Şimdi Ara

Firefox işlermciyi çok fazla kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sayfa yenileme sırasında %100 işlemci kulalnıyor bilgisayarı çok yavaşlatıyor neden olabilir.çözümü nedir
    firefox1.5.0.3 kurulu
    1Gb ram (2*512 kingston)var p4 2.8 işlemci

• haklısın dostum işlemciyi kasıyoo bide bendeki yavaş açılıo explorer gibi tıklamad açılmıoo
  • şimdi denemek için 10-15 tane birden açtım %40 tan yukarı çıkmadı
  • benim denemelerin işyerindeki amd athlon 1800 canavarı ile oluoo burdaki 939 3000 de malesef olmuoo bide olayın o yanı var
  • arkadaşlar firefox'un sistem kaynağı yediği doğrudur ama haklı sebepleri var. Birde çok fazla extension varsa kasar makinayı. fakat bende 256mb ram 800 işlemci var sen en iyisi bi temiz kurulum yapmayı dene ;) ,,

buyrun firefox optimizasyonu ama tavsiye etmem çünkü normal hali daha mantıklı > firefox tune up (ingilizce)
  • Sende başka bişiler çalışıyo olmasın dostum. Sadece Firefox ve 3 sekme açıkken aldım bu ss yi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doobly -- 23 Mayıs 2006; 23:33:54 >
  • allah allah bende niye böyle devasa şekilde çalışıyor bu sadece 2 sekme açık üstelik.

• quote:

Orjinalden alıntı: BoGo

allah allah bende niye böyle devasa şekilde çalışıyor bu sadece 2 sekme açık üstelik.

Firafoxta tema kullanıyorsan o yapabilir. Benim kendi default teması
    Yada fazla eklentiler fln varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doobly -- 23 Mayıs 2006; 23:53:13 >

• tema yokta 4 tane eklenti var. bi de firefox tune up yüklediydim heralde
  • Firefox web tarayıcı sayfa açma konusunda Internet Explorer'dan gözle görülür miktarda hızlıdır. İlk tarayıcı açılışı Internet Explorer'a göre daha uzundur. Bunun nedeni Internet Explorer'ın sistem açılışında kendi DLL dosyalarını yüklemesidir. Windows işletim sisteminin bu DLL dosyalarına ihtiyacı vardır. Çünkü Windows'un dosya yöneticisi olan "explorer.exe" neredeyse Internet Explorer'ın aynısıdır. Bilgisayarım penceresini açıp adres çubuğuna bir internet adresi yazarsanız pencerenin hemen Internet Explorer'a dönüşüp sayfayı açtığını görürsünüz.

alıntıdır...http://www.gunaysoft.com/firefox.php
  • arkadaşlar hemen ufak bi test yaptım, diğer forumlar 30-35mb seviyesinde ram yerken donanimhaber 40mb ve üzeri. birde zamanla ağırlaşıyor, leak vardı önceki sürümlerde sanırım bu sürümde de bir nevi bir leak var. 3 donanım haber penceresi 100mb yerken şimdi firefox u kapatıp açtım, 3 tane tab açtım gene şu an 41 mb seviyelerinde işlemci kullanımı %15-20 seviyelerinde. Görev yöneticisinde bekledikçe işlemci kullanımı düşüyor (%5-7 seviyelerine).

Leaktan (bir nevi) kurtulmanın tek yolu dediğim gibi ram kullanımı az tab varken coştumu direk kapatıp açcaksınız firefox'u. Sanırım sayfaları geri belleğine aldığı için coşuyor. Yani geri butonuna tıkladığınızda sayfayı anında açması için firefox bayağı bir çaba sarfediyor herhale.
  • firefox tune up gezintiyi hızlandırıyor sanırsam firefox u değil. Bu arada firefoxunda bir eklentisi var. Kendini arkaplana atıyor ,ie yada msn gibi, siz firefox'u açtığınızda arkaplanda olduğu için çat diye açılıyor. Şimdi adını hatırlayamıyorum ama bulduğumda yapıştırırım buraya.

nah bu adreste hızlı bağlantı-yavaş bilgisayar , yavaş bilgisayar- hızlı bağlantı vs vs varyasyonlarla about:config firefox ayarları firefox hızlandırmaca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybermad -- 24 Mayıs 2006; 0:12:18 >
  • sorununa tam çözüm söyleyemiyorum ama birde opera yı denemeni tavsiye ederim.
  • arkadaşlar böyle bir sorun yok,, bu sadece firefox'un page cache'nin zaman geçtikçe şişmesinden dolayı oluyor. Bunlar hızlı browsing için gerekli,, bu ram yeme olayını kapata biliyorsunuz ama firefox'u aşağı atıp masaüstüne dönüp tekrar ff'a dönmeye çalışınca çok ağırlık yaşarsınız.
  • antiviruslede alakalı olabilir
  • bende işemci değilde bellek kullanımı çok fazla 50k larda falan kullanıyo...
  • flash plug ini bi salak firefox un kimi flashlarda deli gibi kasıyo. uzun zamandırda böyle kısmetse bi ara düzelir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.