Şimdi Ara

flash belleğimde 'disk yazmaya karşı korumalı' hatası veriyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
76.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar flash belleğim birşeyler atıyordum, attım ve sonra onu diğer pc ye aktarırken disk yazmaya karşı korumalı gibi bir hata verdi... içindeki veriler ne aktarılıyor nede silinebiliyor yani flash bellek öylece kaldı hiçbirşey yapamıyorum internetten araştırdım bulduğum her yolu ve programları da denedim değişen birşey olmadı son olarak buraya konu açmak aklıma geldi...işletim sistemim windows 8 olduğu için buraya açıtım konuyu...

• Şu yaziyi inceleyin yazida nasıl düzeltilecegi anlatiliyor fakat İngilizce yapamazsaniz eve geçtiğinde yardimci olurum.

blogs.technet.com/b/askcore/archive/2011/06/02/my-disk-is-read-only-help.aspx

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belleği FAT32 olarak yeniden biçimlendirin.
  • Resimde gördüğünüz gibi yazma korumalı bellekten yazma korumasını kaldırdım.

Şöyle yaptım anlatıyım.

cmd.exe (enter)
    DISKPART (enter)
    LIST DISK (enter)
    SELECT DISK 2 (enter) (Flash Diskiniz kaçıncıysa onu seçin bende 2 numaralı disk'di)
    ATTRIBUTES DISK (enter) (Yazma korumasının olup olmadığını kontrol etmek için bu komutu girin istemiyorsanız bi alt komuta geçin)
    ATTRIBUTES DISK CLEAR READONLY (enter)

İşlem bu kadar. Korumanın kalktığını merak ediyorsanız ATTRIBUTES DISK komutu ile kontrol edebilirsiniz.
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    olmadı
  • Aynı işlemi başka bir bilgisayarda deneme şansınız var mı?
    denedim zaten sonuç aynı
  • SELECT DISK komutundan sonra ATTRIBUTES DISK SET READONLY komutunu girip ATTRIBUTES DISK komutu ile tekrar bir bakın Read-only: Yes olacak mı? Olduysa tekrar ATTRIBUTES DISK CLEAR READONLY komutu ile silmeyi deneyin.

Read-only sizde No olarak gözüküyor Current Read-only state Yes gözüküyor sadece ilginç...

Birde burada yazan işlemi deneyin belki sorun düzelir.

http://www.bilgiustam.com/usb-bellek-yazma-koruma-hatasini-asmanin-yolu/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 2 Şubat 2014; 17:11:12 >
    mantıklı denemeye değer
    sonuç yine aynı flash belleğimde sorun var galiba
     flash belleğimde 'disk yazmaya karşı korumalı' hatası veriyor flash belleğimde 'disk yazmaya karşı korumalı' hatası veriyor
  • ilgilendiğin için teşekkürler yapıcak pek birşey kalmadı gibi
  • cmd yi yönetici olarak çalışıtırıyorsunuz değil mi?
    hayır ama şimdi böylede denedim dediklerinizin hepsini sonuç aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Resimde gördüğünüz gibi yazma korumalı bellekten yazma korumasını kaldırdım.

Şöyle yaptım anlatıyım.

cmd.exe (enter)
    DISKPART (enter)
    LIST DISK (enter)
    SELECT DISK 2 (enter) (Flash Diskiniz kaçıncıysa onu seçin bende 2 numaralı disk'di)
    ATTRIBUTES DISK (enter) (Yazma korumasının olup olmadığını kontrol etmek için bu komutu girin istemiyorsanız bi alt komuta geçin)
    ATTRIBUTES DISK CLEAR READONLY (enter)

İşlem bu kadar. Korumanın kalktığını merak ediyorsanız ATTRIBUTES DISK komutu ile kontrol edebilirsiniz.

Bende işe yaradı üstat çok sağol. denemediğim yöntem vs.. kalmamıştı bu işe yaradı...
  • elebasi7102 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim kardeşim işe yaramasına sevindim.
  • Disk öz nitelikleri başarıyla temizlendi diyor ama hala koruma var flash ta
  • Bicimlendirmeyi denedin mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunama

Disk öz nitelikleri başarıyla temizlendi diyor ama hala koruma var flash ta

aynen bende de böyle napıcaz?
  • USB'de fiziksel bozulma olmuş olabilir? Yakın zamanda benzer olay ile karşılaştım ve sanırım çözüm bulamamıştık.
  • aynı sorun bendede var ready only no ama diğeri yes usb nin içne ubuntu atmıştım biçimlendirerek ondan sonra oldu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.