Şimdi Ara

FM 2018 Takım Değerleri Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
6.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba cm4 den beri bu oyunu oynuyorum. bu seneki sürümü yeni aldım. eakiden kulüp ekranında tahmini değer yazardı onu bulamıyorum. bazı forumlarda temadan kaynaklı olabilir demişler ama orjinal tema ile oynuyorum.

bir de ek olarak kulüplerin değer sıralaması olurdu onu da bulamadım. mali durumlarına göre sıralanırdı kulüpler değerleri yazardı yanlarında ama göremedim. bu iki konu için yardımcı olabilir misiniz ?

ek olarak gözlemcilik ağı bilgi seviyesini yüzde olarak göremedim, o nerede acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swashbucklerjr -- 13 Mart 2018; 9:45:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şimdi tam olarak hangisini soruyorsun bilmiyorum ama aklıma gelenleri şöyle sıralayayım.

1- Kariyer açarken (kurarken) herhangi bir takımı seçtiğinde kulüp hakkında bilgiler olurdu bu artık yok.

2- Artık kuluplerin mali durumları İdare Eder, Güvende, Zengin vs gibi yazılı olarak ifade ediliyor. Rakam olarak yok.

3- Dünya geneli için soruyorsan yapman gereken
    Dünya sekmesine gelip, ordan Dünya'yı tıklaman. Ardından Kulüp sekmesinin altında Mali durum yazmakta ona tıklayınca aşağıdaki ekrana ulaşmış olursun

4- Eğer sadece bir ülkedeki takımların durumlarını görmek istersen o ülkenin isminden aratabilirsin.
    Not: Veritabanında açtığın liglerin sadece mali durumlarını görebilirsin. Atıyorum sen Hırvatistan ligini açmamışsan o ligin mali durumlarını göremez sadece takımların itibarlarını görebilirsin.
    Aşağıdaki görselde mesela benim Türkiye için sadece seçmiş olduğum Süper Lig olduğundan sadece bu ligdeki takımların istatistiklerini görebiliyorum. Diğer bir görsel ise İngiltere'dir.
    İngiltere'de 7 lig birden açık olduğundan 160 kulübüde görebilmekteyim.

• Gözlemcilik bilgi ağı seviyesi GÖZLEMCİLİĞE girdiğin ekranda en sağdaki üst ve alt paneldedir.
    Takip Listesinin hemen bir sağındadır. Ona tıkladığın zaman hangi ülkede ne kadar bilgi seviyesinde olduğunu ve en iyi kaynağı hangi gözlemciden aldığını görebilirsin.

• - The Stig - kullanıcısına yanıt
    - the stig- öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. SS alarak anlatman ve yardımcı olman gerçekten çok faydalı oldu, zaman ayırdığın için tekrardan teşekkür ederim.

ilk olarak kulüplerin rakamsal sıralamasını merak ediyordum ama senin de söylediğin gibi artık yokmuş, ben buna göre kendime oyun içi hedefler ekliyordum. (5 sene içinde en zengin ilk 50 kulübe girmek gibi, genelde alt lig menajerliği yaparım, 1. lig de çok az oynadım)

ikinci olarak gözlemcilik seviyesini sen söyledikten sonra kontrol ettim, eskiden dünya çağında gözlemcilik oranı yazardı %56 mesela, böylece oyundaki futbolcuların yarısının benim tarafımdan search edilebileceğini bilirdim. eğer b urakam düşükse farklı uyruklardan gözlemci ya da antrenör alırdım. Artık bu rakam total average olarak yazmıyor gördüğüm kadarıyla hatta rakam hiç yazmıyor. Bir yüzdesel ifade var fakat o da renklerin derinliğini belirtmek için var gördüğüm kadarıyla.

Bu iki değişiklik beni biraz oyuna yabancılaştırdı, alışmam zaman alacak.

Son olarak bir soru daha sormak isterim; eskiden aralık ayında sözleşmesi haziranda bitecek oyuncuları çeker gözlemci gönderirdim. Fakat sanırım bu iş biraz uzun sürüyor, gözlemci hemen cevap vermiyor uzun bir süre izliyor. Oyunu transfer mühendisliği olma noktasından uzaklaştırmak istemişler galiba çünkü eski serilerde para harcamadan ocak ayında sağlam 2-3 oyuncu alarak 5 senede ideal takıma kavuşabiliyorduk. Gözlemcilik olayını yanlış yorumlamadım değil mi? yani eski sürümde olduğu gibi hızlıca dönüş alabileceğim bir yer yok değil mi ? yoksa var da ben mi bulamadım ?

şimdiden teşekkür ederim.

• Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu

Kulüplerin maddi durumları her sezon sonunda yeni sezon öncesi gösteriliyor

Gözlemcilik hakkında şöyle

Yine dünya çapında gözlemcilik oranı yazıyor. barların üzerinde fareyi biraz tutman lazım.
    Gözlemci olayını baya değiştirdiler aslında daha kolay oldu. Biraz alışmak lazım sadece.

''Son olarak bir soru daha sormak isterim; eskiden aralık ayında sözleşmesi haziranda bitecek oyuncuları çeker gözlemci gönderirdim. Fakat sanırım bu iş biraz uzun sürüyor, gözlemci hemen cevap vermiyor uzun bir süre izliyor. '' demişssin

Bunun nedeni baş gözlemciye sorumluluğu bırakmış olman yada senin rapor yerine tam olarak gözlemlenmelerini istemen olabilir

- The Stig- merhaba,
    yorumlarını dikkate alıp akşam bazı değişiklikler deneyeceğim, yardımların için teşekkür ederim.
    Mali durum yazan yere basip 'islem hacmi' idi yanilmiyorsam onu secerseniz sayisal olarak da gorunur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.