Şimdi Ara

Fn ve Ctrl tuş değişikliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
1
Favori
12.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

T75FL904 model bir Monster kullanıcısıyım.
    Klavyede normalde Ctrl tuşunun bulunduğu yerde FN tuşu var.
    Ben bu tuşların yerini değiştirmek istiyorum. FN tuşunu tanıyan ve bunu değiştirmemi sağlayacak bir program mevcut mudur ?

• Bu durum benim de hoşuma gitmiyor. Bu konuda biraz araştırma yapayım.

Arkadaşlar bu tuşların yerlerini nasıl değiştirebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lizard35

Bu durum benim de hoşuma gitmiyor. Bu konuda biraz araştırma yapayım.

Arkadaşlar bu tuşların yerlerini nasıl değiştirebiliriz?
    Capslock tuşu için var olduğunu biliyorum böyle bir programın ama Fn için varmı emin değilim aynı sıkıntıyı bende çekiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astaf

Capslock tuşu için var olduğunu biliyorum böyle bir programın ama Fn için varmı emin değilim aynı sıkıntıyı bende çekiyorum.

Alıntıları Göster
    Şimdiye kadar derin incelemelerim sonucunda BİOS ile uğraşılması lazımmış.

Başka da bişi yok malesef bulan lütfen paylaşsın...
  • quote:

Şimdiye kadar derin incelemelerim sonucunda BİOS ile uğraşılması lazımmış.

Başka da bişi yok malesef bulan lütfen paylaşsın...

Alıntıları Göster
    alışırsınız yakında tuşlara. bende başlarda ctrl yerine fn basıp duruyodum. şimdi elime başka laptop alıncada(fn yerine ctrl olanlarda) ctrl yerine yerine fn e basıyorum. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: romsage

alışırsınız yakında tuşlara. bende başlarda ctrl yerine fn basıp duruyodum. şimdi elime başka laptop alıncada(fn yerine ctrl olanlarda) ctrl yerine yerine fn e basıyorum. :D

Alıntıları Göster
    ibm t61'de de ayni dert var, deli ediyor beni. hangi muhendis boyle otistik karar verir anlamiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

ibm t61'de de ayni dert var, deli ediyor beni. hangi muhendis boyle otistik karar verir anlamiyorum

Alıntıları Göster
    Hayır fn tuşunun orda işi ne? Yıllardır insanoğlu bilinçaltına inercesine ctrl tuşunu sol alt köşede kullanıştır. Gerçekten ben de merak ettim hangi siviri zekalı mühendis onu oraya koymak istemiş. ctrl bi tarafına mı batıyordu die düşünüyorum şu an. Hı diyecektir ki belki iki tane ctrl var ben bunların soldakini içeri alayım. İyi de yine yıllardır insanoğlu kopyala/yapıştır kısayollarını soldaki ctrl ile kullanıştır.
    Yaw sinirlerim bozuldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lizard35 -- 20 Mart 2008; 19:42:23 >

• quote:

Hayır fn tuşunun orda işi ne? Yıllardır insanoğlu bilinçaltına inercesine ctrl tuşunu sol alt köşede kullanıştır. Gerçekten ben de merak ettim hangi siviri zekalı mühendis onu oraya koymak istemiş. ctrl bi tarafına mı batıyordu die düşünüyorum şu an. Hı diyecektir ki belki iki tane ctrl var ben bunların soldakini içeri alayım. İyi de yine yıllardır insanoğlu kopyala/yapıştır kısayollarını soldaki ctrl ile kullanıştır.
    Yaw sinirlerim bozuldu...

Alıntıları Göster
    ben ctrl tusunu oyunlarda shift ile deistiriorm. AMa hala sövüyorm. Dizayn engelli tasarımcılar sağolsun!

• quote:

Orijinalden alıntı: mahirmete

ben ctrl tusunu oyunlarda shift ile deistiriorm. AMa hala sövüyorm. Dizayn engelli tasarımcılar sağolsun!

Alıntıları Göster
    Yukarıda bi arkadaşın da dediği gibi...:Alışırsınızz.. =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just be*

Yukarıda bi arkadaşın da dediği gibi...:Alışırsınızz.. =)

Alıntıları Göster
    Konuyla ilgili ne kadar açıklayıcı ve yardımcı bir cevap tebrik ederim.
  • Bios ayarlarıyla oynamak gerekiyor. Ama bence kendi başına uğraşma Eğer garantin bittiyse çok üzülebilirsin. Bios'ta tek bir yanlış hareketin biosa zarar verebilir hatta anakartının iptal = çöp olmasına neden olabilir.
    (Nasıl olduğunu bilmiyorm. Ama araştırıp öğrenirsem seni bilgilendirirm )
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: lizard35

Ne demek dostum..Her zman ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Just be*

quote:

Orjinalden alıntı: lizard35

Ne demek dostum..Her zman ;)

Alıntıları Göster
    eeee arkadaşlar çözüm bulan yok mu? Ya ben sırf bu yüzden monster almaktan vaz geçebilirim ya :(
    Uzuuun zamandır araştırmalarım neticesinde en iyisi olduğunu düşündüğüm laptop nasıl oluyor da bunu düşünemiyor anlayamıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: LORDTEK

eeee arkadaşlar çözüm bulan yok mu? Ya ben sırf bu yüzden monster almaktan vaz geçebilirim ya :(
    Uzuuun zamandır araştırmalarım neticesinde en iyisi olduğunu düşündüğüm laptop nasıl oluyor da bunu düşünemiyor anlayamıyorum...

Alıntıları Göster
    yaw kop arkadaşm, bi tuş yüzünden monster almıcaksan hiç alma ztn.

diorz ki alşrsn. bn şu anda da mesela elime shiftin altında ctrl olan alet kullanamıom. mal gibi ctrl yerine windows tuşuna basıp duruyorm.

merak etmeyin alışırsınız.'

• quote:

diorz ki alşrsn. bn şu anda da mesela elime shiftin altında ctrl olan alet kullanamıom. mal gibi ctrl yerine windows tuşuna basıp duruyorm.

Alıntıları Göster
    Alışmak çok da uzun sürmüyor aslında ya da benim ilk bilgisayarım olduğu için çabuk aştım

Ama yok benim artık DNA larıma kadar geçti bu alışkanlık diyorsanız ve bilgisayarı masaüstü gibi kullanıyorsanız USB klavye işi çözebilir

Yine de bu sorunu aşana kadar Allah sabır versin herkese

• quote:

Orijinalden alıntı: deinonychus

Alışmak çok da uzun sürmüyor aslında ya da benim ilk bilgisayarım olduğu için çabuk aştım

Ama yok benim artık DNA larıma kadar geçti bu alışkanlık diyorsanız ve bilgisayarı masaüstü gibi kullanıyorsanız USB klavye işi çözebilir

Yine de bu sorunu aşana kadar Allah sabır versin herkese

Alıntıları Göster
    bazı programlar var klavyedeki tuşları başka tuşlarla değiştirebiliyor. bende vakti zamannında aramıştım ancak bulduğum programda FN değiştirme özelliği yoktu ancak bu sıralarda yeni çıkan programlarda eklenmiş olabilirç

• quote:

Orijinalden alıntı: alpeki99

bazı programlar var klavyedeki tuşları başka tuşlarla değiştirebiliyor. bende vakti zamannında aramıştım ancak bulduğum programda FN değiştirme özelliği yoktu ancak bu sıralarda yeni çıkan programlarda eklenmiş olabilirç

Alıntıları Göster
    Hala bu sorunun nasıl aşılacağı bulunamadı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LORDTEK

Hala bu sorunun nasıl aşılacağı bulunamadı mı?

Alıntıları Göster
    yokki öyle bi çözüm arkadaşlar var diyen varmı
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: romsage

Efet sırf o tuş olayından dolayı monster almaktan vazgeçtim , gerçekten çok ciddiyim bazı arkadaşların laptobunda görürdüm bu kadar saçma gereksiz bir şey olamaz , ben ona alışana kadar laptop eskir...

• quote:

Orijinalden alıntı: SeWD@Li

quote:

Orjinalden alıntı: romsage

Efet sırf o tuş olayından dolayı monster almaktan vazgeçtim , gerçekten çok ciddiyim bazı arkadaşların laptobunda görürdüm bu kadar saçma gereksiz bir şey olamaz , ben ona alışana kadar laptop eskir...

Alıntıları Göster
    walla ben çk çabk alştm şimdide ne normal bilgisayar klavyesi ne de dier laptoplardakini kullanabiliorm. mal mal ctrl die windows tuşuna, fn e basıorm. :D diom nie vites deişmio :DD:D:DD: adam eğilmio vs.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.