Şimdi Ara

Fm transmitter için yardıma ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu cumaya kadar hazırlamam gerekiyor ve hiçbir bilgim yok.
    Özelliklerini yazıyorum ve sizden yardım fikir bekliyorum

-Taşınabilir olacak. Yani en fazla sırt çantası ceb daha uygun olur.
    -açık alanda 30meter yarı çapında bir yayın yapması gerekiyor.
    -Mikrofona gerek yok.
    -sd kart veya flash diskteki müziği çalacak.

Benim şöyle bir fikrim var. Şu arabalar için satılana 12v pil bağlasam benim işimi görür mü?

fikirlerinizi bekliyorum.

• .SoS. kullanıcısına yanıt
    Pil ile çalışacaktır. Fakat 30 metre menzili olmaz. 30 metre için Tx gücünü artırmak gerekir. Bu da devreye modifikasyon demek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Pil ile çalışacaktır. Fakat 30 metre menzili olmaz. 30 metre için Tx gücünü artırmak gerekir. Bu da devreye modifikasyon demek.

yada yeni bir devre oluşturabilirmiyiz ? maliyeti ne olur hiç anlamayan birisi olarak yapabilirmiyim :)
  • Arkadaşlar bu konulardan anlayan yok mudur ? büyük ihtimal ile bir elektronikçiye yaptırıcam azcık fikrim olması lazım...
    Basit fm verici devreler var. Cep telefonu ya da mp3 çalardan ses verilerek yayın yapılabilir. Fakat basit ve ucuz devrelerin frekansı stabil olmuyor. O yüzden ancak eğlencelik olur bu basit şeyler.
    İyi verim almak için kristal ya da rezonatörlü osilatör kullanan devreler gerekir. Bunlar da basit ve ucuz olmuyor işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Basit fm verici devreler var. Cep telefonu ya da mp3 çalardan ses verilerek yayın yapılabilir. Fakat basit ve ucuz devrelerin frekansı stabil olmuyor. O yüzden ancak eğlencelik olur bu basit şeyler.
    İyi verim almak için kristal ya da rezonatörlü osilatör kullanan devreler gerekir. Bunlar da basit ve ucuz olmuyor işte.

Fiyatları ne civarda oluyor hocam? Ve stabil olmaması çok rahatsız edermi dinleyenleri?

Çok kafamı ağrıttı bu iş :(
    Maliyeti 3 5 lira bir şey tutar bu basit devrelerin. Stabil devreler için maliyet çok daha yukarılara çıkar. O durumlarda hazır fm verici daha ekonomik olur. Ama frekans sabit durmaz sık sık kayar, o zaman alıcıları sık sık yeniden ayarlamak gerekir.
    fm verici devreleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 16 Ocak 2015; 23:16:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.