Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (560. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.219
Cevap
63
Favori
2.275.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • carbon clean i servislerde yapıyorlar,bosch car servis lerde ise sanırım daha ucuzdur.
    türkiye koşullarındaki yakıtlarda siyah duman atması fazla garip değil.bnm 2010 doblonun daha 10000 bakımına bile girmeden önce bile siyah duman attığı oluyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: takirti

Yanlış anlama. Ben konuda cahilin önde gideniyim. Hayatımda (34 yaş) ilk defa bi araba aldık. Bu konularda ne nerdedir hiç bilmiyorum. Ucuz olarak hangi semtlerde satılır. Falan . Kayınçom bisikleti için sirkeciye giderdi mesela. Araba için nere gidilir :)

Estasğfurullah Cahillik Demeyelimde Bu Zamana Kadar İlgi Alanınıza Girmeyen Birşeymiş Diyelim.
    Yerinizde Olsam Bahsettiğiniz Tüm Bu Aksesuarları Öncelikle Net Üzerinden Araştırır,
    Fiyatları Hakkında Bilgi Edinirdim.
    Daha Sonrada Aksaray'daki Aksesuarcılara Gidip Bir Sorardım.
    Aksaray'daki Aksesuar Dükkanlarında Aradıklarınızı ve Dahada Fazlasını Bulabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

Dostum her zaman giremiyorum fırsat buldukça takip edebiliyorum buraları.21 bin veren kişiyi ertesi gün aradım araç bulduk dedi aslında 21.500 için beklerim ama şu an aradığım aracı buldum onu kaçırmamam lazım birde bir yere 3.5 lira borcum var onu vericem kalan parayada araç alcam kaçırmazsam tüpsüz bir araç tüp bile taktıramıycam bir süre ama araba temiz napıyım kapıda dursun tüpe para bulana kadar 2.0 benzine binemeyiz combimix olması neden işimizi zorlaştırıyor sonuçta hepsinin bir artı özellği var sonuçta benim arka camların camsızlara göre açık aracımda bluetooth ve park sensörü var çoğunda bunları göremedim ben arkası camsız olanların sonra ben xenon yaptırdım hakikaten çok farketti ve 550 tl verip 12. ay başında sıfır michelin lastik taktım ee bunları düşününce diğer özelliksiz kombi mi oluyo bilmiyorum yada diğer combimix lere oranla avantajlı görünüyorum

İşiniz Dolayısıyla Yoğun Olabilirsiniz Doğrudur.
    Fakat Çoğu Zaman Yaptığımız Yorumlarda Soruda Sorabiliyoruz Size.
    E Cevap Alamayıncada Kötü Oluyor Haliyle
    Sizin Aracınız Diğer Combimix'lere Göre Tabiki Bir Hayli Önde Bir Araç.
    Ne Kadar Temiz Bakıldığına ve Üzerindeki Emeklere Lafımız Olamaz.
    Aracın Üzerinde Ciddi Anlamda Masraf Var.
    Fakat Ne Kadar Masraf Yaparsanız Yapın,
    Emotion Kadar Çabuk Paraya Çevirilecek Bir Araç Olmasını Beklemeyin.
    Çünkü Combimix'lerin Temelinde Yatan Bir Takım Özellikler,
    İnsanların İlgisinin Emotion'a Kaymasına Sebep Oluyor.

Örnek Verecek Olursak :

* 2 Hava Yastığına Sahip Olması,
    * Bagaj Kapısının 2 Ayrı Bölmeden Oluşması,
    * Tek Sürgülü Kapıya Sahip Olması,
    * Sis Farı Olmayışı,
    * Gövde Rengine Sahip Olmayan Tamponları,
    * Alaşım Jantlarının Olmaması,
    * Tavan Barlarının Plastik Olması vb.

Gibi Standart Olarak Sunulamayan Donanımları Sebebiyle Hemen Satılamayabiliyor.
    Umarım Tez Zamanda Satılır ve İstediğiniz Aracı Alırsınız.
    Allah Kaza Bela Vermesin

• quote:

Orijinalden alıntı: CrazySoul

arkadaşlar merhaba

bende 2008 model fiorino cargo kullanıyorum sizlerin kullandığı genelde binek tipi.bi kaç sorum olacak
    ilk sorum,
    egzosdan karaduman atıyo ama kesik kesik sürekli değil bi yokuş çıkarken devir düştüğünde veya seri kalkış yaptıgımda 2.500 devire kadar karaduman çıkarıyor.
    araç 56800 kmde.motor sesinde farklı bişi yok ama ilerde bi sorun yaratmasından korkuyorum.Firma arabası damacana su işinde kullanıyoruz şehiriçinde ortalama 400kg yükle kullanıyoruz.
    ikinci sorum,
    normalde standart bize verilen araçta 175/70/14 lastikler vardı.Yazın bu ebatlardaki lastiği kullanıyoruz.Kışlıkda Fulda Kristall 185/70/14 kullanıyoruz.yakıt tüketimi fark ediyor.sizlerde de böyle bi fark oluşuyor mu?
    üçüncü sorum yakıtla ilgili ,
    bi kaç sayfada okudumda 650 700 kmler konuşuluyor.ben şuan 400kg yükle şehiriçinde en fazla 500km yapabiliyorum 40lt ile(lastik ebadı 185) 175 ebatlı lastikle de 550 maximum.yük oldugundan mı farkeder yoksa araçta bi problem olabilir mi?
    son sorum da
    bazen total km yanıp yanıp sönüyor sebebi nedir?servise sordum bilmiyoruz dediler.bi aksilik olabilir mi acaba?

şimdiden teşekkür ederim.Aklıma soru takıldıkça buradayım ^^

iyi forumlar

Arkadaşlar, CrazySoul dostumuz aracını su işinde kullanıyor.
    Su işini biraz bilirim, hatta mütevazilik yapmayayım hiç bu konuda, su işini iyi bilirim.
    Dostumuz kırsal mazot (!!!)koyduğu aracına muhtemelen günde en az 2-3 sefer,
    her seferinde de en az 20 tane 19 Lt lik damacana su yüklüyor.
    Hatta eminim ki arada sırada zemine dizdiği damacanaların üstüne 5-10 tane daha atıyor.
    Sürücü hariç 400-600 kg arasında yük oluyor demektir bu aracında.
    Sabahtan akşama kadar da kısa mesafelerde en az 50-60 kere kontak açıp kapatıyordur.
    Ağır sayılabilecek bir yükle sokak aralarında araç sürekli zorlanıyordur.
    CrazySoul dostumuz kendisi aracı nasıl kullanıyor bilemem ama,
    aracı sahibi dışında birisi kullanıyorsa adreslere yetişebilmek için hiç acımıyordur da araca.

Böyle bir kullanımda 50.000-60.000 km'de bile motor bitebilir. Hiç şaşırmam.
    Ne Ford'un Connect'leri, ne Renault'un Kango'ları, ne Peugeot'un Partner'leri,
    ne de Fiat'ın Multijet motorlu araçları, damacana su işinde çalışan aracı,
    sahibi dışında birisi kullanıyorsa sıfır alınan bir araç bile ilk 1 yıldan sonra sanayinin yolunu ezberler.
    Aracı bizzat sahibi ve özenerek kullanıyor olsa bile 2-3 yaşından sonra araç düzen tutmaz.

Dostumuzun aracında, benim tahminim kırsal mazot kullanımı nedeniyle enjektörlerde ve
    egzos katalizöründe sıkıntı oluşmuştur. Muhtemelen çekişi de biraz zayıflamıştır zaten aracın.
    Carbon Clean bildiğim kadarıyla motorun içini temizliyor.
    Enjektörlere veya katalizöre faydası olacağını sanmam.

Hiç kabul etmeyeceğim şey ise hala kırsal mazotun tavsiye edilmesi.
    Evet bir depo kırsal mazot, euro dizele göre araca biraz daha fazla km yaptırabilir.
    Ama Euro 4-Euro5 standardında araçlar bu kullandıklarımız.
    Bu araçlara kırsal mazot koymak, ütünün içerisine kireçli su koymak gibi birşey.
    Kaldı ki, kırsal mazotun inşaat makineleri, traktörler gibi araçlar dışında satılması da yasak artık.
    Ataş rafinerisi dışında hiçbir rafineride de stoklarda kırsal mazot kalmadı diye biliyorum.
    Benzin istasyonlarında da ya bitti, ya da depolarında son kalanları satıyorlar.

Şimdiye kadar kırsal kullanmış olanlar araçlarına verdikleri zararla kalmış olacaklar,
    herkes euro dizel kullanmak zorunda olacak bundan sonra.

• arkadaşlar 2011 95 hp fiorinom var aracı aldığım zaman yani 2 ay önce

blue&me olanını aldım ancak navigasyon cihazı serviste olmadığından alamadım

şimdi sormak istediğim bu cihazı alan var mı varsa nereden kaç paraya aldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasaryasaryasar

quote:

Orijinalden alıntı: CrazySoul

arkadaşlar merhaba

bende 2008 model fiorino cargo kullanıyorum sizlerin kullandığı genelde binek tipi.bi kaç sorum olacak
    ilk sorum,
    egzosdan karaduman atıyo ama kesik kesik sürekli değil bi yokuş çıkarken devir düştüğünde veya seri kalkış yaptıgımda 2.500 devire kadar karaduman çıkarıyor.
    araç 56800 kmde.motor sesinde farklı bişi yok ama ilerde bi sorun yaratmasından korkuyorum.Firma arabası damacana su işinde kullanıyoruz şehiriçinde ortalama 400kg yükle kullanıyoruz.
    ikinci sorum,
    normalde standart bize verilen araçta 175/70/14 lastikler vardı.Yazın bu ebatlardaki lastiği kullanıyoruz.Kışlıkda Fulda Kristall 185/70/14 kullanıyoruz.yakıt tüketimi fark ediyor.sizlerde de böyle bi fark oluşuyor mu?
    üçüncü sorum yakıtla ilgili ,
    bi kaç sayfada okudumda 650 700 kmler konuşuluyor.ben şuan 400kg yükle şehiriçinde en fazla 500km yapabiliyorum 40lt ile(lastik ebadı 185) 175 ebatlı lastikle de 550 maximum.yük oldugundan mı farkeder yoksa araçta bi problem olabilir mi?
    son sorum da
    bazen total km yanıp yanıp sönüyor sebebi nedir?servise sordum bilmiyoruz dediler.bi aksilik olabilir mi acaba?

şimdiden teşekkür ederim.Aklıma soru takıldıkça buradayım ^^

iyi forumlar

Arkadaşlar, CrazySoul dostumuz aracını su işinde kullanıyor.
    Su işini biraz bilirim, hatta mütevazilik yapmayayım hiç bu konuda, su işini iyi bilirim.
    Dostumuz kırsal mazot (!!!)koyduğu aracına muhtemelen günde en az 2-3 sefer,
    her seferinde de en az 20 tane 19 Lt lik damacana su yüklüyor.
    Hatta eminim ki arada sırada zemine dizdiği damacanaların üstüne 5-10 tane daha atıyor.
    Sürücü hariç 400-600 kg arasında yük oluyor demektir bu aracında.
    Sabahtan akşama kadar da kısa mesafelerde en az 50-60 kere kontak açıp kapatıyordur.
    Ağır sayılabilecek bir yükle sokak aralarında araç sürekli zorlanıyordur.
    CrazySoul dostumuz kendisi aracı nasıl kullanıyor bilemem ama,
    aracı sahibi dışında birisi kullanıyorsa adreslere yetişebilmek için hiç acımıyordur da araca.

Böyle bir kullanımda 50.000-60.000 km'de bile motor bitebilir. Hiç şaşırmam.
    Ne Ford'un Connect'leri, ne Renault'un Kango'ları, ne Peugeot'un Partner'leri,
    ne de Fiat'ın Multijet motorlu araçları, damacana su işinde çalışan aracı,
    sahibi dışında birisi kullanıyorsa sıfır alınan bir araç bile ilk 1 yıldan sonra sanayinin yolunu ezberler.
    Aracı bizzat sahibi ve özenerek kullanıyor olsa bile 2-3 yaşından sonra araç düzen tutmaz.

Dostumuzun aracında, benim tahminim kırsal mazot kullanımı nedeniyle enjektörlerde ve
    egzos katalizöründe sıkıntı oluşmuştur. Muhtemelen çekişi de biraz zayıflamıştır zaten aracın.
    Carbon Clean bildiğim kadarıyla motorun içini temizliyor.
    Enjektörlere veya katalizöre faydası olacağını sanmam.

Hiç kabul etmeyeceğim şey ise hala kırsal mazotun tavsiye edilmesi.
    Evet bir depo kırsal mazot, euro dizele göre araca biraz daha fazla km yaptırabilir.
    Ama Euro 4-Euro5 standardında araçlar bu kullandıklarımız.
    Bu araçlara kırsal mazot koymak, ütünün içerisine kireçli su koymak gibi birşey.
    Kaldı ki, kırsal mazotun inşaat makineleri, traktörler gibi araçlar dışında satılması da yasak artık.
    Ataş rafinerisi dışında hiçbir rafineride de stoklarda kırsal mazot kalmadı diye biliyorum.
    Benzin istasyonlarında da ya bitti, ya da depolarında son kalanları satıyorlar.

Şimdiye kadar kırsal kullanmış olanlar araçlarına verdikleri zararla kalmış olacaklar,
    herkes euro dizel kullanmak zorunda olacak bundan sonra.

valla şu ana kadar hususi sanayiiye gitmişliğimiz yok sadece bakım için gidiyoruz :) ama benim de çekindiğim konu bu karaduman olayı için çok söylenti var
    kimisi yakıttan diyor kimisi turboyu yemişsin diyor kimisi motoru yemişssin diyor kimisi yağ yakıyor diyor.
    servise götürdüm aracı motora baktırdım bi sıkıntısı yok dendi..ben arabayı benimmiş gibi kullanıyorum o konuda da sıkıntımız yok ama tek suçum ve suçumuz kırsal motorin kullanmak.kırsal motorin de satılıyorken euro kullanmak saçma geliyor sonuçta iş için kullanıyoruz ve maliyeti mümkün oldugunca minimal seviye de tutmamız lazım senin de dediğin gibi genelde 20 25 damacana ile geziyor araç şehiriçinde ve yeri geliyo 2kmlik mesafede 20 defa kontak açılıp kapatıyoruz.cok acele işimiz olmuyor olsa bile fazla arabayı sıkıştırmadan kullanıyoruz.2000 2200 devirlerde vites yükseltiyorum ve rampalarda fazla zorlamıyorum.sanırım o yüzden ekim 08'den beri sanayiye sadece peryodik bakım için gidiyoruz(arada 1 2 kere fren balatası değişti :) )

genel olarak fiorino çok süperkulade bi araç doblo yla kıyaslarsak eğer doblo bildiğin kamyonet fiorino ise binek araç keyfi veriyor.buna lafım yok.
    bizim aracımızın da bize açabileceği sorunlar ;
    birgünde en az 60 70 kere marş açıp kapatmamız ve marş dinamosuna zarar vermek
    kırsal motorin yüzünden enjektörlere veya katalizöre bi sıkıntı vermek
    bu kadar kısa sürede motor yaptırmayı pek zannetmiyorum.şöyle birşey de okumuştum
    bir günde belli zamanlarda kullanmakla mesai saatleri içinde sürekli kullanmak arasında uçurumlar kadar fark varmış
    yani x arabanın kmsi 100bindir y arabanın 50bindir ama y arabasının motoru dahafazla yıpranmış olabilir gibi bir yazıydı gördüğüm.ben bu konumda biraz farklı bi yerlerde oldugumu düşünüyorum.
    teşekkürler yasaryasaryasar iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadimdost54

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Coilover

quote:

Florino için uygun modifiyeler nelerdir? nerde nasıl kaça yaptırılır arkadaşlar..

Modifiye Zevk İşindir Sayın Takirti.
    Nerede Yapılacağı ve Kaça Patlayacağı Neler İstediğinize Bağlıdır ..

klasik modifiye istiyorum. :) arka tampn ve yanlara paçalık istiyorum. ve arka tekerlek için çamurluk almayı düşünüyorum..

slm
    arka tampona modiye uygun görülmüyo nedeni de sensörleri etkilediği bilgisi verildi servisten bilginize

Serviste Arka Tampona krom korkuluk takıldı.Park sensörleri
    problemi yok.(Jolly marka)

• dün akşam haberlerde fironi yüklü tır yanıyordu. :) Valla adam fiorinoları kurtarcam yangın mangın dinlemedi. lakin 2 tanesi pert
  • quote:

dün akşam haberlerde fironi yüklü tır yanıyordu. :) Valla adam fiorinoları kurtarcam yangın mangın dinlemedi. lakin 2 tanesi pert

o iki tanesini servisde boyarlar yarı fiyatına galeriye satarlar. kasko , plaka olmadığı için hiçbiryerde pert kaydı olmaz. galericide 2-3 parça boyalı arabaya 2 hafta biner sonra anlamayanın birine en az 10.000 lira karla satar.
    sıfır km corolla 3 sene önce tırdan indirirken 3 metreden sağ kapılarının üsütüne düşmüştü. sağ taraf komple boyandı 12.000 lira ucuza satışa çıktı. galericinin biri koşa koşa aldı. 1 hafta sonrada kendime almıştım yan tarafı sürttüm ondan satıyorum dedi. 5 bin lira karla sattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

dün akşam haberlerde fironi yüklü tır yanıyordu. :) Valla adam fiorinoları kurtarcam yangın mangın dinlemedi. lakin 2 tanesi pert

o iki tanesini servisde boyarlar yarı fiyatına galeriye satarlar. kasko , plaka olmadığı için hiçbiryerde pert kaydı olmaz. galericide 2-3 parça boyalı arabaya 2 hafta biner sonra anlamayanın birine en az 10.000 lira karla satar.
    sıfır km corolla 3 sene önce tırdan indirirken 3 metreden sağ kapılarının üsütüne düşmüştü. sağ taraf komple boyandı 12.000 lira ucuza satışa çıktı. galericinin biri koşa koşa aldı. 1 hafta sonrada kendime almıştım yan tarafı sürttüm ondan satıyorum dedi. 5 bin lira karla sattı.

Sonra müslüman ülkeyiz deniliyor. Neredeyse bu müslümanlık

• Arkadaşlar benim Fiorinonun motor fanı iki defadır normal kullanmama rağmen çalışıyor.Arabayı normal devirlerde ve sakin kullanıyorum,şehiriçi geziyorum mesela.Sebebi ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8TORnADO9

Arkadaşlar benim Fiorinonun motor fanı iki defadır normal kullanmama rağmen çalışıyor.Arabayı normal devirlerde ve sakin kullanıyorum,şehiriçi geziyorum mesela.Sebebi ne olabilir?

araç kaç kmde?bakımları zamanında yaptırıyor musun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadimdost54

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Coilover

quote:

Florino için uygun modifiyeler nelerdir? nerde nasıl kaça yaptırılır arkadaşlar..

Modifiye Zevk İşindir Sayın Takirti.
    Nerede Yapılacağı ve Kaça Patlayacağı Neler İstediğinize Bağlıdır ..

klasik modifiye istiyorum. :) arka tampn ve yanlara paçalık istiyorum. ve arka tekerlek için çamurluk almayı düşünüyorum..

slm
    arka tampona modiye uygun görülmüyo nedeni de sensörleri etkilediği bilgisi verildi servisten bilginize

Ben aracımı teslim alırken taktırdım aynı gün arkadaki bir arac ayaklaştım 30 cm kalınca süekli uyarı sesi vermeye başladı. takan serviste herhengi bir olumsuzluktan söz etmedi içiniz rahat olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuzulim

arkadaşlar 2011 95 hp fiorinom var aracı aldığım zaman yani 2 ay önce

ben Antalya servisten aracı teslim alırken 850 tl ye 12 taksitle aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: daydirli

quote:

Orijinalden alıntı: fuzulim

arkadaşlar 2011 95 hp fiorinom var aracı aldığım zaman yani 2 ay önce

ben Antalya servisten aracı teslim alırken 850 tl ye 12 taksitle aldım.

peki ciddi anlamda almaya değer görüyor musunuz

yol bilgisayar ekranını da tom toma yansıtabiliyor muyuz
  • Araba 2011 model 1400 km'de daha.
  • SONAXDAN BOYA KORUMA YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM. İÇ VE DIŞ OLARAK 200- TL FİYAT VERDİLER. SİZCE UYGUN MUDUR?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8TORnADO9

Araba 2011 model 1400 km'de daha.

ARABA 2011 200 km zor yaptım daha
  • Arkadaşlar bugün itibariyle fiorino mu 20.500 TL ye satmış bulunmaktayım aracımın çıkan bilgisayar verileri motorun dahi daha açılmadığını göstermektedir sadece sağ çamurlukta boya çıktı oda kısmi ön uç kısımda o kadar pırıl pırıl araba gitti sizlere veda ediyorum.Allah gönlünüze göre versin kazasız belasız gezin inşallah araçlarınızla hoşçakalın
  • quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

Arkadaşlar bugün itibariyle fiorino mu 20.500 TL ye satmış bulunmaktayım aracımın çıkan bilgisayar verileri motorun dahi daha açılmadığını göstermektedir sadece sağ çamurlukta boya çıktı oda kısmi ön uç kısımda o kadar pırıl pırıl araba gitti sizlere veda ediyorum.Allah gönlünüze göre versin kazasız belasız gezin inşallah araçlarınızla hoşçakalın

Hayırlısı olsun. Aracı alan arkadaş artık takip edecek demekki bizi :D

• 
Sayfa: önceki 558559560561562
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.