Şimdi Ara

FIAT LINEA NASIL ARABADIR? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
123.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • linea nasıldır çok fikrim yok ama o araca vişne çürüğü rengi acayip yakışıyor
  • Linea tek kelime ile çirkin bir araçtır. Benim ona verecek param yok. Sırf geniş olsun diye çirkin bir araba çıktı piyasaya. Hele o ablak ablak bakan ön kısmı yokmu. Güzelim grande punto tasarımını b*k ettiler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bygolge07

öncelikle araba piyasaya cıkalı sanırım 8 ay oldu hemen hemen ama pek tutulmadı cunku araba tanıtımı yapılamadı

Piyasaya çıkalı 7 ay oldu.hemen hemen pek tutulmadı sözünü biraz açmak lazım.

şuan iç piyasada 6000 adedi geçti.ihracatı saymıyoruz.

tanıtım olarak da bence başarılı.

otomatik vites daha yeni çıktı.

megane ve corolla gibi oturmuş modeller kadar satması zaten imkansız.

FIAT LINEA NASIL ARABADIR?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sephiroth -- 5 Kasım 2007; 11:46:29 >

• Araba iyi rahat da 1.3 multijet olanı gitmiyor. Test ettiğim 1.3Multijet emotion olan idi.. Şİmdi 1.4 t-jet için mesaj attılar gelin bi de bunu test edin diye ama gitmedim.
    Yalnız konforu ses yalıtımı iyi.. Ama motor çok düşük kalmış şahsen o parayı veren kişi arabanın gitmesini de ister bi nebze..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ekirik

Araba iyi rahat da 1.3 multijet olanı gitmiyor. Test ettiğim 1.3Multijet emotion olan idi..

1. vites kötü bunda hemfikiriz.kalkışı zayıf.

ancak 2. ye alıp turboyu açarsan gayet de güzel gidiyor.

iyi gaz verip hemen 2 ye çekmek gerekiyor.aslında 1.5 dci megane kullandıysan aynı durum.

işin ilginç tarafı aynı 1.3 motor opel astrada da var ama kimse geçip daha iyi gitsin demiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sephiroth -- 5 Kasım 2007; 11:57:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Araba iyi rahat da 1.3 multijet olanı gitmiyor. Test ettiğim 1.3Multijet emotion olan idi..

iyi gaz verip hemen 2 ye çekmek gerekiyor.aslında 1.5 dci megane kullandıysan aynı durum.

işin ilginç tarafı aynı 1.3 motor opel astrada da var ama kimse geçip daha iyi gitsin demiyor.

opel astraya söz yok

eğer konu linea ise o zaman motor yetmiyor

ama astra ise motor yeterli

(ne kadar sabit fikirli insanlarız)

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Bocék

Tofaşta Linea standında çalışan arkadaşım Lineaların özensiz üretildiğinden bahsediyor her geldiğinde..Artık espri konusu oldu BUGÜN NESİ EKSİK DİYE SORUYORUM..Fabrika otoparkında onlarca çıkış işlemi tamamlanmış Linea'nın eksiklerinin tamamlanması için beklediğini söylüyor..Davlumbaz takılmadığı için bekleyen araç var diyor..İnanılacak gibi değil..GP için bu tarz bir laf etmiyor..Linea'nın neden bu halde olduğu konusundaki soruma da 2 dakika da bir Linea standtan çıkıyor yanıtını verdi..Şahsen size önerim Linea alacaksanız bile bir süre beklemeniz faydalı olacaktır..Üretimin oturması ve sorunların halledilmesi için biraz zamana ihtiyaç var sanırım..Yada ikinci el de diğer alternatifleri değerlendirin derim

Arkadaşım öncelikle üretim oturdu.şuan 3 vardiya linea üretiliyor.

dikkatini çekerim 2 vardiya değil.

eksikleri olan araçlar giderilmeden bayilere dağıtılmıyor.saçma sapan imalarla insanların kafasını karıştırmayın.

bütün fabrikalarda son kontrolden dönen araçlar yeniden yapılandırılır.bundan doğal ne var.

davlumbazsız linea aldım diyen gördünüz mü

linea elbet kusursuz mükemmel bir araç değil.ancak sınıfında ödediğin paranın karşılığını en iyi veren araç.

sen buna katılırsın ya da katılmazsın.boşuna ne tofaşı karalayın ne de linea yı.baştan senin niyetin belli ikinci el alternatifleri değerlendirinmiş.

sıfır mis gibi dizel linea varken.benzinli 2006 model garanti dışı jetta alsın di mi.

tofaşın 7500 işçisi linea ve minicargo ile övünüyor..buna da emin olabilirsin.

@Akincl bu sinir harbinin sebebi ne anlamadım..Alıntı yapığın cümlemin hemen önünde de şu yazıyor Ben Linea alma demedim alıcaksan da bekle biraz üretimi otursun dedim hepsi bu..Kimsenin avukatı değilim Tofaşınsa düşmanı hiç değilim..biraz abartıyosun..Marka fanatiği de değilim herhangi bir model vermedim ikinci el alternatifleri değerlendirmesini önerdim..

• Birşeyleri abartan varsa bence sensin.

ben linea en iyi mi dedim de fanatiklikten bahsediyorsun.fiyatına göre iyi dedim.

yoksa geçip de linea ,corolla dan daha iyidir diyen yok.

benim sinir harbim

sanki tofaş piyasaya davlumbazsız araba satıyormuş imajı yaratıp.sıfır araba yerine insanları ikinci ele yönlendirmeye çalışman.

sıfır araba ile sıfır karşılaştırılır.

tofaşa köstek olmaya çalışarak elinize birşey geçmez.

tofaş hatasızdır en iyi diyen yok ama bu ülkenin en büyük otomobil fabrikası olduğu gerçeğini de (tıpkı linea nın iyi bir otomobil olduğu gerçeği gibi) bir zahmet

kabul edin artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sephiroth -- 5 Kasım 2007; 12:22:26 >
  • quote:

Birşeyleri abartan varsa bence sensin.

ben linea en iyi mi dedim de fanatiklikten bahsediyorsun.fiyatına göre iyi dedim.

yoksa geçip de linea ,corolla dan daha iyidir diyen yok.

benim sinir harbim

sanki tofaş piyasaya davlumbazsız araba satıyormuş imajı yaratıp.sıfır araba yerine insanları ikinci ele yönlendirmeye çalışman.

sıfır araba ile sıfır karşılaştırılır.

tofaşa köstek olmaya çalışarak elinize birşey geçmez.

tofaş hatasızdır en iyi diyen yok ama bu ülkenin en büyük otomobil fabrikası olduğu gerçeğini de (tıpkı linea nın iyi bir otomobil olduğu gerçeği gibi) bir zahmet

kabul edin artık.

zaten bu forumda ne zaman biri sıfır bir araba almak istediğini yazsa mutlaka biri neden ikinci el şuna bakmıyorsun diyor.

adam bilmiyor mu ikinci el araç almasınıda yönlendiriyorsunuz?

sıfır almak isteyene sıfır araç alternatifleri sunun

• accent era daha iyi bir seçim olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tacox

accent era daha iyi bir seçim olur...

İyi de era b -segment.sınıflara da dikkat etmek gerek.
  • bence linea ile era arasında çok fark yok..

motor seçenekleri açısından daha önde era...(seçenek kalite demedim)

1.6 112hp lik motor seçeneği hem çok atak hemde baya tassarruflu
  • ayriyeten 2.el piyasası tam olarak oturmadı linea nın..yani akibeti pek belli değil..temkinli olmak lazım

öte yandan hyundai ler ise malüm
  • quote:

bence linea ile era arasında çok fark yok..

Senin için fark olmaması hiçbirşey ifade etmiyor.

sen linea ile accent arasında kalırsan accent alırsın.bu demek değil ki iki araç aynı sınıf.

motor seçenekleri olarak da 1.6 112 hp 150 Nm tork veren motor

nasıl oluyor da linea daki 120 Hp 206 Nm tork veren motordan daha iyi ve atak oluyor bunu çözemedim.

7 ayda ikinci eli oturan araç var mı ki linea nın otursun.tek tük pazarda görüyorum.

2008 model sıfırı peşin 29,750 olan linea 1.3 düz pazarda 26 milyar.(2007)

grande punto gibi fazla değer kaybetmeyeceği ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sephiroth -- 5 Kasım 2007; 12:50:45 >

• quote:

accent era daha iyi bir seçim olur...

kia cerato'yu alternatif olarak sunsan eyvallah diğer türlü saçma oluyor
  • ben sana fanatiksin demedim ben fanatik değilim dedim..Neyse uzatmanın alemi yok..Kırmayalım birbirimizi..
  • quote:

quote:

sen linea ile accent arasında kalırsan accent alırsın.bu demek değil ki iki araç aynı sınıf.

nasıl oluyor da linea daki 120 Hp 206 Nm tork veren motordan daha iyi ve atak oluyor bunu çözemedim.

7 ayda ikinci eli oturan araç var mı ki linea nın otursun.tek tük pazarda görüyorum.

http://www.fiat.com.tr/linea_fiyat.aspx# 1.4 fire modeli ile kıyaslamıştım. t-jet motor ile değil

http://www.hyundai.com.tr/model/techspeclist.asp?modelID=3

ben burda tarzım olmayan arabaları savunacak değilim....sadece kısacık bir öneri yazmıştım arkadaşa..ama takip ettiğim kadarıyla sen her fiat karşıtı öneri verenlere muhalefet yapmakla meşgulsun... benim öyle bir niyetim yok.. lütfen polemik yaratmıyalım.. iyi günler

• Eyvallah o zaman.

benim amacım zaten seni ya da birbaşkasını kırmak değil.

kimse parayı sokaktan toplamıyor. doğru karşılaştırma yaparsak yanlış imalara yer vermezsek.
    vatandaşa daha çok yardımcı oluruz.

sıfır araba karşısında ikinci el önermenin artık bir mantığı yok.sınıf atlatırsın fark yaratırsın o zaman bir derece düşünülebilir.tata karşısında focus önermiyorsun.bilmem anlatabildim mi

ben bugüne kadar babam da dahil kimseye test etmeden araç önermedim.önce git kullan kafanda soru işareti varsa bana sorarsın dedim.çünkü beğenmeyen içine sinmeyen zaten araba almaz.

başka bir örnek buraya cerato al desende araştırıp gören cerato nun eskidiğini 6 airbag de olsa 3 yıldız alabildiğini illaki öğrenicektir.

linea nın da eksilerini yaz bilelim diyorsan.dizellerin kalkışı zayıf bunu yazdım.düzlerin donanımı eksik bunu da yazdım.

iç mekan daha iyi olabilirdi o da fiyata yansırdı bunu eksi olarak görmüyorum.

• quote:

quote:

Yanımdaki görevli " Abi bunun gaz pedalına sonuna kadar basman lazım" demişti hızlanırken. Öyle de ettim klima açıktı arabada 3 kişi idik ama gaz pedalına çok geç tepki veriyor. Aslında benim demek istediğim buydu. Gaz pedalına geç tepki vermesi.

Hızlanmasına hızlanıyor ama biraz geç hızlanıyor. Gitmiyor derken bunu demek istemiştim. Gidiş-Geliş yönlü yollarda sollama yaparken bunu dikkate almak lazım. Makasda kalmak içten bile değil..

Bu araç için Fiat'ın politikası değişir mi bilmem ama rakipleri gibi ( Focus, 307 veya 308 c4) 1.6 110hp lik bir motoru olsaydı alanlar için fiat+performans+yakıt tüketimi açısından daha iyi olurdu. (TABİİ O FİYATA SATILMAZDI HERHALDE)

Ama aracın ses yalıtımını içinin rahatlığını ve konfor özelliklerini çok beğendiğimi söylemek isterim. Yalan yok eleştirirken bu lüks özellkleri ve konforu Vw-Opel-Citroen gibi markalar kaça satıyor diye bir de ona bakmak lazım. Fiat'ın yurt içindeki her ilde servisinin ve parçasının bol ve ucuz olması da bir avantajdır diye düşünüyorum.

1.4 t-jet motorunu test etmek için fırsat bulamadım ama eğer dedikleri gibi 0 dan 100km. ye 8,5sn. de çıkıyorsa performans isteyenler t-jet motorlusunu herhalde daha çok beğeneceklerdir.

Not : Aracı bir veya iki kere kullanmakla da bir fikir sahibi olunmaz ki. Bir de alıp sürekli kullananların fikirlerini almak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi müMKÜNsüz -- 5 Kasım 2007; 13:19:18 >

• quote:

quote:

quote:

http://www.fiat.com.tr/linea_fiyat.aspx# 1.4 fire modeli ile kıyaslamıştım. t-jet motor ile değil

http://www.hyundai.com.tr/model/techspeclist.asp?modelID=3

ben burda tarzım olmayan arabaları savunacak değilim....sadece kısacık bir öneri yazmıştım arkadaşa..ama takip ettiğim kadarıyla sen her fiat karşıtı öneri verenlere muhalefet yapmakla meşgulsun... benim öyle bir niyetim yok.. lütfen polemik yaratmıyalım.. iyi günler

Linea karşıtı önerin accent olmamalı.bunu belirttim.muhalefet değil.

1.6 motorla da 1.4 77 hp yi değil t-jet 120 hp liği karşılaştıracağını düşünmüştüm.

sana da iyi günler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.