Şimdi Ara

FİAT TİPO HAKKINDA NE BİLİYORSANIZ GELİN YAZIN arkdaşlar (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
436
Cevap
9
Favori
359.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1999 Tipo 1.6 i.e SLX MPI CAT ACS
    Özellikleri:
    *Çok Nokta Enjeksiyonlu motor (MPI)
    *Elektrikli Ön camlar
    *Dijital klima
    *Ön ve arka kol dayanakları
    *Elektrikli dikiz aynaları
    *Atalet sensörü
    *Hidrolik direksiyon
    *Direksiyon yükseklik ayarı
    *Sol koltuk bel destek ayarı
    *Arka koltuk başlıklar
    *Anahtardan kumandalı merkezi kilit ve immobilayzer (Motor Blokaj)
    *sis farları
    *Arka sis farları
    *servis bakımlı
    *58.000 km de
    *sigara içilmemiş
    *tertemiz döşemeler
    *hiç kullanılmaış yedek lastik ve ayrıca 4 lastik yeni
    *2008e'e Kadar Fenni ve Eksoz Muaynesi mevcut.
    http://forum.donanimhaber.com/m_10171521/mpage_1/key_/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_10171521/mpage_1/key_/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: anjinsan75

Bildiğiniz satılık Tipo var mı klimalı temiz benimkini değiştirmeyi düşünüyorumda. Bilginize
    Mavi Olması tercihimdir, tüpsüz,km'si muayyer olmalı benim ki 98 model 1,4 ie sx 90550 km de
    Resim koymayı becerebildiysem resmini görürsünüz.

FİAT  TİPO HAKKINDA NE BİLİYORSANIZ  GELİN YAZIN arkdaşlar

• Vokan araban çok güzel çok temiz, tam istediğim gibi bi araç fakat fiyat bana biraz fazla geldi. Fiyatta ne olur en son. Fiyatta anlaşırsak benimkini hemen elden çıkartmak lazım. Haaa bi de sen nerdesin onu bilmiyorum.
    Ben Muğladayım. Sen son fiyatnını bi söyle bakalım. Sana bi şey söyleyeyeyim geçen hafta senin arabanın aynısından buldum burda hemde 42.000km de 12.000 dediler 11.750 Ye gitti güzelim araba kaçırdım. (Benimkini hemen satamadığım için) yaaaaa üffffff
  • PM attım kardeş.
    quote:

Vokan araban çok güzel çok temiz, tam istediğim gibi bi araç fakat fiyat bana biraz fazla geldi. Fiyatta ne olur en son. Fiyatta anlaşırsak benimkini hemen elden çıkartmak lazım. Haaa bi de sen nerdesin onu bilmiyorum.
    Ben Muğladayım. Sen son fiyatnını bi söyle bakalım. Sana bi şey söyleyeyeyim geçen hafta senin arabanın aynısından buldum burda hemde 42.000km de 12.000 dediler 11.750 Ye gitti güzelim araba kaçırdım. (Benimkini hemen satamadığım için) yaaaaa üffffff
  • quote:

Benim tiponun arka lastikleri na nay değiştirmek gerekiyo sordum tanesini 115ytl dediler.Değiştirecez mecburen. Lastik önemli tabiiii .

Kardeş çok pahalı demişler.
    tanesi 70-80YTL eder,bridgestone hariç.Onları bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knightmknight -- 24 Aralık 2006; 2:58:57 >
  • TR TIPO FAN SITESI KURULSUN.........www.fiat-tipo.de örnek olarak
  • Bencede kurulsun da kim yapacak iştre o var
    quote:

Orjinalden alıntı: knightmknight

TR TIPO FAN SITESI KURULSUN.........www.fiat-tipo.de örnek olarak
  • Evet aynen katılıyorum kurulsun ama Volkan'nın dediği gibi kim yapacak. Bu işlerden anlayan var mı içinizde varsa hiç durmasın hemen kursun sonuna kadar destekliyorum.
  • Sorduğum lastik Goodyear GT3 sen hangi lastikten bahsediyorsun knightmknight ?
  • merhaba. bende 98 model 1.4 i.e. sx tipo sahibiyim. alalı 2 yıl oldu ancak pek memnun değilim açıkçası. gerçi arabada problemler var ve ben fazla harcama yapamadığım için problemler yığıldı. şimdi yeni yeni birşeyler yapmaya başladım. aracı ilk aldığımda malesef lpg taktımak zrounda kaldım. lpg başlangıçta biraz sorun yaşattı ama sonradan oturdu. ancak şimdide gaz yememe problemi var. montajı yapan firmaya gidiyorum gaz sisteminde sorun olmadığını araçta soun olduğunu söylüyor. bugünlerde bunula uğraşıyorum çokta merak ediyorum neyle kaşılaşacağımı :) çünkü henüz kimse bişey söyleyemiyor.
    araçla ilgili bir kaç sorunum daha var.
    ön amortisörlerin değişmesi gerekiyor. yakın zamanda bunuda halletmeyi düşünüyorum sanırım tipolarda 110.000 den sonra amortisörler sorun çıkartıyormuş.
    araçta dijital gösterge var ve kullanan arkadaşlara tavsiyem eğer yakıt göstergesi ve hararet göstergesi doğru çalışmıyorsa ilk önce göstergeyi kontrol ettirsinler. bende de aynı sorun vardı. benzin az olduğu halde çeyrek depo falan gösteriyordu. hararet full oluyordu. sorunun çözümüde oldukça basitmiş konsol komple sökülüyor ve dijital göstergenin arkasındaki 2 kondansatör ve sanıyorum transistör değiştiriliyor ve normal hale geliyor. ayrıca orjinal bujilerin kullanılmaması göstergeye zarar veriyor diye duydum. zaten bazı arkadaşlar başlık altında belirtmişler. bunların dışında araçta klima var ancak çalıştıdığım zaman araç resmen ölüyor çekiş zaten lpg olduğu için kötü birde klima olunca dahada kötüleşiyor. üstelik benzinde de çekiş lpg kadar olmasada hissedilir derecede düşüyor. klima konusunda neler yapılabilir görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. torpidonun üstü malesef benimde kabarık ama bugün sordum 60 milyona yapılabileceiğini söylediler sanırım bunlarda hastalıkmış. :)

arabanın iyi yönleride var tabi. bir kere çok rahat kullanımı çok zevkli hiç bir arabadan alamadığım bir zevk bu. içi geniş ferah arkaya 4 kişi rahat oturabiliyor. modifiye imkanı çok güzel.. parçalar zaten çok ucuz işçilikte öyle. bence tam bi aile arabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurozel -- 25 Aralık 2006; 21:16:26 >

• BENDEDE VAR 98 1.4 İE AYNI SORUN BENDEDE VAR AMA KAFASINA GÖRE Bİ DÜZELİYOR Bİ GAZ YEMİYOR İDARE EDİYOZ İŞTE.BEYİNİN FİŞİNİ ÇEKİNCE DÜZELİYOR SONRA TEKRAR YAPIYOR.KRONİK SANIRIM.
  • Uğur benim konsuldada çok hafif kabarıklık var sağ tarafta nasıl düzeltiyolar acaba, bi de kime yaptırmamız lazım?
    Kim yapar bunu.
  • Sizin Tipolarınız Km de ne kadar yakıyor arkadaşlar. Benimkinde tüp yok. Taktırmayı şimdilik düşünmüyorum arabayı bitiriyo lpg.
  • sakin kullanımla şehir için 0.240 ytl yakıyor km. de
  • Senin tipo 1,4 mü 1,6 mı ?
  • Arkadaşlar sizin arabalarda bozuk yola girdiğinizde tıkırtı veya ses geliyo mu? Benimkinde geliyo çok sinir bozucu gıcık oluyorum yaa... Bu neden oldukça yavaş gitmeyi tercih ediyorum bozuk yollarda. Bakıyorum bakıyorum bulamıyorum nerden gelir bu sesler. Asfalta çıkınca iş değişiyo tabiii sesler kesiliyo. Ne yapmak lazım ? Acaba bütün koltukları döşemeleri söküp bütün vida v.b. şeyleri elden mi geçirsek :)))))
    Yada oynayan veya esneyen parçaların arkasına sünger v.b. şeyler mi yerleştirsek ne dersiniz bu konuda ??
  • afedersin yazmamışım benim araba 1.4 ie

Tipo resmen tıkırtı makinası gibi insanı deli eder sesleri dinlemeye başlarsan, en güzeli müziği biraz aç öle yollarda hiç bişi duymuyon

ben tıkırtıyı geçtim benim koltuğun ileri geri kaydırmasındaki mekanizmada sanırım zamanla boşluk olmuş fren gaz yaptığımda tak tuk koltuk ileri geri oynuyor hafiften bunu nasıl çözerim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmengi -- 26 Aralık 2006; 17:12:57 >
  • Koltuk kızağında boşluk var sanırım. Benimkindede az bir boşluk var. Servise sordum tabiki değişecek dedi. Fiatı ise 75-80 YTl imiş İtalya'dan geliyormuş. Bir ara döşemeci bir ustaya baktıracağım. Sende bir baktır derim. Bu arada o tıkırtı seslerini kesmek çok zor bir iş çoğuda torpidon geliyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: mmengi

afedersin yazmamışım benim araba 1.4 ie

Tipo resmen tıkırtı makinası gibi insanı deli eder sesleri dinlemeye başlarsan, en güzeli müziği biraz aç öle yollarda hiç bişi duymuyon

ben tıkırtıyı geçtim benim koltuğun ileri geri kaydırmasındaki mekanizmada sanırım zamanla boşluk olmuş fren gaz yaptığımda tak tuk koltuk ileri geri oynuyor hafiften bunu nasıl çözerim?

• KOLTUĞU SÖKTÜĞÜNÜZDE KIZAK SİSTEMİNİ İNCELERSENİZ ÇÖZÜMÜNÜ KENDİNİZ BULABİLİRSİNİZ.BENİM ARABADADA OLUYORDU KOLTUĞU SÖKTÜM KIZAK RAYININ GİRDİĞİ YER AÇILMIŞTI ONU SIKTIM PROBLEM ÇÖZÜLDÜ.
  • Saolsan bir deneyeceğim Umarım bilgier faydalı olur
    quote:

Orjinalden alıntı: yeakin

KOLTUĞU SÖKTÜĞÜNÜZDE KIZAK SİSTEMİNİ İNCELERSENİZ ÇÖZÜMÜNÜ KENDİNİZ BULABİLİRSİNİZ.BENİM ARABADADA OLUYORDU KOLTUĞU SÖKTÜM KIZAK RAYININ GİRDİĞİ YER AÇILMIŞTI ONU SIKTIM PROBLEM ÇÖZÜLDÜ.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.