Şimdi Ara

FM 17 | Liverpool | 2022/2023 | Kırılmadık rekor bırakmayan takım | Zirvede bırakıyorum.. #YNWA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
4
Favori
13.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ligi 3. sırada bitirdik. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız!

%57.37 oran ile ligde topla oynama oranı en yüksek olan takımız. Duran toplardan en çok gol atan takımız. Ligin en çok gol atan ikinci takımıyız. Ligin en fazla başarılı top kapan takımıyız.

Mane, Henderson, Firmino asist krallığında ilk üç sırada. En kritik müdahalede bulunan en iyi üç defans oyuncusu yine Inigo Martinez, Klavan ve Clyne. Takımımızın en skorer isimleri 18 ve 17 golle Coutinho ve Firmino oldu.

Yönetimden 100 milyon euro transfer, 172 milyon euro maaş bütçesi ayırdığını açıkladı. Şuan ki maaş bütçem 102 milyon euro.. Satılacak oyuncuları da düşünürsek güzel, hareketli bir dönem geçireceğiz.. Emre Can, Firmino takımdan ayrılabilir.

FM 17 | Liverpool | 2022/2023 | Kırılmadık rekor bırakmayan takım | Zirvede bırakıyorum.. #YNWA

FM 17 | Liverpool | 2022/2023 | Kırılmadık rekor bırakmayan takım | Zirvede bırakıyorum.. #YNWA

• KUPA LIVERPOOL'UN!

90 dakikası ve ardından uzatmaları golsüz beraberlikle sona eren maçta, FA Cup'ı penaltılarla kazanıyoruz!

Karius'a ayrı bir parantez açmak istiyorum. Bu sezon bir çok maçta kurtardı takımı. Tam bir penaltı canavarı. Üç penaltıyı da kurtardı.

• Başlıyoruz.

Bu arada 10 yeni sponsorluk anlaşması imzaladık. Yılda 43 milyon euro kârımız olacak bu anlaşmalardan.

Ayrıca;

Kulüp sponsorlarımızdan 104 milyon euro,
    Kurumsallık ve misafir ağırlamadan 8 milyon euro,
    Maç günü yapılan ticari satışlardan 3 milyon euro,
    Yayın gelirinden 121 milyon euro,
    Organizasyonlardan elde edilen para ödülü 42.5 milyon euro,
    Kulüp ürünlerinin satışından 15.5 milyon euro kazandık.

Toplamda 765 bin adet forma satıldı. Henderson, Coutinho, Firmino, Mane, Witsel formaları en çok satanlar.

• Duran topları nasıl kullanıyorsunuz?

Başarılar.
  • Tebrikler hocam ilk sezon için 3.lük güzel bir başlangıç. Firmino ile Emre'yi yollamaya benim gönlüm elvermezdi ama eminim deli paraya gideceklerdir
  • Hocam öncelikle taze olarak Liverpool ile ilk sezonu bitirmiş birisi olarak affına sığınarak bir kaç öneri de bulunmak istiyorum,

* Ben takımından ilk sezon kimseyi göndermeden sadece mevcut transfer bütçesini kullanarak 44 mil paund a Lacazette yi aldım ve 39 gol atarak kral oldu.
    * Para için bile olsa lovren ve Sakho yu göndererek hata etmişsin bence. Ben bu ikili sayesinde ligi en az gol yiyen takım olarak bitirdim. İkisi gerçekten efsane oynuyor.
    * Sturridge de yollaman hata olmuş bence. Gerçekten forvet hattına çok tamamlayıcı oluyor. Kritik anlarda inanılmaz goller atabiliyor. Yeri zor dolacak oyunculardan.
    * 433 oynadım. MC MC MC Fırsatçı golcü, sahte forvet, sahte forvet li bir sistem ile. İncelemek istersen taktiğimi gönderebilirim.
    * İkinci sezonda lig daha çetin oluyor. İnanılmaz fiyatlara, çok iyi oyuncular geliyor lige.
    * City i kendi saham da 8-0 deplasmanda 3-1 yendim. Bu tarz takımlara karşı kontra oynamak işe yarayabiliyor. Ama bence asıl kritik nokta savunmadan geçiyor. FM 17 de savunma oyuncularının çok iyi olması gerektiğini düşünüyorum. Lovren ve Sakho ikilisi kolay bulunmayacak bir ikili bence.

Kariyerinde başarılar, hatam olduysa affola.

• Merhaba arkadaşlar..

2. sezon başladı! Transfer döneminde çok hareketli saatler geçirdik. İlk sezonda bildiğiniz üzere Henderson, Emre ve Firmino yeni ve yüksek maaşlı bir kontrat talep etmişlerdi fakat Henderson özür dileyip isteğini geri çekmişti. Firmino ve Emre antrenmanlara gelmemeye ve son haftalarda maçlardaki kötü performanslarının ardından takımdan yollandı.. Birçok genç oyuncu ile anlaştık. Yine birçok oyuncumuzu çalışma izni veya tecrübe kazanması amacıyla çeşitli Avrupa kulüplerine kiralık yolladık.

Gelelim transferlere.

Firmino - 70 milyon € + %20 gelecek satıştan pay - Monaco
    Clyne - 46 milyon € + 11.5 milyon € bonus + %30 gelecek satıştan pay - Manchester City
    Emre Can - 33.5 milyon € - Watford
    Sheyi Ojo - 20 milyon € + %30 gelecek satıştan pay - West Ham
    Saido Berahino - 10.5 milyon € + %20 gelecek satıştan pay - Palermo
    Andre Wisdom - 9 milyon € + %10 gelecek satıştan pay - Burnley
    Brannagan - 4.1 milyon € - Wolverhampton
    Allan - 1.8 milyon € - Konyaspor
    Ryan Kent - 1 milyon € - Barnsley
    Jordan Williams - 1 milyon € - Sheff Utd
    Taiwo Awoniyi - 1 milyon € - Nacional Madeira
    Connor Randall - 250 bin € - Walsall
    Ryan Fulton - 165 bin € - Burton
    Ovie Ejaria - 100 bin € - Stoke
    Adam Philips - 100 bin € - Southampton
    Brooks Lennon - 66 bin € - Southend

Bonservisiyle birlikte, kiralık olarak yolladığımız 22 genç oyuncumuz daha var.. Bu oyuncularımızdan da 21 milyon € kiralama bedeli kazanç elde edeceğiz..

TOPLAM ALINAN MAKSİMUM GELİR: 231.5 MİLYON € (Daha da yükselebilir)

Alınan oyunculara gelelim.

Lincoln - Gremio - 25 milyon €
    Gaston Pereiro - PSV - 8.5 milyon €
    Bart Ramselaar - PSV - 7.5 milyon €
    Dennis Man - Steaua - 3.5 milyon €
    Berahino - West Brom - 3.5 milyon €
    Mazzocchi - Atalanta - 3 milyon €
    Nydam - Ipswich - 1.5 milyon €
    Ryan Harris - New York City - 1.3 milyon €
    Robert Popa - Bükreş - 1.2 milyon €
    van Grinssen - Utrecht - 200 bin €
    Fernando Torres - Atletico - Bedelsiz
    Louis Schaub - Rapid Wien - Bedelsiz
    Gaston Gil Romero - Estudientes - Bedelsiz
    Riccardo Mansueto - Palermo - Opsiyonlu kiralama (U23 takımında)

HARCANAN TUTAR: 55 MİLYON €

• Selamlar.

Öncelikle şuradan başlamak istiyorum. Belli bir yaşa gelmiş, yüksek maaş alan oyuncuları yolluyorum.. Sturridge'e gelen teklif reddedilemeyecek bir teklifti. 60 milyon + %30 pay.. Keza Sakho ve Lovren'i de satılabilecek en yüksek rakama sattığıma inanıyorum. James Milner'ı da sattım bu yüzden. Ondan da güzel para kazandık. Sakho ve Lovren'den de 66 milyon € kazandık.. Matip ve Inigo Martinez ikilisi de gayet iyiydi bence.. Yedekleri Klavan'da sakatlık zamanında, rotasyon zamanında hiç aratmadı o ikisini. Stoperlerimin sezon ortalaması 7.48 puan. Gayet iyi bence.

Sturridge çok iyi bir forvet biliyorum. FM15'te rekorları alt üst ettiğim olmuştu Sturridge ile. Gelen teklif güzel olduğu için reddetmedim..

Bende 4 1 2 2 1 sistemiyle oynuyorum. Regista önünde iki standart ortasaha. İçeri kat eden ters ayaklı kanat oyuncuları, en uçta sahte forvet. Firmino, sahte forvet rolünde oyunun en iyisi tartışmasız. Yedek olarak Valencia'dan Santi Mina'yı aldım. Origi'yi de Valencia'ya kiraladım karşılığında. Santi Mina 20 yaşında daha.. 23 24 yaşında üst düzey profile sahip olacaktır diye düşünüyorum.. Origi'de Valencia'da 18 gol atmış. Sahte forvet rolünde de başarılı oynuyor. Origi bu sezon as forvetim.

İkinci sezon için dediğiniz söze katılıyorum.. City 138 milyon'a Hazard'ı aldı mesela.. Dybala 65 milyon'a Arsenal'e gitti vs. vs.

Lovren, Sakho ikilisine antipatim gerçek hayattan kaynaklanıyor diyebilirim Profiller iyi ama sattığımız fiyatlarda iyi. Ben şuan Matip + Inigo Martinez'den memnunum.. Matip yerine Koulibaly veya Benatia'yı alacaktım fakat vazgeçtim. Belki gelecek sezon daha iyi bi stoper alabilirim.. Inigo en iyi sol ayaklı stoperlerden.

• Hazırlık kampında çok iyiydik. Yeni transferlerimiz döktürdü resmen. Kondisyon + takım uyumuna yönelik ağır tempolu antrenmanlar yaptırdım takıma.

• CS'de Arsenal ile karşılaştık. Golleri, benimde teklif yaptığım fakat reddedildiğimiz Dybala ve Luan'dan yedik. Fakat Sadio Mane'nin olağanüstü performansı, biri frikikten olmak üzere attığı üç gol kupayı getirdi..

Lige de çok iyi başladık. Brentford ve Newcastle maçlarında tek kale oynadık resmen.

Brentford'a 5 dakikada 4 gol birden attık.

Newcastle maçında da Origi ve Wijnaldum sahnedeydi. Wijnaldum, eski takımına sahayı dar etti.

Chelsea bir önceki hafta Saints'den 4 yedi. Bana patladılar. 3 golü de kontradan yedik. İstatistik olarak iyi oynayan bizdik fakat Chelsea Batshuayi'nin golleriyle işi bitirdi..

Milli maç arasına girmeden Swansea ile oynadığımız maçta rotasyon ağırlıklı çıktım. Bazoer'in duran toptan gelen golüyle 1-0 kazandık. Skora yattık. Eksiksiz ve sakatsız milli araya girdik.

• Değişik ve renkli bir kariyer oluyor. Takipteyim.
  • Transferin son gününde Flanagan'ın yedeği genç bekimiz James Bree'yi Ipswich Town'a kilit oyuncu vasfıyla, yedek kalecimiz Danny Ward'ı da aynı şekilde kilit oyuncu vasfıyla Brighton'a kiraladım..

Yine transferin son günü Real Madrid'in genç sağ kanat oyuncusu Lucas Vazquez'i 6 milyon €'ya satın aldım. Valencia'nın kalecisi Mathew Ryan'ı 12 milyon € opsiyon ile yedek kaleci olarak kiraladım. Ayrıca Ipswich Town takımından gelecek vaadeden Andre Dozzell'i 10 milyon € opsiyon ile kiralayıp, U23 takımına yolladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Duran topları nasıl kullanıyorsunuz?

Başarılar.

Arada kaynadı ya da vermek istemiyorsunuz sanırım talimatları. Neyse, başarılar tekrardan.
  • Başarılar hocam, şı sınavlar bitsin ben de bir fm 17 kariyeri açayım sizi gördükçe oynama isteğim artıyor
  • quote:

quote:

Duran topları nasıl kullanıyorsunuz?

Başarılar.

Arada kaynadı ya da vermek istemiyorsunuz sanırım talimatları. Neyse, başarılar tekrardan.

Selamlar. Herhangi ozel bir duran top taktigim yok. Kendim el yapimi ayarliyorum taktigi ayarlarken.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre biraz ucuza gitmiş gibi ama gidenin yeri dolduğundan ve çuvalla para arttığından sorun olmaz. 2. sezona yine iyi başlamışız. Şu kariyeri takip ettikçe zor tutuyorum kendimi Liverpool'a başlamamak için
  • saido berahino yu devre arası alıp sezo nsonu 5 m karla satmışınız berahino sağlam oyuncualrdan oyunda keşki satmasaydınız hocam :) transfer politikamız sizle çok benzer bende maaş dengesine vs. acayip dikkat ederim ayrıca en kötü oyuncudan bile bonsversiz almaya çalısırım 100k ya falan sattığınız genç oyuncualr gibi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: declan43

saido berahino yu devre arası alıp sezo nsonu 5 m karla satmışınız berahino sağlam oyuncualrdan oyunda keşki satmasaydınız hocam :) transfer politikamız sizle çok benzer bende maaş dengesine vs. acayip dikkat ederim ayrıca en kötü oyuncudan bile bonsversiz almaya çalısırım 100k ya falan sattığınız genç oyuncualr gibi :)

Hocam Berahino'yu sezon sonunda aldım, West Brom ile sözleşme uzatmamıştı.. Hazırlık maçlarındaki performansını beğenmedim ve o bölgede Fernando Torres, Santi Mina, Divock Origi gibi alternatiflerim oldupu için 1 ay sonra sattım Palermo'ya.

3.5 milyon €'ya almıştım. 10 milyon €'ya sattım Palermo'ya. 1 ayda 6.5 milyon € kâr. Güzel para değil mi?

• Olmayınca olmuyor..

• Swansea maçıyla berabere oyunumuzu daha iyi oynamaya başladık. Bir çıkışa geçtik..

Brighton maçında alınan şanssız beraberliğin resmini yukarıda eklemiştim.

Maribor karşısında tamamen yedek ve genç ağırlıklı çıktığım ilk Şampiyonlar Ligi maçımızdan 4-2'lik galibiyetle ayrıldık..

Ve en önemlisi Leicester City maçı ve bu maçta oynanan oyun. Aynı zamanda efsane Fernando Torres'in dönüşü..

Muazzam oynadık. Çok fırsatlar harcadık, cömert davrandık.. Fakat net bir skor ile kazanmayı bildik. Şahane bir istatistik var.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.