Şimdi Ara

FİAT MALININ ARKASINDA DURMAMA ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMAMA. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
4.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiş olsun, servisin tavrı yakışmamış. Fotoğraflara baktım, bariz kuş pisliği bilginiz olsun. Bunun marka modelle de alakası yok. Suzuki, Hyundai, Nissan ve BMW kullandığım bu markaların hepsinde yaşadım bu sorunu. Reçine ve kuş pisliği bir müddet kaldığında ve sıcak yediğinde boyayı bu şekilde bozuyor.

Düzeltme: Aklınızda soru işareti kalmasın diye eski aracımın fotosunu da yükledim. Canınızı sıkmayın, en başta çok göze batıyor ama zamanla alışıyorsunuz, belli bile olmuyor. Bulabilirsem BMW'nin de fotosunu eklerim, o siyahtı, berbat duruyordu siyahta.
    FİAT MALININ ARKASINDA DURMAMA ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMAMA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi westberlin -- 3 Ağustos 2020; 15:45:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• westberlin kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkürler. Detaylı olmasa da gördüm aracınızı. Benim canımı acıtan senesi dolmamis aracımda böyle problemle karşılaşmak. Ki üstüne basa basa söylüyorum. Aracımı her gün kullanıyorum. Seyahat sonrasında aracımın görebildiğim yerlerini ıslatıp ıslak mendille silerim. Bu kadar kısa sürede bu hale gelmesi üzücü. Hadi onu da geçtim. Servis insan gibi davranmıyor. Çözüm üretmiyor. Dese ki bu kuş pisliği lakin bir sokalim servisimize nasıl birşey yapabiliriz bakalım. Paslasalim böyle yapılsa daha iyi olur. Boyanması lazım. Pasta cila geçirir. Boya koruma yaptirin gibi hiçbir tavisye yok. Üstüne üstlük neredeyse s****r git diyecekler utanmasalar. Benim derdim sadece boya meselesi değil servisin aymazligi. Bu yüzden öne çıkarın diye rica ettim sizden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2017 Fiat doblo Maxi servis aracım var aldığımdan beri doğru düzgün yikamadim yani hiç bir aracımı kuş pisliği nedeniyle yikamam..ve hiç bir aracımda kus pisliği yanığı falan yasamadim.. bilemiyorum araçlara ne kadar değer verilirse o kadar sıkıntı yaptığını düşünüyorum

• serhat:_19 S kullanıcısına yanıt
    Bu da bir bakış açısı hocam tabiiki.

• bariz kuş pisliği. ama ilk defa bu kadar yakanı görüyorum. boya çok dandikmiş.
  • Ne önerirsiniz bu noktada? Kaskoya mı danışayım . Pasta cila , boya koruma işlemi işe yarar mı?

• Geçenlerde arkadaşın arabası için Fiat servise gittik. Aracı servisteymiş kendisini bırakmamı rica etti. Bir yarım saatte bekledik orada. Allah kimseyi o servise düşürmesin. Sanayideki Citroen ustam daha profesyonel çalışıyor inanın. Ucuz marka olunca böyle oluyor kimse kusura bakmasın. Ucuz etin yahnisi hesabı işte.

Bir de dolaylı olarak 2 aydır kullandığım bir Egea var. Haziranda 1500 km'deyken aldım şu anda 4700 km'de. O günden beri yıkatmadım. Üzerinde bir sürü kuş pisliği var hala da yıkatmadım, merak ettim onlar da verniği yakacak mı diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalus -- 3 Ağustos 2020; 22:45:41 >
  • Egeacılar arabaya laf ettirmemek için gene saçmalamışlar.

Açık açık yazamıyorlar fiat'ın eskiden beri b..k gibi araç boyadıgını. Zaten egeaya tapan kafadan başka türlü açıklama beklenemez.

Baştan söyleyeyim bu kriz ortamında egea bakan birisiyim. Daha önce agaç altında çok araba park ettim. Ne renaultda ne vwde kuş pisliginden boya attıgını görmedim. Bu boya kalitesiyle alakalı bir durum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de Egea kullanıyorum. Önceden Alman Japon Kore malı bir çok aracım oldu. Boya kalitesi olarak kötü bir araç Egea.

Hem ucuz hem kaliteli olması da mümkün değil zaten. Bir yerlerden çalınması lazım maliyetleri düşürmek için.

• cellojn kullanıcısına yanıt
    2014 Sportage im vardı 2 hafta önce sattım. Tam satacağım arabaya arkadan çarptılar.

Bagaj kapağında ciddi çizik ve göçük var gibi görünüyordu. Kaporta ustam göçüğü düzeltti, boyada en ufak bir çatlak ve zedelenme yoktu. Kendisi dahi aracın boya kalitesinin mükemmel olduğunu, hayretler içinde kaldığını söyledi. Koreliler eskisi gibi değil, onlarla piyasanın en ucuz aracını karşılaştırmak haksızlık olur.

Not: Egea sahibiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: abayismail

Egeacılar arabaya laf ettirmemek için gene saçmalamışlar.

Açık açık yazamıyorlar fiat'ın eskiden beri b..k gibi araç boyadıgını. Zaten egeaya tapan kafadan başka türlü açıklama beklenemez.

Baştan söyleyeyim bu kriz ortamında egea bakan birisiyim. Daha önce agaç altında çok araba park ettim. Ne renaultda ne vwde kuş pisliginden boya attıgını görmedim. Bu boya kalitesiyle alakalı bir durum.
    tamam egea nın boyası iyi değil de öyle bir yazmışsın ki kuşların boku bi egea nın boyasını kaldırıyor.
    milyonluk mersoların boyasını çatır çatır yakıyor kuşlar neden bahsediyorsunuz

• hemen satardım o arabayı muhtemelen, ben olsam beşe ona bakmam çıkarırım elden.

honda civic kullandım 2 yıl, 1 aydan fazla arabayı ellemediğim oldu kuş pisliğini dakikalarca uğraştım zor çıkarttım o kadar pis yapışmıştı ama hiç yanık yapmadı. üstelik "su bazlı boya kullanıyormuş o yüzden tazikli suyla bile kalkıyormuş boyası çok inceymiş zayıfmış" denen civic bu araç.
  • Geçmiş olsun hocam olacağı varmış

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Sanırım öyle yapacağım . Ancak uğraşıp didinip sıfır aldığım araçta böyle birşeyle karşılaşmak üzdü.

• Güncel kalsın.

• bir çok arabam oldu servisleri ile çok papaz oldum bir tek fiat gittiğimde sorunları cözüyorlar servisten servise de çok fark ediyor

• cellojn kullanıcısına yanıt
    Hocam bende Beyaz egea sahibiyim , aracımı az yıkarım, her yerinde kuş pisliği vardı ama sadece ne hikmetse kaputta kuş pisliği boyayı deforme etmiş .

• Bana da kuş pisliği gibi göründü ama çıplak gözle görmeden net birşey dememek lazım.
    Benim şaşırdığım konu ise servisin olaylara yaklaşımı oldu.
    Daha öncede yazmıştın Gaziantep’te yaşıyorum şu an Citroen marka araç kullansamda daha önce punto,500X ve egea kullandım. Servis çok alakalı ve çözüm odaklı. Hatta bir kez uzun yola gitmeden arabayı genel durumuna baktırmak için götürdüm yarım saat sonra gelip araç gayet iyi durumda, içiniz rahat yola çıkabilirsiniz 2 litre kadar da yağ ekledik iyi yolculuklar dediler ve para bile almadılar.
    En ufak birşey için bile gitsem kayıt oluşturuluyor 2-3 gün içinde direk servisten birisi arayıp servis ve personel ile ilgili görüşlerimi soruyordu.
    Demek ki her servis farklı.

• Banoto'ya bir daha gitmemenizi öneririm. Benim de hoş tecrübelerim yok kendileriyle.

• 2010 doblom var bir aydır yıkamıyordum bugün yıkadım kuş pislikleri felan vardır . Yıkadım sildim iz felan yoktur .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.