Şimdi Ara

FOCAL 836 MI DALİ İKON 6 Mİ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • benimde centerı ve sub değiştirmem lazım para kısıtlı sırayla yapıcaz artık önce hangisini alsam yahu
  • 26m2 odaya focal 836 fazla gelir 826 alsan baslar seni tatminer etmez en iyisi extrem audio ya git orada hepsi var kendi amfi, ve cd lerini de yanına al kendin karar v
  • ankarada yaşıyorum haftaya istanbula gitme ihtimalim var sn.murat131 dediğin gibi benimde uzun zamandır aklımda olan extrem audio gezisini yapmayı planlıyorum.
  • Bir 836V kullanıcısı olarak ben de yardımcı olmaya çalışayım. Öncelikle, sözünü ettiğiniz Dali Icon 6 hoparlörleri dinlemediğim için bir karşılaştırma yapamayacağım. Ben 836'ları satın almadan önce, Extreme Audio'da, birebir eşit şartlarda 826V ve Monitor Audio RS8 karşılaştırması yapmıştım. Benim ve yanımdaki arkadaşımın ortak görüşü, 826V'nin açık ara iyi olduğu yönündeydi. Sonrasında da, 826V'nin bir üst modeli olan 836V'yi satın aldım. Kullanılacak odanın büyüklüğü ile ilgili, aşağıdaki linkteki fiyat listesinde bilgiler okumuştum.

http://www.egess.com/images/documents/focal15.06.2010.pdf

Sizinde göreceğiniz gibi, burada yazanlara bakarsak 836V için kullanım alanı 50 m2 görülüyor. 25 m2 kullanım alanına uygun hoparlör olarak da aynı seriden bookshelf 807V yazılmış. Ben 836V'lerimi, aşağıdaki linkte resimlerini görebileceğiniz, 25 m2'lik, ancak akustik olarak iyileştirilmiş bir odada kullanıyorumdum.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-satilik-focal-chorus-836v-hoparlor-73109301/detay/

Doğrusunu isterseniz bu odada 836V ile hiç bir bas sıkıntısı yaşamadığım gibi, surround olarak arkalarda bile, hemen hemen 807 kadar olan Klipsch RB-61 kullanıyordum. Bu nedenle oda büyüklüğü konusuna pek takılmayın diyorum. Aklınızdaki hoparlörleri dinlemeye çalışın, hoşunuza gideni ve bütçenize uyanı satın alın. Kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.