Şimdi Ara

flash disk biçimlendirme sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
323.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Flash Diskte yazma hatası , biçimlendirme hatası vs..

Bunun çözümü Low formattı ancak bir çok arkadaşımız bunu beceremedi veya kullandıkları ek yazılımlar çare olmadı..

Araştırmalarım sonucu 2gb flash disk'imi kurtardım ve yazılımı paylaşıyorum..

http://www.apacer.com/en/support/downloads/Repair_v2.9.1.1.zip

Low Level format (Kısaca fabrika çıkış ayarlarına getirir)

Bu alıntıyı diğer bu tarz başlıklarda paylaşınız vatandaş garantisi biten flash belleğini çöpe atmasın!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scazy -- 12 Ocak 2009; 2:46:14 >

• arkadaşlar bendekingson 4 gb lık bir flash disk var. bir iki saat önce flash disk te çalışırken birden içindeki bilgiler yok oldu. bilgisayımrımdan özelliklerine tıklayınca 2 gb kullanılyor olarak gösteriyor ancak aç dediğimde hiç bir şey görünmüyor. flash diski kurtarmanın bir yolu yok mu yazlı sorularımvar yeniden mümkün deil yetiştiremem lütfen acil yardım
  • quote:

Orjinalden alıntı: scazy

Kesin Çözümü Elde Ettim!!

Bunun çözümü Low formattı ancak bir çok arkadaşımız bunu beceremedi veya kullandıkları ek yazılımlar çare olmadı..

Bu alıntıyı diğer bu tarz başlıklarda paylaşınız vatandaş garantisi biten flash belleğini çöpe atmasın!!

bunu paylaştığın için teşekkürler.bugün arkadaşım 2gb kingston belleğini biçimlendiremediğini ve bilgisayarla uğraşan birinin de halledemediğini söyleyerek denemem için bana verdi.ben de bu konuda araştırıp yazılanları uygulayarak denemeler yaptım.HP USB Disk Storage Format Tool'u da kurdum ama bir türlü düzelmedi.araştırmalarıma devam ettim ve sizin yazınızı görünce indirdim ve denedim.sonuç olumlu ve flash bellek eski haline döndü.fakat akşam eve gelip bu programı tekrar 1gb normal belleğimde denemeye çalışınca USB Disk not found! uyarısı ile karşılaştım.elimde ikinci bir arızalı bellek olmadığı için bu programın nasıl çalıştığını anlayamadım,yoksa bu uyarı normal bellek için normal mi.

• arkadaşlar benimde flash diskle ilgili bi sorunum var. kingston dt101c 8 GB şifreli disk.
    flash disk takıldığında şifreli olan alan gözükmüyor. kullanılabilir alan gözüküyor sadece. 1 gb lık alan var kullanabileceğim.
    biçimlendirdim ama sadece kullanılabilir alanı biçimliyor.
    üst taraftaki yazılarda fabrika ayarlarına geri dön programınıda indirdim denedim ama bu kezde usd flas disk not found diyor.
    bilgisi olan varmı nasıl düzeltebilirim bu sorunu. şimdiden teşekkürler....
  • Başka Pcde Dene ..
  • denedi başka bilg. aynı sorunlar var.
  • Bende aşağıdaki diskten var 8 mb olarak gözüküyor ve format atılamıyor içine girilemiyor.
    ChipsBnk Flash Disk USB Device
    Bu programı denedim usb flas disk not found diyor.
    Hp programınıda denedim bir çözüm olmadı.

Aşağıdaki linkde benzer sorunlar var ama pek fazla birşey anlamadım.
    http://help.com/post/56531-my-1g-chipsbnk-usb-drive-is-listed
  • kardeşim hp usb disk storage format tool işe yarıyo bende aynı sorundan muzdariptim şimdi bu programla hallettim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Seyyahım

Aşağıya eklediğim adreste hp nin bir programı var Flash disklere format atma programı onu indir onla dene.

http://www.byte.com.tr/download/default.asp/Gorev/DownloadAyrinti/Download/48

çook teşekur ederım bu program sayesınde 4 gb kurtardım emegıne saglık
  • az önce yaptım, içinden çıkılır bir durum yoktu flashı biçimlendirmek için ama kendi başıma yaptım nasıl mı ;

bilgisayarım > belleğiniz > sağ tık > özellikler > donanım > özellikler > ilkeler > performans için en iyi duruma getirine tıklayın sonra tmm tmm tmm tmm tmm diyin ve sonrasında tekrardan biçimlendirmeye çalışın.. sağ tık biçimlendir başlat diyin olacaktır ;)
  • dosya sıstemlerı farklılıgı yuzunden werıor hatayı
  • scazy wala allah razı olsun senin program halletti işimi çok büyük sevap işledin :D:D:D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_muncher -- 9 Temmuz 2009; 15:16:00 >
  • selamlar bende corsaır 64gb usb flash disk var birtürlü biçimlendiremiyorum galiba bunun için bi progran varmış yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: scazy

Allah razı olsun kardes çok saol rep varsa artı rep eyvallah

• çok sagolun hp nin programıyla işimi gördüm allah razı olsun hepinizden..
  • selam arkadaşlar,
    sırf bu soruya cevap yazabilmek için foruma hemen üye oldum.
    bu bilgisayarın flash diski görmeme, hiç bir şekilde format -yazma-silme yapmaması sorunuyla ben de karşılaştım ve günlerce uğraştım, interneti taradım. meğerse sorunun çözümü çok basitmiş:

pqi markaydı benim flaş disk.www.pqi.com.tw üreticinin adresine girdim. sık sorulan sorular (FAQ) bülümüne baktım. ilk sorulardan biriydi. cevapta dr. ufd diye bir program. 5 dakikada sorun çözüldü.

programın adresi .. (şu an bulamıyorum).

demekki işin kaynağına gitmak gerekiyormuş.
    bu programsizin değişik marka usb drive da işe yaramazsa üreticisinin web sayfasında muhtemelen işe yarayacak programı bulursunuz.
    kolay gelsin!

• bende flash diski görüyor Çıkarılabilir Disk (G:) şeklinde ama biçimlendir dediğim zaman "Bir disket yerleştirin ve sonra yeniden deneyin" yazıyor.
    yardımcı olursanız sevinirim
  • teşekkürler yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: scazy

kingston 1 gb flash diske format atamıyordum..yazma korumalı hatası alıyordum..bu verdiğin program ile sorunu hallettim..teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba benim 2gb lik MİNTON MP3 Player Usb Device markalı bir mp3 üm var biçimlerndirmek istidiğimde bilgisayarımdan olmuyor rica ediyorum yardımcı olun daha yeni aldığım mp3 bozuldu rica ediyorum yardımcı olun cevaplarınızı bekliyorum...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.