Şimdi Ara

(¯`· FIAT PALIO TAKIMI ·´¯) (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
738
Cevap
5
Favori
135.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: wenigma

quote:

fiat servisine gösterdim, kazası, darbesi yok, kaporta ışıl ışıl, motor çok temiz, yürüyen süper dediler. hiçbir masrafı yokmuş, sadece lpg taktırcağım.

son bir pazarlıkla 12.650 ye aldım. üstündeki fiyat 14.000 di.

2001 1,6 16 V 80.000 km. ABS, klima, çift hava yastığı, hidrolik direkdiyon, immobilizer, elektrikli camlar, elektirkli aynalar, yüksekliği ayarlanabilir h. direksiyon v.s

bu fiyat çok mu gerçekten bu arabaya?

çok

Team Palio da Palio sole lerin klimalı 0 km sinin 18000 ytl civarında satıldığı yazıyordu ne derece doğru araştırmak lazım. Pahalı almış görünüyorsunuz alım satım lpg vize bakım derken size 15.000 e yaklaşacak ama bunu çok fazla düşünmeyin bence bu saatten sonra keyfini çıkarmaya bakın. Güle güle kullanın.

• arkadaşlar 1.4 palio 99 model şehir içi ve şehir dışı kaç ne kdr benzin yakıor
    ayrıca benzin deposu kaç litre
  • quote:

Orjinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

quote:

quote:

fiat servisine gösterdim, kazası, darbesi yok, kaporta ışıl ışıl, motor çok temiz, yürüyen süper dediler. hiçbir masrafı yokmuş, sadece lpg taktırcağım.

2001 1,6 16 V 80.000 km. ABS, klima, çift hava yastığı, hidrolik direkdiyon, immobilizer, elektrikli camlar, elektirkli aynalar, yüksekliği ayarlanabilir h. direksiyon v.s

çok

Team Palio da Palio sole lerin klimalı 0 km sinin 18000 ytl civarında satıldığı yazıyordu ne derece doğru araştırmak lazım. Pahalı almış görünüyorsunuz alım satım lpg vize bakım derken size 15.000 e yaklaşacak ama bunu çok fazla düşünmeyin bence bu saatten sonra keyfini çıkarmaya bakın. Güle güle kullanın.

14000 az istemiş demin ilanda gördüm 2006 model palio için 23000 küsür fiyat yazmış ikinci elde piyasa çok acaip

klimasız 0 km fiyatı şuan 18.350 olarka gözüküyor
    klima opsiyonel

• arkadaşım o km 18.350 olamaz çünkü palio van fiyatı 20.000 ytl dir bir yanlışlığın var
  • quote:

Orjinalden alıntı: dawaydaway

arkadaşım o km 18.350 olamaz çünkü palio van fiyatı 20.000 ytl dir bir yanlışlığın var

http://www.fiat.com.tr/Pages/tr/otomobiller/paliosole_fiyat.aspx
  • Palio' cular yardım....
    99 Palio aracım için bagaj kapağı lazım.
    İzmir civarında nerden bulurum.
    Sıfır demeyin fiyat kol gibi....
  • quote:

quote:

quote:

çok

polio solenin baz modeli 18.350, lakin araçta ne klima var, ne ABS, ne hava yastığı ! bu özellikte olanının fiyatı 22.450.

Alım satım her araçta olacak şeyler. LPG + ruhsata işletmek 1.350 YTL. toplam 14.000 e geldi araç yani.

Mevcut aracımla takas yaptığımı yazmayı unutmuşum.

98 Uno 70 S karbüratörlü aracım vardı. 400 YTL'ye tüp taktırmıştım sadece. Önden kaza yapmıştım, ön tampon, kaput, ön farlar, komple değişmişti. benden önceki sahibi de kaza yapmış, şasede oynama v.s de vardı. komple de boyalı idi. Arka amartisörler patlaktı, nerden baksan 300 ytl masrafı vardı aracın.

Unoların piyasasını bilenler bilir? bu aracın edeceği en fazla taş çatlasa 6.500 YTL bilemedin 6.750 idi. ben Unoyu 7.500 ytl'ye saydırdım. Yani piyasının 750 YTL-1.000 ytl fazlasına.

Bir başka bakış açısıyla, 11.650 ye aldım aracı.

Bu fiyat da mı çok bu araca arkadaşlar? Çoksa ne kadar eder? Paranın bir miktarı henüz vermedim, ona göre eksik veriririm belki :)

• 2001 1,6 alacağına 2003-2004 1,2 alsan daha iyidi o model için çok bence tekrar geri verebilirsen biraz daha üst modelini al derim
    örnek:http://www.sahibinden.com/arac_servis_bakimli_temiz_kilimali_16_valfWQQaXQQ10060763WQQpXQQdisplayitem
    sadece abs yok hemde 1,2 motor daha az yakar
  • quote:

Orjinalden alıntı: brujeria

2001 1,6 alacağına 2003-2004 1,2 alsan daha iyidi o model için çok bence tekrar geri verebilirsen biraz daha üst modelini al derim
    örnek:http://www.sahibinden.com/arac_servis_bakimli_temiz_kilimali_16_valfWQQaXQQ10060763WQQpXQQdisplayitem
    sadece abs yok hemde 1,2 motor daha az yakar

1,2 elbette az yakar ama araba da bastı mı gidecek, seni yolda mahçup etmeyecek. 1,6 olsun 103 hp olsun, varsın biraz da fazla yaksın :)

http://www.araba.com/ara.php?action=search&powerrubrik=9&powersubrubrik=239&cartyp=1&motortyp=0&powerrenk=0&capacitystart=1500&capacityend=1600&pricestart=500&priceend=1000000&ezstart=0&ezend=0&kmstart=0&kmend=0&carregion=0&sort=df&vites=0&usertype=0&resim=1&liste=1&a%5B40%5D=40&a%5B15%5D=15&a%5B42%5D=42&a%5B12%5D=12

aynı özelliklerdeki 1,6 ları yukarıdaki linkte bulabilirsiniz. 98 modeli bile 11.750 den başlıyor. kimi turuncu, kimi fıstık yeşili, kimi 120 bnde kimi 160 bin.

görüşleriniz için teşekkür ederim aracı geri verme şansım yok. Unoyu 1.000 ytl fazlasına saydırdım. 11.500 e de bu araç fazla diyorsanız bilemiyorum ?

Sanırım aracı aldığım ve geri dönüşü olmadığından belki de pahalı olduğunu kabullenmek zor geliyor.

Aldığım galeri tanıdıktı, 400 ytl eksik verecem artık kalan parayı :)

11.250 de mi fazla olur? Daha az mı vereyim ? :)

• pazarlıkla düz 11 ver gitsin kabul etmezsede almışınsın artık güle güle kullan
  • Arkadaşlar Team Palio sitesine n'oldu, haberi olan var mı acaba ?
  • Arkadaşlar 2000 model Paliom var, bugün araçla yaklaşık 40km yol gittim, yeni araç aldığımdan bayadır binememiştim, otobanda 100km ile giderken bi problem yok ancak 120 ye geldiğim an arabanın kıç kısmı oynuyor resmen yani böyle savrulmaya hazır bi hale dönüşüyor, kontrolümden çıktığını yada kolayca çıkacağını hissediyorum. Bilmiyorum belki eskidende böyleydi ben yeni araca alıştığım için şimdi böyle geliyor ama yinede farkederdim diye düşünüyorum.

Bu tip bi problem yaşayan var mı? Palio'nun yol tutuş konusunda hiç güven vermediğini biliyorum ama bu kadarda olmaması gerekli sanki.
  • quote:

Arkadaşlar Team Palio sitesine n'oldu, haberi olan var mı acaba ?

Ben de merak ediyorum. Ne olduğunu bilen var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

Arkadaşlar 2000 model Paliom var, bugün araçla yaklaşık 40km yol gittim, yeni araç aldığımdan bayadır binememiştim, otobanda 100km ile giderken bi problem yok ancak 120 ye geldiğim an arabanın kıç kısmı oynuyor resmen yani böyle savrulmaya hazır bi hale dönüşüyor, kontrolümden çıktığını yada kolayca çıkacağını hissediyorum. Bilmiyorum belki eskidende böyleydi ben yeni araca alıştığım için şimdi böyle geliyor ama yinede farkederdim diye düşünüyorum.

Bu tip bi problem yaşayan var mı? Palio'nun yol tutuş konusunda hiç güven vermediğini biliyorum ama bu kadarda olmaması gerekli sanki.

size yeni araç aldığınız için öyle gelmiş olabilir. Palio sınıfında süper yol tutuşu olan bir araç değil. Ama misal olarak uno ile kıyaslarsam arada dağlar kadar fark var. Benim aracım 1.6 palio. 140tan sonra hakimiyet baya zayıflıyor. Bu tür araçlarda fazla hızlı gitmemek lazım marka model ne olursa olsun.Bu arada aracınız 1.4 mü?

• Hayır, 1.4 değil, 1.6 16v, 103 beygir.
  • teampalio da küçük bir sorun vardı halledildi,
    1.6 palio alan arkadaşa kazasız belasız sürüşler diyorum, benim şimdiki aklım olsa bende 1.6 alırdım,
    benimki 1.2 16v ayrıca ara hızlanmaları her zaman daha ii 1.6 nın, basınca gidiyo ama hiç de az yakmıyor 1.2,
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

Arkadaşlar 2000 model Paliom var, bugün araçla yaklaşık 40km yol gittim, yeni araç aldığımdan bayadır binememiştim, otobanda 100km ile giderken bi problem yok ancak 120 ye geldiğim an arabanın kıç kısmı oynuyor resmen yani böyle savrulmaya hazır bi hale dönüşüyor, kontrolümden çıktığını yada kolayca çıkacağını hissediyorum. Bilmiyorum belki eskidende böyleydi ben yeni araca alıştığım için şimdi böyle geliyor ama yinede farkederdim diye düşünüyorum.

evet bizim araçların arkası yüksek olmasından dolayı savurur, buna lastiklerinin durumuda eklenirse tehlikeli sonuçlar doğurablir, ayrıca aracının salıncaklarını bir kontrol ettirmeni tavsiye ederim,

• MERHABA ARKADAŞLAR
    aracında 1.4 fire 8v 77 bg motor bulunanlar şehir içi ve şehir dışı 100 km de kaç lt yakıt sarfiyatınız var.
    kendi hesabınız veya yol bilgisayarı olabilir.
  • Mrb arkadaşlar.
    Bende de 2007 Palio 1.2 8v 60hp Active var.. Daha 1 ay önce 32000 km de aldım.. Önceki arabamla (96 Tipo 2000cc 16v 160hp) takas yaptık. Tipom kmde 500-550 ykr yakıyordu (Bir depo ile şehiriçi 220-250 km)
    Paliomu yeni almama rağmen 3500-4000 km kadar yol yaptım 3-4 kez Ankara-Zonguldak gidip geldim. Mesafe 300km (Yarısı otoban, yarısı devlet karayolu)
    Uzunyolda 4.9 lt / 100km Şehiriçinde 7 lt / 100 km yakıyor.. Dediğim gibi bu değerleri 3-4 kez test etme şansım oldu. Ki her depoyu doldurduğumda da kontrol ederim asla parça parça benzin almam bitince gider fullerim..
    Bu arada arabayı sakin ama seri kullanırım 3000-3500 devirde vites değiştiririm Işıklarda falan seri kalkarım ama arabayı asla zorlamam (Tipodan kalma bir alışkanlık 0 dan 100 km'e 8.5 saniyede falan çıkıyordu:) )

"Dalga geçme kardeşim 1.2 araba hemde 8v 60bg.. gitmezde çekmezde.." diyenler olabilir.. Bende "At sahibine göre kişner" diyorum..
    Tamam 0'dan 100'e 8.5 saniyede çıkmıyor ama varsın 15 saniyede çıksın ne olur..? Tipoyla 4. viteste 80'le çıktığım yokuşu buda 2.viteste 30'la çıksın ne olur..? Çekmeyecek olsa bunu Fiat mühendisleri düşünemezmiydi sizce..? "Yok kardeşim bana yetmez" derseniz Palio Sport alın 1.6 120 hp.. kedi değil kaplan gibi çıkar, tabi ona görede yakar

Bu arada arabanın 8v olması bence bir dezavantaj değil tam aksine avantaj.. Çünkü 8v.ler maksimum torkunu daha düşük devirlerde (2500 d/d) veriyor Bu da arabanın şehiriçi kullanımını kolaylaştırıyor.. "Ama 16v.ler 80hp ve torku daha yüksek.." diyenler olabilir.. ancak şöyle düşünün 16v.ler maksimum torkunu 4000 d/d da 114nm, maksimum beygirini 5000 d/d da 80 hp olarak veriyor.. Burada şunu sormak istiyorum 8v olsun 16v olsun hangi 1.2 motor kullanıcısı aracını 4000-5000 devirde kullanıyor..? Yani günlük kullanımda 16vlerin size sunduğu torku ve beygiri kullanamıyorsunuz Ama 8v ler size bu torku 2500 d/d da sunuyor. Ki zaten arabanın ne kadar çevik ve atak olduğunu torku belirler..
    Buna paralel olarak 1.6 8v motora sahip Golf'ler (eski teknoloji dense bile) aynı sınıftaki bir çok 1.6 16v arabayı rahatlıkla tokatlar..

Sonuçta Palio alacak arkadaşlar.. Eğer arabayı beğendiyseniz, eğer hesabınıza uygunsa motorun hacmini valf sayısını dert etmeyin (Onu sizin yerinize Fiat mühendisleri düşünmüştür zaten) Araç temiz ve bakımlıysa düşünmeden alın pişman olmazsınız..

Saygılar..

• selam arkadaslar 2002 model fiat palio speedgear otomatik aracımın sanzıman yagı ne marka olmalı bır cok yere
    sordum farklı soyledıler ne marka yag kullanmalıyım
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.