Şimdi Ara

Fikra Kampanyasi devam ediyo... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Öğrencinin biri sınavda soruları yanıtlamak için zar atıyormuş 1 gelirse A iki gelirse B... 5 gelirse E vs. 6 geldiği zaman tekrar zar atıyormuş. Bir atmış altı gelmiş, bir daha atmış yine altı gelmiş, bir kaç defa daha atmış yine altı gelince:
    -Bu soru çok zor bu soruyu geçeyim, demiş.
  • Iki Yahudi arkadas, piyasayi arastirmislar ve o sene
    haki renkteki
    kumasin moda olacagini ögrenmislerdi. Bütün
    varliklarini paraya çevirdiler.
    Piyasadaki bütün haki kumaslari satin aldilar.
    Depolari bu renkteki
    Kumaslarla doldu ancak kimsenin bu kumaslara talip
    olmadigi görüldü. Iki
    kafadar artik iflasin esigine gelmislerdi. Moiz ve
    Aron dertli dertli
    oturuyorlardi.
    Artik biçagin kemige dayandigi bir gün kapi çalindi
    ve içeriye bir
    albay girdi:
    Siz de dedi haki renkte kumas var mi?
    Kulaklarina inanamadilar. Hemen atildilar:
    - Evet albayim var, gösterelim dediler.
    Albay, dikkatle kumaslari inceledi.
    - Çok begendim, dedi. Bu sene askerlere 200.000,
    subaylara 50.000
    adet haki renkte elbise yaptiracagiz. Ancak tabii ki
    benim tek basima
    begenmem yetmez. Generalimin de oluru lazim. Bana
    bir parça numune verin.
    Yarin öglen 12'ye kadar telgraf çekersem iptal
    ederim. Eger telgraf
    gelmezse kumaslari kesip imalata baslayabilirsiniz.
    o gece bitmek bilmedi. Kimi zaman ümitlendiler, kimi
    zaman 'ya iptal
    olursa' diye gögüs geçirdiler.
    Ertesi gün saat 11, 11.30, 11.45, gözleri yolda,
    korku ile postaciyi
    beklediler. Gelmesin diye dua ederek.
    12'ye 5 kala postaci sokagin kösesinden gözüktü.
    'Belki bize
    gelmiyordur' diye ümitlendiler. Ancak postaci gelip
    kapilarini çaldi.
    Moiz, büyük bir kederle koltuga çöktü. Aron da
    çaresiz kapiyi açti.
    Postacinin elinde bir telgraf vardi.
    Aron titreyen elleri ile telgrafi açti, okudu ve
    sevinçle seslendi:
    - Müjde Moiz, baban ölmüs!

• TEMEL VE ADANALI BIROL:)))

Karadenizli Temel ile Adanali Birol birlikte tatile cikarlar.
    Fethiye'de, Kelebekler Vadisi'nde çadir kurarlar.
    Tatillerinin ikinci gunun aksami guzel bir yemek yiyip bir sise de sarabi devirdikten sonra uykuya dalarlar. Birkac saat sonra Birol uyanir ve Temel'i de durtukleyip uyandirir. Temel uyku sersemidir;
    -"Ne oldu? Ne istisun?"
    -"Temelcigim. Yukariya bak ve bana ne gordugunu soyle."
    Temel gokyuzune bakar ve cevap verir:
    -"Ha punun icun mu uyandirdun benu?. Paktum iste.
    > > Milyonlarca yilduz gorirum...Isil isil parliyan milyonlarca yilduz..."
    Birol tekrar sorar:
    -"Peki, bu sana neyi gosteriyor?"
    Artik iyice uykusu kacan Temel biraz dusunur ve filozofca cevap verir:
    -"Teolojik olarak Tanrunun kudretinu ve kendu acizligimuzu corirum. Felsefi olarak, evrenun sonsuzlugunu ve onun karsisindaki onemsizligimuzu corirum. Astironomik olarak galaksilerun, yilduzlarun, gezegenlerun varligini corirum. Meteorolojik olarak pucun havanun cok guzel olacaginu corirum. Yilduzlarun konumuna bakarak da gecenun koru ve saatin 3 oldugunu, penu luzumsuz yere uyandirdugunu coruyorum...niye sordun punu pana? Ha sana neyi costerur?"
    Birol cevaplar:
    -"Ulan hiyar, cadirimizi calmislar..."

• iste cesaret

Karacıların komutanı bir asker çağırmış.
    Asker -"emret komutanım" diyerek yanına gitmiş.
    Komutanı yere yatmasını istemiş. Daha sonra da bir tanka askerin
    üzerinden geçmesi için emir vermiş asker kılını bile kıpırdatmadan
    yattığı yerde beklemiş ve malumunuz ezilmiş.

Komutan diğerlerine dönerek-"iste cesaret" demiş.

Havacıların komutanı bir asker çağırmış
    Asker yine -"emret komutanım "diyerek komutanının
    yanına gitmiş Komutanı helikoptere binmesini emretmiş.
    Asker helikoptere binmiş ve havalanmış daha sonra komutanı askere aşağıya
    paraşütsüz atlamasını emretmiş asker de emre itaat etmiş ve atlamış.
    Yereçakılmış ve can vermiş.

Komutan da diğeri gibi dönerek -"iste cesaret "demiş.

Sıra gelmiş denizci komutana. Denizci komutan askerini çağırmış.
    Asker çakı gibi hazırola geçmiş ve -"emret komutanım"demiş
    Komutan-Derhal denize atla ve 10 dakika yüzeye çıkma demiş.
    Asker -"hadi len" demiş.

Komutan diğer komutanlara dönerek - -"işte cesaret "demiş

• memleketin tekinde 3 kere camiye gitmeyeni idam ediyolarmış. ama bu arada idam edilmeden önce 3 dileğini yerine getiriyolarmış. adamın teki 3 kere gitmemiş. idam edilmeden önce sormuşlar; "1. dileğin ne?" adam; "vezirin karısını s.kicem" demiş. vezir "olmaz" dese de padişah; "mecbur" demiş. daha sonra "2. dileğin ne?" demişler. adam; "padişahın karısını s.kicem" demiş. padişah "hayır" demiş. ama herkes itiraz edince mecbur kalmış. "son dileğin ne?" demişler. adam, bi vezirin götüne bakıyomuş, bi padisahın. vezir bakmış göt elden gidiyo; "ben bunu sanki camide gördüm gibi geldi" demiş. padişah da ordan "ne gibisi lan! yanımda kılıyodu" demiş.

2 fikramıza gelincee

çocuguna babasi güzel bir is kurmak için paçalari sivamis. ancak oglan salak oldugu için hiç bir isi beceremiyormus. babasi ona ne is bulduysa hepsini elini yüzüne bulastirmis berbat etmis. en sonunda babasi komple bir sosis fabrikasi kurdurmus. çocugunu elinden tutup, bari isi ogrensin diye hemen fabrikadaki bir sosis makinasinin basina götürmüs.

"bak oglum" demis. "burdan böyle öküzü yolluyosun... aha diger taraftan sosis olarak çikiyor, bu kadar basit anladin mi?". çocuk dinlemeden basini sallamis, sallamis ta... sonra babasinin yüzüne salak salak bakmis ve; "peki buba, burdan sosisi goysak,oteki taraftan öküz olarak çukar mu ?" diye merakla sormus.

babasu hemen cevaplamis: "maalesef evladim, o teknoloji bir tek senin ananda var.sosisi soktum okuz cıktı demişi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vermineus -- 29 Mayıs 2005, 21:29:02 >

• quote:

Orjinalden alıntı: vermineus

memleketin tekinde 3 kere camiye gitmeyeni idam ediyolarmış. ama bu arada idam edilmeden önce 3 dileğini yerine getiriyolarmış. adamın teki 3 kere gitmemiş. idam edilmeden önce sormuşlar; "1. dileğin ne?" adam; "vezirin karısını s.kicem" demiş. vezir "olmaz" dese de padişah; "mecbur" demiş. daha sonra "2. dileğin ne?" demişler. adam; "padişahın karısını s.kicem" demiş. padişah "hayır" demiş. ama herkes itiraz edince mecbur kalmış. "son dileğin ne?" demişler. adam, bi vezirin götüne bakıyomuş, bi padisahın. vezir bakmış göt elden gidiyo; "ben bunu sanki camide gördüm gibi geldi" demiş. padişah da ordan "ne gibisi lan! yanımda kılıyodu" demiş.

diğerini okumuştum

• quote:

Orjinalden alıntı: vermineus

memleketin tekinde 3 kere camiye gitmeyeni idam ediyolarmış. ama bu arada idam edilmeden önce 3 dileğini yerine getiriyolarmış. adamın teki 3 kere gitmemiş. idam edilmeden önce sormuşlar; "1. dileğin ne?" adam; "vezirin karısını s.kicem" demiş. vezir "olmaz" dese de padişah; "mecbur" demiş. daha sonra "2. dileğin ne?" demişler. adam; "padişahın karısını s.kicem" demiş. padişah "hayır" demiş. ama herkes itiraz edince mecbur kalmış. "son dileğin ne?" demişler. adam, bi vezirin götüne bakıyomuş, bi padisahın. vezir bakmış göt elden gidiyo; "ben bunu sanki camide gördüm gibi geldi" demiş. padişah da ordan "ne gibisi lan! yanımda kılıyodu" demiş.

ki ne

süpermiş yaw

• ya goze carpmasın dıye altınada dandık fıkra ekledım .hala alıntı yapıyonus banlancem ulem
  • walla alttaki benim daha hoşuma gitti.
  • Bir gun ingiliz fransız ve Turk(temel) arastırmacılar bi arkeoloji konferansına davet edlmisler.. Konfernasta once fransız cikmis demiski bızım 5 m'ye kadar yaptıgımız kazı calsımalarında telefon kabloları bulundu yanı atalarımız daha yuzyıllar oncsınden telefonu ıcat etmıs ve kullanmıslar, der.. daha sonra ingiliz cikar derki bizim 10m'ye kadar yaptıgımız kazı calısmalarında tel kabloları bulduk yanı bızım atalarımız cok daha onceden telefonu bulmus ve kullanmıstır der.. Sıra temele gelir, boyle uluslararası bi konferanstada altta kalmamak gerek napsın cıkar kursuye, efendim bizim 20 m'ye kadar yaptıgımız kazı calısmalarında hicbir ey bulamadık.yani bu demek oluyorki atalarımız daha yuzyıllar evvelinden cep telefonlarını icat etmis ve kullanmıslardır
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.