Şimdi Ara

Fiat Palio 1.4 El aşırı yakıt tüketimi km de 44 kuruş (LPG) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
3
Favori
49.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50 tl lpg ile tam 229 km yaptı ve stop etti lpg fiyatı 2.72-2.75
    Şimdi boş depoya 2.72 den 20 tl lpg aldım ve km yi sıfırladım stop edene kadar bakalım kaç km götürecek, kesin sonucu yazarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

Bende tek nokta enjeksiyonlu 99 palio el var alalı bir hafta oldu, 50 tl gaz aldım, şu ana kadar 180 km şehir içi yol yaptım daha bir yeşil ışık yanıyor 200 km yapmış olsa ki yapacak gibi görünüyor km.de 25 kuruş yakmış olacak. Lpg fiyatı 275-279 tl.

Edit:Ben aracı alalı henüz 4-5 gün oldu, aldığımda yarm depo benzin ve çok az lpg vardı kırmızı ışık yanıyordu. 50 tl lpg aldım (2,75 tl litresi) şu ana kadar 210 km şehir içi yol yaptım. Biraz daha gidecek gibi bitsin tekrar deneyeceğim 10 tl lpg alıp km sıfırlayacağım bakalım kaç km götürecek.

1.4 motor palio ilebu degerleri dunyada yakalayan tek arac senin aracin fiata mail at senin araci mizesine koysunlar ben lpg de 0.35 kurusun altina dusuremwdim 1 senede en son satttim

aynısını bende söylemiştim kafa yapıyo bu adam benzinde en az10 lt rahat yakıyo lpg de 12.13 lt den aşağısı zaten imkansız tuttutmuş 220 krs diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

quote:

Orijinalden alıntı: kronikyorgun

quote:

Bende tek nokta enjeksiyonlu 99 palio el var alalı bir hafta oldu, 50 tl gaz aldım, şu ana kadar 180 km şehir içi yol yaptım daha bir yeşil ışık yanıyor 200 km yapmış olsa ki yapacak gibi görünüyor km.de 25 kuruş yakmış olacak. Lpg fiyatı 275-279 tl.

Edit:Ben aracı alalı henüz 4-5 gün oldu, aldığımda yarm depo benzin ve çok az lpg vardı kırmızı ışık yanıyordu. 50 tl lpg aldım (2,75 tl litresi) şu ana kadar 210 km şehir içi yol yaptım. Biraz daha gidecek gibi bitsin tekrar deneyeceğim 10 tl lpg alıp km sıfırlayacağım bakalım kaç km götürecek.

1.4 motor palio ilebu degerleri dunyada yakalayan tek arac senin aracin fiata mail at senin araci mizesine koysunlar ben lpg de 0.35 kurusun altina dusuremwdim 1 senede en son satttim

aynısını bende söylemiştim kafa yapıyo bu adam benzinde en az10 lt rahat yakıyo lpg de 12.13 lt den aşağısı zaten imkansız tuttutmuş 220 krs diye

Arkadaşlar selam,2005 te 93 binde alip 114 binde lpg taktirip,1.5 yıl önce 205.000 kmde sattığım 99 model 1.4 el paliomun yakıt tüketiminden bir iki örnek vereyim;lpg donusumunden önce uzun yolda 45lt benzinle 773 km menzile ulaştım..ıstanbul çıkış,bolu,kirikkale ve istanbula aynı yolla dönüş..genelde sakin 80-110 arası hizlarla sürerek 3 yetişkin bir bebek ve bagaj da biraz yüklü..s.içi trafikte aynı miktar yakıtla 550 kmyide gördüm soğuk kış günlerinde yoğun trafik altında 450 hatta 400 kmyi de gördüm..yani yol durumu yük durumu sıcaklık sürüş stili değiştikçe tüketim de değişiyordu..lpg dönüşümü yaptırdıktan sonra 100 kmde 6.7 lt lpg tüketimi de ölçtüm,10lt tüketim de olctum s.dışında..ama arada hız,yük,yol durumu gibi farklar vardı..genelde sakin s.dışı suruslerde 7 ila 8 lt arası gaz tüketiyordu aracim 100 kmde..biraz hizlanirsam 8.5-10 lt sınıra gidiyordu yol ve hıza bağlı olarak..s.içinde de durum aynıydı..trafik ve hız ortalamasına göre 100 kmde 9lt ile 12.5 lt arası lpg tüketimi olcmustum..ıstanbuls.içi trafiğini diğer illerle karşılaştırmak ta hata bence..şimdiki aracim linea tjet ve s.içi ort 100 kmde 9 lt,s.dışında ise ort 6.7 lt gaz tuketiyor.yol yük ve hız ortalamasına göre bu değerler artı eksi 1 lt değişebiliyor..araç bakımlı ise kullanan da anormal değilse(herkes kendini cok iyi araba kulaniyor zannediyor) bir aracın yakıt tüketimi fabrikasyon değerlerde olmalı..aksi taktirde ya kullananda yada araçta bir sorun var demektir..

• bu anlık tüketimi yol bilgisayarıylamı ölçtünüz hiç gerçerkçi değil sizinki pali 1.4 de diğerleri ufo mu kullandı

• quote:

bu anlık tüketimi yol bilgisayarıylamı ölçtünüz hiç gerçerkçi değil sizinki pali 1.4 de diğerleri ufo mu kullandı

Hangi anlık tüketim?Palio el anlık tüketimi göstermiyor ki! Her ölçüm depo bitirerek yapılmıştır..Takildiginiz noktayı belirtin cevaplayayim..

• Arkadaşlar bu arada tekrar belirtmek isterim ki:araçların yakıt tuketimleri kiyaslanirken şartlar eşit degil dolayısıyla bu durum yanlış anlasilmalara sebep oluyor..Yol,yük,hız ortalaması,aracın sağlıkli çalışıp çalışmadığı,lastik basıncı,klima,açık camlar..Bunların hepsi tüketime doğrudan etki eder..Bana da vaktiyle uzun yolda 450 kmyi zar zor görüyorum nasil bir depo benzin ile 773 km yaptin olmaz öyle şey bizde palio bindik hadi canım diyenler oldu,ama ispat icin yola gelemediler benimle..Hatta maslak sanayide rus pavel usta vardı tartarini lpg bayii..Ona aracimin 100 kmde 6 lt benzin tükettiğini kanıtladım,ki kendisi doldurdu benzini taşana kadar..Ağzı bir karış açık kalmıştı..Adam palionun uzun yolda 8.5-9 lt benzin tuketecegini iddia etmişti..Bindi aracima çıktık yola Maslak,Göktürk,Tayakadin'a dogru ve geri...Neden bu kadar hhaksızlık edilir bu araca yıllardır anlamadım..Şimdiki aracim uzun yolda sabit 90 hız ile 5.7 lt lpg tüketiyor..araç yuksuz ve genelde rampa yok denecek kadar az yollarda..Gaz bitip depoya alınan gaz tekrar bitene kadar gidilip öyle ölçüm yapılmıştır..uzun dönem karma tüketim ortalaması yol bilgisayarında 7.2 lt benzin olarak görünüyor..bu da yaklaşık 8.5-9 lt arası lpgye tekabül eder..

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

bu anlık tüketimi yol bilgisayarıylamı ölçtünüz hiç gerçerkçi değil sizinki pali 1.4 de diğerleri ufo mu kullandı

Hangi anlık tüketim?Palio el anlık tüketimi göstermiyor ki! Her ölçüm depo bitirerek yapılmıştır..Takildiginiz noktayı belirtin cevaplayayim..

bol bol sallamışsınızda, fabrikasyon değerini kendiniz biliyomusunuz ben söyliyim
    ortalama 8.5 lt benzin
    şehiriçi 11.5 lt dir en iyi şoförde kullansa 1lt fazla yakarki eski arabalarda dahada artar mantık dışı bilgiler vermeyin herkesin bildiği bir araç sonuçta
    lpgde bile benzinden az lt nasıl yakar biraz mantık

• Aşkolsun size,sallamissiniz gibi ifadeler cok çirkin..Ben 7.5 yıl kullandığım aracimin tüketim verilerini paylaştım..Sizin aracinizin kaç lt yakıt tükettiği benim degil sizin sorununuz..Elbette sizi ikna gibi bir misyonum da yok..Aracimin fabrika verileri ki siz mutlaka benim de açıp baktığım kullanım kitapçığında okumuşsunuzdur;s.dışında sabit 90 km/h ile 5.5lt,120 km/h ile 7.5lt benzin tüketimi olur diyor..S.içinde ise 8.5 lt benzin tüketimi olur diyor..Fiat mühendisleri böyle yazmış kataloga..Ben bu değerler dahilinde yakıt tuketimleri olcmussem bunun neresi sallama?Dikkatinizden kaçmış s.içi 8.5 ile 12.5 lt arasında değişen değerler ölçtüm,s.disindaysa 6.7lt ile 10lt arası lpg tüketim değerleri ölçtüm diye belirttim..yol,yük,hız vs değişkenlere göre de bu değerlerin degisebildigini ifade ettim..siz kaç lt/100 km tüketim olmasıni normal karşılıyorsunuz?kışın olctugunuz tuketimle,benim yazın olctugum tüketim elbette ki uyusmaz..Ancak siz tecrübeleriniz neye işaret ediyorsa ona inanın..Selametle..

• Boş depoya 20 tl lpg aldım. (Lpg2.75 tl.)Şehir içi 92 km yaptıktan sonra stop etti ve benzine geçerek tekrar çalıştırdım.
    Benim palioda yol bilgisayarı yok ne anlık ne de yıllık göstermiyor. Sallıyo diyenler ya sizin aracınızda bir sorun var yada kullanmayı bilmiyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel motor albea 518 km yolu 127 TL'lk euro dizel yaktı. 4,50 TL'den euro dizel almıştım. (26.Haz.2014)
  • quote:

Boş depoya 20 tl lpg aldım. (Lpg2.75 tl.)Şehir içi 92 km yaptıktan sonra stop etti ve benzine geçerek tekrar çalıştırdım.
    Benim palioda yol bilgisayarı yok ne anlık ne de yıllık göstermiyor. Sallıyo diyenler ya sizin aracınızda bir sorun var yada kullanmayı bilmiyorsunuz.

Sanırım aracında sorun olan ve normali görmemiş arkadaşlar tüm araçların kendi araçları gibi aşırı yada olmasi gerekenden biraz fazla yakıt tükettiğini düşünüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

quote:

Boş depoya 20 tl lpg aldım. (Lpg2.75 tl.)Şehir içi 92 km yaptıktan sonra stop etti ve benzine geçerek tekrar çalıştırdım.

Sanırım aracında sorun olan ve normali görmemiş arkadaşlar tüm araçların kendi araçları gibi aşırı yada olmasi gerekenden biraz fazla yakıt tükettiğini düşünüyor..

aynen öyle

• üstadım kızmışsın ama ( şehiriçi 8.5 değil) 11.5 lt benzindir yani yazdıklarınızın bir kısmı doğru ,90 km de 5.5 lt benzin ken lpg daha fazla yakmazmı ,hızlandıkça müthiş fazla artar diğer araçlara göre .mesela benim şuanki aracım 120 kmh da 5.5 lt benzin yakıyor ,neyse benim demek istediğim lpg benzinden lt olarak fazla yakar .birde okadar kullanıcı arasında 1 yada 2 kişi iddaa ediyosunuz herkes araba kullanmayı bilir fark o kadarda olmaz herkes kendi aracını övebilir .sıkıntı yok saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk34345858

üstadım kızmışsın ama ( şehiriçi 8.5 değil) 11.5 lt benzindir yani yazdıklarınızın bir kısmı doğru ,90 km de 5.5 lt benzin ken lpg daha fazla yakmazmı ,hızlandıkça müthiş fazla artar diğer araçlara göre .mesela benim şuanki aracım 120 kmh da 5.5 lt benzin yakıyor ,neyse benim demek istediğim lpg benzinden lt olarak fazla yakar .birde okadar kullanıcı arasında 1 yada 2 kişi iddaa ediyosunuz herkes araba kullanmayı bilir fark o kadarda olmaz herkes kendi aracını övebilir .sıkıntı yok saygılar

Kizmadim,sadece izahta bulundum..Palio kullanıcı el kitabında s.içi tüketim 8.5lt benzin yazar..11.5lt tüketim değerini nerde okudunuz hakikaten merak ettim..bir aracın yakıt tüketimini kiyaslarken şartlar eşit olmalı..tabii ki bûr araç 5.5lt benzin tükettiği şartta %20 fazlası lpg tüketir..bu da 6.6lt lpgye karşılık gelir..palio icin bunun altında bir değer yazmış miyim?bir kontrol eder misin yazdıklarımi..s.içindeyse 12.5ltye kadar çıkıyor tüketim demişim ki bu da 10lt nin az üzerinde bir benzin tüketimi demek..yani fabrikanın belirttiginden neredeyse 2 lt daha fazla..neymiş şartlara göre tüketim degisebilirmis..kısacası ortalama 9lt lpg tüketimi karma olarak düşününce palio icin ideal..yoksa s.içinde sabit 90la surup tem yolunda bunu da s.içi sayarsak yanlış olur..ben bir defasında linea aracim ile s.içinde dur kalk trafiğe hiç girmeden 100kmde 6.6lt lpg tüketimi olctum..yol bilgisayarına asla itimat etmem..depo biter gaz alırım,tekrar bitince tüketim ortaya çıkar..dedim ya şartlar...gün geldi lpg dönüşümü yapan sözde ustalara ders verdim..motor meslek mezunuyum,babam 40 yılın üzerinde motor ustasıdır..12 yaşında geçtim direksiyona otomobil bende bir sevda..çoklarını gördüm bir depoyla 450 km gidemiyorum dediği araçla ben yarim depo ile 380 km yaptım..aracim 33kr yakıyor diyenlere şunları şunları yap tüketim düşer dedim,1hafta sonra geldi 28kr düştü tüketim diye..bu konu elma ile armutu karşılaştırmak gibi..herkes farklı bir kullanım stiline sahip..Ayrıca sabit 120km hız ile 5.5lt benzin tüketen araba da sınırları zorluyor hani..son olarak araç ovmekle insan ne elde edebilir? Kime neyi ispat edeceksin?aracim gayet bakımlıydi,tuketimide fabrikasyon degerdeydi bundan ötürü aracında anormallik olduğunu düşünenlere referans oluyordu..benim aracim gibi fabrikasyon değerlerde yakıt tüketen bir sürü insan vardı..

• erdem hocam bayağı inat ettin yazdığın (8.5) şehiriçi 2014 model çoğu araçta bile yok ,
    ben sana doğrusunu yazıyorum kitapçığı okumamışsın zaten sende yoktur intetnetten bakmışsın belli ,(şehirdışı 6.3) (ortalama8.5) (şehiriçi,11.5) kitapçıkta yazan
    bendeki 2001 1.4 palio el idi (dediğim gibi o model araçta şehiriçi 8.5 ne arar yeni arabalar bile fazla yakıyo ) ben kitapçığı okudum zaten sende yoktur internette 1.4 fire 2006 modelde o değer çıkabilir saygılar

• quote:

erdem hocam bayağı inat ettin yazdığın (8.5) şehiriçi 2014 model çoğu araçta bile yok ,
    ben sana doğrusunu yazıyorum kitapçığı okumamışsın zaten sende yoktur intetnetten bakmışsın belli ,(şehirdışı 6.3) (ortalama8.5) (şehiriçi,11.5) kitapçıkta yazan
    bendeki 2001 1.4 palio el idi (dediğim gibi o model araçta şehiriçi 8.5 ne arar yeni arabalar bile fazla yakıyo ) ben kitapçığı okudum zaten sende yoktur internette 1.4 fire 2006 modelde o değer çıkabilir saygılar

Kıymetli arkadaşım inat ettiğim yok,kitapçığı okudum ve 8.5 yazıyor..Eğer fiat internet sitesine gidersen 1999 model 1.4 el 71 hp 1372 cc motor hacmine sahip tek noktadan enjeksiyonlu üstten tek egzantrikli 8 subaplı versiyonun ki bahsi geçen arac,yakıt tüketimi olarak bahsettiğim değerler yazıyor..pdf formatında kullanım kitapcigini inceleyebilirsin..eger kitapçık elinde yoksa..hatayi bakis acinda ara,bahsettiğimiz aracın teknolojisi her ne kadar bir önceki nesil tek nokta enjeksiyon sistemi olsa da üretim yılı 15 yıl önce olsa da tüketim değerleri kitapçıkta bahsettiğim şekilde yazıyor..okumadigim emin olmadığım bir bilgiyi ısrarla savunmam..kaldı ki yıllarca bahsi geçen referans değerler doğrultusunda yakıt tüketti aracim..7.5 yıl kullandım..farklı bir versiyonun bilgilerine bakıyor olabilirsiniz..yeni jenerasyon mk3 kasa palio 1.4 fire 77 hp aracın yakıt tüketim değerleri de neredeyse mk1 kasa 1.4 el ile aynı..s.dışı tüketim 5lt/100 km..s içi ise hemen hemen öncüsü ile aynı değerler..

• işte bende o kitapçığın orjinali vardı sizde olmadığını biliyordum,kaynağınız hatalı 2006 fire 1.4 le karıştırmışsınız onlar çok nokta enjeksiyonlu yakıt tüketiminde çok fazla fark var kesinlikle , fiat sitesine bakmadım ama hata var eminim ,birde sizin aracın şehirdışı tüketimi 6.3 tür katalogda
    5.5 dediğiniz 90 km sabit hızdır ,bilirsiniz şehirdışı tüketimi 90 la 120 hızlar arasındaki ortalama değerdir her araçta böyledit
    zaten 90 km de bukadar yakan aracın tüketimini görmek zor değil

• quote:

işte bende o kitapçığın orjinali vardı sizde olmadığını biliyordum,kaynağınız hatalı 2006 fire 1.4 le karıştırmışsınız onlar çok nokta enjeksiyonlu yakıt tüketiminde çok fazla fark var kesinlikle , fiat sitesine bakmadım ama hata var eminim ,birde sizin aracın şehirdışı tüketimi 6.3 tür katalogda
    5.5 dediğiniz 90 km sabit hızdır ,bilirsiniz şehirdışı tüketimi 90 la 120 hızlar arasındaki ortalama değerdir her araçta böyledit
    zaten 90 km de bukadar yakan aracın tüketimini görmek zor değil

Bende kitap olmadığını nereden biliyordun?dedim ya kitapçık bende mevcuttu ve oradan aktardım bilgileri diye..hatta sizin elinizde yoksa internette de mevcut bu bilgiler pdf formatında goruntuleyebilirsiniz diye..bir yerde
    .hata yyapıyorsunuz ama ben nerede hata yaptığınızı bilmiyorum..elbette bazı ölçüm metodları vardır araçların 60km/h ile 120km/h arası hızlarda gerçek yol koşullarına yaklaşacak şekilde de ölçüm yapılır sabit hız ile de...bunlar zaten katalogda ifade edilir..örneğin EEC 90/.... Gibi referans belirterek..

• bendeki 2001 1.4 el ruhsatta rt yazıyordu az önce internetten baktım ,8.5 yazıyor sahiden ortalama 6 lt şaşkınım yani bu arabanım kaç çeşiti varmış bi kez daha fiat tan nefret ettim.
    ben satalı 2 yıl oluyor ortalama 8.5 yazdığından adım kadar eminim zaten 10 lt den fazla benzin yakıyordu sizin aracınız farklı demekki birşey diyemem aynı araçtan bahsetmiyoruz ,gönderdiğiniz isteği gerçek hesabıma 3 gün sonra açılacak üstü çizik olan severek kabul ederim. başka muabbetlerde tekrar görüşelim

• bu palio el 1.4 leri üretenler utansın
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.