Şimdi Ara

Findeks sisteminin mantığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
1.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dostlar bugün itibarıyla 9 aydır bloke teminatlı kredi kartı kullanmaktayım her ay findeks üzerinden notumu takip ediyorum ama hiç olumlu yönde ilerleme göremiyorum geçen ay puanım 1293 idi ve beni az riskli statüsüne koymakta bu ayki dönem borcumu da tamamen ödedim risk raporunda tüm aylar ödenmiş olarak görünmekte şimdi yeni not aldım ve bir ayda sadece 5 puan yükselmiş 1293ten 1298e gelmiş ve borç limit oranım azalmasına rağmen şu anda %22 durumda geçen ayda buna benzer bir durum olmuştu sadece 20 puan yükselmişti ama bu ay için 5 puan artması zahmet olmuş sisteme ya sizce bu durum normal mi üzerimde icra haciz vb hiç bir durum yok findeksi arasam durumu anlatsam bir şey yapılabilir mi? ben bu hızda bırakın çok iyi tarafına gelmeyi iyiyi bile göremeyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ClarkGriffin kullanıcısına yanıt
    Tek ürün ile ilerlediğiniz icin puanınızın artması uzun sürecektir.Puanınızı hızlı yükseltmek istiyorsanız kredi ya da kredili mevduat hesabı açtırmanizi tavsiye ederim.Findeks’den paket almadan aradığınızda size bilgi vermezler paket aldığınızda da simülasyon olarak puan hesabı ve tavsiye veriyorlar.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şubeden kmh açmayı denedim ama olumsuz sonuç geldi sebep ise findeks puanı kredi zaten çıkmıyor banka blokeli kredi önerdi örneğin 1000tl gidip yatıracağım buna bloke koyacaklar 12 ay bunu ödeyeceğim ama sanırım bunun üstüne hayat sigortası da gelir tahminimce bu da pek akıl işi gibi gelmedi açıkçası hocam

• Kredi kartı limit boşluğu varsa başka bir özel bankadan kredi kartı almanı tavsiye derim. Kredi çıkıyorsa ufakta olsa kredi kullanabilirsin. 3000-5000 TL yi geçmesin. Yüksek kullanırsan ciddi anlamda kredi notu yere çakılır. Birden fazla kredi kartın olmazsa ve kredi kullanmazsan puanın çok zor yükselir hocam.

Kredi kartı limit yükseltirsen kredi notunda yükselir, düşürünce de yükselir bende hep öyle oldu.

• Kolay kredi veren özel banka dene hocam. Aidatsız kredi kartları alma kolay kolay vermez. Akbank ve finans/enpara deneyebilirsin. Üzerinde takip gibi durum varsa 1500 + üzeri de olsa gelirin olmadan hiç bir şey olmaz.

• ClarkGriffin kullanıcısına yanıt
    Bloke teminatlı kmh actirabilirsiniz burada amaç sizin ödeyeceğiniz masrafa karşı bankadan alacak olduğunuz güven olacaktır.Maalesef ki ilk aşamada bunu göğüslemek gerekiyor.

• Kendimden örnek vereyim.
    Daha önce avukat icralık olmuştum.

Nakit teminatlı kart aldım
    Kuveyt Türk Sağlam kart..
    500-550-600-650 her ay 50 puan
    1000 puan oldu. Banka 6 aya bloke kalkar dedi parayı vermedi kapattım.
    ---++++++++++++++---
    Denizbank seyyar satıcı
    Kart dağıtan eleman geldi işyerine red aldı.
    Bankayı aradı Ahmet abi Mehmet abi onay ver gibisinden.
    Maaşımın tamamı kadar (2000) aldım onayı.
    +++++++++++++++++
    2000 TL limitli Denizbank Bonus kartı Aktif kullandım.
    Ruslara oradan katarlilar el değiştirdi limit aynı puan.
    Sonra maaş aldığım banka verdi.
    1000-1100 puan ile
    EnPara kredi kart 1500 TL
    Daha sonra 2500 TL garanti bankası verdi.

• Ben ilginç şekilde 14.500 kart+4.500 ek hesap aldım
    Işyeri ismi vergi levhası numarası yeterli.
    Şubeye gidin

• 1509 puanım vardı. Finans banktan ek hesap açtık ve kredi limiti tanımlattım. Ek hesap 5250 TL kredi limiti 65000 TL findesk hepsini ek hesap olarak göbdermiş. 33 puanımı indirmiş. Yükseltmek için illa kullanmak mı gerekiyor fikri olan var mı?

• Ödemeleriniz düzenli ise 2 ay içerisinde eski haline döner her ürün acilisi puanınızı etkiliyor

• Hocam 2 senedir uğraşıyorum puanımı yükseltmek için 1036 dan 1509 dan çıkmıştı. Hep bankacının eksik bilgi vermesinden dolayı böyle oldu. Ödemeler düzenli 2 ayda düzelmezse kapatırım kmh ve hazır kredi denen illeti.

2 banka kmh var ikisi de az miktarlarda 15 20 TL kullanacağım. Amaç ödendi gözüksün. 2 kredi kartını aktif kullanıyorum. İnşallah hızlı artar değişirse buraya yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saiph -- 21 Nisan 2022; 5:0:47 >
  • Puan 1509 iken banka kredi önerisinde bulunmuyordu. Şimdi iki banka da kredi önerisinde bulunuyor. Hiç mantıklı değil 1100 puan kredi almaya yeterlidir fakat neden 33 puan düşünce kredi öneriyorsun anlamadım.

• Hocam hersey puan değildir.Birçok etken bankanın size kredi önerisini etkileyebiliyor ayrıca ilgili tutarı deneme yaptığınızda banka Tekrar değerlendirip ret verebiliyor.Kullandığınız ürünlerin borç/limit oranı %50 üzerinde olmamasına dikkat edin ve düzenli ödeyin.örneğin 1000 TL limit var ise bunun 500 tl’sini kullanın her Ay düzenli ödemeye dikkat edin.Sistem mantigi her zaman uzun vadede düzenli ödeme ile puan artırımı yönünde

• sukruciger S kullanıcısına yanıt

Hocam hiç bir zaman %30 dan fazla limit kullanmadım. 2 kredi kartı 2 kmh ve kredi olmakla 5 kredili ürünüm var. Ödemeler düzenli evet dediğin gibi her şey puan değil. Enpara 100.000 TL kredi öneriken finansbank 17800 TL öneriyor. Akbank 78.500 öneriyor. Bankanın kendine özgü puanlaması var. Ziraat, iş bankası ve yapı kredi Red verirken akbank ve finansta soru yaşamadım. Kredili ürün açılışının puanı indireceğini unutmuştum  

• Kmh kullanımı nasıl oluyor arkadaşlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    Taksitli nakit avans çekmek kredi puanını etkilermi hocam konuyla ilgili bilginiz varmı?

• Mexxwelll kullanıcısına yanıt
    Etkiler hocam taksitli nakit avansta kredi olarak sayılıyor ilk aşamada puanınızda düşme görürsünüz,ödedikçe puanınız yukselir.Tabii ki etkisi normal kredi kadar yüksek değildir

Teşekkür ederim yorumlarınız için puan yükseltmek baya yavaş ilerleyen süreç bunun için kredi çekip ödemek mi gerekiyor

• Mexxwelll kullanıcısına yanıt
    Kişiye göre değişir hocam puanı etkileyen en büyük etken ödeme alışkanlığınız ve ürünlerinizin kullanım süreleridir.Minimum 5 yıl üstünde ürününüz yok ise uzun süreli kredi çekip tarihinde kapatmak en iyi yoldur.

Erken kapatmayı tavsiye etmiyorsunuz. Süre mi önemli oluyor hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.