Şimdi Ara

Fiat Punto Evo 1.4 multiair dynamic 105hp 6 ileri hakkında ne düşünüyorsunuz? (ALINDI!!!!) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
8.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    megane kactı hocam 4mü
  • Robert Lewandowski RL9 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam megane 2ydi.

2004 1.6 16v dynamique + tekno plus

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Material-Engineer kullanıcısına yanıt
    Araca baktınız mı puntoyla ne kadar kildiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Robert Lewandowski RL9 kullanıcısına yanıt
    Daha bakmadım hocam perşembe günü bakmaya gideceğim. Satıcı arkadaş boyalı parçaların boyanmadan önceki fotoğraflarını falan gönderdi. Klima arızasını yaptıracağını söyledi. İçimde bir kuşku var o nedenle 1 2 gün düşünme payı bıraktım kendime. Gidersem muhtemelen alıp dönerim hocam.

Hocam aklıma gelmişken noterde satış yapılırken satış bedelinin az yazılmasının sebebi nedir? Yada bir sakıncası varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Material-Engineer -- 1 Ekim 2019; 13:17:27 >
  • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    Multiair motor hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce alınır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: vertas

Bu aracı yaklaşık 5 yıl kullandım. Evo'larda city ve çatlama sorunu yok. en azından ben hiç duymadım daha eski modellerde oluyordu. Onun dışında alt devirleri zayıf, 4000 devir civarında maksimum torkunu verir. Vites değişim uyarılarına göre kullanımda şehir içi 6,5 litre yakar. Yaklaşık 2500-2700 deviri geçince vites yükselt uyarısı veriyor. Yok eğer yüksek devirlerde kullanırsanız 7-8 litre yakar. Onun dışında hiç sorun çıkarmadı. Yağını suyunu koyarsın a noktasından b noktasına götürür. Bir de motor sesi fire motorlara göre çok daha güzeldir bunun.
    evoda da denk geliyor. iki sorunu da yaşadık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Material-Engineer

Daha bakmadım hocam perşembe günü bakmaya gideceğim. Satıcı arkadaş boyalı parçaların boyanmadan önceki fotoğraflarını falan gönderdi. Klima arızasını yaptıracağını söyledi. İçimde bir kuşku var o nedenle 1 2 gün düşünme payı bıraktım kendime. Gidersem muhtemelen alıp dönerim hocam.

Hocam aklıma gelmişken noterde satış yapılırken satış bedelinin az yazılmasının sebebi nedir? Yada bir sakıncası varmıdır?
    az yazdırmayın ne kadar ödüyorsanız onu yazdırın, milletçe dalavereye çok düşkünüz araç satan kişi az yazalım derse almayın o aracı. yarın bi gün araçla alakalı ihtilaf olur arıza olur ekstra bişi çıkar noterde yazdırdığınız rakam başınıza dert olur.
  • Sorunuza gelecek olursak 2 buçuk yıldır 2007 model 128 bin km grande punto 1.4 fire kullanıcısıyım bahsi geçen kronik arızalardan sadece sol arka kapı zor açılması ve sol arka stop şase sorunu yaşadım city ve airbag arızası olmadı bende çok şükür, aracımdan da aşırı memnunum temizini alırsanız başınız ağrımaz.
  • bediboy kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkür ediyorum.

• bediboy kullanıcısına yanıt
    Airbag çatlağı baktığım bütün evolarda vardı. Bunda da mevcut çok fazla takılmadım. Kapı menteşe sorunu evolarda da mevcut. servis bakımlı araçlara serviste uygun fiyatlı göğüs ve menteşe değişimi yapıldığını öğrendim aslında 2 sorunda öyle aşırı problem yaratmaz benim için ama uygun fiyat verirlerse yaptırırım serviste. Tek kafama takılan sorun city direksiyon sorunu onunda akünün sağlığıyla ilgili olduğunu öğrendim aküyü takip ettikten sonra sıkıntı yaşamam inşallah.

• quote:

Kesinlikle aracı kaça satıyorsanız veya alıyorsanız o fiyatı yazdırın örnek verecek olursak meganı 40 bin tlye anlasıp sattınız alan kişi noterde 50bin tl yazdırdı ve megane 1 hafta sonra alıcının hatası yokken motor arızası verdi diyelim ayıplı mal sattığınızdan dolayı size dava acar ve 50 bin tlyi sizden alır diger sigorta noter mahkeme masraflarıyla beraber tam tersi olarak siz araç aldınız araçı 40 bin tlye anlaştınız diyelim size adam hatasız boyasız dedi experdede öyle cıktı diyelim fakat satan kisi noterde bedeli 30bintl yazdırdı diyelim daha sonra aracın boya ve degiseni oldugunu experin niyeti kotuye kullandigi satıcının ayipli mal sattıgini anladıniz eğer ki dava acarsanız 30 bin tl nizi alabilirsiniz. Cok dikkatli olun hatta aracınızı alırken banka hesabından gecip su su plakalı aracın su şase numaralı aracın üzerime devri icin gönderilen paradır diye acıklama gecin ve kesinlikle parayı aracın sahibinin hesabına atın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massive07 -- 1 Ekim 2019; 15:21:59 >

• City arızasını küçümseme yolda direksiyon kitlerse takla atan ha benim başıma gelmedi ama çevremde çok vat evoda da var bildiğin kronik

• quote:

Airbag çatlağı baktığım bütün evolarda vardı. Bunda da mevcut çok fazla takılmadım. Kapı menteşe sorunu evolarda da mevcut. servis bakımlı araçlara serviste uygun fiyatlı göğüs ve menteşe değişimi yapıldığını öğrendim aslında 2 sorunda öyle aşırı problem yaratmaz benim için ama uygun fiyat verirlerse yaptırırım serviste. Tek kafama takılan sorun city direksiyon sorunu onunda akünün sağlığıyla ilgili olduğunu öğrendim aküyü takip ettikten sonra sıkıntı yaşamam inşallah.
    Benim aküm bitik duruma geldiğinde ilk çalıştırmada harareti max yapıp normale dönüyordu böyle uyarıyormuş puntolar. Airbag çatlağı küçümsenmeyecek bi hata kapı gibi düşünmeyin.
    ben alırken hep tam rakam yazdırıyorum
  • City sorununun çözümü punto forumunda paylaşılmıştı.
    https://www.youtube.com/watch?v=1nwFh3RAVyE

Kapı gergilerini Linea gergileri ile değiştirerek çözenler vardı.
  • açıkçası b sınıfından sırasıyla i20 punto evo clio 4 ve polo kullandım, motor performansı hariç en çok sürüm zevki olan ve konforlu olan puntoydu. Tek en dolu paket olan oydu bu durumun da etkisi olabilir ama, eğer yokuş performansı ve hız ciddi bir kıstas değilse, punto gerçekten arabadır.
  • Arkadaşlar aracı dün itibariyle satın aldım. Araçta değişen olmayıp tavan hariç temizlik boyalı parçaları mevcut şahsen ben takılmadım. Gitmeden önce km ve hasar kaydı sorgusu yaptım araçta 700 liralık bir hasar kaydı mevcut onda da 2 lastik değişmiş. Kilometre 91.binde. Araçta şuan her hangi bir masraf vs yok. Bahsettiğim klima sorununu arkadaş yaptırdı ve 42 bin tlye anlaştık. Balıkesirden aldım aracı manisa geldim 150 - 160 km yol yaptım araç genel olarak hoşuma gitti. Araçta prins LPG kiti mevcut LPGde performansı gayet hoşuma gitti 6.vites 3000 devirde 130 km hız yapmakta ve bana gayet yeterli geldi. Şehir içinde kullanımı aşırı keyifli bir araç. Bir kaç hafta kullanıp deneyimlerimi paylaşacağım.

• quote:

Arkadaşlar aracı dün itibariyle satın aldım. Araçta değişen olmayıp tavan hariç temizlik boyalı parçaları mevcut şahsen ben takılmadım. Gitmeden önce km ve hasar kaydı sorgusu yaptım araçta 700 liralık bir hasar kaydı mevcut onda da 2 lastik değişmiş. Kilometre 91.binde. Araçta şuan her hangi bir masraf vs yok. Bahsettiğim klima sorununu arkadaş yaptırdı ve 42 bin tlye anlaştık. Balıkesirden aldım aracı manisa geldim 150 - 160 km yol yaptım araç genel olarak hoşuma gitti. Araçta prins LPG kiti mevcut LPGde performansı gayet hoşuma gitti 6.vites 3000 devirde 130 km hız yapmakta ve bana gayet yeterli geldi. Şehir içinde kullanımı aşırı keyifli bir araç. Bir kaç hafta kullanıp deneyimlerimi paylaşacağım.
    Hayırlı olsun, afr ayarını mutlaka yaptır. takıldığın bişi olursa yaz özelden

Hayırlı olsun hocam allah kazasız belasız kullanmayi nasip etsin memnunmusun simdilik .d

• vertas V kullanıcısına yanıt
    Evolarda city ve catlama sorunu devam ediyor. Catlama sorunu giulietta da bile var :)

Bir italyan klasigi; kronik sorunlar :) bi marka dusunun ki 5 senelik aracini komple makyajlasin ama tum kronik sorunlari da devam etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterap -- 6 Ekim 2019; 14:53:28 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.