Şimdi Ara

Focal Audison Sevenler Hİ-END aktifçiler buraya (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
5
Favori
23.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ses işlemcisi seste çok fazla değişim yapıyor. Crossover da siz dirençler vb mekanik şekilde sesi bölmeye çalışıyorsunuz, seste kayıp istenilen gibi kesim yapamama gibi sorunlar var. Ayni şekilde direnç kaynaklı enerji kaybı var crossover larda ve fazla güç girdiğiniz vakit midbass veya tweeterları kolayca yakabilirsiniz çünkü fazla gücü kontrol edemez crossover.

Sizin dinlediğiniz müzik tarzında baya farkeder aktif sistem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak9006

Ses işlemcisi seste çok fazla değişim yapıyor. Crossover da siz dirençler vb mekanik şekilde sesi bölmeye çalışıyorsunuz, seste kayıp istenilen gibi kesim yapamama gibi sorunlar var. Ayni şekilde direnç kaynaklı enerji kaybı var crossover larda ve fazla güç girdiğiniz vakit midbass veya tweeterları kolayca yakabilirsiniz çünkü fazla gücü kontrol edemez crossover.

İşte aradığım cevap buydu. Mantığıma da yattı. Güç kaybı noktasını göz ardı etmiştim. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halog

quote:

Ses işlemcisi seste çok fazla değişim yapıyor. Crossover da siz dirençler vb mekanik şekilde sesi bölmeye çalışıyorsunuz, seste kayıp istenilen gibi kesim yapamama gibi sorunlar var. Ayni şekilde direnç kaynaklı enerji kaybı var crossover larda ve fazla güç girdiğiniz vakit midbass veya tweeterları kolayca yakabilirsiniz çünkü fazla gücü kontrol edemez crossover.

İşte aradığım cevap buydu. Mantığıma da yattı. Güç kaybı noktasını göz ardı etmiştim. Teşekkür ederim.

Ben mesela yebi alicagim arabayi dusunerekten islemciye yatirim yaptim. Okuma hizi vs flaclari artik ipadden dinleyebiliyoruz. Audi wv veya fiat arabalarinda teyp degisdginde cirkin duruyor. Ama ben bitone ile 5/6yil teyp derdi kafamda olmucak direk kaliteli ses sahibi olucam cok kafam atarsa audison un yeni bitplay diye bitone ile eşli çalişan ve birebir medya okuyucusu onu baglayip ses kalitesini bozmadan devam edicem.

• Turkiye sq sound focal krx2 3way active re8:http://youtu.be/5KwZsj1nnKs

Sistemim 3yol aktif iken daha midrange ler baglanmamisti. Izleyin farki gorun

• maşallah 10 numara 5 yıldız bende inşallah 4 yola geçerim bir gün ve bu audison 3.0 dan memnunmusunuz 140 euro gibi fiyatı var 500 tl ediyor parası performansına değer mi yani. ama sizden bir ricam var sağlam bir kayıt yaparak sagopadan ıstakozu çekebilirmisiniz

bu arada bende focalciyim youtubeden de konuştuk gerçekten güzel ve net çalıyor

bendeki sistemi arkadaşlara belirteyim

mid-tiz = focal krx2
    sterio = focal 4.75
    mono = focal 1.800
    sub = focal 33v1
    ünite = pioneer 80 prs
    kablo = stinger 4 ga power serisi ve focal elite 5 rca

bu şekilde 3 yol aktif kuruluyor elimde 1 adet te magnat 4500 hotrod sterio anfi var tamirini yaptırıp arkadaşım gibi audison voce 3.0 7cm mid alıp 4 yol aktif yapmayı düşünmeye başladım bu sistemi görünce yapmışken tam girelim işin içine de fıkır fıkır yapsın arabanın içini discoya çevirmeye kararlıyım. şimdiye kadar hep bass ağırlıklı dinledim bir kere focal dinledim dinlemez olaydım müzik sistemi ile ilgili çehrem bilgim değişti tamamen bası bırakmadım ama bu sistem spl ( bas ağırlıklı ) sisteme taş çıkartır tabiki zevkler farklıdır bunu unutmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fordcmaxtxp -- 25 Ağustos 2014; 16:15:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fordcmaxtxp

maşallah 10 numara 5 yıldız bende inşallah 4 yola geçerim bir gün ve bu audison 3.0 dan memnunmusunuz 140 euro gibi fiyatı var 500 tl ediyor parası performansına değer mi yani. ama sizden bir ricam var sağlam bir kayıt yaparak sagopadan ıstakozu çekebilirmisiniz

bu arada bende focalciyim youtubeden de konuştuk gerçekten güzel ve net çalıyor

bendeki sistemi arkadaşlara belirteyim

mid-tiz = focal krx2
    sterio = focal 4.75
    mono = focal 1.800
    sub = focal 33v1
    ünite = pioneer 80 prs
    kablo = stinger 4 ga power serisi ve focal elite 5 rca

bu şekilde 3 yol aktif kuruluyor elimde 1 adet te magnat 4500 hotrod sterio anfi var tamirini yaptırıp arkadaşım gibi audison voce 3.0 7cm mid alıp 4 yol aktif yapmayı düşünmeye başladım bu sistemi görünce yapmışken tam girelim işin içine de fıkır fıkır yapsın arabanın içini discoya çevirmeye kararlıyım. şimdiye kadar hep bass ağırlıklı dinledim bir kere focal dinledim dinlemez olaydım müzik sistemi ile ilgili çehrem bilgim değişti tamamen bası bırakmadım ama bu sistem spl ( bas ağırlıklı ) sisteme taş çıkartır tabiki zevkler farklıdır bunu unutmayalım

Acik konusayim ben de 3yol ile basladim hemen birhafta sonra 4yola gectim bence 3yol ile vakit kaybetmeyin 4yol ile baslayip elinizdeki amfiyi yaptirip deneyim edinin ben 3.0 dan memnunum bu isler tecrubeyle sabit simdi voce 3.0 ile deneyim edinip ilerde cihaz degistirdgimde yasayacagim farklari merak ediyorum ben daha ikinci ayari yapmadin rodajim bitti guzel kayit yapan bir cihaz bulur bulmaz cekicem. Size sadece bitone ile voce3.0 lazim gayet isinizi gorur bence. Ozen hifi benim montajcim arayip kafaniza ne takilirsa sora bilirsiniz cok yardimci oluyorlar.

• Bende 4 yol aktif için siparişleri verdim krx3 midrange ve krx3ten çıkan midrange tweeter kutusu siparişi verdim.

Tek sorun ve karar veremediğim şey şu, arkadaki focal ps165ler için kanal kalmadı elimde.
    Teybe bağlı şekilde bıraksam arkadakiler için nasıl olur?

Birde midrange için 2 tane 4m gümüş kablo lazım hangi marka ve nerden temin edilir Türkiye'de?

• quote:

Bende 4 yol aktif için siparişleri verdim krx3 midrange ve krx3ten çıkan midrange tweeter kutusu siparişi verdim.

Tek sorun ve karar veremediğim şey şu, arkadaki focal ps165ler için kanal kalmadı elimde.

Birde midrange için 2 tane 4m gümüş kablo lazım hangi marka ve nerden temin edilir Türkiye'de?

Ankarada aydin elektronik var audison bayii ona git veya ozen hifi yi ara adimi ver oglen ordaydim audison sonus serisi kablo al bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: slyt

quote:

Bende 4 yol aktif için siparişleri verdim krx3 midrange ve krx3ten çıkan midrange tweeter kutusu siparişi verdim.

Ankarada aydin elektronik var audison bayii ona git veya ozen hifi yi ara adimi ver oglen ordaydim audison sonus serisi kablo al bence.

Aydın elektroniği tanıyorum zaten alt yapı için malzeme falan almıştım gittim yerinde montajda izledim, ayarı bitmiş aktif sistemli bir araçlarını da dinledim baya başarılı bir yer.

Diğer kablolar gibi orta seviye van del hul alayım dedim dayanıklılıkları baya iyi geldi bana ,şimdilik snowline serisi var aklımda gümüş ve ofc kablo; fiyatı da metre başı 7 sterlin toplamda 56 sterline gelecek ulaşımı dahil. Nasıl sizce fiyat?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak9006 -- 27 Ağustos 2014; 3:05:55 >

• O zaman 4 yol girerim bende bitoneye gerek yok ya orijinal degil teybimiz zaten ve 3 tane sq anfim var 4 yol rahatlikla girerim sadece bana midrange lazim onuda alırım iyice arastirarak saglamda montajcim var resimleri paylasirim insallah

• quote:

O zaman 4 yol girerim bende bitoneye gerek yok ya orijinal degil teybimiz zaten ve 3 tane sq anfim var 4 yol rahatlikla girerim sadece bana midrange lazim onuda alırım iyice arastirarak saglamda montajcim var resimleri paylasirim insallah

Işlemci olmadan 4 yol aktif kuramazsınız eldeki teyple 3 yol o teyp. Ayrıca teyple yapılan ayarla islemci ile yapılan ayar arasında baya fark oluyor. Ince ayar imkanı daha iyi işlemcide.

• quote:

quote:

quote:

Aydın elektroniği tanıyorum zaten alt yapı için malzeme falan almıştım gittim yerinde montajda izledim, ayarı bitmiş aktif sistemli bir araçlarını da dinledim baya başarılı bir yer.

Tizlerdeki gibi van del hul alayım dedim dayanıklılıkları baya iyi geldi bana ,şimdilik snowline serisi var aklımda gümüş ve ofc kablo; fiyatı da metre başı 7 sterlin toplamda 56 sterline gelecek ulaşımı dahil. Nasıl sizce fiyat?

Burak ssna birsey soylyimmi benim corsada acidigimdan metresi 2lira olan cadence kablo var:) senin araba icinde takilma derim ama golf se eger mesele vandenhull gider:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tizlerdeki gibi van del hul alayım dedim dayanıklılıkları baya iyi geldi bana ,şimdilik snowline serisi var aklımda gümüş ve ofc kablo; fiyatı da metre başı 7 sterlin toplamda 56 sterline gelecek ulaşımı dahil. Nasıl sizce fiyat?

Burak ssna birsey soylyimmi benim corsada acidigimdan metresi 2lira olan cadence kablo var:) senin araba icinde takilma derim ama golf se eger mesele vandenhull gider:)

Tek kapı golf 4 e gecicem muhtemelen. Belki bora da olabilir ondan 4m aldım fazla gelir yoksa 4m golfe.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tek kapı golf 4 e gecicem muhtemelen. Belki bora da olabilir ondan 4m aldım fazla gelir yoksa 4m golfe.

Valla ben olsam audison sonus alirdim audison argesi cok iyi cunku

• Bitone isin icine girerse cok tuzlu olur 3 yol yapmam gerekecek idaretende olsa

• quote:

Bitone isin icine girerse cok tuzlu olur 3 yol yapmam gerekecek idaretende olsa

Bitone olmadigi surece veya 4yol ana unite kullanmadigin suerece midrange baglayamzsin

• Evet haklısınız 4 yol için şart. güzel olur ama 1250 tl de şimdi ona vermek nevrimi döndürür
  • quote:

Evet haklısınız 4 yol için şart. güzel olur ama 1250 tl de şimdi ona vermek nevrimi döndürür

Elinizdeki teybi satip bitone alip yerine gecici bir teyp kullanabilirsiniz

• oda var jvc kdr401 teyp var elimde ama alıştı elim 80prs ye 4 yol on numara olurdu fakat 3te kalacağım 4 yol adanada dinleyemeyeceğim için :D tiksinmem herhalde :) bugün focal er 5 rca kablolarım geldi 2 adet
  • quote:

oda var jvc kdr401 teyp var elimde ama alıştı elim 80prs ye 4 yol on numara olurdu fakat 3te kalacağım 4 yol adanada dinleyemeyeceğim için :D tiksinmem herhalde :) bugün focal er 5 rca kablolarım geldi 2 adet

3yol ile gecirecegin vakit en fazla 3 hafta. Soyle dusunun geceleri yttiginizi dusunun gozunuz acik nekdar uyuyabilirseniz bud oyle birsey

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.