N

Teğmen
24 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 2 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar. İnternet Explorer, Google Chrome tarayıcılarında sertifika hataları alıyorum. Sistemimin tarih saat ayarlarında sıkıntı yok. İnternetteki çözüm yollarını denedim. Fakat olmadı. Mozilla kurdum ondada sıkıntı var. Ne tavsiye edersiniz?
Merhabalar. Laptobun kablosuz özelliği açılmıyor. Normalde kısayolu Fn+F8. Fakat bunu kullandığımız zaman hiçbir tepki alamıyoruz. İnternetten araştırdık, komutla açmayı çalıştık fakat olmuyor. Ethernet kartının driverı terkar yüklendi fakat olmuyor. Ne tavsiye edersiniz?
Yapmak istediğim şudur:
Uye girişi sayfam var. Kullanıcı adını ve şifresini yazarak giriş işlemi yapıyor ve uyegirisibasarili.asp sayfasına gidiyor. Bu sayfada üye giriş işlemi başarılı diyor ve üye bilgilerini güncelle butonuyla da üye bilgilerini güncelleme sayfasına gidiyor. Ben burada kayıt güncelleştirme sihirbazıyla bir kayıt güncelleme formu ekledim. Oturumu açık olan kullanıcının bilgilerini güncellesin istiyorum fakat sürekli id si 1 olan kullanıcı karşıma çıkıyor.

Kayıt kümesinde filtereleme yapmaya çalıştım. uyid ile oturum değişkeni kullandım. Fakat konuya çok hakim olamadığımdan beceremedim.

Access veritabanı kullanıyorum. Sayfam Asp Vbscript sayfası. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...
Merhaba. Resimdeki şekilde olduğu gibi bir formum var eklediğim kayıtları kayıtları göster butonuna tıklayarak aşağıdaki listboxlarda gösteriyorum. Sonra da listboxta seçili olan veriyi sil butonuyla silmek istiyorum ama silme kısmını yapamadım.

OleDbConnection baglanti = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0; Data Source=ogrenci.accdb");
baglanti.Open();
string silinecek = adlist.SelectedItem.ToString();
OleDbCommand komut = new OleDbCommand("delete * from kayit where ad=@silinecek",baglanti);
komut.ExecuteNonQuery();
baglanti.Close();


Şöyle bir kod yazdım fakat komut kısmında sıkıntı var? Nasıl yapmalıyım bilemedim? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler..
Pardusu indirip cd ye attım. Başlatıyorum iki seçenek geliyor biri güvenli kip diğeri normal. Normal olanı seçiyorum bir ekran geliyor bişeyler yüklüyor ondan sonra siyah bir ekran geliyor devam edecek gibi ama öyle kalıyor. Güvenli kipi seçincede pardus masaüstü ekranı geliyor orda sabit diske kur var onu seçiyorum o kadar kasıyor ki ondan da kuramadım. Ne yapmam gerekiyor?
Merhaba. Hp pavilion protectsmart bir laptop var elimde. Uefi modu çözemedim bir türlü. Win8 kaldırıp win 7 kurmak istiyorum ama usb bellekten. İnternetten baktım biosta olan bazı değişiklikleri yapamadım bu makinenin bios biraz farklı. Yardımcı olurmusunuz?
OleDbConnection baglanti = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0; Data Source=ogrenciler.accdb");
baglanti.Open();
int no = Convert.ToInt32(notext.Text);
int yas = Convert.ToInt32(yastext.Text);
string ad = adtext.Text;
string soyad = soyadtext.Text;
OleDbCommand komut = new OleDbCommand("insert into ogrenci(no, ad, soyad, yas) values('" + no + "','" + ad + "','" + soyad + "','" + yas + "')", baglanti);


komut.ExecuteNonQuery();
baglanti.Close();
sonuc.Text = "Kayıt Tamamlandı.";


Bu sorgumda nasıl bir hata var çözemedim. Bir de siz bakar mısınız?
Merhaba. Arkadaşlar google earth de işyerimizin yeri yanlış. Bunu kim eklemiş bilmiyorum. Ben bunu değiştirmek istiyorum. Mümkünmü. Ya da en azından bende bir tane daha ekleyebilirmiyim?
Merhaba. Çalışma sayfasının birinde yaptığım bir işlemi diğer hepsinde de uygulanmasını istiyorum böyle bir özellik mevcut mu acaba?
Arkadaşlar merhaba. Ben C# indirmek istiyorum ama hiçbir yerde tam kurulumunu bulamıyorum?
Hakkında
Konum: Elazığ
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 199
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 199
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 39.999 (Bu ay: 395)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.