Şimdi Ara

Fiyat teklifi aldım, sanırım alacağım, görüşlerinizi bekliyorum(honda civic) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
10.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: antrepocu

Sunuda soylemeden gecemiycem. Sifir benzin duz vites suntooflu bir superb de alabilirsiniz. Bi tanıdığım geçenlerde sifir passat aldi trendline 100 bine. Bu secenekleriniz de var.

Auto guide ve başka bir yabancı kaynakta daha yeni civicin sanki yeni accordmuş gibi hissettirdiğini okumuştum. Bu arkadaşın yorumu da belki bilerek belki bilmeyerek size yeni civicin neyle kıyaslanması gerektiğini gösteriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: etusch

quote:

Orijinalden alıntı: antrepocu

Sunuda soylemeden gecemiycem. Sifir benzin duz vites suntooflu bir superb de alabilirsiniz. Bi tanıdığım geçenlerde sifir passat aldi trendline 100 bine. Bu secenekleriniz de var.

Auto guide ve başka bir yabancı kaynakta daha yeni civicin sanki yeni accordmuş gibi hissettirdiğini okumuştum. Bu arkadaşın yorumu da belki bilerek belki bilmeyerek size yeni civicin neyle kıyaslanması gerektiğini gösteriyor.

Yeni civic sahibiyiz. Gecen sene babama almistim cok sukur.

Evet sase olarak accordla ayni. Boyutlarından bunu anlayabilirsiniz. Ben 1.97 yim, arabayi cok rahat kullanabiliyorum.

• Hocam ben olsam alın derdim ama size şöyle bir fikir vereyim. Ben olsam sizin yerinizde eğer arabanız varsa 1 sene daha onunla idare edin. Sonra seneye daşş gibi 2019 honda civic dizel 9 ileri otomatik zf alın. Yoksa şimdi bi 2009-2011 arası efsane kasa civic alın seneye satıp onu alın.

• Arkadaşlar 102 bin fiyat alanlar execurive lpg icin mi aliyor?Lpg li fiyat alanlar paylaşırsa seviniriz

• Eğer almakta ısrarlı iseniz HB modelinide test edin. Sedandan daha yakışıklı. Özellikle fümesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: maviyildizinoglu

Hocam ben olsam alın derdim ama size şöyle bir fikir vereyim. Ben olsam sizin yerinizde eğer arabanız varsa 1 sene daha onunla idare edin. Sonra seneye daşş gibi 2019 honda civic dizel 9 ileri otomatik zf alın. Yoksa şimdi bi 2009-2011 arası efsane kasa civic alın seneye satıp onu alın.

Hocam 9 ileri tork konventörü şanzıman dedi daha yeni video da izledim. Tork konventörü candır
    Araştırdım tork konventörü entegreli zf imiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 10 Şubat 2018; 17:44:2 >
  • Hocam araba al sat olaylarından haz etmiyorum, bir de o 9 ileri dizel 135- 140dan başlar diye düşünüyorum o da beni aşar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Toksikoman

Hocam araba al sat olaylarından haz etmiyorum, bir de o 9 ileri dizel 135- 140dan başlar diye düşünüyorum o da beni aşar.

Valla siz bilirsiniz şöyle ki içten içe bir çok insan yeni gelecek honda dizel oto vitesi bekliyor. Öyle ki eğer uygun fiyatla gelirse ki ilk başta öyle gelir sonrası malumm. Valla ben açıkçası size yazdığımı yapacağım şimdi bi 2007-2011 efsane alacağım seneye şubat gibi de güzel bir kampanya yaparlarsa honda dizel oto alacağım. Ben kasasına hastayım spor görünmesine tek olsam hb alır binerim ama işte aile olunca hem keyifle bineceğim hem de yıllarca süreceğim aracım olacak ki beni 5 yıl idare etse. 5 yıl sonra hibrit/elektrikli araçların hakimiyeti yavaş yavaş başlar ülkemde malum geriden geliyoruz o zaman da satılır önümüze bakalır derim ben. Saygılar.

Not:honda civic ler o kaddar sorunsuz bir araç ki evet şu göçük muhabbeti yüzünden yerin en dibine vurmaya çalışıyorlar. Kaldı ki 2017 kasım sonrası modellerinde böyle birşey olmayacağı söylendi. Siz diğer araba modellerinde yaşanan sıkıntıları biliyor musunuz wv nim dsg si, renaultun trim. yağ eksiltmesi, bunun gibi birçok şey yazılabilir ama en sorunsuz araçlar denilince akla gelen ilk 3 modelden biri eöşn olun honda civic olur. O yüzden kimseyi takmayın derim.

• kerotobil K kullanıcısına yanıt
    Bu muhabbet çıktığından beri, yol kenarında ya da otoparkta gördüğüm her yeni kasa sedanı inceliyorum ve daha bir kez bile olsun "göçük" görmedim. Bence de her araçta yok. Belki ilk birkaç part sıkıntılıdır diye düşünüyorum.

Bu arada, ev almayacak olsaydık aklımızda Peugeot 308 Allure ve Civic HB Sport vardı. Ciddi ciddi düşünüyorduk yani. Güzel araçlar. Güle güle kullanın şimdiden.

• Civic alacağına Megane 4 al, fiyatlar yakınsa Astra ve Megane'a bakın. İkisi de civicten daha iyi araçlar. Civic'te yol tutuş desen iyi değil, yalıtım iyi değil, üstüne bir de kaportası üretim hatalı. Megane'ın yalıtımı ve yol tutuşu iyi, bahsettiğim araçların üçüne de bindim, yalnızca Astra k değil de j kasaya bindim. Focus'ta yol tutuşu harika bir araç, dizelin yalıtımı düşüktü ancak benzinli araçta yalıtım iyi deniyor. Kısaca Focus, Astra ya da Megane alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 10 Şubat 2018; 20:9:26 >
  • hocam dizelide gelecek düşünürseniz bekleyin.
  • İsterim tabi ama exut. 122 binlerdeyse dizel en uygun 132ye gelir ve beni 110 üstü aşıyor. O zamana kadar 12-15 bin de biriktiremem bir de arabasız kalmak cabası.

Bir de hb daha çok istiyorum ama o da ücret olarak aştı beni 😐

• Dizel Civic Mart ayında gelecek diyorlar. Önce Manuel gelecek bildiğiniz gibi. Bayiye fiyat sordum, belli değil ama muhtemelen 120000- 125000civarında olacak dediler. Otomatik 130000-135000 i bulur. Şimdiki fiyatlarla. Allah bilir seneye ne olur.

Aracı test ettim. Düz yolda hem sportif modda hemde normal d modda dip gaz da yaptım, normal kalkış da yaptım. Ben performansını beğendim. tabiki turbo benzinli değil. Fakat normal kullanıcı için bence gayet yeterli. Yalıtımı önceki kasaya göre geliştirmişler. İçi gayet geniş. Sürücü pozisyonu gayet rahat. Süspansiyonlarda yeterli. Ben bölünmüş yolda 110 u geçmem. Otobanda 130 u geçmem. Performansı bana yeter de artar bile. Bütçe meselesi. Yılda 10000 km yapıyor olsam turbo benzinli alırdım. Fakat çok km yapınca mecbur LPG li araç bakıyorum. Ne yazık ki turbo benzinli alan arkadaşlarimin çoğu basınca yakıyor diye zaten aracı atmosferik gibi kullanıyor. 105000 inede 2. Eli kuvvetli, kullanımı rahat, bu kadar donanımlı sıfır turbo benzinli araç yok.

İnsanımıza ve ustalara guvensem 2. El Volvo S60 alırım fakat 2-3 yıllık arabada da sorunla karşılaşmak istemediğim için bende sıfır Civic alabilirim.

Arabada rahatlık arayan biri için de bence cvt şanzıman gayet iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fat_old_sun

Dizel Civic Mart ayında gelecek diyorlar. Önce Manuel gelecek bildiğiniz gibi. Bayiye fiyat sordum, belli değil ama muhtemelen 120000- 125000civarında olacak dediler. Otomatik 130000-135000 i bulur. Şimdiki fiyatlarla. Allah bilir seneye ne olur.

Aracı test ettim. Düz yolda hem sportif modda hemde normal d modda dip gaz da yaptım, normal kalkış da yaptım. Ben performansını beğendim. tabiki turbo benzinli değil. Fakat normal kullanıcı için bence gayet yeterli. Yalıtımı önceki kasaya göre geliştirmişler. İçi gayet geniş. Sürücü pozisyonu gayet rahat. Süspansiyonlarda yeterli. Ben bölünmüş yolda 110 u geçmem. Otobanda 130 u geçmem. Performansı bana yeter de artar bile. Bütçe meselesi. Yılda 10000 km yapıyor olsam turbo benzinli alırdım. Fakat çok km yapınca mecbur LPG li araç bakıyorum. Ne yazık ki turbo benzinli alan arkadaşlarimin çoğu basınca yakıyor diye zaten aracı atmosferik gibi kullanıyor. 105000 inede 2. Eli kuvvetli, kullanımı rahat, bu kadar donanımlı sıfır turbo benzinli araç yok.

İnsanımıza ve ustalara guvensem 2. El Volvo S60 alırım fakat 2-3 yıllık arabada da sorunla karşılaşmak istemediğim için bende sıfır Civic alabilirim.

Arabada rahatlık arayan biri için de bence cvt şanzıman gayet iyi.

Evet cvtye hayran kaldım, hızı devir düşse de koruyor bir süre bu da yolda kayarak gidiyormuş gibi hissettiriyor. Çift kavramalılarda hız düşünce böyle bir zınk oluyorsun vites kendini geriye çekerken.

• 2017 elegance otomatik lpg li aldim . İlk arabam 4 ay oldu. Göçük vs yok olsa da aman aman feryat figan etmem. Araçtan çok memnunum. Uçmaz gitmez diyenleri anlamıyorum. 170 rahat rahat bastım lpg modunda. Genelde sakin araç kullanan biriyim. Özetle 4 aylık deneyimimle konuşuyorum ben memnunum. Kesinlikle bu aracı almam diyene de bir şey diyemem. Milletin lafina da çok bakma hocam. Burayı dinlersen en popüler araç mazda subaru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuzen Larry Balki -- 10 Şubat 2018; 23:43:4 >
  • Donanımı dışında her şeyi iyi aracın. Ama Executive Civic ve Elegance Civic arasında çok fark var bence. Full led farlar bile aracın görüntüsünü çok değiştiriyor. Civic alınacaksa Executive olmalı bence.
  • Civic alınacaksa HB alınır. Sedan ile kalite farkı çok bariz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuzen Larry Balki

2017 elegance otomatik lpg li aldim . İlk arabam 4 ay oldu. Göçük vs yok olsa da aman aman feryat figan etmem. Araçtan çok memnunum. Uçmaz gitmez diyenleri anlamıyorum. 170 rahat rahat bastım lpg modunda. Genelde sakin araç kullanan biriyim. Özetle 4 aylık deneyimimle konuşuyorum ben memnunum. Kesinlikle bu aracı almam diyene de bir şey diyemem. Milletin lafina da çok bakma hocam. Burayı dinlersen en popüler araç mazda subaru.

sizin gibi yeni almış bir süre kullanmış kişilerin yorumu benim için karar vermemde tek etmen zaten. Peki size şunu sormak istiyorum, şimdi olsaydı zorlar exu. alırdım diyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: regodulaz

Civic alınacaksa HB alınır. Sedan ile kalite farkı çok bariz.

hocam benzinli ve doğal olarak yakıt tüketimi beni aşıyor. :)
  • liste fiyatına baktım 117 siz bunu 105 e bırakıyorlar mı diyorsunuz ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.