Şimdi Ara

Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hakkında (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
8.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Coree

quote:

Orijinalden alıntı: basketballer_

quote:

Orijinalden alıntı: Coree

ygsden mf3 e yatay geçiş yapılıyor. soran arkadaşlar için (:

Geçiş olayının olmasına çok sevindim inşallah başarıp istediğimiz yerlere geçebiliriz :)

İsteyebileceğiniz hacettepe vs. o tarz yerler zaten almıyor.paü,kbü,hatay aslında yanıltmak gibi olmasın üniversiteden üniversiteye göre değişiyor (:

hadi yaa boşuna heveslenmemeli o zaman :) ama belki gazi olur?

• Beyler araştırmalarım arkadaşlarıma danışmakla en sonunda karar aşamasına geldim ilk sıraya Pamukkale yazıcağım gibi duruyor. Hayırlı olur inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobanibrahim

Beyler araştırmalarım arkadaşlarıma danışmakla en sonunda karar aşamasına geldim ilk sıraya Pamukkale yazıcağım gibi duruyor. Hayırlı olur inş.

hayırlısı olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: basketballer_

quote:

Beyler araştırmalarım arkadaşlarıma danışmakla en sonunda karar aşamasına geldim ilk sıraya Pamukkale yazıcağım gibi duruyor. Hayırlı olur inş.

hayırlısı olsun..

Hepimizin hakkında hayırlı olsun inş.
  • ben ygs-2 7500 oldum. dokuz eylül düşünüyorum da. dokuz eylül taban 11.300 değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeKIRCA

Yeni acılan kontenjanlar ile beraber yorumlayabilir misiniz ?

marmara ftr 18500 benim mf3 19800 (1.kontenjanı)
    dokuz eylül ftr 18000 benim ygs-2 18700 (1.kontenjanı)

ben dokuz eylül ygs-2 11.300 ile kapattı dite biliyorum. saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkhansky

quote:

Yeni acılan kontenjanlar ile beraber yorumlayabilir misiniz ?

marmara ftr 18500 benim mf3 19800 (1.kontenjanı)
    dokuz eylül ftr 18000 benim ygs-2 18700 (1.kontenjanı)

ben dokuz eylül ygs-2 11.300 ile kapattı dite biliyorum. saygılar

Dostum o adam da öyle bılıyor fakat o 1. kontenjanından gırmek ıstıyor
  • up
  • quote:

up

gunaydın

sence hangi ftr gelir

Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hakkında
  • quote:

quote:

up

gunaydın

sence hangi ftr gelir

Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hakkında

Dostum birincilik kontenjanı olayıyla alakam hiç olmadı diyebilirim :D bu yüzden pek bilemeyeceğim
  • Merhaba,bazı arkadaşlarımız maddi olanaklardan bahsetmiş.. Bu mesleğin sadece para yönüyle irdelenmesi yanlıştır.. Çünkü sizin asıl amacınız rahatsızlığı olan insanların daha kaliteli bir yaşam sürdürmesini sağlamak olmalıdır..Bunun haricinde siz mesleğinizi ne kadar gönülden yaparsanız o kadar iyi ücretler kazanabilirsiniz..Zaten fizyoterapi ve rehabilitasyon'da sizi maddi yönden iyi yerlere taşıyabilecek bir meslek bundan yana şüpheniz olmasın.. Maddi sıkıntısı olmayan bir meslek.. Sizin kendinize sormanız gereken ben bu mesleği yapabilir miyim? Cevabınız evetse tereddüt etmeden tercih edin..
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba gençler. Ben bir fizyoterapist olarak merakınızı biraz gidereyim dedim. Birincisi meslek yasası çıktı, SUT denen bir şey de var.Her ne kadar fizyoterapist ismi daha sık anılmış olsa da bu fizyoterapistler için olumsuz yönde bir etki oldu ve sonrasında büyük kurumsal hastaneler fizyoterapistlerin bir kısmının işine son vermek zorunda kaldı. Bu bölümü yazacak gençlere sesleniyorum

1.Eskisi gibi aranan eleman değil fizyoterapist.Her geçen gün sayı artıyor mezun olacağınız zaman bir çoğunuz işsiz kalacaksınız. İş bulabilirseniz de düşük maaşlı olur.
    2. İş zahmetli. Bi hastanın tedavisi için aylarca hatta yıllarca uğraşırsınız.Yeterli emeği sarfederseniz en umitsiz vakaya bile bi katkiniz olabilir ama hasta ve yakınları memnun olmaz icabında bu da sizin cok zorunuza gider. Özel Eğitim merkezlerinde de calisma olanağınız var ama buraya gelen hastalarda hastanedeki gibi aylık sirkülasyon olmaz senelerce aynı kisilerle uğraşırsınız. Hasta tedeviye haftada 1 ya da2 gun geldiğinden ve de aile yapilmasi gerekeni yapmadığından emekleriniz uçar gider.Bu da idealistseniz canınızı çok sıkar.
    3.Isinizi hakkıyla yapıyorsanız bedensel olarak çok yorulursunuz.
    4.Bir ömür yapılacak meslek değil. Her zaman guclu ve genc kalmayacaksiniz. Başkalarının sağlığı için uğraş verirken bir çok eklemleriniz ağrılı ve bir çok kasiniz spazmli olacak.Aldiginiz eğitimin kalitesi ile dogru orantili olarak kendinizi de tamir etme girisiminde bulunacaksiniz.
    5."Bi sene daha kalip iyicene hazirlansaydim "diye icinizden gecireceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ptNB

Merhaba gençler. Ben bir fizyoterapist olarak merakınızı biraz gidereyim dedim. Birincisi meslek yasası çıktı, SUT denen bir şey de var.Her ne kadar fizyoterapist ismi daha sık anılmış olsa da bu fizyoterapistler için olumsuz yönde bir etki oldu ve sonrasında büyük kurumsal hastaneler fizyoterapistlerin bir kısmının işine son vermek zorunda kaldı. Bu bölümü yazacak gençlere sesleniyorum

1.Eskisi gibi aranan eleman değil fizyoterapist.Her geçen gün sayı artıyor mezun olacağınız zaman bir çoğunuz işsiz kalacaksınız. İş bulabilirseniz de düşük maaşlı olur.
    2. İş zahmetli. Bi hastanın tedavisi için aylarca hatta yıllarca uğraşırsınız.Yeterli emeği sarfederseniz en umitsiz vakaya bile bi katkiniz olabilir ama hasta ve yakınları memnun olmaz icabında bu da sizin cok zorunuza gider. Özel Eğitim merkezlerinde de calisma olanağınız var ama buraya gelen hastalarda hastanedeki gibi aylık sirkülasyon olmaz senelerce aynı kisilerle uğraşırsınız. Hasta tedeviye haftada 1 ya da2 gun geldiğinden ve de aile yapilmasi gerekeni yapmadığından emekleriniz uçar gider.Bu da idealistseniz canınızı çok sıkar.
    3.Isinizi hakkıyla yapıyorsanız bedensel olarak çok yorulursunuz.
    4.Bir ömür yapılacak meslek değil. Her zaman guclu ve genc kalmayacaksiniz. Başkalarının sağlığı için uğraş verirken bir çok eklemleriniz ağrılı ve bir çok kasiniz spazmli olacak.Aldiginiz eğitimin kalitesi ile dogru orantili olarak kendinizi de tamir etme girisiminde bulunacaksiniz.
    5."Bi sene daha kalip iyicene hazirlansaydim "diye icinizden gecireceksiniz.

bütün sağlık bölümleri zor yapacak bişey yok

• Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi, felç (inme), yaralanma, hastalık veya yaşlılık gibi nedenlerle hareketlerdeki fonsiyonel eksilmeyi geri kazandırmak için yapılan, elektrik akımı, sıcak ya da soğuk uygulaması, egzersizlerle hastaların tedavisine verilen isimdir.

Nörolojik hastalıklar, ortopedik hastalıklar, çoklu travmalar, yaşlılığa bağlı problemler gibi birçok durumda hastanıza evde fizik tedavi (diğer adıyla fizyoterapi) ve rehabilitasyon hizmeti Medical Center’ın özel fizyoterapistleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Evde fizik tedavi hizmeti, bireylerin rahat ve konforlu bir ortamda hizmet almalarını ve bağımsızlıklarını daha hızlı kazanabilmelerini sağlar. Aynı zamanda hasta yakınlarının da rehabilitasyon sürecine dahil olmalarını sağlar.
    fizik tedavihakkında daha fazla bilgi

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.