Şimdi Ara

--- FİAT İDEA KULÜBÜ --- (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
554
Cevap
26
Favori
88.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: halugur1977

Araç kullanam tarzın benimkine yakınmış,
    bende araç kullanırken uzun yolda, 120 km hıza çıkayım diye kökleyerek çıkmam, devirini aldırarak sindire sindire çıkarım :)
    Ş.içi kullanımda da aracın hazır oldugunu hissettiğim noktada vites atarım, araç boğulmayacak şekilde.
    2000 - 2500 -30000 v.s olsun diye pek bakmam

Coşkunuz,
    amortisör fiyatlarımı yüksek bana mı yüksek fiyat vermekteler?
    Monreo bayisi İzmir aradım, ön tek fiyatı 165 TL, arka tek fiyat 85 TL dedi.
    Yok mu hesaplısı?

şu an ıstanbul da değlim .Istanbulda bulunduğum semtteki fiat servisine telefon edip sordum ön amörtüsörlerin tanesine 310 tl fiyat verdiler. ben daha öce yazmıştım arkaları sordum 85 tl civarında birşey söylemişlerdi bence fiyat normal mesajına cevap yazarken hatırladım.ben 3 yıl önce arka amörtüsörlerin çiftini 120 tl ye almıştım

• coşkun bey merhaba. daha önce sizinle yazışmıştık ve araba konusunda kararlarımı etkilemiştiniz :-) 2-3 hafta önce idea multijet aldım. araba oldukça temiz olduğu için antalyadan koştur koştur aksaraya gittim :-) 2006 model km 75000'de. arabaya çok alıştım :-) parasıyla oran kurarsanız, dediğiniz gibi güzel arabaymış. teşekkürler :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: secere

coşkun bey merhaba. daha önce sizinle yazışmıştık ve araba konusunda kararlarımı etkilemiştiniz :-) 2-3 hafta önce idea multijet aldım. araba oldukça temiz olduğu için antalyadan koştur koştur aksaraya gittim :-) 2006 model km 75000'de. arabaya çok alıştım :-) parasıyla oran kurarsanız, dediğiniz gibi güzel arabaymış. teşekkürler :-)

Güle güle kullanın ALLAH kaza bela vermesin, ikinci elde eniyi seçimi yapmışsınız.Bu siteden idea kullanıcılarına ulaşıp yardım alabilirsiniz.Araç ile ilgili bir sorun olursa
    yardımcı olamaya calışırım.km side düşükmüş activ mi dinamic mi aracınız kac tl ye aldınız yazabilirseniz memnun olurum
  • teşekkürler :-) active. fiyatı 16500. aslında koltukların parçalı katlandığını sanıyordum. active versiyonda bunun olmadığını gördüm :-( ama dediğim gibi araba temiz olunca sorun etmedim artık. dediğiniz gibi ikinci elde parasına göre alabileceğim en iyi seçimlerden birisini yaptığımı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: secere

teşekkürler :-) active. fiyatı 16500. aslında koltukların parçalı katlandığını sanıyordum. active versiyonda bunun olmadığını gördüm :-( ama dediğim gibi araba temiz olunca sorun etmedim artık. dediğiniz gibi ikinci elde parasına göre alabileceğim en iyi seçimlerden birisini yaptığımı düşünüyorum

Güle güle kullanın.
    Allah kaza bela vermesin.
    Bende de mjet var. 2005 model. Dynamic. bende 15.000 e almıstım.
    Benim araçta kaza felan yoktu, lokal boya var epey ve koltuklar kirliydi sadece
    Onun dışında 2 yıl bitti, 3, yılın içindeyiz. Çokkk memnunuz.
    araç 125.000 km de. Zamanı geldi bi amörtisör, lastik masrafı var artık.
  • bende 2 adet idea var 125000 km de aldığım activ bütün koltukları hareketli 15,500 tl ye almıştım.
    benim kullandığım 40.000 km de aldım activ şu an 47000 km de koltukları hareketsiz 18,800 tl ye aldım ikisinide 3-4 ay önce aldım bende daha önce benzinlisi vardı birde opel meriva dizel ikisinide sattım.

18,800 tl ye aldığım size pahalı gelebilir ama değişen ve boya yok içi ilk günkü ğibi o hatalı ve lekesiz orjinal 40.000 km de dışında bir çizik dahi yok yani tamponlarında dahi bir çizik yok. içinde siğara içilmemiş kapalı garajda 11 ay bekleyip izine geldikçe 1 ay kullanılmış sahibi yurt dışında yaşayan almancıydı.
    Bütün kullanıcılara kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim
  • çok teşekkürler arkadaşlar. araba sürüşü çok güzel bir araba gerçekten. coşkun beyin dediği gibi iyi ki bu araba tutmamış da bu kadar ucuza binebiliyoruz :-) sizler de arabalarınızı güzel almışınız. Allah kaza bela vermesin
  • merhaba arkadaşlar,benimde aracım 1,3 active...77binde... şöyle bir sorunum var..
    debriyaj pedalına bastığımda vınlama sesi oluyor... ayağımı çekince seste kesiliyor.. acaba ne olabilir?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pekonur

merhaba arkadaşlar,benimde aracım 1,3 active...77binde... şöyle bir sorunum var..
    debriyaj pedalına bastığımda vınlama sesi oluyor... ayağımı çekince seste kesiliyor.. acaba ne olabilir?

debriyaj bilyasımı acaba ???
  • quote:

merhaba arkadaşlar,benimde aracım 1,3 active...77binde... şöyle bir sorunum var..

Debriyaj pedalına bastıgınız zaman baskı balatadan ayrıldığı ve bilyeninde dönmediği için sesi kesiyor.Bütün araçlarda bilye bozulmaya başladığı zaman bu şekilde kendini belli eder.Yolda bırakırmı bırakmaz ileri safhalarda ses gittikçe artaro zaman sorun olur
    Baskı balata bilye set halinde değişiyor.3-4 ay önce opar marka 120 tl civarında idi

ARKADAŞLAR BASKI DEĞİŞİMİ YAPILIRKEN MUTLAKA DEVİR DAİM POMPASINI VE KLİMANIN KAYIŞINI DEĞİŞTİRİN DEVİRDAİM ORJİNAL 75 TL YAN SANAYİ 35 TL DİR

devirdaim bozuk olmasa bile değiştierin 70 tl vermemek için daha sonra büyük masraflar açacaktır.daha sonra iki defa işçilik ve ve masraf olarak size geri döner genelde işini iyi yapan ustalar devirdaimi mutlaka değiştir

• debriyaj setini şimdiden değiştirmemde fayda görüyor musunuz?
  • quote:

debriyaj setini şimdiden değiştirmemde fayda görüyor musunuz?

yukarda kavrıyorsa,yokuşta kaçırıyorsa birde debriyaj cok sert ve basarken ayagın yoruluyorsa değiştirmende fayda var.Bunları yapmıyorsa gerek yok
    Meriva kullanırken debriyaj bitmeye başladığı zaman %40 egimli yolda bile arabanın kaçırdığını hissediyordum gaza basıyorsunuz motor bagırıyor araç yava yavaş hızlanırken birden şaha kalkıyor
    baskıyı söktükleri zaman inceledim balatanın üstu yer yer kömürleşmiş ve biraz bastırınca parça parça kopmuştu baskıda metal den yanık demir metale dönmüştü.
  • tesekkurler coşkun bey, söylediklerinizi değerlendireyim... neticeden haberdar ederim...
  • bugün 130.000 deki olan ideanın yaglarını değiştiriyorum
    filitreler set olarak(hava,polen,yağ,mazot) 25.tl
    petrol ofisi 5-40 3 litre yag ..................... 40 tl
    işçilik ....................................................20 tl
    ----------
    85 tl
    ısıtma bujisinin arıza ışıgı yandı
    bir adet buji de aldım 15 tl

Bu aracı beğenmeyenlerden ALLAH razı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunz -- 25 Ocak 2013; 15:06:23 >
  • debriyajın kavramasıyla ilgili bariz bir problem yok..sadece pedala bastığımda bir ses oluyor... sanırım debriyaj setini değiştirmeyi bi süre için öteleyebilirim..
  • Fiat bu aracın sıfırını getirse inanın hiç düşünmeden alırım .

saygıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: okumus11

Fiat bu aracın sıfırını getirse inanın hiç düşünmeden alırım .

saygıyla

Fiat sıfırını getirse alanlar mutlaka olur,
    sorun Fiat politikalarında zaten.
    İdea, Stilo kalite ve sağlamlık bakımından gerçekten çok güzel ve başarılı araçlar.
    Ancak arkasında durup, üretimini devam ettirmiyor veya ülkemize gelmiyor sıfırı.
    İdea nın 2013 modelleri mevcut. Fakat ülkemizde girişi yok.
  • ben idea nın benzinlisi ve meriva nın dizelini sattıktan sonra 7-8 ay istediğim idea dizeli almak için bekledim.
    daha öncede yazmıştım bu tip yüksek ve ferah araç bir kere kullanan birdaha binek araç aldığı zaman hep aklı yüksek ve bu tip araçta kalıyor.
    Bu tip araçlar idea meriva fusion aileler için birebir üretim amacıda aileye yönelik ama en uygun yedek parça konfor idea dır tek kusur Türkiye ye ihtali yok
    ben daha önce yukardaki araçları aldım 2 yıl kadar kullandım sattım aralarındaki farkı iyi biliryorum.
  • Arabayı tamirciye götürüp baktırdım.
    Arka amörtisörler değişmeli dedi, önler biraz daha götürü ama tercih senin diyerek açık bıraktı.
    Ön salıncak takozu gibi bir parça değişmeli dedi. Salıncağın kendisini değiştirmeyelim gerek yok dedi.
    Normalde salıncakla birlikte satılan bir parçaymış ama tek buluruz dedi.

Fiyat sordum parçacıya
    Ön amörtisrör OPAR marka 120 TL Adet, Arka amortisör (1 adet) 100 TL (arka için yüksek söyledi bence)
    Salıncağa ait parça içinde 20 Tl dedi.
    Usta 4 amortisör değişimi ve rot balans ayarı için 100 TL dedi.
    Ayrıca lastik değişimini de yapmadım. 4 lastik değişecek. Ama markada karar kılamadım bir türlü????

Amortisörler hesaplı bir yer bulmam gerek.
    http://www.parcagezegeni.com/On-Amortisor,LA_15556-2.html#labels=15556-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derqah -- 5 Şubat 2013; 2:48:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akcelik

Herkese Merhaba

Debriyaj setimi değiştirdim tamamen bitmiş şuan debriyaj gayet iyi kavrama noktası vs süper fakat vites geçişleri biraz kemikli özellikle 3 ten 2 ye düştüğüm zaman 2. vitese geçmekte sorlanıyor acaba bunun için bir ayar vs yaptırmam gerekirmi ???

maliyeti ne kadar oldu debriyaj setinin?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.