Şimdi Ara

Flash bellek virüs problemi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
11.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 18
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 15
  • Ortalama Mesaj Aralığı 37 gün 20 saat 26 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 19
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • nefarkeder23 (15 mesaj) Yunus YLcnk (6 mesaj) ARISOYSOFT (3 mesaj) umaykut (2 mesaj) Kıdemli Yarbay (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (26 mesaj) Tablet (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Flash bellek virüs problemi.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    116 Mesaj
    Aynı virüs benim harici hard disk'im dede vardı. Bilgisayara bulaşmıyor ama bellekte ne kadar boş yer bulursa doldurmaya çalışıyor. Hiçbir antivirüs çözüm bulamadı. Hard diske format atınca düzeldi.
  • Binbaşı
    1058 Mesaj
    Flash belleğinin içindekileri bilgisayara at ve Belleğe format at.Ardından tekrar yükle ve eski hallerindeki gibi düzelt bakalım devam edecekmi.
  • Emekli Yönetici
    16147 Mesaj
    http://www.usbuzmani.com/wp-content/2009/06/sil.rar
    Linkteki dosyayı indirip içindeki uygulamaları çalıştırın.
  • Teğmen
    198 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: RecklesS7

Flash belleğinin içindekileri bilgisayara at ve Belleğe format at.Ardından tekrar yükle ve eski hallerindeki gibi düzelt bakalım devam edecekmi.

teşekkürler. Farklı bi şekilde çözülmezse format atıcam da zaten bi bakalım formatsız çözülür belki..
    |
    |
  • Teğmen
    198 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: CunK

Aynı virüs benim harici hard disk'im dede vardı. Bilgisayara bulaşmıyor ama bellekte ne kadar boş yer bulursa doldurmaya çalışıyor. Hiçbir antivirüs çözüm bulamadı. Hard diske format atınca düzeldi.

Teşekkürler. Evet bende biçok öneri denedim ama bana da sanırım format yolu görünüyor.
    |
    |
  • Teğmen
    198 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

Çok teşekkür ederim. Denedim fakat ama bozuk dosyaların sayısı arttı. Gizlideymiş demekki..

• Emekli Yönetici
    16147 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nefarkeder23

Çok teşekkür ederim. Denedim fakat ama bozuk dosyaların sayısı arttı. Gizlideymiş demekki..

Bakın öncelikle sistem geri yükleme noktalarınızı kapatın.
    nado32 ya da başka bir virüs programı ile(flash belleğiniz de bilgisayara takılı olsun) bilgisayarınızı taratın. Ardından superantispyware adlı spy programı ile bilgisayarınızı ve flash belleğinizi taratın. Ardından linkini verdiğim sil.rar ı deneyin..
  • Binbaşı
    1622 Mesaj
    bilgilerin yedeğini aldıysan çok uğraşma bas formatı sonra bilgilerin bir kopyasını daha çıkar ve kopya üzerinde uğraş
  • Teğmen
    198 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Pes ettim:) Biçimlendirdim flashı. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.
  • Çavuş
    56 Mesaj
    arkadaslar benm flashda virüs var nasıl birseyse klasörleri uygulama olarak görüyo varmı yardımcı olacak
  • Yarbay
    2216 Mesaj
    quote:

quote:

Ahh kardeşim benim bu mesajından haberim olsaydı.. Tüm dosyaları sana geri getirtirdim. Şimdi versem programı o flashtan artık ne kadar kurtarabilirsen kuratarırsın..

Neyse...

BURADAN UYARIYORUM...

Resimdeki gibi Sorunu olan arkadaşlar Sakın Format atmasın.

Unutmayın Her sorunun Muhakkak Bir çözümü vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 4 Nisan 2013; 9:47:28 >

• Yarbay
    2216 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kanunsuz003

arkadaslar benm flashda virüs var nasıl birseyse klasörleri uygulama olarak görüyo varmı yardımcı olacak

merhabalar;

Şu konuyu açan arkadaşın mesajına cevap yazdım.. İncelemenizde fayda var... Buraya Tıklayın...
    |
    |
  • Teğmen
    166 Mesaj
    Bendede vardı bir pcden baska bır cye takıncs eger o pcde vırus varda otomatıkmen aktarılıyor baska bir pcye aldıgı zsman vırus o pcyede bulasıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    604 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yunus MF

Dosyalarınız bozulmuş Flash belleği biçimlendirerek yardımcı programlarla verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Recover My Files programıyla silinen verilerinizi kurtarabilirsiniz. Tabi öncelikle diski biçimlendirmek gerekiyor.Program full sürüm olmak zorundadır..

Ben şuanki sorunu sorduğumda Esetle ilgili dememiştim..

Yoo dosyalarım kayıp değil. Resimdede olduğu gibi normal dosylarım var onların arasında da diğer değişik isimli dosyalar var. Biçimlendirme benimde aklıma geldi. Ama her biçimlendirme alan kaybı oluyo ve flashı biçok bilgisayara taktığım için her defasında biçimlendirmek çok işime gelmeyecek. Çözülebilirse biçimlendirmemeyi tercih ediyorum.

bence biçimlendirin çünkü yukarıdaki işemler işe yaramıyorsa tek yol formattır

• Er
    1 Mesaj

Alpzoom,
    bende de aynı sorun var. bana gönder o program neyse.
    |
    |
    Bahsedilenler: alpzoom
  • Yüzbaşı
    762 Mesaj
    quote:

Merhaba. Flash belleğimdeki dosyaların adları değişmiş tuhaf tuhaf isimli bir sürü dosya var. Avirayla falan tarattım. Sadece autorun.inf virüsünü buluyor onuda silmiyor. Ne tavsiye edersiniz?

Flash diski biçimlendir.
    |
    |
  • Yarbay
    11216 Mesaj
    Usb den bulaşan virüs ve diğer zararlı dosyalar için USB Disc security programının sisteminizde her an kurulu olmasını öneririm. Antivirüs olarak da Türkiye'de pek tutulmasa da Trend Micro yazılımlarını öneririm. 2000 yılından beri kullanır, kurar, öneririm. Sıkıntı yaşayanı görmedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    224 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

quote:

Ahh kardeşim benim bu mesajından haberim olsaydı.. Tüm dosyaları sana geri getirtirdim. Şimdi versem programı o flashtan artık ne kadar kurtarabilirsen kuratarırsın..

Neyse...

BURADAN UYARIYORUM...

aynı sorun bendede oluştu program alabilirmiyim?

• Yarbay
    2216 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: erol1521

quote:

Orijinalden alıntı: alpzoom

quote:

quote:

Neyse...

BURADAN UYARIYORUM...

aynı sorun bendede oluştu program alabilirmiyim?

Dosya Kurtarma

Şifre :by_alpzoom
    |
    |

• Yüzbaşı
    349 Mesaj
    konuyu hortlaşmış gibi olmayayım ama
    aynı problem bende de var..
    var mı çözüm önerisi olan?
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
vp satın al
bankacılar
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.