Şimdi Ara

<<<....FIAT PUNTO EVO KULÜBÜ(39 üye)....>>> (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.271
Cevap
20
Favori
117.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beni de yazin arkadaslar 2012 granit gri punto evo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 punto evo 75 beygir kasko ne kadar arkaslar?

• quote:

Orijinalden alıntı: KmL-05

Arkadaşlar geçen ay ilk arabam olarak punto evo 1.3 mjet dynamic aldım. 2. el 78 bindeydi. Ve 79 binde aracı bakıma soktum. Şu an 81500 de araç. Her gün işe gidip geliyorum ve 55 km yol yapıyo zaten.

Ben birdahaki bakıma kadar herhangi birşey yapmama gerek varmı ? Ne biliyim motor yağı o bu şu.. Pek bilmediğim için yardımınıza ihtiyacım var.

Ve ayrıca araçta şöyle bir sorun var. Yokuşta kalkarken araçtan garip bir ses geliyor. Sanki bir ip var ve ip zar zor çekiliyo heran kopucakmış gibi. Servisteki elemana sordum , baskı balatadandır dedi ama şimdilik masraf yapmaya gerek yok dedi yinede kıllandım biraz. Belkide bilginiz vardır.

Ne kadara aldınız acaba ben de araştırma yapıyorum da şuan ?
  • Arkadaşlar 2011 Evo Duologic araç aldım 30000km de . asr açık yada kapalı bişey farketmiyor gibi bunu nasıl test edebilirlim..
    ayrıca 1 den 2 ye geçerken bazen tak diye bir ses geliyor bu doğalmıdır.. son olarak araçta usb çıkışı yok yazılım güncellemesi falan gerekiyor yazılmış konunun başlarında bu konuda son gelişmeler nedir.. yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: IdontKnoWw

Arkadaşlar 2011 Evo Duologic araç aldım 30000km de . asr açık yada kapalı bişey farketmiyor gibi bunu nasıl test edebilirlim..
    ayrıca 1 den 2 ye geçerken bazen tak diye bir ses geliyor bu doğalmıdır.. son olarak araçta usb çıkışı yok yazılım güncellemesi falan gerekiyor yazılmış konunun başlarında bu konuda son gelişmeler nedir.. yardımcı olursanız sevinirim

asr yi kapatıp gaza abanın bakın asr nin farkını asr kapalıyken patinaj vb şeyler olur. ayrıca esp de çalışmaz. trafiğe kapalı yolda deneyebilirsiniz. bazen o tak sesi bende de geliyor nedenini bilmiyorum. aracınız dynamic ise ve kit yoksa usb yoktur. eğer donanım my life ise usb yani blue me standart...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker1041 -- 15 Temmuz 2013; 8:55:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugR1987

2012 punto evo 75 beygir kasko ne kadar arkaslar?

hangi şehirdesiniz, dhaa önce kasko indiriminiz var mı?

%60 hasarsızlık, istanbul, 2012 evo, 950 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker1041

quote:

Arkadaşlar 2011 Evo Duologic araç aldım 30000km de . asr açık yada kapalı bişey farketmiyor gibi bunu nasıl test edebilirlim..

asr yi kapatıp gaza abanın bakın asr nin farkını asr kapalıyken patinaj vb şeyler olur. ayrıca esp de çalışmaz. trafiğe kapalı yolda deneyebilirsiniz. bazen o tak sesi bende de geliyor nedenini bilmiyorum. aracınız dynamic ise ve kit yoksa usb yoktur. eğer donanım my life ise usb yani blue me standart...

sinyal kolunu değiştirerek ve yazılımla aktif ederek cruise control da takılıyormuş ama yapıcak yer bulamadım ..

• quote:

quote:

quote:

sinyal kolunu değiştirerek ve yazılımla aktif ederek cruise control da takılıyormuş ama yapıcak yer bulamadım ..

ankarada var hocam

• lounge 95 hp dizel ESP paketli sıfır punto'ya 42000 TL fiyat aldım sizce yüksek mi uygun mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hungrywolf

lounge 95 hp dizel ESP paketli sıfır punto'ya 42000 TL fiyat aldım sizce yüksek mi uygun mu?

Eğer aceleniz yoksa yıl başını bekleyin. En azından 40 bin seviyelerine inecektir.
  • quote:

quote:

quote:

Sizi forum sitemiz Punto Türkiye ye davet ediyorum. Cruise control ve daha bir çok sorunuza cevap bulabilirisiniz.

• Artık katlanır aynalarımız da mevcut. Daha fazla bilgi için forum sitemiz Punto Türkiye ye üye olun. Videoyu izleyin.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sifir-ayarinda-evooooo-bu-fiyata-baska-yokk-118647580/detay
    İlanı yorumlarsanız sevinirim
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: mrdemirel

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sifir-ayarinda-evooooo-bu-fiyata-baska-yokk-118647580/detay
    İlanı yorumlarsanız sevinirim
    Teşekkürler

Araç dış görünüm olarak temiz görünüyor ama yinede bir servise göstermek uygun olur. Satıcı araç full demiş ama ESP, HİLLHOLDER malesef yok. Size tavsiyem ESP olmazsa olmazınız olsun. Sonuçta ikinci el alıyorsunuz, fiyat olarak bi kaybınız olmaz ama esp nin çok faydasını görürsünüz. Bir de özellikle tercihiniz mi bilmiyorum ama benzinli yerine dizel multijet bir evo sizi daha fazla mutlu edecektir. Şahsen dizel evomla çok mutluyum. Benzinli araç kullanan arkadaşlarıma İstanbul içi 4,9 ortalama ile geziyorum deyince dipleri düşüyor . Özet olarak ben bu aracı tercih etmezdim, tabi karar sizin.

• Bolu Abant buluşmamızdan kareler. Bu tür buluşmalarda sizleri de aramızda görmek isteriz.

• merhaba...
    Linea dan vazgrcıp bu sefer PUNTO evolarfa bakıyorum 1.3 dizellere özellikle...

bütçem 26-27 civarı sizce ne dersınız???
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

quote:

Orijinalden alıntı: hungrywolf

lounge 95 hp dizel ESP paketli sıfır punto'ya 42000 TL fiyat aldım sizce yüksek mi uygun mu?

Eğer aceleniz yoksa yıl başını bekleyin. En azından 40 bin seviyelerine inecektir.

İlginiz için teşekkür ederim
  • Arkadaslar merhaba , birkac sey sormak istiyorum.

3 ay once aldigim 1.3 mjet evo aracimi gecen ustaya goturdum. Motor uagi yag filtresi hava filtresini 125 liraya yaptirdim.

Ayrica arka kapi gergilerinide ben almistim, ikisini 25 liraya degistirdi.Balatalar iyi dedi.

120bindeki arac icin baska biseye gerek varmiydi acaba ?

Ayrica motor yagina baktim, siyahti. Bu normalmi acaba ?

Su motor sogutma gorevi olan su nedir ? Azalmis gibi sanki, yani kabin yarisindan az. Pembe renkli olan. Ona ekleme yapmalimiyim ?
    Bu konularda biraz cahilim affedin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokotow -- 30 Temmuz 2013; 8:24:24 >
  • quote:

Arkadaslar merhaba , birkac sey sormak istiyorum.

3 ay once aldigim 1.3 mjet evo aracimi gecen ustaya goturdum. Motor uagi yag filtresi hava filtresini 125 liraya yaptirdim.

Ayrica arka kapi gergilerinide ben almistim, ikisini 25 liraya degistirdi.Balatalar iyi dedi.

Su motor sogutma gorevi olan su nedir ? Azalmis gibi sanki, yani kabin yarisindan az. Pembe renkli olan. Ona ekleme yapmalimiyim ?

Motor soğutma sıvısı azalmış. Hemen üzerini tamamlayın. Motor sıvısı %50 saf su % 50 antifriz den oluşur. Özellikle bu aylarda çok çok önemli.
    Yağın siyah olması normal, sorun yok. Yağı ilk koyduğunuzda kontrol edin, yine siyah olduğunu görürsünüz. Motorun için tam olarak temizlenemediği için yağ siyahlaşıyor maalesef. Bu arada yağ olarak ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama castrol edge 5-40 turbo dizel yağını tavsiye ederim. Bir de aracınız kaç km de belirtseydiniz daha iyi yardımcı olurdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

quote:

Arkadaslar merhaba , birkac sey sormak istiyorum.

Motor soğutma sıvısı azalmış. Hemen üzerini tamamlayın. Motor sıvısı %50 saf su % 50 antifriz den oluşur. Özellikle bu aylarda çok çok önemli.
    Yağın siyah olması normal, sorun yok. Yağı ilk koyduğunuzda kontrol edin, yine siyah olduğunu görürsünüz. Motorun için tam olarak temizlenemediği için yağ siyahlaşıyor maalesef. Bu arada yağ olarak ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama castrol edge 5-40 turbo dizel yağını tavsiye ederim. Bir de aracınız kaç km de belirtseydiniz daha iyi yardımcı olurdum.

Hocam yag kartina baktim castrol 5 40 koymus.
    O siviyi tamamlamak icin nerden bulabilirim ? Suyla karistirip koyucam sanirim.
    Arac 125 binde hocam.
    Daha onceki arkadas neler yapti bilmiyorum, servisin elinede kalmak istemiyorum acikcasi , dunya masraf cikarmasinlar.
    Nasil ne sekilde kontrol edebilirim eksiklikleri ?

Bu arada hocam birsey daha sorcam.
    Motordan sanki fazla ses gekiyor gibi. Bunu arkadasim bindiginde de soyledi. Acaba fazla km denmi kaunaklaniyor bu yoksa baska sebebi varmidir ?

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.