Şimdi Ara

FİAT MAREA KALORİFER AÇILMA KAPANMA SORUNLARI ( ERROR C1 ) KESİN ÇÖZÜM (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
7
Favori
105.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: s.sebahattin

Akadaşlar bu sorunu uzun zamandır araştırıyordum.Forumlardaki anlatılanların çoğunu denedim.Bir sonuç alamadım.Bugün aracın göğüslüğünü söktüm.Aracın iç sıcaklığını ölçen sensör diye tahmin ettiğim sensör çok tozluydu.Fan motoruda içerideki havayı aspire eden motor dönmüyordu.Sensörün oldugu yeri güzelce temizledim fan motorunu temizledim yağsız sprey sıktım.Şu an arıza düzeldi.Yol yaparak denemedim ama kontağı ilk açtığımda 10 sn içinde error c1 arızası geliyordu şimdi her kademesi çalışıyor.Umarım sizinde işinize yarar.İyi günler.
     FİAT MAREA KALORİFER AÇILMA KAPANMA SORUNLARI ( ERROR C1 ) KESİN ÇÖZÜM FİAT MAREA KALORİFER AÇILMA KAPANMA SORUNLARI ( ERROR C1 ) KESİN ÇÖZÜM FİAT MAREA KALORİFER AÇILMA KAPANMA SORUNLARI ( ERROR C1 ) KESİN ÇÖZÜM

Alıntıları Göster
    aracı oto elektrikçiye bıraktım çözmeye çalışacak bakalım eğer yapamazsa söylediğiniz yöntemi deneyeceğim.sonuçlarını yazarım

• quote:

Orijinalden alıntı: shareware_cun

aracı oto elektrikçiye bıraktım çözmeye çalışacak bakalım eğer yapamazsa söylediğiniz yöntemi deneyeceğim.sonuçlarını yazarım

Alıntıları Göster
    Dün aracı uzun yolda da denedim daha önce sallantıda fan farklı hızlarda calışıyordu şimdi o sorunda düzeldi.Birde arıza lambası yanıyordu ve araç güçten düşüyordu dün onuda denedim lamba hiç yanmadı araba saat gibi klima açık banamısın demedi basınca gitti.Önceki arza resminide ekliyorum.
     FİAT MAREA KALORİFER AÇILMA KAPANMA SORUNLARI ( ERROR C1 ) KESİN ÇÖZÜM

• quote:

Orijinalden alıntı: s.sebahattin

Dün aracı uzun yolda da denedim daha önce sallantıda fan farklı hızlarda calışıyordu şimdi o sorunda düzeldi.Birde arıza lambası yanıyordu ve araç güçten düşüyordu dün onuda denedim lamba hiç yanmadı araba saat gibi klima açık banamısın demedi basınca gitti.Önceki arza resminide ekliyorum.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar benim kalorifer klima kontrol ünitesinin cipine su gitmiş bozulmuş.Ustada düz bağlantı yapmış yönlendirme kolunu defe getirdiğim zaman cama ve ayaklara üflüyor şimdilik bu şekilde hallettik.Malzeme şöyle bir şey nerden bulabilirim acaba arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shareware_cun -- 8 Mayıs 2014; 10:22:11 >

• konuyu acan arkadastaki sorunun aynisi bende dùn gece oldu hep sicak ùflùyo klima calismiyodu bugùn bi bakayim diye komple sòktùm gògsu teybi falan cikardim temizledim kapak motorunu sòktùm SIKISMIS icini actim disli dolu ama øyle para etcek bisi yok neyse hallettim taktim calisti sorun còzùldù
  • sales76 S kullanıcısına yanıt
    Selamlar Siz Sorunu 2012 yılında yaşamışsınız fakat ilgili olduğu için cevap olarak geçiyorum aynı sorun bende aracımda yaşıyorum 98 elx sorunun tam olarak sebebinide biliyorum Polen Filitresinin Tam olarak Altında Fan motorununda Tam üstünde kalan klape dedikleri tuşun konumuna göre dışardan taze hava alımı veya içerdeki hava sirkülasyonunu sağlayan kapak genelde klima açıkken kullanılır ve bahsettiğiniz gibi egzoz dumanı gibi kötü hava yi içeri almama gibi durumlarda kulanılır.... fakat söküp bakamıyorum çok ters bir yerde ona ulaşmamın basit bir yöntemini bilen arkadaşşım varsa yardımını bekliyorum.. ... Şimdiden Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraynas

Selamlar Siz Sorunu 2012 yılında yaşamışsınız fakat ilgili olduğu için cevap olarak geçiyorum aynı sorun bende aracımda yaşıyorum 98 elx sorunun tam olarak sebebinide biliyorum Polen Filitresinin Tam olarak Altında Fan motorununda Tam üstünde kalan klape dedikleri tuşun konumuna göre dışardan taze hava alımı veya içerdeki hava sirkülasyonunu sağlayan kapak genelde klima açıkken kullanılır ve bahsettiğiniz gibi egzoz dumanı gibi kötü hava yi içeri almama gibi durumlarda kulanılır.... fakat söküp bakamıyorum çok ters bir yerde ona ulaşmamın basit bir yöntemini bilen arkadaşşım varsa yardımını bekliyorum.. ... Şimdiden Teşekkürler...
    Merhaba arkadaşlar,
    2003 model fiat marea exclusive aracım var. 4 yıl önce error cl1 hatası vermeye başladı. Kalorifer kapak motorundan olduğu söylendi. Motoru internetten çıkma parça olarak buldum ve 200tl ye aldım. Parça kargoya verildikten sonra servisteki arkadaş bir gün sonra motoru tamir ettiğini söyledi. Ben de ne olur ne olmaz diyerek diğer motoru yedekte tuttum. Fakat bu güne kadar bir daha arıza yapmadı. Diğer parça elimde öyle duruyor. İhtiyacı olan birine vereyim istiyorum. Amacım ticaret yapmak veya kar etmek değil. 4 yıl önce 200tl ye almıştım., aynı fiyata verebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: obdeniz

Merhaba arkadaşlar,
    2003 model fiat marea exclusive aracım var. 4 yıl önce error cl1 hatası vermeye başladı. Kalorifer kapak motorundan olduğu söylendi. Motoru internetten çıkma parça olarak buldum ve 200tl ye aldım. Parça kargoya verildikten sonra servisteki arkadaş bir gün sonra motoru tamir ettiğini söyledi. Ben de ne olur ne olmaz diyerek diğer motoru yedekte tuttum. Fakat bu güne kadar bir daha arıza yapmadı. Diğer parça elimde öyle duruyor. İhtiyacı olan birine vereyim istiyorum. Amacım ticaret yapmak veya kar etmek değil. 4 yıl önce 200tl ye almıştım., aynı fiyata verebilirim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar merhaba bende henüz 2 gün önce 1.6 sx marea 2001 model aldım araç çok temizdi ve satan arkadaş klima sigortasını söktürdük dedi, bende zaten klima kullanmam çok önemi yok dedim fakat birde baktım kaloriferde çalışmıyor, sonra gidip klima sigortasını taktırdım. Yola çıkınca farkettimki araç çukurlara girince kalorifer kendi kendine açılıyor, ön panelin ortasına doğru bastırınca kapanıyor. Kalorifer açılırken de full sıcak üflüyor, 18-30 çevirsemde birşey farketmiyor. yazılanların hepsini okudum, klima kapak motoru, klima rezistansı vs.. fakat 2 gündür 2 klimacı 2 oto elektrikçi ve 1 tamirci dolaştım. kimse bana şu parçayı al getir yapalım veya şunu değiştir diyemedi. son gittiğim usta kalorifer açma kapama butonu arızalıdır al gel değiştirelim dedi sıcaklık ayarı içinde manuel bir ayar çekeriz dedi. tamirciden çıktım butonu almaya gidiyorum kendi kendine açılma sorunu gitti dün uğraşan klima tamircisi bilmeden tamir etmiş olabilir o olayı ama hala sıcak üflüyor. ne yapacağımı bilmiyorum kimse net birşey söylemiyor, şu an deniyorum eğer otomatik açılma olmazsa böyle binerim klimadan vazgeçtik zaten...

• quixotic79 Q kullanıcısına yanıt
    Sizin sorununuzu ben de yaşadım. Arızalı olan parça klima kapak motoru. Gaz pedalının sağ tarafında kare şeklide siyah bir kutu. İyi bir elektrikçi bulabilirseniz belki tamir edebilir. Ben istanbul'dan çıkma parça olarak bulmuştum. Parça gelene kadar usta eskisini tamir etti. Şuan elimde yedek bir tane var. sorun kesinlikle o parça. Başka yerine baktırma. Her usta başka bir şey söylüyor. Anlamıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obdeniz

Sizin sorununuzu ben de yaşadım. Arızalı olan parça klima kapak motoru. Gaz pedalının sağ tarafında kare şeklide siyah bir kutu. İyi bir elektrikçi bulabilirseniz belki tamir edebilir. Ben istanbul'dan çıkma parça olarak bulmuştum. Parça gelene kadar usta eskisini tamir etti. Şuan elimde yedek bir tane var. sorun kesinlikle o parça. Başka yerine baktırma. Her usta başka bir şey söylüyor. Anlamıyorlar.
    evet arkadaşlar sorunum düzeldi. günlerce antepte tuzukuru esnafın kahrını ve triplerini çektikten sonra dün kilis'te idim ve iyi bir elektrikçi arkadaşın yanına gittik. ilk defa marea söken arkadaşıma zimle arızalı parçanın bahsettiğimiz resimlerdeki parça olduğunu söyledi. parçanın çıkmasını 150 tlye temin etti cüzi bir işçilik ücreti ile sorunumu düzeltti kendisine çok teşekkür ederim. çukurlarda açılıp kapanma sorununun da kalorifer 0-1-2-3-4 kademe butonu kaynaklı olduğunu daha önce çözmüştüm ve ufak bir temizlikten sonra zaten çalışmaya başlamıştı. kalorifer sıcak-soğuk ayırmıyor ise direkt bu parçayı sökün ve yanılmıyorsam tipo ve tempradaki parça da aynı işi görüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: quixotic79

evet arkadaşlar sorunum düzeldi. günlerce antepte tuzukuru esnafın kahrını ve triplerini çektikten sonra dün kilis'te idim ve iyi bir elektrikçi arkadaşın yanına gittik. ilk defa marea söken arkadaşıma zimle arızalı parçanın bahsettiğimiz resimlerdeki parça olduğunu söyledi. parçanın çıkmasını 150 tlye temin etti cüzi bir işçilik ücreti ile sorunumu düzeltti kendisine çok teşekkür ederim. çukurlarda açılıp kapanma sorununun da kalorifer 0-1-2-3-4 kademe butonu kaynaklı olduğunu daha önce çözmüştüm ve ufak bir temizlikten sonra zaten çalışmaya başlamıştı. kalorifer sıcak-soğuk ayırmıyor ise direkt bu parçayı sökün ve yanılmıyorsam tipo ve tempradaki parça da aynı işi görüyor.

Alıntıları Göster
    Merhabalar yaklaşık bir aydır 2001 brava elx sahibi biri olarak aranızdayım . Sanayide büyümüş oradan bir fabrikaya geçmiş iş güç sahibi olmuş birisi olarak elim anahtar tutan bir insanım. Arabamı ilk aldığım da heyecan dan fark etmediğim bir arızayı giderme yollarını paylaşmak istedim.Brava bravo ve marea ların ortak bir özelliği olan kaloriferin kendi kendine farklı kademelerde çalışma sorunundan bahsedicem. Gaz pedalının üzerinde 20-25 cm daire üzerinde montajlı bosch markalı bir parça (kapak motoru olur kendisi) kolay kolay arıza yapmayan bir parça ki konsoldaki sol taraftaki dereceli anahtarı çevirdiğiniz de sıcak-soğuk ayarını yaptığından anlaya bilirsiniz çalışıp çalışmadığını bir eletrikçiye söktürüp teyp tamircisi yada elektronikçide kontrol ettirip tamir ettirebilirsiniz. Sağ tarafta torpido altında kalorifer motorunun yanında yarasa gibi asılı olan ki oda kolay kolay bozulmuyor sigara paketi büyüklüğün de olan yarısı aliminyum soğutuculu olan sökülmesi nispeten biraz daha zor parça ( kalorifer rezinstansı olarak geçiyor ) onuda eletrikçiye söktürüp teyp tamircisi yada elektronikçide kontrol ettirip tamir ettirebilirsiniz. Üzerinde 4 parça değiştirilebiliyor (biliyorum çünki ben değiştirdim)parçaları elektronik malzeme satan yerlerde var. 10 tl civarı tutuyor.Onlarca diyot var ama önemli değiller en azından arıza boyutunda. Esas önemli olan yer kalorifer kumanda anahtarının altında olan ızgaranın içinde gizli olan ısı algılayıcı yada derece sabitleyici adı her ne haltsa o parça.Torpidonun değil teyp konsolunun bağlı olduğu 9 civatayla bağlı olan ön göğüste ki önceki sayfalarda göğüsün sökülüşünü tarif ediyorlar sökemezseniz bir eletririkçiye de yaptırabilirsiniz.Göğüs söküldükten sonra sadece ters çevirin ve o termostat dediğimiz yerdeki elektronik kartı söktürün ve güzelce temizlendiğinden emin olun.Orada ufak bir pervane var onun rahat çalıştığından emin olun.ben bu anlattığım yolu denedim ve kaloriferim bir haftadan beri sorunsuz bir şekil de çalışıyor.Ha benim param ve vaktim var ben parçaları değiştiririm diyorsanız kalorifer rezinstansı 350 tl. Kalorifer kumanda anahtarı ki oda siparişle fabrikadan getirtiliyor 565 tl. Kapak motorununu bulamadım ama parçacım 350-400 tl arası olduğundan bahsetti.Eh ustalık bedelini de siz ekleyin ve oturup ağlayın.Ben yukarıda bahsettiğim şekilde arızayı önce ustalarla gidermeyi denedim 60 tl lik bir masraftan sonra hiç bir şeyin düzelmediğini görünce kontrolü ele aldım. Bir diğer arıza ERROR CLİ sorunu da ki bende yok ama rast gele sağ aynayı sökerken keşfettiğim sağ aynada dış ortam sıcaklığını ölçen aynanın altında bezelye kadar ufak bir çıkıntı var. Şayet onda bir sorun varsa ki ya kırılmıştır yada bağlantı kabloları hasar görmüştür.Sorunu başka yerlerde aramayın direk nokta atışı yapabilirsiniz. Şayet sabredip te okuysanız inşaallah faydasını görürsünüz. Yine haberleşmek üzere..

• Merhaba. Bende de brava 2001 elx var ve eror c1 hatasi aliyorum. Sadece sicak ufluyor dereceyi dusursem de. Forumda yazilanlarin tamamina yakinini okuyup tamir ettirmeye kalktim. Oncelikle kalorifer klepe yahut kapak motorunu kendim soktum ve elektrikciye gotordum masa ustunde calisiyordu. Kontrol etti motora elektrik gelmiyor ve ben bunu yapamam dedi. Baska bir oto elektrikciye gittim ve arabayi orada biraktim. Gogusu sokmus herseyi denemis netice olarak klima kalorifer kontrol beyni arizali dedi. Cikma buldum internetten degistirdik gene degisen birsey olmadi. Orginali Opar'da var 800 lira dediler. Ben de sifir alip denemedim sorunun baska yerde olasiligini dusunerek. Klepe motoruna elektrik gelmiyor ve elektrikcinin demesine gore butun kademeli dugmeler calisiyor. Ama hakikaten de calisiyor gibi. Fan hizi ayar dugmesi ve on cam, ayaklar vs.dugmesi de calisiyor. Tekrar gogusu sokturup teybin altindaki sensorun tozlu olup olmadigindan emin mi olsam acaba? Yardimci olursaniz cok sevin3cegim...

• quote:

Orijinalden alıntı: lvlono

Merhaba. Bende de brava 2001 elx var ve eror c1 hatasi aliyorum. Sadece sicak ufluyor dereceyi dusursem de. Forumda yazilanlarin tamamina yakinini okuyup tamir ettirmeye kalktim. Oncelikle kalorifer klepe yahut kapak motorunu kendim soktum ve elektrikciye gotordum masa ustunde calisiyordu. Kontrol etti motora elektrik gelmiyor ve ben bunu yapamam dedi. Baska bir oto elektrikciye gittim ve arabayi orada biraktim. Gogusu sokmus herseyi denemis netice olarak klima kalorifer kontrol beyni arizali dedi. Cikma buldum internetten degistirdik gene degisen birsey olmadi. Orginali Opar'da var 800 lira dediler. Ben de sifir alip denemedim sorunun baska yerde olasiligini dusunerek. Klepe motoruna elektrik gelmiyor ve elektrikcinin demesine gore butun kademeli dugmeler calisiyor. Ama hakikaten de calisiyor gibi. Fan hizi ayar dugmesi ve on cam, ayaklar vs.dugmesi de calisiyor. Tekrar gogusu sokturup teybin altindaki sensorun tozlu olup olmadigindan emin mi olsam acaba? Yardimci olursaniz cok sevin3cegim...
    Merhaba arkadaşlar,
    2000 Model Brava aracımızda kaloriferle ilgili şöyle bir sorunumuz varda. Auto 0-1-2-3-4 düğmeleri çalışıyor sıkıntı şurda.
    Hiçbir zaman kapanmıyor hep açık. Sorun sizin daha önceki konularda bahsetmiş olduğunuz klima rezistöründe mi acaba yoksa farklı bir sorun mu?
    Klima rezistörünün yeri tam olarak nerede?

• HARD kullanıcısına yanıt
    Kardeş lakalarda benimde kendi kendine çalışan fan olayı vardı torpido tarafını tokatlayınca geçiyordu.
    Bende torpido arkasındaki soketler yağsız sprey sıktım sonra yolcunun ayak ucunda kalan yerde kutuyu vidasını söküp aşağı doğru çekip çıkardım içindeki lehimleri tazeledim şükür bir daha yapmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ctx

Kardeş lakalarda benimde kendi kendine çalışan fan olayı vardı torpido tarafını tokatlayınca geçiyordu.
    Bende torpido arkasındaki soketler yağsız sprey sıktım sonra yolcunun ayak ucunda kalan yerde kutuyu vidasını söküp aşağı doğru çekip çıkardım içindeki lehimleri tazeledim şükür bir daha yapmadı.
    Yanıtınız için teşekkürler. Dedikleriniz yapacağım.
  • Arkadaşlar konu çok eski ama sorun çözümü de çok basit bende sizler gibi 1 sene boyunca kalorıfer fanı kendiliğinden çalışıyor die gezmediğim usta kalmadı 01234 düğme bozuk dedi usta gittim aldım (orjinali italyadan 250 tl üzeri bi fiyata özel siparişle geliyo) çıkmacılardan 50-70 tl arası ben 50 tl ye aldım taktık 2 ay sonra gene basladı sorun tabı elektırıkçi teybi sökerken gögsü rezil etti bidaha ustaya gitmedim pazar sabah oturdum ön konsolu komple söktüm teybi sökmesi asırı zor sonrası kolay kırdım kafayı aksama kadar deney yaptım ve bır sonuca ulaştım .. sağdaki yön düğmesinin max deff yazan kısmına aldığımızda klıma oto calışıyo işte o çlışmasını saglayan ince bir tel var konsolun arkasında sökünce görürsünüz bu tel cok esnek çukurlara girince tıtreyıp fanı çalıştırıyo ben o teli iptal etmedim arasına bir parca karton koydum max deffe alınca calışıyo işlemini görsün die iptal etmedim arasına koyduğum parça telin titresimini kesmesini engellemekti amaç çok sükür 1.5 sene oldu sıkıntım yok

• Arkadaşlar bu Eror Clı nedir nasıl düzelir Erzincan bölgesinde bu arızayı bilen usta biliyor musunuz? Sırf bu uüzden çok sevdiğim arabami satacağını.
  • Selamlar.. Error c1 hatası ve devamlı sıcak veya soguk calısmasının nedeni gaz pedalının sağına doğru yukarda bulunan bosch marka bir kutucuk sebep oluyor. Bu parcanin görevi sıcak-soguk olayını değiştirmesi. Bir nevi musluk görevi görmesi. İçi pislenmîş olabilir veya içindeki dişliler kırılmıs olabilir. Bu parcanin fiyati türkiyede ucuk. 200 den baslayıp 800e kadar cıkıyor. Yurt dısndan 10 euroya getirebilirisiniz. Bosch 12 v servomotor isminde. 😊
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efekanali

Selamlar.. Error c1 hatası ve devamlı sıcak veya soguk calısmasının nedeni gaz pedalının sağına doğru yukarda bulunan bosch marka bir kutucuk sebep oluyor. Bu parcanin görevi sıcak-soguk olayını değiştirmesi. Bir nevi musluk görevi görmesi. İçi pislenmîş olabilir veya içindeki dişliler kırılmıs olabilir. Bu parcanin fiyati türkiyede ucuk. 200 den baslayıp 800e kadar cıkıyor. Yurt dısndan 10 euroya getirebilirisiniz. Bosch 12 v servomotor isminde. 😊
    iyi akşamlar bende de marea sx 2000 model var. benim sorunum kalorifer sıcak soğuk sorunu. kalorifer sıcak üfler iken soğuk konumuna getir soğuk üflemiyor. ustaya götürdüm söktü sıcaktan soğuğa soğuktan sıcağa dönüştürücü motoru varmış ama yerinde olmadığını iptal edilmiş olduğunu söyledi. böyle bir motor var mı? Varsa nasıl bir şey bana yardımcı olacak birisi var mı? @@

• quote:

Orijinalden alıntı: Einstein(ayştayn)

Yine bu resimde işaretli yerdeki lehimler arası direnç 2.50 veya 3.50 arası bir değer olması lazım işaretli ok resme göre en sağda iken muhtemelen en sıcakta iken biliyorsun motor yokken çok rahat sağa veya sola elle çevirebilirsin

Alıntıları Göster
    .

• aynı sorun bendede var klima kendi kendine açıp kapanıyor soguk ve sıcak ayarlanbiliyor ama kapalı durumdayken aracı çalıştırdıgımda kendi kendine açılıp kapanıyor sorun sizin sorunla aynı gözüküyor benimde kalorifer kapak moturunu degiştirmemmi lazım öneriniz nedir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.