Şimdi Ara

FM 17 | Liverpool | 2022/2023 | Kırılmadık rekor bırakmayan takım | Zirvede bırakıyorum.. #YNWA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
494
Cevap
4
Favori
13.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FM 13'den beri yapmış olduğum efsane Liverpool kariyerlerimden birini FM 17'de de oynayacağım. Daha önce hiç konu açmadım, ana konu üzerinden resimler ekledim, istatistikler paylaştım birçok arkadaşım görmüştür mutlaka.. Konu sürekli güncellenecektir.. Önerileriniz, fikirleriniz, tavsiyeleriniz benim için önemlidir.

FM 17 | Liverpool | 2022/2023 | Kırılmadık rekor bırakmayan takım | Zirvede bırakıyorum.. #YNWA

KADROMUZ

Kaleciler; #1 Alban Lafont, #25 Joe Hart

Savunma; #5 Emerson Santos, #12 Fabinho, #6 David Costas, #15 Raphael Varane, #4 Krystian Bielik, #22 Alexander Arnold, #13 Jonathan Silva, #3 Ricardo Rodriguez

Ortasaha; #14 Eric Dier, #16 Santiago Ascacibar, #21 Ianis Hagi, #7 Andriy Yarmolenko, #11 Lucas Ocampos (K), #23 Evander, #17 Alex Iwobi, #10 Mesut Özil, #8 Dele Alli, #18 Andre Dozzell, #20 Salih Özcan

Forvet; #9 Maximiliano Romero, #19 Federico Bonazzoli

MABEDİMİZ - 54,074 KAPASİTELİ YENİLENMİŞ ANFIELD

HEDEFLERİMİZ

-Öncelikli hedefimiz; Liverpool yönetimi ve Liverpool şehrinin 26 yıldır hasretle beklediği Premier League şampiyonluğu. (2018/2019 SEZONUNDA ŞAMPİYONLUK GELDİ)

-Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı sürekli hale getirerek finansal anlamda rahatlamak ve dünya çapında tanınmış oyuncuları kadromuza katmak. (2020/2021 SEZONUNDA ŞAMPİYONLAR LİGİ ŞAMPİYONLUĞU GELDİ)

-Dünya çapında tanınmış lider isimler ve alt yapıdan gelen Scouse yeteneklerimiz ile 6. Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu'nu kazanmak.

-Kupa başarılarıyla birlikte 335 milyon euro olan kredi borcunu ödemek, (KREDİ BORCU 187 MİLYON €'YA DÜŞTÜ)

-Finansal anlamda kulübe nakit para girişi sağlamak, (İLK SEZON 213, İKİNCİ SEZON 205, ÜÇÜNCÜ SEZON 600, DÖRDÜNCÜ SEZON 451, BEŞİNCİ SEZON 675, ALTINCI SEZON 410 MİLYON EURO TRANSFER GELİRİ ELDE EDİLDİ)

-Antrenman ve alt yapı tesislerini geliştirmek, (ANTRENMAN VE ALT YAPI TESİSLERİ EFSANEVİ DÜZEYE GETİRİLDİ)

-Alt yapımızdan Liverpool ve İngiltere Milli Takımı'na yıldızlar yetiştirmek,

-Dünyada Liverpool popülaritesini artırmak amacıyla 5 major ligden çeşitli takımlarla anlaşmalar imzalamak, (İNGİLTERE, PORTEKİZ, HOLLANDA VE İSPANYA LİGİNDEN TAKIMLAR İLE ANLAŞMALAR İMZALANDI)

-Dünya çapında geniş bir gözlemci ağı kurarak genç yetenekleri takıma kazandırmak, (AVRUPA VE GÜNEY AMERİKA'DAN HER SEZON MİNİMUM 15 POTANSİYELLİ GENÇ TAKIMA DAHİL OLMAKTA)

-Daha fazla gelir amacıyla stadyum kapasitesini arttırmak, (STADYUM KAPASİTE ARTTIRILDI, YENİ KAPASİTE 58,800)

-En zengin 5 kulüpten biri olmak. (2020/2021 SEZONU İTİBARİYLE DÜNYADA PSG'DEN SONRA EN ZENGİN 2. KULÜP KONUMUNDAYIZ)

Anka kuşu, öleceği zaman: bir tür ateş olur ve kendini yakar. Daha sonra ise, küllerinden yeniden doğar.. Küllerimizden doğacağız.. İnancını kaybetmiş bu takımın, inancını geri getireceğiz.. #YNWA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jurgen Klopp -- 1 Nisan 2017; 21:45:5 >

• Merhaba arkadaşlar. Öncelikle güzel bir sezon başı kampı geçirdiğimizi söyleyebilirim. Genç oyuncularında arasında olduğu 32 oyuncu ile Hollanda'da sezon başı kampı geçirdik..

Kamp süresince 7 hazırlık maçı oynadık, mağlubiyetsiz ve sakatsız 5 galibiyet aldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jurgen Klopp -- 11 Kasım 2016; 0:0:50 >
  • Transfer dönemi bitti.. Dönem boyunca çok aktif, hareketli bir süreç geçirdik.

Gidenler:

Daniel Sturridge - 60 milyon € + %30 gelecek satıştan pay
    Mamadou Sakho - 45 milyon € + %20 gelecek satıştan pay
    Adam Lallana - 34.5 milyon €
    Dejan Lovren - 21.5 milyon €
    Tiago Ilori - 6 milyon €
    Kevin Stewart - 3.9 milyon €
    Lucas Leiva - 1 milyon €

Ayrıca; Grujic, Labyad, Joe Gomez, Origi, Levi Garcia, Brannagan, Jordan Williams, Ojo gibi genç yeteneklerimizi çeşitli takımlara kiraladım. Bu oyunculardan toplamda 6.75 milyon € kiralama bedeli kasamıza girdi..

Gelenler:

Inigo Martinez - 32 milyon €
    Santi Mina - 20 milyon €
    Riech Bazoer - 15.5 milyon €
    Matthew Targett - 12 milyon €
    Levi Garcia - 4.8 milyon €
    Sander Berge - 2 milyon €
    James Bree - 2 milyon €
    Da Silva Lopez - 1.5 milyon €
    Zakaria Labyad - Bedelsiz Transfer

TOPLAM GELİR: 178 MİLYON € // TOPLAM GİDER: 90 MİLYON € // KÂR 88 MİLYON €

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jurgen Klopp -- 11 Kasım 2016; 0:26:2 >
  • Lig başladı..

İlk haftada ezeli rakibimiz Manchester United ile Anfield'da kozlarımızı paylaştık..

Biletlerin anında tükendiği, 54,074 kişinin izlediği maçı evimizde 3-1 kazanmasını bildik.

Ligdeki ikinci maçımızda Swansea'yi de Firmino'nun golleriyle çok rahat geçtik..

Lig Kupası'nda Bristol City ile evimizde oynadık. Tamamen yedek ve genç oyuncu ağırlıklı çıktığımız maçı uzatmalarda James Milner'ın bulduğu penatıyla 1-0 kazandık, bir üst tura yükseldik..

Ligdeki ilk mağlubiyetimizi de aldık.. Eski dostumuz Daniel Sturridge ilk maçında, beş dakikada iki gol attı.. Yaktı bizi..

Milli maç arasına giriyoruz. 31 oyuncumuz ülkelerinin Milli Takım'larına davet edildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jurgen Klopp -- 11 Kasım 2016; 0:18:16 >
  • Kariyerinde başarılar hocam, takipteyim.
  • Basarilar, guzel ve uzun soluklu olmasi dilegiyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllardır Liverpool FC Taraftar Ocakları'ndan biliyorum takımı ne kadar iyi tanıdığını. Geçen seneki kariyerini de anakonudan takip etmiştim. Umarım zevkli bir kariyer olur başarılar
  • Eyvallah dostlar, teşekkür ederim..

Üstteki 3 mesajı editledim.. Sezon başındaki olaylara bakabilirsiniz.
  • Transfer döneminden anlıyoruz ki kulübü yine milyar dolarlar bekliyor Sezon öncesi güzel geçmiş lig de iyi başlamış Tottenham yenilgisi de önemli değil.
  • Firminodan cok sey bekliyorum bu sezon

• quote:

Orijinalden alıntı: - The Stig -

Firminodan cok sey bekliyorum bu sezon

Firmino oyunun en iyi sahte forveti. Sistemime uyum saglayacak en iyi isim. Alternatifi de Santi Mina. 20 yasinda gelecek vaadeden isim. Onunda mevkisi sahte forvet. Ings e yer acamadim kadroda.. Verim alamazsam devre arasi yollayacam onuda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jurgen Klopp -- 11 Kasım 2016; 21:50:53 >
  • Merhaba arkadaşlar.

Tottenham mağlubiyetinden sonra iyi bir ivme yakaladık. Ligde 8 maç kaybetmedik. Berabere kaldığım maçlarda ise adıma şanssızlıktı. %60 topla oynama, +20 şut ile bitirdim her maçımı.

Chelsea ve Leicester galibiyetleri çok özeldi. En iyi oyunumuzu oynadık diyebilirim. Harika iki gol attım. Hendo ve Coutinho başroldeydi.

Özellikle Leicester maçı deplasmanda tek kale oynadık desem yeridir.

Oyunda bile aynı Topun nereye gideceğini biliyorsunuz zaten..

Lig Kupası'nda ise Bournemouth'a genç ve yedek ağırlıklı çıktığım maçta penaltılar sonucunda kaybettim..

City maçı ise tam bir rezaletti.. Ağır bir yenilgi aldık.Çok net olarak söylüyorum ligin en iyi kadrosuna sahip takımı. Tamamen dünya klası bir kadrosu var. Deplasmanda kafa kafaya oynadık falan 3 golü duran toptan yedim..
  • City bence oyunda oynaması en zevksiz, transfere ihtiyacı olmayan bir takım. Yalnız 4 maç üst üste kazanamamak kötü olmuş, takım moralini etkileyebilir.
  • Bu arada Crystal Palace'da da gerçekten şahane kadro var. İleri dört oyuncusu çok iyi. Ligde 2. sıradalar.. Biz şuan 3. sıradayız. Aramızda 2 puan var..

Arsenal treni götürdü. Aramızda 14 puan fark var.. Şampiyonluk çok zor.

City maçından sonra önümüzdeki beş önemli maçın birini kazanabildik.. Everton derbisi. Arsenal, Palace'a yenildim. Çok iyi oynuyorlar. Benteke gol kralı bu arada. United ve Tottenham ile berabere kaldık. FA Cup'ta 4. tura yükseldik..

Ara transfer dönemine geldik..

Yedek oyuncularımız Mignolet ve Ings'i 23 milyon euro karşılığında Marsilya'ya gönderdim. Yine takımda en çok maaş alan oyuncusu Milner'ı eski kulübüne 12.25 milyon € + gelecek satışta pay ile City'e sattım..

Henderson ve Emre Can'da ayrılmak istiyorlar. Daha yüksek maaş istediler, reddettim.. City, Hendo için 50 milyon euro, Real Madrid ise Emre için 52 milyon euro teklif yaptı. İkisini de reddettim.. İkisinin de morali kötü ve üzgünler.. Sezon sonuna kadar kalacaklar. En kötü paf takıma yollarım. Hendo 6 milyon euro maaş alıyor. 11 milyon euro istemişti benden yeni sözleşmesinde..

İki genç oyuncu aramıza katıldı. FM legend Ajer ve Romero'yu toplamda 9 milyon euroya kadroya kattık. İki oyuncu da Avrupa'da bir takıma kiralanacak.

• TAkipteyim renktaş

• Transferin son gününü çok hareketli geçirdik..

Henderson özür diledi ve City'e gitmekten vazgeçtiğini söyledi. Emre Can sürekli isyan çıkardı takımda. Mecburen City'e kiralık gitmesine onay verdim..

Transferin son günü geleceğe yönelik genç oyuncuları kadromuza kattık.

Jorge Correa - 4 milyon €
    Gabriel Xavier - 2.5 milyon €
    Matheus Pereira - 15 milyon €
    Chancel Mbemba - 13 milyon €

Ayrıca Mignolet'ten boşalan yedek kaleciliğe Sevilla'nın kalecisi David Soria'yı getirdim. Oyuncuyu 6 aylığına kiraladım.

James Milner'ın boşluğunu da Axel Witsel ile kapattık. 6.5 milyon € gibi cüzzi bir rakama oyuncuyu kadroya kattık.

Bazı oyuncuların çalışma izni sorununu çözmesi ve sürekli oynamaları için Avrupa'da çeşitli kulüplere kiralık yolladım.

Matheus Pereira - Nancy
    Jorge Correa - Vitoria Setubal
    Ajer - Huddersfield
    Max Romero - Vitoria Setubal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jurgen Klopp -- 13 Kasım 2016; 17:24:19 >
  • Güzel bir çıkış yakaladık.. Watford ve Bournemouth karşısında aldığım yenilgiler çok komikti. Tek kale baskılı oynamamıza rağmen, iki takımda gol sayısı kez geldi attı çekti otobüsü.

Özellikle Stoke City maçındaki puan kaybıda yok artık dedirtecek cinstendi. Ben daha ne yapayım bre dostlar?

Ve en önemlisi belki de. City maçının rövanşını evimizde aldık.. Maçta tam 8 gol oldu. 7 gol ilk yarı geldi.

FA Cup yarı finalinde Cardiff ile eşleştik. Final yolü görünüyor.. Diğer tarafta ise ManU v Chelsea var.. Final çok zorlu olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jurgen Klopp -- 13 Kasım 2016; 22:26:24 >
  • Geldik FA Cup yarı finaline... Yarı final öncesi 3 maçı kayıpsız geçtim.. Merseyside derbisini kazandık, moraller üst düzey. Everton kümeye oynuyor. 27 puanla sonuncu sırada. Kalan 5 haftada çok büyük bir sürpriz olmaz ise küme düşecekler.. Oyuncularına çökecek miyim? Evet, deneyeceğim.

Güncel puan durumu;

Bu arada Arsenal şampiyon oldu. İkincilik Liverpool, ManU ve Saints arasında gidip geliyor.
  • Takipteyim, başarılar.
    YNWA

• FA CUP'TA FİNALDEYİZ!

Rakip Manchester United!

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.