Şimdi Ara

Fizik Sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2. şıkkın doğru olduğunu biliyorum fakat 1. ve 3. maddelerin yanlış olma sebebi nedir ? Açıklarsanız sevinirim. Cevap B.
     Fizik Sorusu

• Tmm şimdi resme bakınca anladım düzgün hızlanır ve yavaşlar demiş ivme gittikçe artacak ve azalacak :D
  • Good job

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu soruda 1. madde yanlış olmuyor mu ? Hızlandırıcı gerilim kaynağının bağlanım şekline göre + yüklü cismi yavaşlatacak. Gerilimi arttırırsam daha fazla yavaşlar buda paralel levhada yol alacağı süreyi arttırır. düşeyde aldığı yol 1/2*a*t^2 dir. süre artarsa y de artmaz mı ? a değişmiyor zaten . kuvvet = m*a yaptığımızda . q*V/d=m*a . q - V- d yada m değişmediğine göre a da değişmiyor sonuçta. Cevap C.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Fizik Sorusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigEng -- 20 Mart 2016; 11:33:43 >

• BigEng B kullanıcısına yanıt
    Adı üstünde hızlanırıcı gerilim. Çok irdelemeye gerek yok

• Yani hızlandırıcı dediği zaman her zaman hızlandıracak mı ? Yavaşlatması gerekiyor bence bu bağlantı şeklinde :D
    Oraya çalışmadım daha fava atıyom çözen olmazsa 2 haftaya çalışır yazarım

• up
  • Beyler palme a b c d calisiyorum bende hangi soru bankasini cozuyosunuz?

zıt kutuplu olduğu için birbirini çeker ve x bölgesinde yaklaştıkça etki eden kuvvet artacağından ivme artar. z bölgesinde ise uzaklaşırken etki eden kuvvet azalacağından ivme yine artar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.