Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.007
Cevap
32
Favori
354.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srkanu

Peki focusdan daha mı fazla ses alır içeri yoksa yine aynı oranda rahatsızlık mı duyarım?

Focusdan çok olmasın da yeter bana. Eğer sinir etcekse beni yolda...

focustan dahamı fazla ses alır sorusuna yanıtı ancak her ikisinide kullanan birisi cevap verebilir. focus kullanmadığım için ben ne söylersem yanlış olur.

fiestanın b focusun c sınıfı bir araç olduğunu düşünürsek fiestanın ses almasının focustan aşağı kalacağını sanmıyorum.

birde lastik seçiminin de yol sesinde etkili olduğuda bir gerçek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altay Han

focustan dahamı fazla ses alır sorusuna yanıtı ancak her ikisinide kullanan birisi cevap verebilir. focus kullanmadığım için ben ne söylersem yanlış olur.

fiestanın b focusun c sınıfı bir araç olduğunu düşünürsek fiestanın ses almasının focustan aşağı kalacağını sanmıyorum.

birde lastik seçiminin de yol sesinde etkili olduğuda bir gerçek.

Aslında focus daha önce kullandığım bir araç olduğu için kıyaslamayı o şekilde yaptım fakat benim için asıl kıyaslama fiesta g.punto polo corsa olur. bu arabaların 2006-2008 arası modellerinin sessizlik yönünden sıralaması nasıl olur? Fiesta bu 4 modelden daha mı ses alır içeri?
  • S

Altayhan kardeşim uğrayamıyorum epeydir keyifler yerindedir umarım nasıl gidiyor fiestanla aran nasıl

son zamanlarda bende pek uğrayamıyorum, arada bakıp çıkıyorum ancak. işler yoğun, izin-tatil derken ancak zaman buluyorum.

senin keyifler nasıl, gerçektende pek görünmüyorsun artık.

fiesta ile aramız iyi, ben ona bakarsam o da beni üzmüyor

bu tatil döneminde 120.000 km yi devirdik, kışa girerken biraz bakıma almam gerekecek. akü, debriyaj seti filan..

valla iş güç işte uğraşıyoruz yahu benim fiesta 2000 model yeni 121 oldu senin araba beninmkinden hızlı gidiyor erken yaşlanma belirtileri bunlar çek bi yeni fiesta şöyle elektrik kırmızısı gözümüz gönlümüz açılsın

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihyc

valla iş güç işte uğraşıyoruz yahu benim fiesta 2000 model yeni 121 oldu senin araba beninmkinden hızlı gidiyor erken yaşlanma belirtileri bunlar çek bi yeni fiesta şöyle elektrik kırmızısı gözümüz gönlümüz açılsın

deşme yaramı fatih kardeşim. imkan olursa fiesta değildi focusa geçmek istiyorum, hayal kurandan para almıyorlar nasılsa.
  • c sınıfı bir araçtan fiestaya binince konfor azalacak yol sesi ise focusdan bir farkı olmayacaktır bence aracınızı değiştirmeyin birde aracınız 110 ps lik olandansa çok iyi bende fiestayı elimden çıkarıp şöyle 2006-2007 focus dizel almayı düşünmüyor değilim para olsa hiç düşünmeden focusla değiştireceğim
    quote:

Orijinalden alıntı: srkanu

Merhabalar Arkadaşlar...

2006 1.6 TDCİ focus kullanıcısıyım.

Bu araçta beni en çok rahatsız eden yol sesi. Motor sesi bi nebze tahammül edilebilir ama yol sesi feci durumda yada ben çok takıyorum...

2007-2008 fiesta alma hedefindeyim.

konfor sorunu fiestada da bu şekilde mi? Yoksa çok da rahatsız edici bi ses sorunu yokmu aracın?

Bu konuıda deneyimlerinizle bana yardımcı olabilirmisiniz?

• nerde sıfır var bı yazsana anlayalım bizde.sen hic dergi falanda okumuyon galiba.ac da bak bakalım otohaber,autoshow dergılerının fıyat ekınde kac para yazıyor.sıfırı 32.800 tl.bu arabanın.ogrende gel.yasın kac bu arada 11-12 falanmı????

quote:

Orijinalden alıntı: SoundCarMan

quote:

Orijinalden alıntı: bocukler

2008 model dizel fiesta arayanlara duyrulur :http://www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_2008_model_ford_fiesta_dizel_boyasiz_-96WQQaXQQ10240148WQQpXQQdisplayitem&keyword=ilk%20sahibinden%20fiesta%20dizel

Sıfırı var o fiyata sıfırı

• Bana söylenmeyen lafa atlayıp gerginlik yaratmak istemem öncelikle kusura bakma , ağız dalaşı yapmak katiyen düşünmem ama yorum yazmadan geçemedim okuyunca ;

1-Arkadaşın ilanı değerlendirme tarzını sadece kahkaha koymasını eleştirebilirsin evet bu senin hakkındır,ama buraya linki koyuyorsan eleştriyide kabul etmelisin.
    2-Moralini bozmak istemem ama aynı araca bende sahibim buradaki birçok arkadaş gibi , keşke araçlarımızın ikinci elleri senin istediğin fiyat etse senden çok ben isterim,hatta 2-3 milyar düşüğü bile etse canıma minnet ama maalesef piyasada ederi bu değil.
    3-Bence arkadaşa kabaca çıkışmadan ''ogrende gel.yasın kac bu arada 11-12 falanmı????'' sözleriyle ; eğer birkaç araç alım satımı yapıp piyasayı bilseydin türkiyede-istanbulda araç fiyatlarında en güvenilmeyecek ve yüksekten uçan kaynakların araba dergilerinin yıllardır verdiği fiyat ekleri olduğunu görürdün. Ve bu ekleri referans olarak göstermezdin.Piyasada galerilerde falan söylesem dergi fiyatı bu diye gülerler.
    4-Piyasada olmayan bir aracın kasası da değişmişken sıfırı var 32800 gibi bir tartışmaya girmeniz bence komik.
    5-Açıkçası aracının temiz olduğunu bende düşünüyorum , istediğin fiyatı istemek elbette hakkın istersen 30000 bile istesin ama burada çoğunluğumuz bu araca sahipken , alıp satmışken bu ilanı vermek ve bunun üzerine yapılan bir yoruma çıkışmak bence olmadı...
    quote:

nerde sıfır var bı yazsana anlayalım bizde.sen hic dergi falanda okumuyon galiba.ac da bak bakalım otohaber,autoshow dergılerının fıyat ekınde kac para yazıyor.sıfırı 32.800 tl.bu arabanın.ogrende gel.yasın kac bu arada 11-12 falanmı????

quote:

quote:

2008 model dizel fiesta arayanlara duyrulur :http://www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_2008_model_ford_fiesta_dizel_boyasiz_-96WQQaXQQ10240148WQQpXQQdisplayitem&keyword=ilk%20sahibinden%20fiesta%20dizel

• link koyunca elestırıyı elbette kabul ederım ama dozunda bu 1.benım arabama su anda nakıt 25.750 tl veren var ben vermıyorum ıstedıgım son rakam 26.750 tl bu 2.ben senın yasın kadar araba alıp satmısımdır burda 15 e yakın araba sattım ıstanbulda hepsınıde ıstedıgım fıyata verdım bu 3.pıyasada bulunmayan bır arabayı sıfır gıbı boyasız orjınal olarak satısa sunmamım neresı komık bu da 4.yorum yok bu da 5 e cevabım.
    quote:

Orijinalden alıntı: kaaaan

Bana söylenmeyen lafa atlayıp gerginlik yaratmak istemem öncelikle kusura bakma , ağız dalaşı yapmak katiyen düşünmem ama yorum yazmadan geçemedim okuyunca ;

1-Arkadaşın ilanı değerlendirme tarzını sadece kahkaha koymasını eleştirebilirsin evet bu senin hakkındır,ama buraya linki koyuyorsan eleştriyide kabul etmelisin.
    2-Moralini bozmak istemem ama aynı araca bende sahibim buradaki birçok arkadaş gibi , keşke araçlarımızın ikinci elleri senin istediğin fiyat etse senden çok ben isterim,hatta 2-3 milyar düşüğü bile etse canıma minnet ama maalesef piyasada ederi bu değil.
    3-Bence arkadaşa kabaca çıkışmadan ''ogrende gel.yasın kac bu arada 11-12 falanmı????'' sözleriyle ; eğer birkaç araç alım satımı yapıp piyasayı bilseydin türkiyede-istanbulda araç fiyatlarında en güvenilmeyecek ve yüksekten uçan kaynakların araba dergilerinin yıllardır verdiği fiyat ekleri olduğunu görürdün. Ve bu ekleri referans olarak göstermezdin.Piyasada galerilerde falan söylesem dergi fiyatı bu diye gülerler.
    4-Piyasada olmayan bir aracın kasası da değişmişken sıfırı var 32800 gibi bir tartışmaya girmeniz bence komik.
    5-Açıkçası aracının temiz olduğunu bende düşünüyorum , istediğin fiyatı istemek elbette hakkın istersen 30000 bile istesin ama burada çoğunluğumuz bu araca sahipken , alıp satmışken bu ilanı vermek ve bunun üzerine yapılan bir yoruma çıkışmak bence olmadı...
    quote:

nerde sıfır var bı yazsana anlayalım bizde.sen hic dergi falanda okumuyon galiba.ac da bak bakalım otohaber,autoshow dergılerının fıyat ekınde kac para yazıyor.sıfırı 32.800 tl.bu arabanın.ogrende gel.yasın kac bu arada 11-12 falanmı????

quote:

quote:

• keskin sirke küpüne zarar.....
  • servis bakımları hakkında tecrübeli bilgisi olan arkadaşlara çok önemli bilgi almaya ihtiyacım var.

aracım 2006 model 105000 de makyajlı kasa dizel fiesta. aracın triger setini hafta sonu değiştireceğim. 2 hafta önce Afyon budan servisiyle yaptığım görüşmede triger setini yaklaşık 800 tl ye değiştireceklerini söylediler. pazarlık felan derken yetkili arkadaş isteğimiz doğrultusunda yerli marka (ismini hatırlayamadım) da takabileceklerini, bununda fiyatının 550 tl olduğunu söylediler. fakat bu markanın garantisinin olmadığını, zaten bu takarken benden bu markayı taktıracağıma dair yazılı imza aldıklarını söylediler.

Bir ayağımında Ankara da olması sebebiyle birde tan otoya sordum. bana yerli veya yabancı marka diye belirtmeden 450 tl fiyatını verdiler. garantisiz yerli marka felanmı diye sorduğumda zaten tek tip marka olduğunu ve 2 yılda garantisinin olduğunu belirtiler.

böylelikle tabiiki tan otoda taktırmaya karar verdim, fakat bu setin kaliteli olup olmadığını nasıl bilebilecğim hakkında bir fikri olan varmı? yada triger setinin belli kaliteli markaları varsa ismini söyleyebilirmisiniz acaba?

hafta sonu taktırmayı düşünüyorum, umarım tecrübeli arkadaşlar bir cevap yazar..
    (iki konuyada aynı mesajı yazdığım için kusura bakmayın arkadaşlar, fakat triger setimin çatlamış olduğu söylendiği için acilen değiştirmem gerekli)

• quote:

Orijinalden alıntı: metro03

servis bakımları hakkında tecrübeli bilgisi olan arkadaşlara çok önemli bilgi almaya ihtiyacım var.

aracım 2006 model 105000 de makyajlı kasa dizel fiesta. aracın triger setini hafta sonu değiştireceğim. 2 hafta önce Afyon budan servisiyle yaptığım görüşmede triger setini yaklaşık 800 tl ye değiştireceklerini söylediler. pazarlık felan derken yetkili arkadaş isteğimiz doğrultusunda yerli marka (ismini hatırlayamadım) da takabileceklerini, bununda fiyatının 550 tl olduğunu söylediler. fakat bu markanın garantisinin olmadığını, zaten bu takarken benden bu markayı taktıracağıma dair yazılı imza aldıklarını söylediler.

Bir ayağımında Ankara da olması sebebiyle birde tan otoya sordum. bana yerli veya yabancı marka diye belirtmeden 450 tl fiyatını verdiler. garantisiz yerli marka felanmı diye sorduğumda zaten tek tip marka olduğunu ve 2 yılda garantisinin olduğunu belirtiler.

böylelikle tabiiki tan otoda taktırmaya karar verdim, fakat bu setin kaliteli olup olmadığını nasıl bilebilecğim hakkında bir fikri olan varmı? yada triger setinin belli kaliteli markaları varsa ismini söyleyebilirmisiniz acaba?

hafta sonu taktırmayı düşünüyorum, umarım tecrübeli arkadaşlar bir cevap yazar..
    (iki konuyada aynı mesajı yazdığım için kusura bakmayın arkadaşlar, fakat triger setimin çatlamış olduğu söylendiği için acilen değiştirmem gerekli)

aracım 90.000 civarında iken triger setini ve V kayışını değiştirmiştim. triger setini internetten alıp sanayide taktırmıştım. o zaman malzeme 170 civare tutmuştu. işçilik hakkında bir şey diyemem diğer yaptırdığım bakımlarda içindeydi.
    bir ayağın ankarada isen kartal oto var şaşmaz sanayide. otosan orjinal ford parçasını satmaktadır ve servislerde satılan takılan parça ile farkı olduğunu sanmıyorum. telefonu 0 312 341 30 06. parça fiyatını bir sor istersen, çok fark ettiğini göreceksin.
    aracını servisten başka yere götürmüyorsan tabi senin bileceğin bir şey.

set markası soruyorsan dediğim gibi parça satan yerde parçalar otosan kutusunda. yalnız kayış için dyco markasını söyleyebilirim.

• Giresun'da bir yayla yolculuğu:
    Gidiş-dönüş, toplam 80 km dere-tepe, toprak yol...

Yol göstericimiz eniştemizin arabası ve puslu yollar

Fiestamız

Dönüş yolundan hoş bir manzara

• Canına yandığımın Karadenizi...

İnsanı da havası da suyu da herşeyi bir tane......
  • arkadaşım karadenizi görmediysen memleket gezdim deme derdi. görmek nasip oldu bizede. herkesin görmesini isterim.

yeşil yeşil yeşil. her tonda yeşil.
  • @altay han

hocam teşekkür ederim cevabınız için. seti söylediğiniz yerden alıp afyon servisiyle görüştüm takacaklar..
  • merhaba arkadaslar, bende 2008 model 1,4 tdci fiesta alarak aranıza katıldım. Sözü fazla uzatmadan sormak istiyorum;

aracımın 15,000 km bakımını yaptıracagım telefonla bilgi aldıgım mersin Ford erginler oto bana 340 TL fiyat verdi, üşenmedim birde arkadasın memleketini aradım ( onda da fiesta var ) Gaziantep Doganlar Ford bana 220 TL fiyat verdi. İkiside işçilik vs. dahil son fiyatları.

Sormak istediğim bu işin bir standardı yokmu yoksa bu servisler ne kadar öpersek o kadar kar mantıgı ile mi çalısıyor.

arac 3 yıl garantili oldugu için yetkili servis dısında bakım yaptırmam ama bu fiyet dengesizliği nedir arkadaslar ne yapmak lazım???
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuikkuik

merhaba arkadaslar, bende 2008 model 1,4 tdci fiesta alarak aranıza katıldım. Sözü fazla uzatmadan sormak istiyorum;

aracımın 15,000 km bakımını yaptıracagım telefonla bilgi aldıgım mersin Ford erginler oto bana 340 TL fiyat verdi, üşenmedim birde arkadasın memleketini aradım ( onda da fiesta var ) Gaziantep Doganlar Ford bana 220 TL fiyat verdi. İkiside işçilik vs. dahil son fiyatları.

Sormak istediğim bu işin bir standardı yokmu yoksa bu servisler ne kadar öpersek o kadar kar mantıgı ile mi çalısıyor.

arac 3 yıl garantili oldugu için yetkili servis dısında bakım yaptırmam ama bu fiyet dengesizliği nedir arkadaslar ne yapmak lazım???

benzer konuya focus ve connect topiclerinde de rastlayabilirisin. yapılan iş aynı fiyat farkı bir hayli fazla.

ya gidip sıkı pazarlık yapacaksınız, yada adana ford bayilerinden de fiyat alıp en uygun neresi ise oraya yaptıracaksınız bakımı.

• Arkadaslar az öncede Adana ford gizerler yetkili servisini aradım bana 160 - 180 arası bir fiyat verdiler...

Resmen komedi ya
  • Arkadaşlar Selam kimsenin sesi soluğu çıkmamış hayırdır?
    Birkaç birşey sorucam ;

-Lastik basınçlarını ön kapıyı açınca aşağıda yazan oranlara göre mi şişiriyorsunuz , sanki öyle bana ön lastiklerin havası hep azmış gibi geliyor.
    -Shell V-power diesel alıyorum hep , Shell'in yeni yakıtı çıkımış gene v-power diesel diye , denediniz mi?
    -Alakasız olucak araçla ilgili diil ama , ben almadan önce ogs'den kaçak geçişi varmış aracın 115TL cezalı artık geçti benim mi ödemem lazım , yoksa o cezayı düşürebiliyormuyuz? KGS kullanıyorum ben o yüzden bi sıkıntı yaşamadım bu konuda ama merak ettim...
  • Normalde Noter satış senedinde, devir gününe kadar olan eski sahibinin devir den sonra olanlar (vergi-ceza-vs) sizindir.
    öncelikle eski sahibini arayıp söyle yatırsın yoksa gidip vergi dairesine noter satışınıgösterip borcu eski sahibine aktart (hiç böyle bir işlem yapmadım ama noter satışında eski sahibi satışa kadar olan tüm borcu kabul ettiğine dair imza atmış oluyor çünki)...

quote:

Orijinalden alıntı: kaaaan

Arkadaşlar Selam kimsenin sesi soluğu çıkmamış hayırdır?
    Birkaç birşey sorucam ;

-Lastik basınçlarını ön kapıyı açınca aşağıda yazan oranlara göre mi şişiriyorsunuz , sanki öyle bana ön lastiklerin havası hep azmış gibi geliyor.
    -Shell V-power diesel alıyorum hep , Shell'in yeni yakıtı çıkımış gene v-power diesel diye , denediniz mi?
    -Alakasız olucak araçla ilgili diil ama , ben almadan önce ogs'den kaçak geçişi varmış aracın 115TL cezalı artık geçti benim mi ödemem lazım , yoksa o cezayı düşürebiliyormuyuz? KGS kullanıyorum ben o yüzden bi sıkıntı yaşamadım bu konuda ama merak ettim...

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.