Şimdi Ara

Fiat Egea 1.4 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
6.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    o yağ buharı üst kapakta oluşuyormuş işte. yağ buharını hava ile yanma odasında yakıyor. bu sistem olmasa üst kapak basınçtan fırlar.
  • Aynı paraya 0.9 turbo 90 beygir dacia sandero stepway alırım.

Neden? Daha iyi motor performansı, özellik olarak gayet yeterli olması (hız sabitleme,4 cam otomatik,elektrikli ayna,sis farkı vs detaylarına bakarsınız.)

Neden? Altı yüksek olduğu için her türlü bozuk yola, tarlaya, köye, araziye gelir-gider.

Ben kendi kullanım tarzıma uygun olarak dacia sandero stepway aldım. çünkü sık sık dağa bayıra gidiyorum, o bozuk yolları çatır çutur geçmek on numara oluyor.
  • bayilerde araç var mı kaça veriyorlar pazarlıkla?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DOĞA_AŞKI

bayilerde araç var mı kaça veriyorlar pazarlıkla?
    2019 model, sıfır km fiat egeaları bayiye gerek kalmadan daha uyguna bulabiliyorsunuz galeride veya şahıslardan;https://www.sahibinden.com/fiat-egea?a5_min=2019&a4_max=500&sorting=price_asc
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

2019 model, sıfır km fiat egeaları bayiye gerek kalmadan daha uyguna bulabiliyorsunuz galeride veya şahıslardan;https://www.sahibinden.com/fiat-egea?a5_min=2019&a4_max=500&sorting=price_asc

Alıntıları Göster
    nette 2020 sıfır 97.900 TL diyor pazarlıkla belki 90a verme ihtimali var mı? Fiatı bilmiyorum ama tüp ile birlikte de sıfır alırken garanti bozulmadan uyguna gelebiliyor bayiden alırken

• DOĞA_AŞKI kullanıcısına yanıt
    hocam 2020 modeli elbette 2019 modelden daha pahalıdır ama kasa aynı kasa ben olsam 2019 modeli alırım, yaş dolayısı ile daha az vergide ödeyebilirsiniz.
  • DOĞA_AŞKI kullanıcısına yanıt
    Liste fiyatından aşağı vermiyorlar. Ben yeni urban plus aldım 108 bin. Egea için çok para ama bu civarda alınabilecek en mantıklısı bu. Zaten bu gidişle bu fiyatlara da bulunmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • otomatiği olsaydı, lpg'yle beraber ikinci araç olarak alacağım modeldi zamanında. şimdi fiyatlar nerelere geldi, vay anasını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

Aynı paraya 0.9 turbo 90 beygir dacia sandero stepway alırım.

Neden? Daha iyi motor performansı, özellik olarak gayet yeterli olması (hız sabitleme,4 cam otomatik,elektrikli ayna,sis farkı vs detaylarına bakarsınız.)

Neden? Altı yüksek olduğu için her türlü bozuk yola, tarlaya, köye, araziye gelir-gider.

Ben kendi kullanım tarzıma uygun olarak dacia sandero stepway aldım. çünkü sık sık dağa bayıra gidiyorum, o bozuk yolları çatır çutur geçmek on numara oluyor.
    Tercih meselesi tabi ki kullanım açısından size sandero uygun olabilir. ancak ikisi arasında sınıf, boyut, bagaj hacmi gibi konularda egea lehine fark var. 0.9 tce 1.4 egea dan çok da farklı değil. Tek avantajı vergisi, belki de bir miktar yakıt farkı olabilir. tce nin dezavantajı lpg ye uyumsuz olması. sandero da ülkemizde özellikle taşra bölgeleri için tercih edilesi bir araç. egea şehir içinde iş hayatında(şirket aracı olarak) ve uygun fiyatlı aile aracı olarak tercih sebebi. Satış rakamları da bunu kanıtlıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: adk80

Tercih meselesi tabi ki kullanım açısından size sandero uygun olabilir. ancak ikisi arasında sınıf, boyut, bagaj hacmi gibi konularda egea lehine fark var. 0.9 tce 1.4 egea dan çok da farklı değil. Tek avantajı vergisi, belki de bir miktar yakıt farkı olabilir. tce nin dezavantajı lpg ye uyumsuz olması. sandero da ülkemizde özellikle taşra bölgeleri için tercih edilesi bir araç. egea şehir içinde iş hayatında(şirket aracı olarak) ve uygun fiyatlı aile aracı olarak tercih sebebi. Satış rakamları da bunu kanıtlıyor.

Alıntıları Göster
    0.9 tce lpg uyumlu. Hatta bizzat fabrikasyon lpgli olan modelini kullanıyorum.

https://www.dacia.com.tr/modeller/sandero/sandero-eco-g-serisi.html

• ivenrec kullanıcısına yanıt
    Turbo olduğu için demiştim. Uyumluysa oldukça mantıklı tercih. Güle güle kullanın kazasız belasız.

• quote:

Turbo olduğu için demiştim. Uyumluysa oldukça mantıklı tercih. Güle güle kullanın kazasız belasız.
    Turbo ama enjeksiyon sistemi atmosferik motor ile aynı

• quote:

aralık 2018'de sıfır km aldığım araç şu an 22 bin km de hiç sorun yaşamadım, çevremde de duymadım. yağ yakan araç ciddi şekilde egzozdan mavi duman atar. onlarca benzinli egeayı arkadan izledim 1 tanesinde dahi mavi duman görmedim. yağsız kalan motora sekman atılır. egea da motorun yağsız kalmasının sebebi yağ yakması değil, opar marka yağın buharlaşması ve eksilmesi. sorunun sebebi yağın markası. yağ eksiliyor motor yağsız kalıyor evet, sebebi motorun yağ yakması değil. ikisi farklı şeyler. hurafe deyip kestirip atmayın. (makine mühendisiyim)

peki yağ buharlaşıyorsa nereye gidiyor ? Sonuçta motor kapalı kutu. 2 girişi var. Yakıt + Hava. 1 çıkışı var egzos. Birde yağlama sistemine sahip. Ve soğutma için yine kapalı kutu olan radyatörü de içeren bir sisteme. Merak ettiğim için soruyorum.

• Mc_Leopard kullanıcısına yanıt

Sonuçta motor kapalı kutu falan değil. :)

• 1.3 MJ, 1.4 Fire, 1.6 MJ hepsini kullandım. 1.4 o torkla adamı kanser eder.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.