Şimdi Ara

Filinta - Bin Yılın Şafağında & 2. Sezon (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
905
Cevap
10
Favori
24.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hiç sormayın yav reytinglere bakıyorsun bu dizi epeyi gerilerde boş beleş dizilerde ilk 5 e oynuyor.mesela samanyolunun salak dizileri bile reytinglerde malesef bu güzel diziyi bilmem kaça katlıyor.bu milletin hiç bi halttan anladığı yok.illa entrika,birbirine atlama olacak.sapık bi milletiz.
  • 12.bölümü ayrı bir efsane olacak polisiye dizimiz işin yoksa gün say

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine müthiş bir bölümdü

• Yine güzel bir bölümdü. Macera tam hızıyla devam ediyor. Osmanlı'ya karşı komplolar karşısında Kadı Gıyasettin ve Müşir Mustafa bir kere daha hainlerin planlarını boşa çıkarmaya çalışıyorlar. Bu dizinin izlenme oranındaki hak ettiği yükselmeyi yakalayamamış olmasında TRT1 de yayınlanmasının payı var sanırım. İnsanlarda önyargı var. Diğer kanallardaki saçma sapan diziler Filinta'dan daha fazla izlenmeyi hak etmiyor. Kanallar aptal aptal dizilerle dolu.
    Zaharyas yine hain planlar peşinde ve hainlerle birlikte işbirliğinde. Her şeye rağmen Osmanlının hafife alınmaması gerektiğinin de çok iyi farkında. Dizinin son sahnesi kafalarda soru işareti oluşturdu.

Filinta Mustafa'nın rüyasını Kadı efendiye anlatması boşuna değil. Var bir şeyler. Sanırım Ali ölmedi ve Zaharyas tarafından esir tutuluyor. Zaten Mustafa'nın aklanmasının başka da yolu yok. Alin'ni sağ salim dönmesi tek çıkış yolu. Tabi bu arada kimbilir ne maceralar yaşanacak.

Sadece Filinta Mustafa değil, Kadı Gıyasettin, Fotoğrafçı Abdullah, diğer karakol zabitleri, Zaharyas, Zaharyas'ın kızı, Zaharyas'ın adamları, yan karakterler oldukça renkli tipler. Seviyorum bu diziyi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LokmanHekim -- 4 Mart 2015; 12:34:09 >

• 11.bölüm gerçekten son 1-2 bölüme görede çok üstün bir bölümdü keyifle izlediğimiz dizilerinin başında geliyor kalitesiyle herşeyiyle gerçekten böyle bir dizinin 30.olması çok büyük hayal kırıklığı ayrıca katılıyorum sadece Mustafa hissettirmiyor yan karakterlerde o kadar kaliteli ki her türlü duyguyu içimize işletmeyi başarıyorlar.
  • Bu haftada çok iyi bir bölümdü.İnşallah dizi bozmaksızın devam eder.Bu arada dizi -senaryosu bitene kadar- asla kalkmaz hiç merak etmeyin çünkü kanal TRT.

Ali'nin ölmemiş olması çok şaşırtıcı oldu ama kurtuluş noktası olarak tek yol Ali idi ve senaristler bunu kullanmış.Bakalım neler olacak,beklemekteyiz sabırsızllkla.
  • Diziyi, ne izleyeceğini bilen adam izliyor. Twitter'da hastagları tepelerde oluyor. Sanırım yurtdışına da pazarlamaya başladılar diziyi. Bunlar yeterli.

Bu bölüme gelirsek, her zamanki gibi güzel bölümdü. Meseleyi çözdükten sonraki şu sözler çok hoşuma gitti. "Gönlümüz saftır lakin aklımız değil." ve "Bizim için bir faniden öte değilsiniz"
    Fakat bu bölümün hikayesi yarım kaldı. Rusya ile ilgili mesele ne olacak bakalım.
    Ve

Ali'yi bul Mustafa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Syodej -- 4 Mart 2015; 20:26:01 >
  • Ben de başlıyorum izlemeye çok ilgimi çekti, ilk defa düzenli şekilde takip edeceğim yerli dizi buldum, ins ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: P4P800

çok çok iyi bölümdü.
    Ali yaşıyor patlamada ölmemiş vucudu yanmış. Zaharyas doktor vasıtasıyla hem iyileştirip hemde beynini ele geçirerek kendi adamı yapıyor sanırım. Mustafanın yanına yerleştirip bilgi alacak yada süikast felan yaptırcaktır.

reytingler : total 30, ab 20. ab de ilk 10 a felan giriyordu şimdi 20 lerde geziyor. survivorla aynı güne denk gelmesi bu diziyi dahada geriye itti bence. foxun tutan yeni diziside var. zor bir gün salı.

al spoiler içine aldık mutlu olmuşsundur artık admin abilerine aglamazsın... tüm forum spoilersız yazıyor bir tek bizim mesaj siliniyor nerde adalet...

Bir daha böyle bir saygısız üslup kullanmayıp normal olması gerektiği gibi spoiler içine alırsın o zaman şikayet edilmezsin .Şikayeti ben yaptım forumda bulunan sen ve senin gibiler ancak böyle kurallara uyuyor.Bundan sonra spoiler içine alarak düzgün üslupla yazarsın artık.

• türk dizilerindeki spoiler içine alınması gereken mesajların %99 u spoilersız yazılıyor. onlarıda şikayet ediyomusun hiç zannetmiyorum. şuan kurtlar vadisi konusuna girsem 10000 tane şikayet edecek mesaj bulurum yada kardeş payı. digerlerininde bir farkı yok.

ayrıca ben o lafı sana yazmamıştım birader felan yazan artis atarlı cevap veren bir üye vardı onun mesajıda silinmiş o şikayet etti sandım ona yazmıştım ama sen şikayet ettiysen üstüne alınabilirsin tabiki.

çok rahatsız olduysan mesaj atabilirdin ama diger üye gibi atarlı biraderli sokak agzıyla degil insan gibi yazardın bende düzeltirdim. boş yere 15 gün ceza verecekler. normalde forumun %95 i rahat bu kural ihlalini yapıyor ama onlar ceza almayacak sadece ben alacam sence adeletli mi ?
  • quote:

çok çok iyi bölümdü.
    Ali yaşıyor patlamada ölmemiş vucudu yanmış. Zaharyas doktor vasıtasıyla hem iyileştirip hemde beynini ele geçirerek kendi adamı yapıyor sanırım. Mustafanın yanına yerleştirip bilgi alacak yada süikast felan yaptırcaktır.

reytingler : total 30, ab 20. ab de ilk 10 a felan giriyordu şimdi 20 lerde geziyor. survivorla aynı güne denk gelmesi bu diziyi dahada geriye itti bence. foxun tutan yeni diziside var. zor bir gün salı.

al spoiler içine aldık mutlu olmuşsundur artık admin abilerine aglamazsın... tüm forum spoilersız yazıyor bir tek bizim mesaj siliniyor nerde adalet...

Katılıyorum, survivor la aynı güne gelmesi hiç iyi olmadı reyting açısından, şahsen survivor dan önce hep izlerdim bunu ama şimdi survivor ı izlediğimden filintayı internetten takip etmeye başladım, benim gibi olan çok kişi vardır

• quote:

türk dizilerindeki spoiler içine alınması gereken mesajların %99 u spoilersız yazılıyor. onlarıda şikayet ediyomusun hiç zannetmiyorum. şuan kurtlar vadisi konusuna girsem 10000 tane şikayet edecek mesaj bulurum yada kardeş payı. digerlerininde bir farkı yok.

ayrıca ben o lafı sana yazmamıştım birader felan yazan artis atarlı cevap veren bir üye vardı onun mesajıda silinmiş o şikayet etti sandım ona yazmıştım ama sen şikayet ettiysen üstüne alınabilirsin tabiki.

çok rahatsız olduysan mesaj atabilirdin ama diger üye gibi atarlı biraderli sokak agzıyla degil insan gibi yazardın bende düzeltirdim. boş yere 15 gün ceza verecekler. normalde forumun %95 i rahat bu kural ihlalini yapıyor ama onlar ceza almayacak sadece ben alacam sence adeletli mi ?

Evet onları da ediyorum ben etmezsem sen edeceksin,o edecek ; böylece forum düzensizlikten ve saçmalıktan kurtulacak.Herkes şikayet sonucu uzaklaştırılabilir böylece adalet ve forum düzeni sağlanır.Üstelik üslubun bir kere baştan saçma abilerine ağla falan diye neyse uzatmaya gerek yok;bunun için ayrıca ceza alabilirsin o ayrı konu.

• son bölümde wilma elles'i oynatıp türk tarihi, kültürü ve osmanlıya dair sevgisinin depreşmesine sebep oldu. bu abla daha önce de çocuklarımı türk gibi yetiştiricem falan gibi bi şey demişti galiba. valla yavaş yavaş doğru yolu buluyor. :)
  • Dizinin bu bölümü gerçekten çok başarılıydı. Wilma Elles 'de çok güzel oynadı, bu bence gerçekten dizide isteyerek rol almasından kaynaklanıyor. Bugün yaptığı bir yorumu okudum da o dönemde yaşananlara hayran kalmamak elde değil demiş, ben de aynı şekilde düşünüyorum. Filinta sayesinde tüm dünya tanıyacak Osmanlı'yı.
  • Bu muhteşem dizi hak ettiği ilgiyi göremiyor ya ona yanıyorum, 11.bölüm harikaydı

Vardarlı Paşa gibi bir kahramanın ölümüne hayali bir karakter olsa da üzüldüm

Umarım dizinin kıymeti anlaşılır, bizim insanımız böylesine kaliteli kendi yapımına sahip çıkmayıp Batı özentiliğine ya da saçma sapan ve basit senaryolu dizilere devam ederse bir yere varamayız. O dizilerin forumda bin sayfanın üstünde entryleri varken bu konu 6 sayfa hepi topu, onlardan daha kaliteli yerli malı Filinta'dan yüz çevirmek çok büyük haksızlık yabancılar bile değerini anlamış ki 30'un üstünde ülke Filinta'yı satın alma konusunda olumlu düşünüyormuş. Kendi değerine sahip çık yurdum insanı !!!

• Kara kutuda salı günü başlıyormuş. Potansiyeli yüksek dizi.Salı günü reyting almak harbi zor iş. İnşallah dahada düşmez reytingleri filintanın.

• dizinin reytinginin düşük olmasına çok takmaz TRT. Her türlü devam eder dizi.TRT nin şu anki yönetimi değişmedikçe korkmayın bu dizi devam eder.Ayrıca unutmayın TRT bazı yayınlarında reyting ve para amacı gütmez. Zaten Dirilişte açıkça belli. adamlar sadece 1 reklam koyuyor arada. (Başlangıcındaki ve sonundaki reklamları ben saymıyorum) başka bir kanalda olsa her 20 dk da bir reklam girerler. ayrıca reyting sonuçlarına ben hiç bir zaman güvenmem. kesinlikle yanıltıcı.

Filinta dizi olarak esasen Türkiye de senaryo açısından bence en mükemmeli. Muhteşem bir senaryo kurgulaması var. Düşünün her bölüm hem ayrı bir hikaye var hem de ana hikaye var. Ve de çoğu zaman bunlar bir bir içine geçmiş durumda bize sunuluyor. Ve hiç bir yerinde bir saçmalık, göze batan hiç bir durum olmuyor. Ben şöyle anlatayım. vaktim olmadığından çoğu zaman netten izliyorum çoğu diziyi. ileri ala ala izlemediğim ve her saniyesini izlediğim tek dizi. çünkü sıkılmıyorsun. boş diyaloglar yok. uzun sıkıcı bir hikaye yok. tek kelimeyle mükemmel.

12. Bölüm için

11. bölümün sonunda doktorun yüzünü sardığı kişi büyük ihtimal Mustafa ya çok benzeyen biri olacak ve yine büyük bir kumpas kurulacak Mustafaya. Neredeyse ikizi gibi görünen bu kişi suçlar işleyecek ve Mustafa nın üzerine yıkılacak.

• Ben izliyordum aslında güzel dizi

Ama eninde sonunda kötü adam yakalanacak diye düşündüğüm için diziden soğudum

Benim dizilerde aradığım beklenmedik anda beklenmedik olayların olması

Ermeniyi tutuklayabilirdi mesela ardından başka karanlık kişiler ortaya çıkabilirdi

• Yine güzel bir bölümdü.İşler yavaş yavaş ortaya çıkıyor.Salı günü saçma sapan dizilerle arasında çok büyük fark var.Onlarla kıyaslanamaz bile.

Mustafa iyice yaklaştı ailesini bulmasına.Şeytanın sesi duyulmaya başladı iyice.Beklemekteyim sabırsızlıkla diğer bölümü
  • Filinta mühteşem bir kötü karaktere sahip. Böylesine bir kötü adam çok nadir görülmüştür. Bu bölümde o hırsı, oteriterliği ve zekasını bir kez daha gösterdi. İnsanoğlunun aptallığı ile ilgili serzenizişi harikaydı.
    İlk defa bu bölümde çıkan Abdullah'ın kardeşi Emrullah'da çok karizmatik bir karater. O sandık sahnesinde bayağı güldüm. İleriki bölümlerde umarım tekrar görürüz kendisini.
    Senaryo, çekimler harika diyoruz ama dizinin hemen hemen her karakteri de ayrı bir güzel. Rolüne çok oturmuş karakterler.

Şu diziyi izlemeyen çok şey kaçırıyor. Çok...
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.