Şimdi Ara

Fiber bağlantı problemi ZTE modem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda biraz araştırma yaptım yalnız aradığım cevamı tam anlamıyla bulamadım o yüzden bir topic açıp sormak istedim şimdiden cahilliğimi maruz görün lütfen.

Evimde 100mbit sınırsız fiber bağlantısı mevcut ve gene bu fiberi eve Superonlinenın ZTE H267A modem i dağıtmakta.

Gel gelelim sorunuma evde bu bağlantı hızını düzgün kullanmak için 5GHZ e bağlanmak gerekmekte yalnız ağda 5ghz görünse bile benim evimdeki cihazlar(2015 mac pro ,oneplus 6t, oneplus 5t, ipad pro) bu ağa bağlanmıyor.

2.4GHZ de ise hız maalesed 40bitleri geçemiyor.

Çözüm olarak başa bir router modem almam gerekirmi eğer gerekirse beni hangi ürün veya ürünlere odaklanacağım konusunda aydınlatırmısınız.

Teşekkür Ederim.

Ersin,

Forumun eskilerinden

• Bütçen müsaitse kesinlikle yeni bir router almanı öneririm. Bende de 100mb bağlantı var. Sinyal zayıftı ve hızdan tam faydalanamıyordum. Tp-link ax73 router aldım aldığım hız modemin olduğu odada 200 mb altına inmiyor. Evin öbür ucundaki odada 90 altını almıyorum. Birde ağ adını basit ve kısa ayarla cihazlar daha rahat bağlanır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Armicon A kullanıcısına yanıt

fibere farklı bir modemi nasıl bağladın bridge modu ilemi

• Bu bahsettiğim cihazlar modem değil router diye geçiyor. İnternet sağlayıcınızın verdiği modemin ethernet çıkışından satın aldığınız router cihazın wan girişine ethernet kablo ile bağlayacaksınız. Modeminizin wen ayarlarından 2.4 ve 4 ghz wifi bağlantıyı kapatacaksınız. Modeminiz sadece kablolu internet dağıtacak. ve Wifi yani kablosuz dağıtımı interneti modenizden alan router cihaz yapacak

• Router cihaza yeni ağ adı vermek dışında başka işlem yapmadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.