Şimdi Ara

FM oynarken bilgisayarım kapanıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
6.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sorunum kısaca şu, sadece FM oynarken bilgisayarım kapanıyor. CS oynarken, internette saatlerce gezinirken veya bilgisayar üç gün açık kalsa bile bir sıkıntım yok. Fakat FM'ye giriyorum, yaklaşık 10 dakika sonra fandan bir 10 saniye bağırma sesi geliyor ve direk kapanıyor. Kesinlikle ısınma yok bunu baştan söyleyeyim.

Bilgisayarımın markası SONY Vaio.
    İşlemci: Intel Core i3 2.40 GHz
    RAM: 4 GB
    Ekran Kartı: Ati 2 GB

Şöyle bir durum daha var, anlamanıza belki bir yardımı dokunabilir. Ben bilgisayarımı şarj soketinden dolayı tamire vermiştim. Fakat çok yardımsever(!) arkadaş sağolsun bilgisayara format atmış. 3 senedir bir kere bile kapandığını görmedim bilgisayarın. Ama tamire verdikten sonra böyle oldu. Bazı arkadaşlarıma sordum sürücüleriniww falan yüklememişlerdir dediler. Tekrar verdim tamire, tamam hallettik dediler bir heyecanla FM 14 yükledim transferlerimi yaptım, kadromu kurdum, taktiğimi ayarladım ama yarım saat geçmeden tekrar kapandı. Sonra tekrar girdim yine 10 dk geçmeden kapandı. Bunları anlatıyorum çünkü ne kadar sinirli olduğumu FM oynayanlar daha iyi anlayabilir böylece. Tekrar tamire götüremiyorum çünkü üniversiteye geldim. 3 ay sonra gidebileceğim memlekete.

Bilgisayardan da çok anlamıyorum fakat elimden geldiğince anlatmaya çalıştım sorunumu.

Bu sıkıntımı nasıl çözebilirim gerçekten bilen birileri yardımcı olabilir mi?

• Sonunun Driverden Olacagını Sanmıyorum Sen FM oynarken kulagını fanlara ver fanlar ötünce bilgisayar kapanıyorsa %100 işlemci kendini sogutamıyor. Bunun İçin PC nin içini temizle birde serviste termal macun surdur sorun biter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayar oyunu ati ile değilde entegre ekran kartıyla açmaya çalışıyorsa işlemci çok yüksek düzeyde kullanılır fan öter oyun kapanır. Eğer ati denetim masasında da nvidia'da olduğu gibi oyunu çalıştıracağın ekran kartını seçebiliyorsan oyunu ati ile açmasınıa sağla
  • quote:

Orijinalden alıntı: JamesBond09

Sonunun Driverden Olacagını Sanmıyorum Sen FM oynarken kulagını fanlara ver fanlar ötünce bilgisayar kapanıyorsa %100 işlemci kendini sogutamıyor. Bunun İçin PC nin içini temizle birde serviste termal macun surdur sorun biter

Zaten dediğim gibi fanlar bi 10 saniye bağırıyor sonra kapanıyor. Bilgisayarı tamire verdiğimde içi temizlendi ve termal macunu da yenilendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukcuce

Bilgisayar oyunu ati ile değilde entegre ekran kartıyla açmaya çalışıyorsa işlemci çok yüksek düzeyde kullanılır fan öter oyun kapanır. Eğer ati denetim masasında da nvidia'da olduğu gibi oyunu çalıştıracağın ekran kartını seçebiliyorsan oyunu ati ile açmasınıa sağla

Öyle bir şey bulamadım ne yazık ki.
  • FM 2014 oyunu maç açık değilken RAM ve İşlemciye yüklenir. Maç ekranı açıkken işlemci ve Ekran kartına ALLah ne verdiyse yüklenir. Ekran kartın ısındığından başına sorun gelmiş. Oyun ayarlarından görüntü ayarlarında düşük ayarları seç sıkıntını belki kısa süre giderir.
    Not : 1999 dan beri Cm - Fm serilerinin UZMANIYIM :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.