Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.007
Cevap
32
Favori
354.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servisin yaklaşım konusunda haklı olabilirsin.

Benim merak ettiğim araç balata bitti diye uyarı veriyor mu? Ya da kendim nasıl takip edebilirim?

Balata biterse disklere zarar verme ihtimali varmış.

Çok uyguna almışsın. Nerden aldın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bostanci ford ucelden. Simdi biraz daha pahalanmis olabilir.

Balatanin bitip bitmedigini anlamanin en iyi yolu sanayide bi ustaya goturup actirmak ve gozunle gormektir. Tam bitmeden yapman lazim yoksa dedigin gibi diske hasar verir. On tekeri cikarip alet takimin varsa kendin de cikarip bakabilirsin.

Ben mesela sahsen ne zaman biticegini tahmin ettigimden 5 bin km kala gidiyorum actiriyorum ve bitmisse degistirtiyorum.

• karacayali K kullanıcısına yanıt
    Ha bu arada, araba bi uyari vermez sana ekrandan. Onun disinda nasil anlasilir bilemem cunku hic balatam tam bitmedi:)p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mwalkerr -- 10 Mart 2017; 23:11:51 >
  • karacayali K kullanıcısına yanıt
    Balatalar azaldığında fren hidrolik sıvısı hazneden sisteme çekilir buradan anlayabilirsiniz sıvı bitmiş zannedersiniz hatta bu durumda üstüne ekleme yapmak yanlıştır balatalar değiştirildiğinde fazla hidrolik taşar plastik ve boyaya zarar verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Beyler yeni 2011 model 1.4 tdci trend fiesta aldım, araba geri park ederken ve bazen sağa sola dönerken direksiyondan tak tuk ses geliyor, bu beni fazlasıyla rahatsız etmeye başladı, problem nedir sizce? 1000 km önce ağır bakımları yapılmış aracın. 55.700 km de arac.

merhaba hocam aracımda bu sorunu araştırırken sizin sorunuza rastladım 2013 fiesta kullanıcısıyım aracım 51000 km de aynı sorun şuan bende de oluştu direksiyonu çevirirken derinden gelen tak tuk gibi sesler çıkıyor arada çözümü buldunuzmu yada neden kaynaklanıyor acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: IPLT

quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Beyler yeni 2011 model 1.4 tdci trend fiesta aldım, araba geri park ederken ve bazen sağa sola dönerken direksiyondan tak tuk ses geliyor, bu beni fazlasıyla rahatsız etmeye başladı, problem nedir sizce? 1000 km önce ağır bakımları yapılmış aracın. 55.700 km de arac.

merhaba hocam aracımda bu sorunu araştırırken sizin sorunuza rastladım 2013 fiesta kullanıcısıyım aracım 51000 km de aynı sorun şuan bende de oluştu direksiyonu çevirirken derinden gelen tak tuk gibi sesler çıkıyor arada çözümü buldunuzmu yada neden kaynaklanıyor acaba

Hocam mafsal dedikleri direksiyondaki bişyi yağlıyorlar. 50 tl karsılığında yaptırdım, sakın direksiyon kutusuna filan müdahale ettirmeyin. İzmirdeyseniz yönlendirebilirim, acıkcası Ekimde çözdüm olayı şu an hiç bi sıkıntı yok, ama şunu da dediler az kullanımdan dolayı bu yağ kuruma yaptığında gene aynı sesi çıkaracak, gene getirirsiniz dediler. olay bu yani...

• izmirde değilim hocam malesef malum ustaların hepsi ayrı bir yorumda bulunup farklı müdahalelerde bulunabiliyor çok teşekkür ederim cevap için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxygen__ -- 7 Nisan 2017; 16:56:0 >
  • Öncelikle herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım. 1 hafta önce ford fiesta 1.4 tdci conford dizel araç sahibi oldum 2006 model. Aracın aux kablosuna telefonu takıyorum ,modu değiştiriyorum type a type b oluyor fm harici ancak bir türlü telefondaki müziği görmüyor. Sorunu nasıl çözerim? Şimdiden teşekkürler

• 68 ya da 75 hp dizel motor yeterli mi arkadaşlar?

• Merhabalar,

2015 model Fiesta 1,5 tdci trend 29000 km'de hasarsız, boyasız 51500'e alınır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 10 Nisan 2017; 7:18:15 >
  • Arkadaşlar 2009 - 2017 tüm fiesta trend,trendx myfiesta... gibi alt donanımlarda olan merceksiz farlara orjinal titanium farlarının iç kısmı direk olmaktadır.İster H7 mercekle ister D1s veya D2S mercekle takabilirsiniz.Herhangi bir kesme biçme işlemi olmadan orjinal reflektörün yerine direk olmaktadır.Ayrıntılı bilgi için
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-ford-fiesta-bi-xenon-mercek-kapak-takimi-346704669/detay/
    ilana bakabilir veya 0505 714 14 24 den whatsaptan mesaj atabilirsiniz.Her türlü bi xenon mercek kapak ampul kablo ballast... elimde bulunmaktadır.

• yk40 Y kullanıcısına yanıt
    Makyajlı kasa için;

• Öncelikle herkese iyi günler.

Bugun öğlen aracımı ilk çalıştırdığımda çok yoğun şekilde grimsi mavimsi gibi duman çıktı ve devam etti ayrıca aracın devir saati çalışmadı. Sonra arabayı stop ettirdim ve yeniden çalıştırdım yine aynı şekilde yoğun duman çıktı. 3. Denememde duman kesildi devir saati çalışmaya başladı. Araç arıza ışığı yakmadı. Ama araç durduğu yerden anlık yakıt tüketimi 1.5 e çıkmıştı. Ve biraz gittikten sonra durduğumda o da 0.4 de düştü. Bu sorun neden kaynaklanır. Aracım 2011 1.4 tdci fiesta titanium 84000 de.

İlk defa başıma geldi

• Arkadaşlar okla işaretli cisim nedir

Kitapçıkta bulamadım

• Cevap verirseniz sevinirim.

Aracım gecen gn öğlen 15 derecede ilk marşta çalıştı fakat devir saati hareket etmiyordu ve egzostan yoğun miktarda gri gibi duman çıkıyordu. Sonra duman kesildi devir saati çalışmaya başladı. Hareket halinde duman atma yok. Nedeni nedir nasıl çözerim. Çoğu 2011 fiesta kullanıcısında bu durum varmış. Araç 1.4 tdci fiesta

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen.md

Arkadaşlar okla işaretli cisim nedir

Kitapçıkta bulamadım

Resimdeki çıkıntı klimanın ışık sensörü.Güneşin konumuna ve açısına göre klimanın otomatik çalışmasını sağlıyor.

• yk40 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam klima manuel ama ?

• 2011 titanium 1.4 ilk arabam 138binde 35 liraya aldım 2 hafta önce. saygılar :)
  • Herkese merhaba, 2015 trend x 1.5 tdci, 30-40bin km boyasız değişensiz bir araç için makul verilebilecek fiyat nedir? Cevaplarsanız çok sevinirim.

• arkadaslar 2013 Fiesta titanium dizel aracim var smdi arandim aracin geri cagrilmasiyla ilgili yetkili servisinizle gorusun diyor benden baska bu konuda aranan oldu mu?
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.