Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (109. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lpg ayarlarını bence kontrol ettir arabayı da memur surusu ullan kesın bıraz daha duser
  • lpg ayarların kısık olabılır ayrıca daha once basıma gelmıstı baskı balata yavas yavas omrunu tamamlamıs olabılır
  • Çok Şükür Ben Sattım Arabamı 99 HL 1.6 11 Milyara Verdim 12 Milyara Aldım Tam 6 Milyar Masraf Ettim. Şimdi Ford Fous Aldım.ÇOk Şükür.
  • "MURAT067" den alıntıdır.
    "birde arkadaşlar benim araç sabah soğukken çalışıyor sonra pırtpırt edip stop ediyor...
    baski marşa çalışsın bitürlü çalışmıyorr ....
    bana kafayı yedirtecek ne iştir anlıyamadım
    1 sorun sabahları araç soğukken oluyorr...motor ısınınca problem kalmıyor
    aracın boğulduğunu düşünmeye başladım...
    sorun ne olabilir yardımınızı bekliyorum...
    Benim sorunumda aynı bu arkadaş gibi.Arabayı yeni aldım aranıza yeni katıldım.Arabayı aldıktan iki ay sonra bu sorunla karşılaştım.Daha öncesinde hiç böyle bir sorun yoktu.99 model 1.6 16V LPG'li.
    Araç sabah istop ediyor.Ondan sonra marşa bas ki araba çalışsın.Beni bir 10 dakika uğraştırıyor.Forumu karıştırdım bu soruna ne cevap yazıldığını bulamadım.
    Marş basmaktan marş motorunu yakında elime alacağım.
    Önceden yani arabayı ilk aldığımda ne gaza basardım ne debriyaja araba bir seferde çalışır devir saati de 1100 1200 civarlarında başlar ısınınca 700 900 arasında gayet sessiz çalışırdı.Şimdi ise ilk seferde çalışmıyor.Zorla çalıştırdıktan sonra da gün içinde hiç sıkıntı yaşamıyorum fakat devir de 400 600 arasında kalıyor.Birkaç kerede çalışır durumdayken devir düşük olduğundan gaza basınca istop etti.
    Yağ,benzin filtresi,hava filtresi,bujiler ve akü yeni değişti.
    Sorun nedir? yardımlarınızı bekliyorum

• degerli kardesim aynısı benım arabaya da olmustu arac deposunda ceyrek depodan az benzın bulundurma, deponda en az yarım depo benzın olsun yakıt azaldıgı zaman benzın pompasını yakıyor (bu bahsettıgım olay bızım arabalara ozgu bısey degıldır her aracta boole olur) benzın pompanı ustaya bı goster lutfen netıceyı yaz
  • var bı tane benım bıldıgım cok saglam bı usta var ırtıbata gecelım
  • Sabahları çalışmama sorunu yaşayan arkadaşlar gaz kelebeğini ve rolanti motorunu temizlettirin.
  • istanbuldan hepinize selam arkadaşlar. aranıza yeni katıldım, çünkü 1 haftadır siena sahibiyim ve ilk aracım hamdolsun. aracım 2001 model 1.4 EL, orjinal 60 bin km'de benzinli. tecrübelerinize dayanarak birkaç soru sormak istiyorum. öncelikle aracıma sis farı takılabilir mi? takılırsa eksileri ve artıları ne olur? birde bu araçların yakıt deposu kaç lt? bilgilendirirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasancatak1

degerli kardesim aynısı benım arabaya da olmustu arac deposunda ceyrek depodan az benzın bulundurma, deponda en az yarım depo benzın olsun yakıt azaldıgı zaman benzın pompasını yakıyor (bu bahsettıgım olay bızım arabalara ozgu bısey degıldır her aracta boole olur) benzın pompanı ustaya bı goster lutfen netıceyı yaz

Üstad verdiğin bilgi için teşekkür ederim.Bu yakıt meselesini daha önce duyduğum için yarım depoda tutmaya çalışıyorum.Ancak benzin pompasını dediğin gibi hafta sonu göstereceğim.Sonucu yazarım.Eyvallah...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yer_cekimi

Sabahları çalışmama sorunu yaşayan arkadaşlar gaz kelebeğini ve rolanti motorunu temizlettirin.

Yardımın için teşekkür ederim.Bu dediklerinin maliyeti ne kadar tutuyor?Aynı zamanda serviste yaptırmak konusunda ne düşünüyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yozgatlı polis

istanbuldan hepinize selam arkadaşlar. aranıza yeni katıldım, çünkü 1 haftadır siena sahibiyim ve ilk aracım hamdolsun. aracım 2001 model 1.4 EL, orjinal 60 bin km'de benzinli. tecrübelerinize dayanarak birkaç soru sormak istiyorum. öncelikle aracıma sis farı takılabilir mi? takılırsa eksileri ve artıları ne olur? birde bu araçların yakıt deposu kaç lt? bilgilendirirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler...

Kardeş hoş geldin.Hayırlı olsun.Sienaların yakıt depoları 48 lt. Forumu karıştırırsan bir arkadaş kullanma kılavuzlarının linkini vermiş.Kılavuzu indirmeni tavsiye ederim.Arabayla ilgili birçok şeyi ordan öğrenebilirsin.Far konusunda da benim bir bilgim yok.Burada epey tecrübeli arkadaşlar var.Onlar sana yardımcı olur umarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ssiena

quote:

Sabahları çalışmama sorunu yaşayan arkadaşlar gaz kelebeğini ve rolanti motorunu temizlettirin.

Yardımın için teşekkür ederim.Bu dediklerinin maliyeti ne kadar tutuyor?Aynı zamanda serviste yaptırmak konusunda ne düşünüyorsun?

30-40 TL arası olabilir. tofaş fiat motor tamircilerin hepsi yapar sanırım basit bir işlem zaten bir kere temizlenirken görürsen kafandaki bir çok soru işareti kalkar sanırım. Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ssiena

quote:

30-40 TL arası olabilir. tofaş fiat motor tamircilerin hepsi yapar sanırım basit bir işlem zaten bir kere temizlenirken görürsen kafandaki bir çok soru işareti kalkar sanırım. Kolay gelsin.

Eyvallah üstad,yardım için teşekkür ederim.

• selamün aleyküm arkadaşlar! 2002 1.4 el siena aldım bugün.105 binde.beyaz.bu arabanın piyasa fiyatlarına dair bilgisi olan var mı acaba?
  • slm benim aracımda bi sorun varda bilgisi olan arkadaşlar 2000 model fiat siena el 1.4 yakıt problemi var birde araç patır patır ötüyo +eksozdan siyah duman atıyor benzin hava sensörünü deyiştirdim patırdama kesildi ama şimdi yine başladı bilgisi olan arkadaşlardan acil yardım tşk.
  • yakıtla bağlantılı olan direk parçalar geliyor aklıma mesela senın soyledıgın problem bujı bujı kablosu vb ateşleme elemanlarından kaynaklanabılecek bır sorun gıbı duruyor bence servıse gıtmende fayda var
  • ben de siena sahibiyim artık:))forumu çok beğendim,ellerinize sağlık...
  • HOSGELDIN DOSTUM ARACIN HAYIRLI OLSUN
  • 2000 model 1.4 el siena aldım ama lpg de bile çok yakıyor diyorlar ne yapsam satsammı lpg taktırıp duruma bi baksammı 9. aracım ama şüpheli siena için
  • benim araba 99 model 1.6 16v siena, sıralo sıstem tup olmadıgı halde (yani eski sistem lpg tesisatı var) yakıtı çok güzeldi tam istediğim gibi performasta veriyordu otobanda duz yolda 200 ibreyi rahat gormustum, fakat son zamanlarda çok yakmaya ve ayar tutmamaya basladı usta lpg beynının artık ömrünü tamamladığını söyledi bunun üzerine bende mimgas isminde yeni bir beyin taktım arabaya henüz ayar yaptırmadım biraz kullan öyle getir bakalım dedi çünkü hemen ayar yapılmıyormus, ben biraz km yaptıktan sonra yakıt deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım HAA BU ARADA MİMGAS NASILDIR BİLEN VARMI KULLANAN VARMI? İNŞALLAH İYİDİR YAW ??
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.