Şimdi Ara

Firefox 4 Font Sorunu (yazılar Kalın çıkıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba firefox 4 dü kurdum fakat şöyle bir sorunum var forumlarda yazılar kalın çıkıyor bunu nasıl düzelte bilirim acaba örnek olarakta resim koyuyorum

Firefox 4 Font Sorunu (yazılar Kalın çıkıyor)

• şöyle bir şey buldum,umarım işinize yarar.

Firefox 4 kurulumdan sonra bazı bilgisayarlarda yazılar bulanık yada ince şekilde çıkabiliyor. Aslında bu sorun hem Firefox’ un daha yavaş çalışmasına hemde gözlerimizin rahatsız olmasına sebep oluyor.

Çözüm için;

Firefox un adres satırına about:config yazıp enter tuşuna basıyoruz.
    Gelen ekranda Söz veriyorum dikkatli olacağım (I’ll be careful, I promise!) ‘ a tıklıyoruz.
    Karşımıza gelen ekran Firefox’ un config ayarlarının bulunduğu ekrandır gerekli tüm düzenlemeleri buradan yapacağız.
    Filter: kısmına 2d yazıp enter tuşuna basınız, 2 adet config ayarı karşınıza gelecektir.
    gfx.direct2d.disabled olan değere çift tıklayarak Value değerini true yapınız.
    Firefox’ u kapayıp açın, sorununuz düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenga26

şöyle bir şey buldum,umarım işinize yarar.

Firefox 4 kurulumdan sonra bazı bilgisayarlarda yazılar bulanık yada ince şekilde çıkabiliyor. Aslında bu sorun hem Firefox� un daha yavaş çalışmasına hemde gözlerimizin rahatsız olmasına sebep oluyor.

Çözüm için;

Firefox un adres satırına about:config yazıp enter tuşuna basıyoruz.
    Gelen ekranda Söz veriyorum dikkatli olacağım (I�ll be careful, I promise!) � a tıklıyoruz.
    Karşımıza gelen ekran Firefox� un config ayarlarının bulunduğu ekrandır gerekli tüm düzenlemeleri buradan yapacağız.
    Filter: kısmına 2d yazıp enter tuşuna basınız, 2 adet config ayarı karşınıza gelecektir.
    gfx.direct2d.disabled olan değere çift tıklayarak Value değerini true yapınız.
    Firefox� u kapayıp açın, sorununuz düzelecektir.

arkadaşım sağol bunu yaptım ama sorun çözülmedi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.