Şimdi Ara

FİFA 17 MENÜLERDE TEKRARLARDA SABİT 30 FPS SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sorum çok net açık bu sorunu yasayan arkadaşlar nasıl çözüm buldular paylaşırsalar sevinirim.

vsyn açık 60 fps kilitli. her ayarı denedim maçta iken hiçbir sorun yok 60 fps sabitledim akıcı şekilde oynuyorum ama tek sorun maçta mesela araverince ara ekranlara düşünce menülerde 30 fps oluyor ve çok ağır çalışıyor gozumude yoruyor akıcılık vermiyor yani bunu nasıl çözebelrim ekran karıtm 860m.

yabancı forumlarda radeon pro ile çözenler olmuş ama denedim hiç biri bir işe yaramadı. monitörün hertz değeri 60 hz olduğu için 30 fps e kilitliyor diyenelr var yabancı forumlarda menüler için. anlaymaadım arkadaşlar sinir bozucu bir şey gerçekten

• Kardes ben konu acmistim amd icin ama vsync 4 oluyodu ve oyun oynanilmaz dereceye geliyordu tus gecikmesi yuzunden,

3 aydir ayni sorun kafayi yiyicem valla 30fpsye de raziyim

Bu noktaya kadar geldim yani, tus gecikmesi oluyomu sende de sutu 1 sn de cekicegine 1.5 sn de cekiyo gibisinden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reptimi -- 23 Nisan 2017; 23:57:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reptimi

Kardes ben konu acmistim amd icin ama vsync 4 oluyodu ve oyun oynanilmaz dereceye geliyordu tus gecikmesi yuzunden,

3 aydir ayni sorun kafayi yiyicem valla 30fpsye de raziyim

Bu noktaya kadar geldim yani, tus gecikmesi oluyomu sende de sutu 1 sn de cekicegine 1.5 sn de cekiyo gibisinden?

Seninki kadar tuş gecikmesi yok ama fifa da bariz input lag var ve koldan kola çok değişiyor.

Vallla ben çok bunalmıştım 1-2 gün önce oyunu originden almıştım 7 saat oynamıştım. geri iade ettim paramıda aldım kafamı yoramam oynamam olur biter çokda beğenmedim zaten oyunu
  • Valla ne diyim iyiki iade etmissin, sirf bu oyun icin win10a gectim format attim birsuru program denedim arastirdim ama olmadi. Ogrenci oldugum icin verdigim 250tlye uzuluyorum, demosunuda denemistim ustelik bir sikinti yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: reptimi

Valla ne diyim iyiki iade etmissin, sirf bu oyun icin win10a gectim format attim birsuru program denedim arastirdim ama olmadi. Ogrenci oldugum icin verdigim 250tlye uzuluyorum, demosunuda denemistim ustelik bir sikinti yoktu.

30 fps sorununun çözümü : oyun ayarlarından kare hızı 'fps sınırı yok' olucak.
    nvidia denetim masasından 3d ayarların yönetilmesine gelip ordan program ayarlarından fifa 17.exe ekliyoruz.ordan düşey senkronizasyon u 'AÇIK' yapıyoruz.bu kadar.

benim oyun ayarlarım 1920x1080
    işleme kalitesi ultra
    msaa seçenekleri 4x
    kare hızı fps sınırı yok.

bu ayarlarla sabit 60 fps çalışıyor bende.gol tekrarlarında,menülerde her yerde sabit 60 fps çalışıyor.
  • ultraslan91 U kullanıcısına yanıt
    Benim amd iste o sıkıntı, amd icin ne yapmam gerektigini bilmiyorum :(

Amd icin ne yapmam gerektigini biliyormusun acaba

• Radeon Pro programını kur.

Açılırken hata verirse, sil tekrar kur.

Sağ altta 32/64 bit Seçili olacak şekilde orayı tıkla.

64 bit gelmezse program ayarlarından Disable 64 bit seçeneğindeki tiki kaldır.

FIFA 17 exe'yi ekle.

Sağ taraftaki sekmelerden Dynamic FPS'i 60 yap.

Oyunu başlat, V-Sync kapatmayı unutma.

Keyifli oyunlar.

• bunuda yaptım ben bir miktar düzelme oldu mesela menülerde 45 fps oldu ama bu sefer oyunda 59 fps sabit ve akıcı değildi. enazından bu ayarları yapmadan oyun 60 fps sabit akıcıydı valla zaten oyunu geri verdim bu kadar canımı sıkıcaksa ne uğraşıyım ki kardeşim en iyisi oynamamak :D

yine de sağol yazdıkların için..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.