Şimdi Ara

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı 2017/2018 Haberleri vs. (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
629
Cevap
4
Favori
276.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eurolig Women Normal Sezon 10.Hafta B Gurubu Maçları

23 Ocak: Dinamo Kursk 75 - Olimpiyakos 58
    İlk devreyi 1 farkla önde bitirebilen Kursk, Breanna Stewart ve Sonja Petroviç ile yavaş yavaş arayı açtı.
    Hakemlerin de ev sahibini kolladıklarını rahatça söyleyebiliriz bu maç özelinde.

23 Ocak: Parfumerias Avenida 61 - TTT Riga 82
    Sahamızda zorla yendiğimiz Avenida'yı Riga deplasmanda parkeye gömdü.
    Farkı da üçlükler belirledi: TTT Riga 12/24 - Avenida 2/20
  • 24 Ocak Perşembe Eurolig Women Normal Sezon 10.Hafta B Gurubu Maçları

Saat 18:00 Hatay BŞB - Carolo Basket
    Yayın: https://www.youtube.com/watch?v=3a2LH9hJ6kw

Saat 20:00 Sopron Basket - Fenerbahçe
    Yayın: https://www.youtube.com/watch?v=tRLx_Blh1qc
  • Bugun cok kritik bir maca cıkıyoruz.Sopron macını alırsak geriye bir Riga kalıyor.Kaybedersek 3 takım da 6 4 oluyor.
  • huso kullanıcısına yanıt
    Hocam, Zandalasini 'yi takıma adapte edemedikten sonra fazla bir ümidim yok ELW için açıkcası.
    Orman maçında bile kadroda yoktu, tabi bir de şu var: Vera, Hartley ve Vaughn'dan hangisini kesecekti ki Garnier..

Sopron'dan sonra önce GS deplasmanı ve sonra Kursk'u misafir edeceğiz. Sonra Hatay deplasmanı..

Şu anda Hatay maçını seyrediyorum, Kader ve Paris'in yokluğunda Hatay maçı alacak gibi görünüyor, devre 36-29 bitti.

Nedense Sopron maçı için ön yorum yapmak gelmedi içimden. Yenilecekmişiz gibi bir his var bende, umarım yanılırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

Hocam, Zandalasini 'yi takıma adapte edemedikten sonra fazla bir ümidim yok ELW için açıkcası.
    Orman maçında bile kadroda yoktu, tabi bir de şu var: Vera, Hartley ve Vaughn'dan hangisini kesecekti ki Garnier..

Sopron'dan sonra önce GS deplasmanı ve sonra Kursk'u misafir edeceğiz. Sonra Hatay deplasmanı..

Şu anda Hatay maçını seyrediyorum, Kader ve Paris'in yokluğunda Hatay maçı alacak gibi görünüyor, devre 36-29 bitti.

Nedense Sopron maçı için ön yorum yapmak gelmedi içimden. Yenilecekmişiz gibi bir his var bende, umarım yanılırım.
    Hocam Glory,Paris ve Kader ayrıldı mı?
  • huso kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, üçü de ayrıldı.

Şu anda kıta dışı olarak sadece Riquna Williams var.

Bu akşam ki Sopron galibiyeti ise tamamen Zandalasini'nin eseri oldu.

Gelecek hafta Dinamo Kursk'u sahamızda yenmememiz için sebep yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 24 Ocak 2019; 22:4:42 >
  • quote:

Evet hocam, üçü de ayrıldı.

Şu anda kıta dışı olarak sadece Riquna Williams var.

Bu akşam ki Sopron galibiyeti ise tamamen Zandalasini'nin eseri oldu.

Gelecek hafta Dinamo Kursk'u sahamızda yenmememiz için sebep yok.
    Hatayın işi çok zor o zaman benim ilk final bilet adayımdı
  • lawbreaker kullanıcısına yanıt
    Glory Johnson ve Alexis Jones oynarken TTT Riga'ya ve Alexis gönderilip Glory varken Sopron'a kendi sahalarında,
    Glory Johnson ve Alexis Jones oynarken Carolo Basket ve bize , Alexis gönderilip Glory varken Kursk'a deplasmanda yenildiler.
    Bu maçların hepsinde Kader ve Paris vardı zaten.

Kader ve Paris kalsa bile, EKA ve Kursk varken final ihtimali zaten imkansıza yakınken F4 ihtimalleri de zayıftı, Hatay seyircisi de ELW'a inanmamıştı ve salon boş kalıyordu.
    Halbuki lig maçlarında gayet dolu salona oynuyorlardı.

Şimdi 4 maç kaldı ELW normal sezonun bitmesine:

Olimpiyakos - Hatay, Ortada ama bir ihtimal Oly sürpriz yapabilir
    Hatay - Fenerbahçe, Saha avantajından dolayı ortada gibi ama Fener'e daha yakın duruyor
    Sopron - Hatay, Sopron'a daha yakın çünkü onların da son şansı
    Hatay - Kursk, EKA ile rekabette olan ve guruptan yenilgisiz çıkmak isteyen Kursk alır.

Hatay'ın gruptan çıkmak için en önemli şansı Sopron'u yakalayıp 4.bitirmek.
    Ama o zamanda karşısına hemen EKA geliyor.

• Dinamo Kursk, Natasha Howard'ı transfer etti.

Kursk 2.kıta dışı hakkını son WNBA şampiyonu Seattle Storm'dan Stewart'ın takım arkadaşı forvet Natasha Howard ile kullandı.
    Howard pota altında güçlü bir bitirici, üçlük de atabilen atletik bir forvet. Blok yapma kapasitesi de var. Faul yapmaya meyilli.

Ortalama istatistikleri: (34+8=42 Maç)

Normal sezon: 13,2 sayı - 6,4 Reb - 2,0 Blok - 3,7 Faul
    Playoff : 15,8 sayı - 8,3 Reb - 1,4 Blok - 3,8 Faul

Haftaya bizim maça yetişmese bari diyeceğim de Quanitra açıklanır açıklanmaz oynatılmıştı.

Natasha Howard'ın bir highlights videosu:

( 6 numara - Sarı formalı )

• quote:

Glory Johnson ve Alexis Jones oynarken TTT Riga'ya ve Alexis gönderilip Glory varken Sopron'a kendi sahalarında,
    Glory Johnson ve Alexis Jones oynarken Carolo Basket ve bize , Alexis gönderilip Glory varken Kursk'a deplasmanda yenildiler.
    Bu maçların hepsinde Kader ve Paris vardı zaten.

Kader ve Paris kalsa bile, EKA ve Kursk varken final ihtimali zaten imkansıza yakınken F4 ihtimalleri de zayıftı, Hatay seyircisi de ELW'a inanmamıştı ve salon boş kalıyordu.
    Halbuki lig maçlarında gayet dolu salona oynuyorlardı.

Şimdi 4 maç kaldı ELW normal sezonun bitmesine:

Olimpiyakos - Hatay, Ortada ama bir ihtimal Oly sürpriz yapabilir
    Hatay - Fenerbahçe, Saha avantajından dolayı ortada gibi ama Fener'e daha yakın duruyor
    Sopron - Hatay, Sopron'a daha yakın çünkü onların da son şansı
    Hatay - Kursk, EKA ile rekabette olan ve guruptan yenilgisiz çıkmak isteyen Kursk alır.

Hatay'ın gruptan çıkmak için en önemli şansı Sopron'u yakalayıp 4.bitirmek.
    Ama o zamanda karşısına hemen EKA geliyor.
    Yok yok ben ligde final adayımdı demiştim her 2 grupta 2 rus artı bir çok güçlü ve tecrübeli kadro içinde f4 yapmaları imkansız zaten. EL de tecrübe çok önemli geçen yıl yaşadık canlı canlı yakın doğu o kadar iyi kadrosuna rağmen f4 da sonuncu oldu. Hatayın falan o seviyelere gelmesi için 40 fırın ekmek yemesi lazım

• lawbreaker kullanıcısına yanıt
    Pardon Perşembe gününden beri ELW maçlarına yoğunlaşınca karışıklık olmuş, bu günkü GS maçı bile aklımdan çıkmıştı..
  • 27 OCAK Pazar - TKBSL 16. Hafta Maçı

Galatasaray - Fenerbahçe
    Saat 17:30 Yayın: Tivibu Spor

GS geçen hafta İzmit deplasmanında uzatmaya giden maçı 2 sayı farkla kazandı.
    Perşembe günü ise sahasındaki Eurocup maçında DVTK takımını 1 sayı farkla yendi.

GS'ın skorerleri belli: Macaulay, Jeferson, Farhiya Abdi, Işıl Alben, Monika.
    Ancak son maçlarda genç guard Şerife Alperi Onar da bunların yanında yerini almaya başladı, ihmal edilmemeli.
    Ayrıca bazı maçlarda gençlerden Sinem Ataş ve İrem Naz Topuz da sürpriz katkılar verebiliyorlar.
    İnci Güçlü ise halen istenen düzeyde değil.

Tek tribünlü salonlarında pota arkalarını da dolduracaklardır, seyirci baskısı yaratmak için.

Bakalım koçumuz Garnier'in EU tercihleri nasıl olacak.
    Haydi kızlarımız diyoruz..

--------------------

17 16 İlk Çeyrek
    28 - 31 Devre

Vaughn maça Macaulay'a büyük üstünlük sağlayarak çok iyi başladı.
    Ancak rakibin moralini bozacak bir fark yakalayamadık.
    Zandalasini'nin kendisini göstermesi gerek yoksa maç sonuna kadar sıkıntı olacak.

Kötü haber geldi: Vera sakatlandı ve oyunda olmayacak artık!

48 - 47 Üçüncü Çeyrek
    60 - 68 Maç Sonu

- Fenerbahçe aleyhine SDF vermek çok kolay. Ama Kia sayı atmaya kalkarken yüzüne darbe almasında sorun yok. Yine de hakemler düzgün idare etti bu gün.
    - GS koçu ve oyuncuları maç başından sonuna kadar tüm faul kararlarına itiraz ettiler.
    - GS koçunun genç oyuncusu İnci Güçlü'nün ilk hatalı pasından sonra hemen kenara alıp çılgılar gibi kızı azarlaması saçmalıktı.

- Önceden de yazdığım gibi, Plum'ın yanına en az iki skorer lazım, bu gün Plum'ın 25 sayısının yanına Kia Vaughn 19 sayı ile eşlik etti ama Zandalasini kayıptı bu maçta.
    - Zandalasini için en önemli eleştirim, sayı kaçar vs ama boş turnikeye giderken omuzuna gelen Jefferson'dan blok yemeyeceksin.

DÜZELTME: Şu anda tekrarını seyrederken maçın, o pozisyonun hemen sonrasında Zandalasi'nin basket/faul ile 3 sayı kazandırdığını da eklemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 28 Ocak 2019; 1:29:17 >

• Dün, çarşamba günü Dynamo Kursk ile sahamızda oynayacağımız ELW women için fikir edinmek amacıyla Rus liginde oynanan D.Kursk - Nadezdha maçını seyrettim:

Tahminlerin aksine, Rus ligi 3.cüsü Nadezdha, lig 2.cisi D.Kursktan fark yedi ama skor düşüktü: 62 - 40

D.Kursk'un yeni transferi Natasha Howard bu maçta oynamadı.
    Quanitra: 15 sayı 14 reb ile DD
    Stewart: 14 sayı, 6 reb
    Anna Cruz: 11 sayı, 5 reb
    Tatyana Vidmer: 11 sayı, 9 reb

-------------

Bu gün de bizim maçtan önce saat 16:00 da başlayan Rus ligi maçı Inventa Kursk - UMMC Ekaretinburg maçını seyrettim.
    Bizimle oynadığı maçlar hariç daima taraftarı olduğum EKA

Maç esnasında zavallı Inventa Kursk oyuncuları Britney Griner'ı kızdırınca direkt iki rakibinin yanından yılan gibi kıvrılıp smaçı bastı.

Canım yurt dışı takımım, bizim maç başlamak üzere iken mecburen dönüş yaptığımda EKA, maçın bitmesine 2:48 kala 63 - 101 öndeydi.
    Şimdi baktım, maçı 68 - 105 kazanmışlar.

O da, Torrens 2 maçtır yok, sakat mıdır bilinmez.
    Şimdi, yakındaki ELW maçında BLMA takımını kendi sahasında 100 - 75 yendikten sonra EKA Koçu Miguel Mendez, 75 sayı yedikleri için takımını eleştirdi ve "Ben 55 bekliyordum, 75 sayı yememizi beğenmedim" dedi.

Bıktım artık: "Zor bir maçtı, kazandık artık önümüzdeki maçlara bakacağız"
    Hep EKA gibi bir Fenerbahçem olmasını istiyorum.

İsteyenin bir yüzü kara diyeceğim ama aklıma yıllardır dandik top tepicilere futbolda yedirilen milyonlarca euro aklıma geldikçe üzülüyorum hatta verdiğimiz ve İspanyol dede Aragones'in sülalesini kurtaran tazminat için yüreğim yanıyor.

Şu dandik futbolculardan ikisine yedirilen paralarla EKA gibi kadro kurabilirdik..

EDİT: Maç Inventa Kursk'un sahasındaydı, düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 27 Ocak 2019; 22:49:45 >

• Yıllarca bu maçları salonlarda izlemiş biri olarak derby anlamında rahat bir maç oldu diyebilirim. Bunda gs kadro kalitesinin düşük olmasının da önemi var. Herkes moriah neden 5 başlamadı demiş ama hem bizim 2 uzunu tutabilmek için hemde zandalasini karşısında fiziksel olarak kalabilmek için bu yabancılar normaldi. Zaten ilk çeyrekte geri dönebilmeleri sadece moriahın kalitesinden değil oyuna dinç girmesinden kaynaklandı. inciye üzüldüm açıkçası daha 19 yaşında çocuk zaten uzun oyuncuların gelişimi kısalara göre daha fazla süre isteyen bir durum kötü de oynamıyorken bir hatalı pas yüzünden kenara gelip o kadar fırça yemeyi hak etmedi. O fizikte yerli oyuncumuz yok bu çocuk yıllarca milli takımın 5 numarası olacak gibi duruyor ben olsam sn. durmazdım o takımda. Bir parantez de ışıla açalım daha ilk yaptığı faulde hakeme parmak sallamalar rakip benchle diyaloğa girmeler takım masaya itiraz ederken hemen oraya gidip bir şeyler anlatmalar falan oyuncu musun menajer misin coach musun belli değil. Maç sonu açıklamalarını hiç söylemiyorum bile. genelde caferaga maçlarından sonra tribünden küfrettiler derdi saha kendi sahaları olunca garnier küfrettiye getirdi işi yahu kadın fransız ne zaman Türkçe öğrendi de küfretti sizin benche zaten maç sonu efe güvenin hareketi direk yalanladı kendisini. Hazmetmek lazım bazı şeyleri bu kadrolarla 10 maç oynansa 9 tanesini biz kazanırız belki birini erkeklerde olduğu gibi alırsınız, daha önce bütçeler daralınca rusyaya gitmişti tavsiyem bize yenilmeyi hazmedemeyecekse alan varsa gitsin gene.

Bize gelince belli dönemler dışında fena oynamadık iyi de oynadık diyemeyeceğim açıkçası, sopron deplasmanı yorgunluğu çok belliydi. Belki zandalasini yerine daha flexible oynayan hartley tercihi daha doğru olabilirdi. bir ihtimal içeri kapanırlarsa cezayı kesecek şutör diye onu seçti ama hartleyinde şutları çok kötü sayılmaz. Veranın ilk çeyrekte sakatlanması da bizi etkiledi hayli şut tehdidinden dolayı rakip 4 ü dışarı çekeceği için ayşeye ve kelseye koridor açılabilirdi. Sonuç olarak genel anlamda keyifli ama oyun kalitesi anlamında vasatı geçmeyen bir oyunla galip geldik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawbreaker -- 28 Ocak 2019; 4:31:29 >

• 30 OCAK ÇARŞAMBA ELW Normal sezon 11. Maçları

Fenerbahçe - Dynamo Kursk
    Saat 19:30 Yayın: FB TV & https://www.youtube.com/watch?v=CqMDDTrEdQw

Carolo Basket - TTT Riga
    Saat 21:00 Yayın: https://www.youtube.com/watch?v=IFZkFbF8OK8

------

31 Ocak Perşembe
    Sopron Basket - Perfumerias Avenida
    Saat 20:00 Yayın: https://youtu.be/idEjQn5Mqc8

------

29 Ocak Salı
    Olimpiyakos: 76 - Hatay BŞB: 80

Hatay'dan Gizem Başaran'ın 16 sayı, 8 Reb ve 2 blok ile x faktör olmasının yanı sıra toplam 5 oyuncuları çift hanelerde sayı bulunca, gurubun dibinde yer alan ama sahasında zor yenilen Olimpiakos'u geçmeyi başardılar.

• 30 OCAK ÇARŞAMBA ELW Normal sezon 11. Maçı

Fenerbahçe - Dynamo Kursk
    Saat 19:30 Yayın: FB TV & https://www.youtube.com/watch?v=CqMDDTrEdQw

-----
    Maç önü:

Yeni transferleri Natasha Howard, Kursk'un Fiba takım listesinde yer alıyor.
    Çin'in Sincan takımında 18 maçta 33 sayı - 11 reb. ortalaması ile oynamış. Tina Charles da Sincan'a gitmiş.
    Howard, eğer bizim maçta oynarsa bu sezon ELW'da ilk defa sahaya çıkmış olacak ve dengeleri değiştirebilecek bir oyuncu.

Bize gelince:
    - Vera'nın sakatlığı umarız önemli değildir ve bu maçta oynar.
    - Zandalasi'nin skor katkısına çok ihtiyacımız var, aynı şekilde Plum ve Vaughn'ın da.
    - Yerlilerden de artık bir ya da daha fazla x faktör çıkması lazım.
    - Koçumuz garnier'in şu Tilbe inadından vazgeçip, Birsel örneğinde olduğu gibi Tilbe'yi de takıma kazandırması lazım.
    - Seyircimize de çok ihtiyacımız var bu maçta, hatta Ali Koç Başkan da gelse oyuncularımız için ekstra motivasyon olur.

Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Sipahioğlu dediği gibi:
    "..Taraftarlarımızı maça bekliyoruz. Lütfen çarşamba akşamı maça gelin. Bu takım desteği hak ediyor. Hep beraber maçı alalım” dedi.

Haydi kızlarımız, Kurk'ta son saniyede elimizden kaçırdığımız bu takıma ilk mağlubiyetlerini yaşatalım..

--------------

Geçmiş olsun, yenileceğiz :

- Vera yok, sakatlığı düzelmemiş.
    - Natasha Howard, Kursk kadrosunda sahada.

(Saat: 19:16 Editi)

--------------------

18 - 15 Birinci Çeyrek
    28 - 33 Devre
    (10 - 18)

- Büyük hata: Plum'sız ilk beş.
    - Stokes'un savunma ribaunt katkısı dışında faydası yok: Orta mesafe şutu yok, aynen Vaughn gibi.
    - Üçlük pozisyonu yakaladığında atmaktan ürküp pas veren olursan olmuyor Ayşe, Tuğçe. Atın: Kaçarsa kaçar.

Şu aşamada durduramadığımız tek oyuncu Stewart, aşın şunu yenelim Kursk'u!
    (Saat 20:18 editi)

----------------------

Maç Sonu: 71- 75

Ne dediysek o:

FB koç'u Garnier'in çözüm olmadığı görülüyor bu sezon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 30 Ocak 2019; 21:37:7 >

• Gurubumuzdaki maçta Carolo Basket, TTT Riga'yı 100 -75 yendi biraz önce.
    Beklenmedik sonuç.

Teşekkkürler Carolo Basket, sayenizde halen 2.sıradayızc

EDİT: Kursk maçını kaybetmemizin derin üzüntüsü ile Vera aleyhine yazdığım kısa mesajı sildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 2 Şubat 2019; 23:36:53 >
  • 2 Şubat Cumartesi TKBSL Maçı

Fenerbahçe: 106 - Kırçiçeği Bodrum: 38

Sadece Zandalasini için konuşmak gerekirse, istatistiklere baktımızda,

Zandalasini: İlk devre 9:19 süre alıp 0/5 atmak, hem de Bodrum takımına? Maç sonunda da 106 sayı atan takımda toplam 22:17 süre alıp 4/9 isabet ile 9 sayıda kalmak!
    Çok ters giden bir şeyler var Zandalasini'de. Eurobasket MVP'si olup o titr ile WNBA'e gitti ama orada parke yüzü göstermediler doğru dürüst, koca sezon boşa gitti. Ardından Fenerbahçe gibi iddialı bir takıma geldi, kendini tekrar ispat etme fırsatı verildi.
    Yeterli süre de verildi ama bir maç hariç güven veremedi.

Yanlış nerede?
    - Yabancılık çekiyor diyemeyiz, takımda vatandaşı Sottana var.
    - Kapasitesi bu diyemeyiz, Avrupa MVP'sine.
    - Yoksa Fiba yazarı Paul Nilsen haklı mıydı: "Zandalasini bizim yavaş oyun tarzında verimli olamayıp harcanacak bir stile mi sahipti." ?

- Benim düşüncem, bu kızın duygusal olduğu: Geçende yazdım, sahamızdaki Bellona Kayseri maçında üçlük çizgisinin gerisinde boş durumda ısrarla pas isterken, atacağına inanmış ve adrenalin dolu iken topu getiren Özge yavaş pası ters tarafa verince kızın omuzları düştü.
    Deyim olarak değil, fiziki olarak omuzları düştü.
    Bunun nasıl bir yıpratıcı moral bozukluğuna yol açabileceğine empati yapalım, hangimiz böyle bir duygu yaşamadık ki?

Gelelim Garnier'e:

- Koçumuz Garnier'in Zandalasini'yi kazanmaktaki başarısızlığını da belirtmeliyiz elbette, her hata yaptığında oyuncuyu kenara alırsan o oyuncu moral olarak yıpranır, daha sonra atışlardan kaçınıp pas vermeye yönelir, bu kadar basit bir oyuncu / insan psikolojisidir bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 2 Şubat 2019; 21:42:26 >

• Eurolig Women sıralama tahminleri:

Guruplarda kaldı 3 maçımız:

Hatay BŞB - Fenerbahçe , 7 Şubat
    Fenerbaçe - TTT Riga, 13 Şubat
    Carolo Basket - Fenerbahçe, 20 Şubat.

- Öncelikle, Hatay maçını ya kazanmamız ya da en fazla 6 sayı ile yenilmemiz lazım: Hatay ile aynı puana ulaşıp 4.cü olmamak için. Çünkü 4.olan, A grubu 1.si EKA ile karşılaşacak. Bu durumda 1 veya 2 puan iyidir.

Ama efenim, USK Prag EKA'yı yendi, üstelik biz de geçen sezon içerde dışarda yenmiştik bu EKA'yı?
    İyi de geçen sezon EKA şampiyon olurken biz F4'e bile kalamadık.
    Biz içerde dışarda D.Kursk'u da yenebilirdik bu sezon ama bu defa elimizden kaçırdık diyelim.
    Hoş, gerek EKA ve gerekse D.Kursk zaten geçen hafta grup lideri olarak çıkmayı garantilemişlerdi.
    Sadece Stewart bize karşı hırs yaptı ki bunun geçen sezon "Stewart Fenerbahçe ile anlaştı" haberiyle bir alakası var mıydı acaba?

- TTT Riga maçı zorlu olmakla beraber yeneriz. Ancak en az 5 fark ile yenmemiz gerek ve yeter şart. Bu durumda gurup 2.ciliğimiz garanti hale geliyor. Ama şu Hailey Peters'i gene sayı kraliçesi yapmamak lazım.

- Son maçımız olan Carola Basket ise malum geçen hafta sürpriz bir şekilde TTT Riga'yı 100-75 yenince soru işareti oluştu.
    Ancak, Carolo Basket bu maçı 15/22 üçlük atarak kazandı. Elbette her zaman böyle olmayacaktır.

----------------------

Gelelim A gurubundaki müstakbel rakiplerimize:

- Şu anda 2.sırada olan Tango Bourges Basket'in 5 puanı garanti görülüyor: EKA ve ESBA-LM Deplasman, Castor Brain iç saha.
    - 3.sıradaki USK Prag'ın 6 veya en kötü ihtimal 5 puanı garanti görünüyor.

Sonuç olarak Guruptan 2. olarak çıkmayı başarırsak sonraki turda rakibimiz A gurubu 3.sü olan ya Bourges Basket ya da USK Prag olacak gibi görünüyor.

A gurubundaki CCC Plkowice veya Nadezdha'nın bu bariyerleri aşması zor görünüyor.

Son puan durumunu da şuraya bırakıyorum:

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı 2017/2018 Haberleri vs.

Kaynak: Fiba euroleague women

• Nasıl oluyor da oluyor?

Jonquel Jones, dün oynanan Rusya ligi maçında Britney Griner ve Kayla Mc Bride ile ilk beşte oyuna başladı.

Jonquel Jones ve Kiah Stokes: Malum, Jones Bosna Hersek ve Stokes Türk pasaportu aldılar ama Milli takımlarda oynatılmadıkları için EU statüleri kabul edilmedi ve her ikisinin de kıta dışı sayılmasına devam edildi.

Bu durumda nasıl oldu da Rusya liginde EKA'daki iki kıta dışı olan Griner ve McBride'ın yanında oyuna başlayabildi?

Fiba ve EKA sitelerinde bu konuda bir açıklama olmadığı gibi Fiba'daki EKA oyuncu listesinde halen Jonquel Jones yok.

Kafalar karıştı.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.