışı tüketim değerim 6,8lt/100km

Ancak arabamı herhangi birine versem eminimki bu rakamları tutturamayacaktır.

Arkadaşlar ufak bir tavsiye sürücüyle şöförü birbirinden ayıralım lütfen gaz pedalına altında yumurta varmış gibi basın ve önünüzdeki değil de onun önündeki aracın fren lambalarına bakın göreceksinizki böyle yaptığınızda her araba az yakacak
  • Geçen ay sattığım 2001 model focus ambiente ye motor silk koymuştum 1 depo benzinle şehir içinde 680 km civarı yapıyordum..Şehir dışı 800 km yapmıştım..
  • barizosyurt bende tüp takdırdım 2001 focus ambiante ayar yapılacak bakalım nasıl olacak inşallah istediğim gibi sonuç elde ederim ama şu ana kadar performans açısından çok memnunum benzinden farkı yok,çok seri.
  • arakadaşım hiç focus koltuğuna oturup kullanmamış ,kulaktan duyma sallıyo gibi geldi bana ön düzenlerin arıza yaptığını söylüyo ben karadenizin en berbat yollarında kullanıyorum bu arabayı,öyle bi durum olsa 3 sene niye kullanayım.
  • Arkadaşlar

şehirdışı max 7 lt,
    şehiriçi max: 9 lt.

şehirdışı 6,5 / şehiriçi 8 yaktığım da çok oluyor.

Bilmiyorum da bu sitede bazıları çok atıp tutuyor. Halim gibilerine kulak asma. geçen gün clio'ya bindim. Şunu diyeyim bizim renault 12 torostan bi farkı yok. alacak olan arkadaşlara sadece şunu diyeceğim, bi focus denesin, bi de clio. aradaki kalite farkı çok fazla.

clio at arabası gibi gelecektir. malzemesi çok kötü. kaparto teneke gibi. 100 ile bile giderken güven vermiyor.
    focuc geniş, malzeme kalite, yol tutuş güzel, yakıt ise clio'ya göre belki 100 km de 1-2 ytl farkeder(10,000 km de 100-200 ytl hiçbişey), diğer artılarının yanında hiçbişey bence. 15 20 bin ytl bi araca vereceksin. bırak biraz güvenli, konforlu olsun.
  • ön düzeni arıza yapmayan ender modellerden biridir focus... kim demişse yanlış demiş....
  • takmayın öyle clio cuları. böyle adam hep çıkıyor , dolaşıp her topicte birilerine laf atıyor, sonrada kayboluyor.
    biz işimize bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırıkdiş -- 24 Nisan 2007; 18:53:48 >
  • kırıkdiş ağzına sağlık güzel cevaptı.
  • Dizelcilere son bilgi vereyim.Beni hatırlayanlara;şehir içi İstanbul trafiğinde 8,2 lt.

Benim aracı hatırlamayanlara focus HB TDCİ CVT(Otomatik)
    3400km oldu gittikçe düşüyor tüketim.Buarada ufak tefek cıtırtı pıtırtı vardı servise gittim.3M bant uyguluyolar kapılara.Aklınızda olsun varsa sesler gidin izole ediyolar ve ses falan kalmıyor.

SONUÇ OLARAK BU PARAYA ANCAK BU KADAR KONFOR OLUR....
    FOCUS U SEVMEMEK ELDE DEĞİLLLLLLL...!!!!!!!
  • arkadaşlar aracım yeni focus 1.6 trend 100 km deki yakıt tüketimim şehir içi 10 _11 litre arasında değişiyor ortalama 3,5 -4 bin devirlerde kullanıyorum yani aracın zevkini çıkartıyorum şehir dışı ortalama 100 km ile giderseniz 6,8 -- 6,4 görmeniz mümkün ama bu arabayla da 100 km hızla gitmek yani buna katlanmak zor araç ayağını gazdan çek me yapıştır diyor ......
  • ayrıca bu bor edirne de de takılıyor bir abimiz taktırdı araç uzun yolda çeyrek depo ile 325 km yapmış + performans epey artış göstermiş araç 2003 focus eski kasa ben de taktıracaktım performans için ama bidonu koyacak yer bulamadı adam arabada
  • aracım 2008 model ghia hb tdci 17200 km de.

geçen hafta ankaradan 118 ytl lik mazot aldım km'yi sıfırladım istanbula geldim otobanda 120-130 sabit hızla yol aldım halen daha ankaradan aldığım mazot var arabada ve sıfırladığımdan buyana 754 km yapmışım ve yol bilgs. 120 km daha gidersin diyo. kurban olurum ben o yol bilgisayarına
  • quote:

Orjinalden alıntı: yusufnar

Arkadaşlar

şehirdışı max 7 lt,
    şehiriçi max: 9 lt.

şehirdışı 6,5 / şehiriçi 8 yaktığım da çok oluyor.

Bilmiyorum da bu sitede bazıları çok atıp tutuyor. Halim gibilerine kulak asma. geçen gün clio'ya bindim. Şunu diyeyim bizim renault 12 torostan bi farkı yok. alacak olan arkadaşlara sadece şunu diyeceğim, bi focus denesin, bi de clio. aradaki kalite farkı çok fazla.

clio at arabası gibi gelecektir. malzemesi çok kötü. kaparto teneke gibi. 100 ile bile giderken güven vermiyor.
    focuc geniş, malzeme kalite, yol tutuş güzel, yakıt ise clio'ya göre belki 100 km de 1-2 ytl farkeder(10,000 km de 100-200 ytl hiçbişey), diğer artılarının yanında hiçbişey bence. 15 20 bin ytl bi araca vereceksin. bırak biraz güvenli, konforlu olsun.

ya ne cliosu bırakın Allah aşkına, gereksiz tartışmalara girmeyin, focusun yanına yanaşamaz clio. clio abisini göndersin megane yi onada haddini bildiririz

• abi naaptın sen ya benim araba 2006 model 20000kmde
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkay_22

abi naaptın sen ya benim araba 2006 model 20000kmde

valla fazla para verdik dizel aldık zarar etmeyelim diye afedersin wc ye bile arabayla gidiyoz şaka biyana ankara - istanbul çok yapıyorum, işyerinede arabayla gidince normal aslında. bi tanıdığa araba bakmaya gittik altunizade oto pazarına adamlar 70-80 bin yapmış benim km neki
  • quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

100 oktan çok fazla , onun için fazla yakıyo olabilirsin
    sen 97 oktan al
    aracı da wds den 97 ye göre ayarlattır
    yok ayarlattırmam dersen 95 kullan
    zetec motorun işletim sistemi her oktana göre ayar ister , ateşleme zamanını değiştirir bilginiz olsun.

okyaypay arkadaş bence çok haklı...
  • Ya ARKADAŞLAR KİMSE İNANMAYACAK BELKİ AMA !
    Benim aracım 2001 model benzinli.Yazın tatile giderken Sivas Gürün de fulledim,Antalya Serik e kadar tam 780 km yaptım,arabayı tekrar fulledim 45 lt benzin aldı.
    Yani anlayacağınız 45 lt= 780 km.Ortalama 100 km sürat,yarısında klima açık ve dört kişilik aile ile.Bence tüketim değerleri oldukça makul,daha ne olsun.Tek sorun yakıtın ülkemizde pahalı olması bence....
  • arkadaşlar bizim bi abimiz var dı ya .. hani bor taktırmıştı aracına hani çeyrek depo ile 325 km yapmış felan dı yaw bu herif yolda yine benzin almış yani fark yok muş yakıtta söktürmüş heman aldanmayalım arkadaşlar böyle şeylere inanın faydası yok
    bir de yakıt bilgisi veriyim 100 km deşehir içi 8.7 litre yaktım sakin kullanımda bilginize
  • 2000 Model Focus 2.0 GHIA ile bir depo benzinle şehirlerarası yolda kaç km. gider?
  • bizzat denedim 90 km yi geçmessen 930 km yi bulursun... 110-120 km hızla gidersen 850km yi rahat görürsün... depo 55 lt...
    quote:

Orjinalden alıntı: Node

2000 Model Focus 2.0 GHIA ile bir depo benzinle şehirlerarası yolda kaç km. gider?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.