Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (111. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.561
Cevap
52
Favori
648.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önemli değil kardeşim eyvallah şimdi tüm bu aradıkların oto erdemde mevcuttur stok listesi en geniş firma. Sitede tüm parçalar gösterilmiyor sadece numarası var arayıp irtibat kurarsan yardımcı olacaklardır. aradıgın parçalardan bulamadıgın olursa Kirazcıoğluna bak site adresi
    http://www.kirazcioglu.com/siena-yedek-parca-cid-342.html
    Oto erdemin tel:0312 278 55 52
    Şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • varol üstad arayalım.
  • Arkadaşlar benim siena 1.6 HL

yağ lambası yanıyor. gaza basınca sönüyordu. yağ seviyesi normal seviyede. dün sanayide yağ filitrsini değiştirdim. bir değişiklik olmadı. bu sabah dikkat ettim ilk 10 km bu lamba yanmadı ancak ilk kasisi yavaşça geçtim. bu kasisden hemen sonra sorun başgösterdi.

Bugün yağ müşürünü de değiştireceğim.

sanayide yağ pomposını değiştir dediler. değiştirmemek için elimden geledi yapıyorum bakalım ne olacak. kasisden geçtikten sonra başlaması ilginç.
  • Merhaba arkadaşlar bende de fiat siena s 1.2 var. Sorum şu LPG Tüp taktıracağım. Bendeki modelden olup, LPG sisteminden Memnun olanlar MARKALARINI yazabilirler mi? Teşekkürler..
  • 4 Mart 2011 pazar günü İstanbul kuruçeşmede fiat kullanıcılarını biraraya getiren bir branch buluşması düzenledim gelmeyi düşünen arkadaşlar özel mesaj ile bilgi verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yer_cekimi

Arkadaşlar benim siena 1.6 HL

yağ lambası yanıyor. gaza basınca sönüyordu. yağ seviyesi normal seviyede. dün sanayide yağ filitrsini değiştirdim. bir değişiklik olmadı. bu sabah dikkat ettim ilk 10 km bu lamba yanmadı ancak ilk kasisi yavaşça geçtim. bu kasisden hemen sonra sorun başgösterdi.

Bugün yağ müşürünü de değiştireceğim.

sanayide yağ pomposını değiştir dediler. değiştirmemek için elimden geledi yapıyorum bakalım ne olacak. kasisden geçtikten sonra başlaması ilginç.

Merhaba arkadaşlar...

Araç rolantide iken yağ lambası yanıyor ve gaza basınca lamba sönüyordu. kime sorduysam yağ pompasındandır dedi. yağ müşüründen olmaz dediler. Eğer yağ müşürü arızalı olsa lamba ya sürekli yanar yada sürekli sönür duru dediler.

Ben ilk önce yağ filitresini değiştirdim. 10 TL arıza geçmedi.
    Sonra yağ müşürünü değiştirdim. 17,50 TL

Sorun Çözüldü.

Bilginize...

Yağ pompası için 340 TL + 75 İşçilik fiyat vermişlerdi Yozgat sanayiden

• S.a aranıza yeni sienacı olarak katıldım .Arabamı yeni aldım beyni sorunlu cıktı brava beyninesiena programıatıp uydurduk bir eksiği immobilizer i tanımaması
    Beyin arızası kanatinen erden vardın derseniz motorcuya getirmiştim rolanti tutumuyor istop ediyordu şanzıman motorumu rolanti motorumu ne deişcek düzelir dediler fakat alakası yokmuş sanırım sorun beyindeymiş serviz bilgisayara bağladı beyni deiştiler v.s v.s
    Bu aralar herşey güzel derken şu 2 sorun tekrar takıldı kafama
    1 aracın motoru ısınınca fan devreye girince sanırım elektirik yetmezliğinden bir an rolanti dusuyor ve hemen topluyor bu fan her devreye girdiğinde oluyor.
    2 daha şimdi aracım boşta iken ara gazı verdim devir saati yukselip aşağı ınınce hızla iniyor ve gaz kesiliyor arac istop edicekmiş gibi oluyor . uzun sure aragazı verdiğimde uzun basınca böyle bir sorun yok . Ama kısa aragazları verdğimde devir ibresi hızla iniş yapıp sanki istop edicek hale geliyr arabayı ve hemen tekrar yukselişe geçiyor.Bu olay lpg de oluyor. benzinde denemedim .Aracım 2000 siene 16 16v Yardımlarınız için teşekkürler. sayglarımla.

• Selamlar fanın düzensiz çalışma durumu neyle alakalı tam bilmiyorum ama diger sorununuz sadece lpgdeyken mi oluyo? LPG de oluyorsa lpg ayarındandır yada rolanti sensöründe. Devir saati ibresinin yükselip gazdan ayak çekilice birden düşmesi akla sente ayar bozuklugunu getiriyor. Sente yani eksantrik zamanlama ayarı başka bir deyişle subab ayarı bu sorun triger kayışı geğiştirilip yenisi takılırken özel makinası ve ayar aparatları olmayan yerlerde tam ayar yapılamadında ortaya cıkıyor. Özellikle 1.6 16V Araçların trigeri yetkili servis haricinde değiştirilmemesi özelikle tavsiye edilir. Sizin triger kaç binde kim tarafından değişti? Aracınız kaç km de? benim aracımda Siena HL 1.6 16V tek bi sorunum var ama önemsiz zararı yok dediler. Sorun şu motor sogukken çalıştırdıgımda marş alıyo stop etme yok. sadece calışır çalışmaz 10 15 saniye biraz titreyerek stop edecek gibi çalışıyor ama stop etme yok. Rolanti saati göstergesi gaza basmadıgım halde bir iki gaz inip geri cıkıyor. yani rolanti inip cıkma oluyor sonra kendini topluyo ayarlıyor araba gaz kelebeginden olabilir dediler. rolanti sensörü dediler bu gibi şeyler ama daha götürüp yaptırmadım. Sabah motor sogukken bakılacakmış bir iki gün arabasız kalmak gerekiyo o yüzden agır alıyorum. Sizlerinde bu sorun hakkında bilginiz varsa tavsiyelerinizi beklerim.

• Fiat Siena,Türkiye'de adını Albea olarak devam ettiriip üretimi sonlandı sonlanacakken
    Brezilya'da ise önceki Siena (Fire) ve makyajlı Siena üetilmeye devam ediyor. Bu arada Linea, Flluence karışımı yeni bir Siena yollara çıkmaya gün sayıyor. Bu aracın ise Türkiye ye gelmek veya üretilmek gibi bir düşüncesi olur mu belli değil.

http://otolist.blogspot.com/2012/03/yeni-fiat-grand-siena-albea.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: oliverzeg

S.a aranıza yeni sienacı olarak katıldım .Arabamı yeni aldım beyni sorunlu cıktı brava beyninesiena programıatıp uydurduk bir eksiği immobilizer i tanımaması
    Beyin arızası kanatinen erden vardın derseniz motorcuya getirmiştim rolanti tutumuyor istop ediyordu şanzıman motorumu rolanti motorumu ne deişcek düzelir dediler fakat alakası yokmuş sanırım sorun beyindeymiş serviz bilgisayara bağladı beyni deiştiler v.s v.s
    Bu aralar herşey güzel derken şu 2 sorun tekrar takıldı kafama
    1 aracın motoru ısınınca fan devreye girince sanırım elektirik yetmezliğinden bir an rolanti dusuyor ve hemen topluyor bu fan her devreye girdiğinde oluyor.
    2 daha şimdi aracım boşta iken ara gazı verdim devir saati yukselip aşağı ınınce hızla iniyor ve gaz kesiliyor arac istop edicekmiş gibi oluyor . uzun sure aragazı verdiğimde uzun basınca böyle bir sorun yok . Ama kısa aragazları verdğimde devir ibresi hızla iniş yapıp sanki istop edicek hale geliyr arabayı ve hemen tekrar yukselişe geçiyor.Bu olay lpg de oluyor. benzinde denemedim .Aracım 2000 siene 16 16v Yardımlarınız için teşekkürler. sayglarımla.

1 yeni bir akü alarak sorununu halledebilirsin. akşamları rolantideyken farları açtığında yada sisleri yaktığında aynı tepkiyi alırsın.
    2 lpg tankında az yakıt varsa bunu yapması normal

• bence taktırma suan kesin denedim bende 1.4 el modeli var 2001 model ve gazın litre fiyatı bugün 2.70 tl ama benzinin litre fiyatı bugün 4.30tl ikisi ilede denedim ve gazı fulledim 100km yol yaptım sonra gaz aldım 33 tl gaz aldı yani kilometrede 0.33 yaktı benzini fulledim 100 km yol yaptım 35tl benzin aldı aracım bence bugünden sonra aracı gaz ile kullanmak HARAM ben artık benzin ile kullanacağım bilgin olsun
  • BENDE ARANIZA YENİ KATILDIM HERKESE HAYIRLI VE KAZASIZ SÜRÜŞLER DİLİYORUM SAYGILAR

• AYRICA ARACIMI KOMPLE BOYATTIRDIM BUZ BEYAZI VE YENİ 15 İNC ÇELİK JANTTA ALDIM YARIN RESİMLERİ YÜKLERİM BU JANTLAR ESKİ JANTLARIM SİENANIN İLK SAHİBİYİM VE GERÇEKTEN BU SİENA KONUSUNUN ÇOĞU SORUNUNDA SİZLERE YARDIMCI OLABİLECEK VE SİZLERİNDE BANA YARDIMCI OLACAĞINIZDAN ŞÜPHEM YOK SAYGILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOZOĞLU41 -- 4 Mart 2012; 22:04:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 20akin

slm arkadaslar,bende 10 gün önce siena 1999 model 1,4 el aldım.araba sıfır ayarında herşeyiyle mükemmel 80 bin kmde.yalnız bir sorun var yakıtt.

aracı aldığımda fulledım,kocaelideyim,akşamları her gün işten gelince sehirçi 2000 devirlerde 2.vites dolandım,bizim evden çarşıya gidiyordum 6-7 km dolanıp stop edıyordum, arabada oturup arkadaslarla muhabbet teyp fılan dınleyıp 1-2 saat sonra tekrr marş yapıp eve gelıyordum yanı günlük toplam 10km dolanıyordum

sonuçta şehirçinde 105 km yaptım ve arabayı geçen akşam fulledim resmen şokkk oldum.ne yaktı dersiniz????

LPG DE : 105 kmde (18lıtre*2,34=42 tl) gaz yaktım,42/105= km de 0,40 kuruş :SS bu nedır arkadaslar çok çok fazla degılmı yahu ?

HOCAM GAZIN BUGÜN İTİBARİ İLE LİTRE FİYATI 2,70 TL VE BEN İNAN DENEDİM HEM BENZİNİ HEM LPG FULLEYİP DAHA BUGÜN DENEME ŞANSIM OLDUKİ VE NE GÖREYİM GAZI FULLEDİM 108KM YOL YAPTIM GAZ ALDIM 35TL GAZ ALDI BENZİNİDE FULLEDİM BENZİNİN LİTRE FİYATI 4.30 TL 105KM YOL YAPTIM 37 LİRA BENZİN ALDI BEN BUNDAN SONRA BENZİNDE KULLANACAGIM ARACIMI VE GAZI PROTESTO EDİYORUM HERKESE ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM DENEYİNDE GÖRÜN GAZIN GERÇEKTEN HİÇBİR HÜKMÜ KALMADI TABİ BENZİNİN FİYATINI 5TL YAPMAZLAR İSE :(:(:(

• selam arkadaşlar bende 1.6 hl var araç ilk çalışmada bi hışırtı sesi geliyor debriyaja bastığımda kesiliyor. bi ustaya sordum debriyaj bilyasında sorun var dedi. yaptırmazsam ne gibi sıkıntı açar teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbomlu1905

selam arkadaşlar bende 1.6 hl var araç ilk çalışmada bi hışırtı sesi geliyor debriyaja bastığımda kesiliyor. bi ustaya sordum debriyaj bilyasında sorun var dedi. yaptırmazsam ne gibi sıkıntı açar teşekkürler

hocam eger debriyajı değiştirdiğin süre fazla olduysa yani kilometre açısından bence sadece debriyaj bilyası için söktürme çünkü işçilik aynı fiyat oluyo komple debriyaj baskı balatayı takım halinde al zaten bilya setin içinden çıkıyor öyle değiştir senin için daha hayırlı olur hem maliyet hemde arabanın kullanımı açısından yardımcı olabildiysem ne mutlu SAYGILAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOZOĞLU41

quote:

Orijinalden alıntı: cimbomlu1905

selam arkadaşlar bende 1.6 hl var araç ilk çalışmada bi hışırtı sesi geliyor debriyaja bastığımda kesiliyor. bi ustaya sordum debriyaj bilyasında sorun var dedi. yaptırmazsam ne gibi sıkıntı açar teşekkürler

hocam eger debriyajı değiştirdiğin süre fazla olduysa yani kilometre açısından bence sadece debriyaj bilyası için söktürme çünkü işçilik aynı fiyat oluyo komple debriyaj baskı balatayı takım halinde al zaten bilya setin içinden çıkıyor öyle değiştir senin için daha hayırlı olur hem maliyet hemde arabanın kullanımı açısından yardımcı olabildiysem ne mutlu SAYGILAR

diyelim ki değiştirmedim bunun sıkıntısı ne olur

• hocam seni yolda dahi bırakabilir neden dersen baskı plakası ile volan dişlisinde vites değişimi yapılabilsin diye debriyaj bilyası devreye girer ve senin baskını plakanın üzerine basarak geçiş yapan bi elemandır o basit görünen debriyaj bilyası eğer 50 hatta 60 bin km yaptıysan eski debriyaj setin ile bence vakit kaybetmeden en yakın zamanda yeni set al değişimi yaptır yoksa seni zor durumda bırakabilir sadece bilya değişimi yaptırma çünkü baskı balata plakasının üzeri senin eski bilyanın halini almıştır yani ezilmiştir sen yenisini taktırsanda bi kaç zaman sonra yeniden ötmeye başlar ve verdiğin işçilik parasına yazık olur SAYGILAR
  • Selamlar arkadaşlar.
    Benzin pompasını değiştireceğim de bunun orjinal markası ne bosh felan diyorlar doğrumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: esginmurat

Selamlar arkadaşlar.
    Benzin pompasını değiştireceğim de bunun orjinal markası ne bosh felan diyorlar doğrumu?

hocam benim aracım 2001 model 2005te orjinal olan benzin pompası arıza yapmıştı az benzin olmasından ötürü sonra çin malı bi benzin pompası taktırmıştım orjinalinin 3te 1i fiyatına halen daha sorunsuz kullanmaktayım arabayı benzin ışığı yanık uzun süre tutma hemen benzin al bidaha sıkıntı olmaz tavsiye ederim SAYGILAR
  • 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.