Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.908
Cevap
89
Favori
2.585.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kejnedar ARKADAŞIM TİPO'YA OLAN SEVGNE SEVİNDİM,İMZANDA HOŞ BENDE ŞÖYLE DESEM OLUR DEĞİLMİ?
    ......... E5 K U R D U......

SENDE TİPO KULLANIYORSAN

SELAM VER

bayım SENİN ŞU SU SORUNUNA ÜZÜLDÜM,GÖĞSÜN ORADAN GELEN SU BAŞKA NEREDEN GELEBİLİRKİ,MEMLEKETTE NASIL USTALAR VAR HALA ÇÖZEMEDİM YA Bİ O KADAR MASRAF YAP ADAMLAR GÖRDÜKLERİ HALDE OLAYA ÇÖZÜM BULAMASINLAR
    BULUNDUĞUN YERDE BİRMOT VARSA ORAYA GİT DERİM,EĞER YOKSA BİRMOT SERVİS BÖLÜMÜNE DURUMU ANLATAN BİR MSJ.AT ONLAR ÇÖZÜMÜ BİLİRLER DİYE DÜŞÜNÜYORUM

EK BİLGİ OLARAK RESİMDEKİ İKİ KAPI ARASINDA ARKA KAPI TARAFINDA BULUNAN PLASTİK ÇITA OLMAZ İSEDE İÇERİ SU ALIR

FİAT TİPO KULÜP

• Arıza tespiti sırasında lazım olabilecek 1.4 ie ECU soketi pin açılımları:

http://www.es.co.yu/DOC/ECU1.4IE.pdf

Oksijen sensörü hakkında teknik bilgi:

http://www.es.co.yu/DOC/HO2S.pdf

1.4 ie detaylı teknik bilgiler:

http://www.es.co.yu/DOC/1.4IE.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmengi -- 9 Şubat 2007; 0:07:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: SER-DAR

arkadaşlar benim bir akrabam arabasını(kaza nedeni ile) hurdaya cıkardı,arabasındaki lpg takımını söküp bana verdi araca 5 ay önce taktırmıştı.daha yeni malzemeler.ama ruhsata işlenmezmiş galiba! sizce takmakla hatamı yapmış olurum??

eğer ruhsata işletmeden kullanacaksanız olur neden olamsın?
    ama muayenede sorun çıkar.
    ama onun da çözümü var.(uygunsuz bi iş ama)
    muayeneye giderken sistemi söktürüp yaptırırsınız.
    muayeneden sonra tekrar montaj yapılır.
    ama 2 yılda bir o para vermeye değmez bence.
    karar sizin yani

• quote:

Orjinalden alıntı: kejnedar

arkadaşlar ben bir marea binicisi olarak derimki arçlarınızın kıymetini bilin tiponun kafa tutmuyacagı nadir araçlar vardır birde abart eksoz takın bakın aracınızın sibop sesine cavar maşallah süper arac şu tipo selam lar

@kejnedar,
    tipo için söyledikleriniz mutlu etti bizi.
    marea klübünün aktif kullanıcılarını burada görmek çok güzel.
    arada böyle ziyaretinizi bekleriz.
  • YA ARKADAŞLAR NE KADAR TAKTIK BU MOTOR GÜCÜ HİKAYESİNE YA.YOK 88 BEYGİR YOK 70 BEYGİR.BIRAKIN BUNLARI BOŞYERE TARTIŞMAYALIM.EN İYİ ARAÇ EN DOĞRU KULLANILAN ARAÇTIR.BENİ 1.4 TİPOM VAR.KULLANIMI RAHAT.KONFORLU AMA MOTOR GÜCÜ BANA YETMİYORRRR.DEĞİŞTİRME.İSTEYEN VARSA ANLAŞIRIZ.AMACIM DAHA YÜKSEK MODELDE (2003 ÜSTÜ) BİR ARAÇLA TAKAS YAPARIM.ASLINDA BEN HATAYI ALIRKEN YAPMIŞIM. ALACAKTIM TİPO 2.0 16V BAK OZAMAN KEYFEEEE.AMA MAALESEF VERGİ MESELESİ BÜKÜYOR BELİMİZİİİİ.HERKESE SELAMLAR VE GEREKSİZ TARTIŞMALARA SON VERMENİZİ İSTİYORUM
  • quote:

Orjinalden alıntı: bayım

Hayırlı günler arkadaşlar, benim arabam 1.6 sx birkaç aydır arabam içeriye su alıyor, kalofer radyatörü tıkanmış direk yenisiyle değiştirdim, musluğu değiştirdim yetmedi ön camı en baştan yapıştırttım ama hala paspasın altında su birikiyo, geçen hafta komple alt taraftaki halıyı söktüm orayı mükemmel şekilde kuruttum yeni keçe serdim motorun orda eksik tıpa fln yok, sileceğin ordaki siyah yeri söktüm altındaki hortumda çıkmadır boşluktur hiç bişey yok, cidden arabamda hiç bi sorun yok ama şu olay çok soğuttu, yardımcı olursanız sevinirim. birde su göğüsün ordan damlamıyor.

hocam sen kapı fitillerini bi kontrol et bence.
    kapı kenarından akan su altta toplanıyo olabilir.
    şöyle yapabilirsiniz;
    yıpranan kapı fitillerinin olduğu yere
    sapan lastiğini fitilin arasına geçirin.
    aradaki boşluğu alır büyük ihtimalle.
    denemekte yarar var bence.

• quote:

Orjinalden alıntı: orekicii

YA ARKADAŞLAR NE KADAR TAKTIK BU MOTOR GÜCÜ HİKAYESİNE YA.YOK 88 BEYGİR YOK 70 BEYGİR.BIRAKIN BUNLARI BOŞYERE TARTIŞMAYALIM.EN İYİ ARAÇ EN DOĞRU KULLANILAN ARAÇTIR.BENİ 1.4 TİPOM VAR.KULLANIMI RAHAT.KONFORLU AMA MOTOR GÜCÜ BANA YETMİYORRRR.DEĞİŞTİRME.İSTEYEN VARSA ANLAŞIRIZ.AMACIM DAHA YÜKSEK MODELDE (2003 ÜSTÜ) BİR ARAÇLA TAKAS YAPARIM.ASLINDA BEN HATAYI ALIRKEN YAPMIŞIM. ALACAKTIM TİPO 2.0 16V BAK OZAMAN KEYFEEEE.AMA MAALESEF VERGİ MESELESİ BÜKÜYOR BELİMİZİİİİ.HERKESE SELAMLAR VE GEREKSİZ TARTIŞMALARA SON VERMENİZİ İSTİYORUM

aynı fikirdeyim sizle.
    kaç bg olduğu önemli değil.
    verdiğimiz paranın karşılığını fazlasıyla alıyoruz tipolarımızdan.
    kullanımı zevk veren bi araç bence.
    Allah tipolarımıza ve bize
    kaza, bela, ceza vermesin.

• fiatın olusu para eder be
  • ARKADAŞLAR ADANA'DA BANA TİPONUN TÜM PARÇALARINI BULABİLECEĞİM BİR ADRES VERECEK OLAN VARMI?
    MESALA ŞU MEŞHUR ARAYIP BULAMADIĞIM ARKA HAVALANDIRICI VE bayım ARKADAŞIMIZIN SORUNUNDAN SONRA BAKTIĞIM ARA KAPI FİLTRELERİNDEN ESKİMELER FARKETTİM ONUDA DEĞİŞTİREYİM DİYORUM BEN TÜRKİYENİN 5, BÜYÜK İLİNDE NE KADAR SORDUYSAM BULAMADIM,GETİTTİRİRİZ DİYENLER OLDU AMA İKAMETİM OSMANİYE İLİ KADİRLİ İLÇESİ ÇOK PARA İSTİYORLAR SANKİ UÇAK PARÇASI SATIYORLAR(Getittirmesi,maliyeti,karı,kargosu)

FORUMA DEVAMLI TAKILAN OLMAK ŞARTIYLA YARDIMCI OLACAK OLAN ARKADAŞ OLURSA İNANIN ÇOK SEVİNİRİM,HABERLEŞİRİZ PARÇA YOLA ÇIKTIĞINDA AKBANK'TAN HESABINA PARA HAVALESİ YAPABİLİRİM

FİAT TİPO KULÜP

FİAT TİPO KULÜP

• quote:

Orjinalden alıntı: ilksar

ARKADAŞLAR ADANA'DA BANA TİPONUN TÜM PARÇALARINI BULABİLECEĞİM BİR ADRES VERECEK OLAN VARMI?
    MESALA ŞU MEŞHUR ARAYIP BULAMADIĞIM ARKA HAVALANDIRICI VE bayım ARKADAŞIMIZIN SORUNUNDAN SONRA BAKTIĞIM ARA KAPI FİLTRELERİNDEN ESKİMELER FARKETTİM ONUDA DEĞİŞTİREYİM DİYORUM BEN TÜRKİYENİN 5, BÜYÜK İLİNDE NE KADAR SORDUYSAM BULAMADIM,GETİTTİRİRİZ DİYENLER OLDU AMA İKAMETİM OSMANİYE İLİ KADİRLİ İLÇESİ ÇOK PARA İSTİYORLAR SANKİ UÇAK PARÇASI SATIYORLAR(Getittirmesi,maliyeti,karı,kargosu)

FORUMA DEVAMLI TAKILAN OLMAK ŞARTIYLA YARDIMCI OLACAK OLAN ARKADAŞ OLURSA İNANIN ÇOK SEVİNİRİM,HABERLEŞİRİZ PARÇA YOLA ÇIKTIĞINDA AKBANK'TAN HESABINA PARA HAVALESİ YAPABİLİRİM

ilksar

ANKARA OTO ÜNLÜYE SORDUN MU?
    EĞER VARSA KARGO İLE GÖNDERİYORLAR.KARGO MASRAFI SANA AİT. VEYA ANKARADA OTURAN BİR ARKADASIN VARSA ODA YARDIMCI OLABİLİR.
    PARCA FİYATLARIDA CO K UYGUN.
    ÖRNEK OLARAK.

BEN MARDİNDE BİR SAĞLIK OCAĞINDA CALIŞIYORUM.BU SIRALAR DON OLAYI COK OLUYOR.BİR ARKADASIM KİLİT DON TUTMUŞKEN ACMAYA KALKTI.VE SONIÇ KİLİT MEKANİZMASI VE İÇ AÇMA KOLU KIRILDI.

KİLİT LANCİA MARKA VE AÇMA KOLUDA.

OTO ÜNLÜDE;

LANCİA MARKA

KİLKİT 43 YTL
    AÇMA KOLU 3 YTL

OPAR SERVİS FİYATI;

LANCİA MARKA

KİLİT 56 YTL
    AÇMA KOLU 18 YTL

YANİ AYNI MAL ÇOK UCUZ FİYATA.
    BEN ANKARADAN BİRİNE ALDIRIP GÖNDERTTİM.HATTA TİPO SX ORGİNAL PARCA LANCİA GELDİ.

2. SECENEK HURDACILARDA BULABİLİRSİN.BEN DİYARBAKIRDA CIKMA PLASTİK PARÇALARI BULMUŞTUM.

OTO ÜNLÜ TEL:
    ANKARA

0 (312) 324 05 08

YARDIMCI OLUYORLAR.

• mavis717 ARKADAŞIM ÇOK SAĞOL ZATEN FORUMDA OTO ÜNLÜ SÖZLERİ GEÇMİŞTİ SENİNDE UYGUN FİYAT OKEYİNİ ALDIK BİR ARAYALIM UMARIM PARÇALAR VARDIR,ÇOK TEŞEKKÜRLER ARKADAŞIM
  • mavis717 ARKADAŞIM BİRAZ ÖNCE OTO ÜNLÜ İLE GÖRÜŞTÜM AMA YA ORADKİ ARKADAŞ PARÇAYI TAM ANLAYAMADI YA SET OLARAK SÖYLÜYOR BANA PAHALI GİBİ GELDİ
    KALORİFER HAVALANDIRMASINA 53 YTL
    KAPI ARASI PLASTİK ÇITAYA TANESİ 15 YTL DEDİ...

HADİ KAPI ARASI TAMAMDA KALORİFER PLASTİK PARÇAYA 53 YTL ÇOK DEĞİLMİ?

ANKARAYA GİTTİĞİMDE CARREFOUR OSTİMİN ORADAN HURDACILAR SİTESİNİ GEZMİŞTİM GEÇEN YAZ,KEŞKE ALSAYDIM DİYECEĞİM AMA PARÇAYI O ZAMAN BİLMİYORDUM...
    NEYSE ARTIK ADANA DA HURDACILARI GEZMEK LAZIM

• quote:

Orjinalden alıntı: ilksar

mavis717 ARKADAŞIM BİRAZ ÖNCE OTO ÜNLÜ İLE GÖRÜŞTÜM AMA YA ORADKİ ARKADAŞ PARÇAYI TAM ANLAYAMADI YA SET OLARAK SÖYLÜYOR BANA PAHALI GİBİ GELDİ
    KALORİFER HAVALANDIRMASINA 53 YTL
    KAPI ARASI PLASTİK ÇITAYA TANESİ 15 YTL DEDİ...

HADİ KAPI ARASI TAMAMDA KALORİFER PLASTİK PARÇAYA 53 YTL ÇOK DEĞİLMİ?

ANKARAYA GİTTİĞİMDE CARREFOUR OSTİMİN ORADAN HURDACILAR SİTESİNİ GEZMİŞTİM GEÇEN YAZ,KEŞKE ALSAYDIM DİYECEĞİM AMA PARÇAYI O ZAMAN BİLMİYORDUM...
    NEYSE ARTIK ADANA DA HURDACILARI GEZMEK LAZIM

PAYLAŞMAK GÜZELDİR.YARDIMCI OLDU İSEM NE MUTLU BANA.
    ORASI COK YOĞUN OLUR.5-6TANE ELEMAN AYNI ANDA SATIŞ YAPIYOR.ANKARADA CALIŞIRKEN COK GİTMİŞTİM.
    ELEMAN ANLAMADI HERALDE.
    FİYAT OLARAK GERÇEKTEN COK KARŞILAŞTIRDIM.SENDE İHTİYACIN OLDUĞUNDA SOR VE KARŞILAŞTIR.

DÜN BENİM ARACIN SÖKÜLEN ARKA CAMINI YAPIŞTIRTTIM.
    SANA 1-2 PARÇA DAHA SÖYLEYEYİM.PARÇA FİYATI COOOOOOOOOOKKKK.

---------------------- OTO ÜNLÜ--------------------TOFAŞ SERVİS
    CAM FİTİLİ-OPAR-----25 YTL------------------------- 38 YTL

FİTİL FİBERİ-OPAR
    TANE------------------------ 2,5 YTL ----------------- 10 YTL 4 ADET LAZIM

RADYATÖR -----------------110 YTL----------------- 160 YTL

BEN SERVİSTEN ALMAK ZORUNDA KALDIM.ÇÜNKÜ BANA KOMLE 38 YTL DEMİŞLERDİ.SONRA TEK TEK DEDİLER. TOPLAM 2 FİBER 1 TANE FİTİL
    57 YTL VERDİM.AYRICA YAPIŞTIRMAK 35 YTL TUTTU.
    MARDİNİN YOLLARI ASKERDEKİ İTALYAN ÇUKURLARI GİBİ. ARACIMA COK HASAR VERİYOR.
    PARÇACILARLA KANKİ OLDUK ARTIK

BENDE DEĞİŞTİRMEDEN DURAMIYORUM.UFAK BİR ŞEYDE DEĞİŞTİRİYORUM.TAMİRCİM İDARE EDER DERSE BİLE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavis717 -- 9 Şubat 2007; 11:07:36 >

• ARKADAŞLAR FORUMDAKİ SEDİCİVALVOLE TİPOMUZ TURBO OLDU SONUNDA BAKMANIZI TAVSİYE EDRİM

http://forum.donanimhaber.com/m_6164419/mpage_20/key_/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: SER-DAR

arkadaşlar merhaba
    aynı sorun bendede vardı,söktüm heryeri. ön sah paspasın üzerinde su .ama yagmur yagdıgında oluyordu.arabanın tavanından süzülen yagmur suları kapının lastıklerı arasından dırek paspasa damlıyordu.kapı üst çerçevesini içeriye dogru cektim kapı tastiklere(fitil,di galiba adı) tam oturmaya başladı su derdim ortadan kalktı.
    belki sendede bu sorun vardır.kolay gelsin.

quote:

Orjinalden alıntı: bayım

Hayırlı günler arkadaşlar, benim arabam 1.6 sx birkaç aydır arabam içeriye su alıyor, kalofer radyatörü tıkanmış direk yenisiyle değiştirdim, musluğu değiştirdim yetmedi ön camı en baştan yapıştırttım ama hala paspasın altında su birikiyo, geçen hafta komple alt taraftaki halıyı söktüm orayı mükemmel şekilde kuruttum yeni keçe serdim motorun orda eksik tıpa fln yok, sileceğin ordaki siyah yeri söktüm altındaki hortumda çıkmadır boşluktur hiç bişey yok, cidden arabamda hiç bi sorun yok ama şu olay çok soğuttu, yardımcı olursanız sevinirim. birde su göğüsün ordan damlamıyor.

ön cam fitillerinden olabilir arkadaşım.bendede benze bi sorun vardı.öncamı söktürdüm tekrar yapıştırdım sonuç olumlu.benimde bakmadığım yer kalmamıştı.
    sana bi tavsiyem arabayı otomatik yıkamalı bir yere götür ve içinde sen varken yıkat.suyun sızdığı yeri görürsün.
    ok

• quote:

Orjinalden alıntı: okanisilak

quote:

Orjinalden alıntı: orekicii

YA ARKADAŞLAR NE KADAR TAKTIK BU MOTOR GÜCÜ HİKAYESİNE YA.YOK 88 BEYGİR YOK 70 BEYGİR.BIRAKIN BUNLARI BOŞYERE TARTIŞMAYALIM.EN İYİ ARAÇ EN DOĞRU KULLANILAN ARAÇTIR.BENİ 1.4 TİPOM VAR.KULLANIMI RAHAT.KONFORLU AMA MOTOR GÜCÜ BANA YETMİYORRRR.DEĞİŞTİRME.İSTEYEN VARSA ANLAŞIRIZ.AMACIM DAHA YÜKSEK MODELDE (2003 ÜSTÜ) BİR ARAÇLA TAKAS YAPARIM.ASLINDA BEN HATAYI ALIRKEN YAPMIŞIM. ALACAKTIM TİPO 2.0 16V BAK OZAMAN KEYFEEEE.AMA MAALESEF VERGİ MESELESİ BÜKÜYOR BELİMİZİİİİ.HERKESE SELAMLAR VE GEREKSİZ TARTIŞMALARA SON VERMENİZİ İSTİYORUM

aynı fikirdeyim sizle.
    kaç bg olduğu önemli değil.
    verdiğimiz paranın karşılığını fazlasıyla alıyoruz tipolarımızdan.
    kullanımı zevk veren bi araç bence.
    Allah tipolarımıza ve bize
    kaza, bela, ceza vermesin.

aminn.
    düşündüğünüz zaman emsallerine göre avantajı çok daha fazla olan bir araba tipo onun için bu bir yarış arabası değil kaç beygir olmasından çok benim eilm ayağım olması daha önemli

• ARKADAŞLAR ÜYELİK İÇİN ÇOK SAĞOLUN.

ŞU OTO ÜNLÜ OLAYINA ÇOK SEVİNDİM BİZİM BURDAKİLER FENA KAZIKLIYORLARMIŞ. ŞU KAPI ARASINDAKİ PLASTİK PARÇAYI 20 YTL YE ALMIŞTIM.

BENDE ŞİRKET ARABASI OLARAK BRODWAY VAR ONUNDA PASPASLAR SU OLUYORDU BAKTIRDIM VE KLORİFER PETEĞİ DELİNMİŞTİ FAKAT TİPOLARDA KLORİFER PETEĞİ VARMI TAM BİLMİYORUM.
  • ilksar arkadaşım yarın (cumartesi) fatih,e karbürütörcüye gidecegim.vatan caddesine ve aksaraya inerim, senin parcaya(kalerifer havalandırması,arka) bakarım.sana akşam fiyatı bildiririm......
    uygun görürsen fiyatı...
    alır yollarım kargoyla .
  • Arkadaşlar cut-off un devreye girdiği en düşük deviri ve kaç saniye sonra girdiği hakkında bilgisi olan varmı?
  • SER-DAR ARKADAŞIM İNAN ÇOK MEMMUN OLURUM,TELEFONLA SİPARİŞ OLMUYOR,MALZEMEYİ TAM ANLATAMIYOR VEYA ANLAMIYORLAR,SER-DAR ARKADAŞIM BİRDE bayım ARKADAŞIMIZIN BAHSETTİĞİ ŞU KAPI FİTİLLERİNİ SORARSAN ÇOK MEMMUN OLURUM İLGİNE TEŞEKKÜRLER

FİAT TİPO KULÜP
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.