Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.561
Cevap
52
Favori
648.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Deðerki arkadaþým. Aracýnda hiç problem yok. zaten bu þekilde çalýþýr. Hararet
    dediðin zaman ibrenin 0,5 cm daha yukarý çýkmasý lazým.. En üste çýkýnca zaten
    contayý yakmýþ olursun.

cevap için tşkr ederim servise götürdüm aracı bilgisayara bağladılar lpg bilgisayarda tam ibre ordayken 91 derece hararet gösteriyordu problem saatte olabilir dediler
    bide lpg den kaynaklı arıza kodları varmış nlarıda sildiklerini söylediler yani 5 kuruşta para almadılar inanın...
    aracın sabahları zor çalıştığını söledim çalışıp stop ediyoo pırpırlayarak çalışıp stop ediyoo sonrada çok zor sanki boğulmuş gibi bi durum oluyo
    lambada sensörümü ney öle bişe den de olabilir dediler ama dedikleri şeyi bi türlü anlıyamadım

böle bişey başına gelipte sorunu düzelten yada sorun hakkında fikri olan birinin yarımı çok iyi gelir ilaç niyetine yutulur
    cevaplar için çok tşk ediyorum........

• dostum o dediğin sensörü ben iki ay önce değiştirdim. parçacıdan 200 ytl ye 4 taksit yaptırdım.
    beyin ile alakalı bir şey anlattılar. ne kadar hava ve yakıt gönderileceğini ayarlayan bir parça olduğunu söylediler.
  • Murat 67 sana temin ederim aracında hiç arıza yok. Sabah pırlama bujilerden yada buji kablolarından yada LPG ye erken geçmenden. Sıralı LPG de motor ısınmadan lpg ye geçersen öle olur. Ama buji ve buji kabloların ve bobinin iyi ise benim gibi kapılar buz tutmuşken lpg de çalıştırıp tekleme falan olmadan basar gidersin. Buji Bosch FR78X kullan. Servis olarak Kozludakine mi gittin ? Onları tanıyorum. Neyse Lamda sondasından prlama falan olmaz. O alet 300 dereceye kadar ısınmayınca devreye girmez zaten. Elimde servis katolğu var ordan baktım az önce. Neyse hareretin de tam ortada olursa 88 derece dir. senin ibrenin bulunduğu yer 91,5 seviyesi orda 1. kadme fan devreye girer. Ve hararet 90 a düşene kadar çalışır. Uzun yolda radyotör karşıdan gelen rüzgar ile sürekli soğutulduğu için motor fazla soğumasın dye termostad radyotöre giden suyu engeller. ama 88,8 derecede tekrar radyotöre su verir. yani motor fan çalışmadan 90 derece civarında kalır. uzun yolda ibre orta çizgiden 2 mm aşağıda olur ve skışık trafikde orta çizgiden 2 mm yukarıya çıkar ortaya geri iner durur ama hep 90 derece ye yakın değerler sağlanmış olur. Bu olay 98-99-2000-2001-2002 palio siena palio weekwnd marea bravo barava larda hep aynırdır. Bu olay arıza değil. için rahat olsun. bak sölym bu olay için para harcarsın sonra düzelmez paran boşa gider ona göre...

• kardeş çok teşekkür ederim sağol bu bilgilerin inşallah çok işime yarıyacak zaten bu arabaya ice aşık oldum desem yeri var skoda fabia renoclio seat cordaba fela var burdaki arkadaşlarda hepsiyle denedik adamlar benim arabaya bindiklerinde mayışıp kalıyolar şehir içi kullanımda çok rahat aynı çukura aynı süratle sienayla düşüyoruz tık yook
    diğerlerinde ise koltukta oturduğunuz yer değişiyoo

sölemeden geçemicem iki gündür babam kullandı arabayı şehir içi 189ykr yakmış bilgilerinize bende
    uzun yolda tam 170ykr yakıyorum 90-120km/saat hızlar arasında

• quote:

dostum o dediğin sensörü ben iki ay önce değiştirdim. parçacıdan 200 ytl ye 4 taksit yaptırdım.
    beyin ile alakalı bir şey anlattılar. ne kadar hava ve yakıt gönderileceğini ayarlayan bir parça olduğunu söylediler.

ferhat davut o parçayı ne için değiştirdiğini soracaktım serviste bana tahmini 150 ytl işcilik montaj hariç fiyat vermişlerdi
    burda hem kendi aramızda bilgi alışverişimiz olsun hemde arızaların nasıl giderildigine dair fikrimiz olsun...
    cevap içinde ayrıca tşkr ederim

• ne oldu arkadaşlar diğer gruba mu taşındık?
  • arkadaşlar triger kayışını değiştirecegim fiyatlar hakkında bilsi olan varmı
  • arabayla 130 ve üzerine çıkınca enjeksiyon lambası yanıyor idi. şimdi yanmıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: murat067

quote:

dostum o dediğin sensörü ben iki ay önce değiştirdim. parçacıdan 200 ytl ye 4 taksit yaptırdım.

ferhat davut o parçayı ne için değiştirdiğini soracaktım serviste bana tahmini 150 ytl işcilik montaj hariç fiyat vermişlerdi
    burda hem kendi aramızda bilgi alışverişimiz olsun hemde arızaların nasıl giderildigine dair fikrimiz olsun...
    cevap içinde ayrıca tşkr ederim

• 2007 nin 4. ayı serviste parça fiyatları faturada 220 ytl yazıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: raix

arkadaşlar triger kayışını değiştirecegim fiyatlar hakkında bilsi olan varmı
  • valla ne kadar pahalıymış yani işcilik :D
  • moderatör arkadaşlara sesleniyorum siena konusunu birleşti,rin yada birini silin
  • Ya bu siena ların elektronik aksamları nasıl arkadaşlar?
  • quote:

Serbulent_2626
    Ya bu siena ların elektronik aksamları nasıl arkadaşlar

nasıl derken neyi kastederek sorduğunuzu anlıyamadım daha açık sorarsanız sevinirim
  • quote:

quote:

Serbulent_2626

nasıl derken neyi kastederek sorduğunuzu anlıyamadım daha açık sorarsanız sevinirim

Yani elektrik sistemine ek olarak capasitör, amfi, wofer falan eklediğimizde rolanti sorunu nedeniyle beyin arızası yapar mı?
  • arkadaşlar, siena team me yeni katıldım. Benim de 99 model siena Hl var, ilk arabam. arabamdan memnunum yani seviyorum. konforlu, rahat yada benim ilk arabam olduğu içindir bilmiyorum. Araba konusunda da daha yeni yeni kendimi geliştirmeye başladım. Arabamda Volltran marka enjeksiyonlu tüp var. daha 2 gün önceye kadar. Direksiyon altındaki gaz göstergesi çalışıyordu. Ancak şimdi depomda gaz olmasına rağmen gösterge kırmızıda. Manisa-Akhisar Voltran bayisine götürdüm. Bana verdikleri cevap anlayamadık yani çözemedik. Artı arabayı alırken araba sahibinin önerisi ile gidip aynı bayiden anahtarı yenilemiştik. Birde diyolar ki bu anahtar bu tüpe uyumlu değil kim taktı bunu ? diyolar. Bende iyi de kardeşim siz taktınız bunu deyince afalladıldr. Şuanda göstergem bozuk şekilde dolaşıyorum. Benimle düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • Birader söyle kim taktıyla uyumlu olan ile değiştirsi iş çözülsünnn
  • ya serbulent uyumlu değil diye bahane ettiler, uyumlu olmasa bugüne kadar nasıl çalıştı. komple sistemi değiştirmek istiyolar. Bende olmaz dedim. Artı tüp İzmir de takılmış eski sahibinden öğrendim. tek çıkışlı, enjeksiyonlu. Zamanında tüp 500 milyonken ben İzmirde 1,300 taktırdım diyo. Servistekileri vurasım geldi.
  • quote:

quote:

Serbulent_2626

Gayet sağlamdır hocam tecrübe ettim. neresini merak ettin ben yazıyım buraya.
  • arkadaşlar Yan Cam Rüzgarlığı almayı düşünüyorum ve genellikle füme renkte olanlar var bende biyerede görmüştüm bordo renkte vardı sizce bulabilirmiyim.
    ayrıca koldayamada alacagım ve hoşuma giden bu kullanan varmı

FİAT SİENA TEAM

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=251069&productid=otm301125

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raix -- 7 Nisan 2008; 9:28:28 >

• yan cam rüzgarlığı ne işe yararki hiç kullanmadım bişye faydası varmı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.