Şimdi Ara

Fiat linea nasıl 1365kg olabilir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi insignia o ya 1397 kiloymuş? Arkadaşımda 2010 kasa 2.0 cdti otomatik var 1700 kilo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel araçların motor bloğu dökme demirdir benzinli araçlar da ise blokta alüminyum Kullanılır o dizellerin ağır olmasının sebebi bu

Fiat kaportada genelde 0.9 mm sac kullanıyor çok ağırlık yaratacak bir kalınlık değil donanımdan ve dizel motordan kaynaklanıyor olabilir ağırlığın sebebi

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Verileri bu siteden almıştım arkadaşlar :https://www.epey.com/araba/2017-yeni-opel-insignia-gs-1-5-165-hp-otomatik-design.html

Benzin dizel olayına dikkat etmedim.

Yalnız benim linea ya 1290kg yazıyor.

• Bu arada bu ağırlık olayı bende aydınlanmaya sebep oldu. 😆

Yakın arkadaşım şirkette linea, 301 ve egea kullanıyor. 301 i çok kaçıyor az yakıyor diye öve öve bitiremiyordu. Şimdi baktımda sadece 1090kg mış.

• camasir makineleri de aslinda cok agir degildir. calisirken cok sallanmasin diye icine tas koyarlar.

• kendindenvazgeçenadam K kullanıcısına yanıt
    Fiat linea nasıl 1365kg olabilir?

2 kg az yaZmışım hatta😀

2010 i20 team 1297 kg dı

Ağırlıktan kaybediyor zaten 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

99 s40 sanirim 1172 kg 2001 ustu makyajli olanlar 1255 kilo

2000, tam arada kalıyor. Makyajlı kasa değil ama makyajsız kasanın da son çıkanı.

@nacker Hocam çıktığı dönem için Vectra B gibi arabaların rakibiydi. Ama çok ara dönemde çıktığı için, diğer firmaların segmentleri büyüttüğü (Focus 1, Bora gibi araçların çıktığı, Vectra C gibi araçların da önceki haleflerinden iri olduğu) dönemde ancak makyaj gördü. O dönemde Volvo da S60'ı çıkartınca S40 iyice C segmente kaydı. Geçenlerde Renault Symbol'ün arkasına park ettiğimde ne kadar küçük göründüğünü fark ettim.

Yine de görenin 1400-1500 kilo var sandığı bir araba bu.

• Bende baktım şimdi benim Şahin de 985 kilo. Bu arabaya teneke diyenlere gelsin bu değer. Teneke olsa ağırlığı bu kadar olurmuydu (!),

:)

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    hocam şimdi ruhsata baktımda 1470 kg yazıyormuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otobilge

Teneke diyenlere gelsin

Teneke olduğunu değiştirmez

en ağır 1355 görünüyor smart elite pan yanlış olabilir bi gün kantara çıkıp tartılın bence :)
  • Demek ki sirf demir celik kullanmis adamlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: messevim

Bende baktım şimdi benim Şahin de 985 kilo. Bu arabaya teneke diyenlere gelsin bu değer. Teneke olsa ağırlığı bu kadar olurmuydu (!),

:)

Olmazdi. Demekki isvec celigi kullanmis adamlar

• ESER14 kullanıcısına yanıt
    Fiat linea nasıl 1365kg olabilir?

benzinli otomatik insignia
  • Ben de dün arkadaşlar konuşuyordum Corsa 1300 küsür kg dedi. Benim Octava 1230 kilo ki belki de C segmentinin en büyük arabasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkon -- 15 Mart 2018; 10:5:8 >
  • Bu kadar ağır olması doğal çünkü renaultun ve diğer fransızların memlekete yutturdukları clio,301,elıze gibi teneke olmadığındandır.Linea nın üzerinde kaporta olmadığı sadece şasi olan halini görmüştüm.Bayağı kuvvetli bir şasisi var.
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    hocam bendeki i30 o yüzden belki ağırlık farkı olabilir. Ama kantara çıkmak aklımda olsun denk gelirsem bakarım

Ben i20 sandım doğaldır o zaman

• Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    J kasayla takla attim 4 kisiydik burnumuz bile kanamadi. Tank gibi arabadir j kasa. O yuzden cok yakiyor ve gucune gore gitmiyor. K kasa var simdi,o agirlik,hacimlilik yok maalesef. J astra sport+stil paketti ve ruhsatta 1453 kg yaziyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talharo123 -- 15 Mart 2018; 10:49:3 >
  • yeni araçların hafiflemesinin asıl nedeni yüksek dayanımlı çelik kullanılması, bu daha az kull. tabi.
    lr defender bazı ss gibi özel modeller ancak alümünyumdan.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.