Şimdi Ara

fiat ducato mu?ford transit mi?renault master van mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
53
Cevap
1
Favori
91.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım 200 hp lik motoru napıcaklar ralliyemi kalıtılıyolar halı işini bilkiyorum ne kadar yük taşırlar bu kamyon deil panelvan ne kadar halı atacağı belli onun için çok büyük motora gerek yok megastar 130 hp yeter 6 ileri normali bu yeter de artar bile gerek yok 200 hp alıp vergi yi fazla verecen ve yakıt çok yakıcak gerek yok + tı bide basşta arabayı alırken fazla para sen al megastar 400 lük bak işine çünkü parçası ucuz fazla yakmıyo araç ucuz parçası bol servisi var türk malı yerli malı bide çünkü şöför kullanacak arabayı kimbilir nasıl kullanır öle pahalı araca gerek yok aracı hor kullanır bizim işcilerden tecrübem var transitle 170 vurdu işci bizim yüklü araç çekyat sarılıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fırlama_hüseyin -- 18 Mayıs 2008; 14:02:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: fırlama_hüseyin

arkadaşım 200 hp lik motoru napıcaklar ralliyemi kalıtılıyolar halı işini bilkiyorum ne kadar yük taşırlar bu kamyon deil panelvan ne kadar halı atacağı belli onun için çok büyük motora gerek yok megastar 130 hp yeter 6 ileri normali bu yeter de artar bile gerek yok 200 hp alıp vergi yi fazla verecen ve yakıt çok yakıcak gerek yok + tı bide basşta arabayı alırken fazla para sen al megastar 400 lük bak işine çünkü parçası ucuz fazla yakmıyo araç ucuz parçası bol servisi var türk malı yerli malı bide çünkü şöför kullanacak arabayı kimbilir nasıl kullanır öle pahalı araca gerek yok aracı hor kullanır bizim işcilerden tecrübem var transitle 170 vurdu işci bizim yüklü araç çekyat sarılıydı

hüseyin foruma ilk defa takılıyo ve 200 hp diyo gayet normal karşıla.. varıpda hemen 200 hp kimse almaz durduk yerden..

• yani bakıyorum ama ben daha şimdiye kadar hiç megastarı ambulans olarak göremedim renoyuda
    genelde dukato ve transit var...
    valla yük eşşeği olarak kullanacaksanız transit diyorum...
    ama konfor arıyorsanız sprınter crafteervolt bu araçlar çok rahat araçlar...
    ama bu araçlarla yolcu taşımak daha mantıklı yeterli konfor ve rahatlık sağlıyor...
    megastarınyeni minübüsünü kayseride gördüm yemin ediyorum 93 teki transit te bile işcilik daha kaliteli bukadar olmazdı yani ....
    neyse benim kendi fikrim yük için ford transit en ideali....
  • arkadaşım bak şimdi o megastar kaç lira ford kaç lira bugün bmc kendini geliştirmekte sen alıcan ben alıcam ki büyücek gelişecek herşey zaman ister siz bmc yi kollucağınıza tekmeliyosunuz kardeşim % 100 türk malı daha ne istersin
  • quote:

Transit'e değinicek olursak,parçası bol,ucuz maliyetli,dayanıklı bir araç diyebilirim.Şimdi Ford kredi imkanı ve alım kolaylığı sağlıyor Ticari araçlarına.Kalitesini yıllara kanıtlamış bir araç.Yeni modellerinde biraz daha konfor var.Üç sene öncesine kadar 120T350 kullanıyordum konfordan yoksun bir araç,içeri bu modellere kıyasla biraz fazla ses alıyordu ama güç konusunda,ekonomiklik konusunda ben üstüne göremiyordum.Şimdi yeni motor geliştirmişler 200 Ps,bence öyle bir araç için gereksiz ama kısa mesafe çalışmayan araçlarda var.Türkiye'nin dört bir yanını dolaşan araçlar var.Yani ben ticarettte dayanıklı,ekonomik,parçası bol bir araç istiyorum diyorsan ben sana Transit'i öneririm.Katır gibi araba.

Fiat Docato ve Renault Master'a hiç deyinmek istemiyorum,para düşmanı arabalar..

sonuna kadar katılıyorum ...

sağlamlıkta ve yedek parçada transit çok iyi...

yük için taransit.... iveco dally
    yolcu için krafter sprinter master ducato şeklinde sıralıyabilirim...

• ford trasintte iyi ama özellikle en son çıkanları ama konforu pek yok hızlanmasıda iyi ama sesleri içeri alıyor çok değil çünkü nerden biliyorsun dersen bizim kapıcılar vardı onları gümüşpalaya babannemlerin oraya götürmek istedik onlarında minibüs ford transit 2006-2007 model arası birşeydi ama yakıtını bilemeyeceğim..
    ama bunları alana kadar bmc megastar modellerini söylemeyeceğim hüseyinin yazdığı mesajlar zaten herşeyi açıklamış..
    master,ducato,craftervolt,sprinter bunların yedek parçaları pahalıdır ilk önce yakıtı,performans ona bakılır para durumuda göz önüne alınarak ona uygun araç alınabilir mesala bmc megastar gibi sonrada ford 130 hp 6 vites li yeterlidir.. tavanıda 2 metre falan olmaliki sorun olmasın yüklerken ama ne iş yapılacak hangisiyle alakalı onu yazında ona göre araçları yazalım..
  • halı toptanıclığı bizde halı satıyoz seco abi onun için megastar yeterli
  • SEN BOŞVER TRANSİTE BAK ELİNDE PATLAMAZ..SATIYOM DEDİNMİ HAVADA KAPARLAR..
    BİZİM TÜRK MİLLETİNİN KAFASINDA FORD YATAR,PARÇASI UCUZ,YERLİ,SERVİS DERDİ YOK,
    AMA RENO VE FİATTA SERVİSE GİTMEN GEREKİR.HA PARAM VAR DERSEN TABİKİ DE SPRİNTER
    DERİM. 2/2.5 TON ATACAKSAN ÇİFT LASTİK OLSUN..İLAVE MAKASTA ATTIRABİLİRSİN.
  • ben 3 arabada bindim ducato da devir sorunu yasarsınız yyokus cıkınca we araba dolu olunca ama master we transitte böle sorunlar yasanmaz transit de ii gidio masterda ama aklın warsa ducato almazsın ama bnce master
  • Arkadaşlar günaydın.
    Başka bir başlıkta konuyu açmıştım ama cevap veren olmadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şu anda diğer aracımız olan starex'i değiştirmek istiyoruz. Fiat ducato 2.0JTD 7.5-10metreküp düşünüyorum. Aracım 2008 model ve 2005-2006 model temiz birisi ile başa baş takas edeceğim. Aracı tek değiştirmemin nedeni Hyundai Assan'ın umursamaz ve beceriksiz servis sistemi. Zira aracımdaki en ufak kapı ayarını dahi yaptıramıyorum. Fiatın birçok modelini kullandım ve o nedenle de Ducato düşünüyorum. Buna göre;

1- Şu andaki aracım tci ve otm. Ortalama şehir içinde 11.5-12 litre tüketiyor. Ducato 2.0JTD ortalama bir kullanımda ne kadar yakıt tüketir? Genelde şehir içinde ve uzun yolda kullanılacak ama arada da hafif yükte Adana Pozantı dağlarını tırmanacak. Şimdiki aracımda sorun yaşamıyorum ancak Ducato'da çekiş sorunu yaşar mıyım?

2- Ducato'nun boşken zıplama sorunu var mı?

3- Bakım masrafları yüksek mi?

Başka marka düşünmüyorum. Dediğim gibi aracımdan memnunum ama servisinden kesinlikle değil. Bu nedenle servis sorunu yaşamayacağım Ducato tercih edeceğim. Daha büyük motorlusuna ihtiyacım yok. Özellikle 2.0 olanlar hem hesaplı hemde şehir içinde yeterli gelir bana. Görüşlerinizi bekliyorum. saygılarımla.

• Transit iyidir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: CaRgO4030

Transit iyidir..

konuştu by çok bilmiş en güzeli bmc..
  • quote:

Orjinalden alıntı: showcu33

quote:

Orjinalden alıntı: CaRgO4030

Transit iyidir..

konuştu by çok bilmiş en güzeli bmc..

Ford'dan şaşma usta.Bmc kabini çok sallıyor..
  • valla bilader fiat tan uzak durun ne yaparsanız yapın araba dökülüyor bi sene içinde değişmeyen parca kalmadı beyin iki kere değişti üçüncüsü hata veriyor servise gittiğimde arkadas lamba yansın öle gel diyor
  • Kötülerin en iyisi Transit derim
    Mazisi tertemiz

fiat ducato mu?ford transit mi?renault master van mı?

fiat ducato mu?ford transit mi?renault master van mı?

• selamlar arkadaşlar.
    bizde halı yıkama işi yapıyoruz. bizde de 3 tane mıtsubıshı l300 var. gayet kullanışlı ve az yaktıkları için tercih ediyoruz. bazı arkadaşlar ford da ford diyor. evet gayette haklılar, çok kemikli ve sağlam bi araç otobanda hiç kasmadan çok hızlıda gidiyor, ama şöyle bi eksisi varki oda kullanıcıyı mahvediyor. araç km ye 500 + 90 ı geçincede 550 yakıyor ( 350 L için) 1 yıl kullandık ve bu kadar büyük araca ihtiyacımız olmadığı için sattık. şimdi işlerimizi büyütüyoruz ve büyük araç almayı düşünüyoruz. (ford hariç tabi :D ) reno masterla fıat ducato arasında kaldım, biraz daha detaylı bi araştırma yapıp öyle karar vermem lazım. sizlerdende fikir alabilirsem çok sevinirim. sağlıcakla kalın ;)
  • arkadaşlar ben de 1996 ila 1999 model arası ducato transit master ya da boxer 14 artı 1 almayı düşünüyorum. rampaları bol olan köye yolcu tasımak amacıyla. sizce hangisini almalıyım neden? kullananlar yazarlarsa ve aydınlatırlarsa çok memnun kalırım. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail111111

arkadaşlar ben de 1996 ila 1999 model arası ducato transit master ya da boxer 14 artı 1 almayı düşünüyorum. rampaları bol olan köye yolcu tasımak amacıyla. sizce hangisini almalıyım neden? kullananlar yazarlarsa ve aydınlatırlarsa çok memnun kalırım. teşekkürler.

Bence Bmc levend al..
  • Transit dayanıklıdır ticarete ...
  • fiat için aradığınız cevap http://www.facebook.com/Konfiat
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.