Şimdi Ara

Fiber Kablosu 2 günde yeniden kopar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Superonline altyapısından Millenicom kullanıyorum. 1 hafta önceye kadar sorunsuz kullanıyordum. İlk olarak salı günü ınternete bağlanamadım. Teknik servis gelip ont cihazına giren fiber kablonun ucunu değişip gitmiş sorun hallolmuş gibiydi. Ancak bugün sabah kalktım yine internet yok. Malumunuz hafta sonuda. Eve gelip destek verip vermeyecekleri muamma. Sizce 2 günde o kablonun yeniden kopması mümkün mü? Kesinlikle hiçbir fiziksel darbeye falan maruz kalmıyor.

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kopmaması lazım, ama tabi bilemeyiz. Evde sizin haricinizde bireyler(küçük çocuk) varsa belki o yapıyordur.

Epey hassas bir kablo bu yüzden keskin 90 derece dönüşler ve ezilme gibi durumlar sıkıntı yaratacaktır. Eğer duvar içerisinden kanaldan çekilmemişse mutlaka kablo kroşeleri ile duvara sabitlenmeli ve halı altından veya ayak altından geçirilmemeli.

İyi sabitlenmiş bir kablo ömürlük hizmet verir. 10 yıldır evin aynı konumunda router-ont kullanan ve küçük çocuğu olan tanıdığım var ve hiç başlarına böyle bir durum gelmedi.

Belki tamiri yapan ekip sabote ediyordur. Tekrar tekrar gelip ücret almak için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.