Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü (3673. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
109.867
Cevap
120
Favori
6.436.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36713672367336743675
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bol sayı izlemek isteyen gitsin basketbol maçı seyretsin, futbolu böyle saçmalıklarla kimse izlemez. Gol atmak basitleştirilirse kimse atılan gollere deliler gibi sevinip heyecan yaşayamaz. Maçlarda merak duygusu kaybolursa izlenen maçların hiçbir anlamı ve zevki kalmaz.

İyi takımların maçları zaten heyecanlı, seyir zevki yüksek ve genellikle bol gollü geçiyor. Gidip futbol katili Aykut Kocaman Konyaspor'u gibi takımları izlerseniz sıkılırsınız tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.B.D(azimBora)

konu ne ara patronlara siyasete geldi anlam veremedim bu yıl içerisinde şampiyonluk fenerbahçe ve beşiktaş arasında geçecektir. galatasaray her ne kadar ocak ayını gösterse bile 3 büyüklerin maddi olarak sıkıntılar çok fazla.
    Benim tahminim yarış Fenerbahçe ile Trabzon arasında olacak. Beşiktaş ve Galatasaray kötü futbol oynuyor. Ligin iyi oynayan 3 ekibi Fenerbahçe-Trabzonspor ve Sivasspor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ingoshi

Benim tahminim yarış Fenerbahçe ile Trabzon arasında olacak. Beşiktaş ve Galatasaray kötü futbol oynuyor. Ligin iyi oynayan 3 ekibi Fenerbahçe-Trabzonspor ve Sivasspor.

Alıntıları Göster
    Trabzon'un hatları çok kopuk. İleri üçlü geri bile dönmüyor, çok geniş alanda futbol oynuyorlar. İş çıkmaz onlardan. Beşiktaş Avcı ile güzel bir hava yakaladı onlarla yarışırız ikinci devre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ingoshi

Alıntıları Göster
    Sivas'ında bu gidişatı fazla sürmez diye düşünüyorum. Ligin başında öve öve bitirilemeyen Alanya ve Malatya gibi.

Ligi uzun vadede iyi futbol oynayan kazanır. Kısa vadede skor anlamında çok şanssız maçlar yaşadık ama uzun vadede işler değişecektir. Puan kaybettiğimiz maçlarda Gençlerbirliği maçından çok da farklı oynamadık. Daha iyi oynadığımız maçlarda da enterasan şekilde puan kayıpları yaşadık (verilmeyen net penaltılar, direkler vs.)

Ligin en çok pozisyona giren, en çok gol fırsatı kaçıran, en çok direkleri geçemeyen, ceza sahasına en çok giren vs. gibi bir çok istatistikte ilk sıradayız. Tüm rakiplerin bilenmiş şekilde karşımıza çıktığı bu ligde her şeye rağmen en iyi futbol oynayan takımız.

Her zaman hakkımız yenilmeyecek, her zaman şanssızlık yaşamayacağız. Her zaman 5 atacağımız maçları 1 golle tamamlamayacağız. Her zaman yediğimiz tek atakta gol yemeyeceğiz. Kaybettiğimiz puanları telafi edebileceğimiz daha çok maç var.

• kadirsu kullanıcısına yanıt
    Premier Ligin staddaki seyircisi bile bir başka oluyor ve maçı lezzetli kılıyor,verdikleri tepkiler ve oyuna müdahaleleri harikulade.İstisna durumlarda sahaya çakmak felan da atabiliyorlar.(Man City -Manu maçında gerçekleşti Cumartesi günü Martial'a attılar)

Bizim taraftar vura kıradan başka bir tezahurat bilmediği ve maçtan kopuk takıldığı için için zaten göz kanatan futbol daha da çekilmez hale geliyor.

Bizim oyuncuları Premier Lige yollasak sahada oyun kuralları içerisinde dayak yerler.Zaten Premier ligde numara çeken ve sahtekarlık yapan oyunculara maddi&manevi büyük yaptırımlar söz konusu,gerek medyada rezil etme, gerekse kulüpler nezdinde.

En basiti taze diye dün akşamdan örnek vereyim; Bjk maçında Gökhan Gönül ve Caner hakeme resmen tacizde bulundular,ben ekran başında hissettim o şiddeti düşün yani,hakem forması giyen tip ne kart verebildi ne de bakabildi suratlarına;yolda tanımadıkları birine böyle celallenseler dayağı yer otururlar.

• Rikuride kullanıcısına yanıt
    Adamlar çok iyi gidiyor devre arası da transfer yaparlarsa gidişat uzun süreli olur. Bizim Anadolu kulüplerinin şampiyonluk hayali olmadığı için devre arası en iyi adamları okutup yola devam ediyorlar.
  • Falcao Psg maçında da riske edilmeyecekmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freudunpiposu

Dostum altın yumurtlasaydık hepimiz altının bir değeri kalır mıydı ? Sen gol atmayı kolaylaştırmayacaksın, gol atmayı teşvik edeceksin. Basketbol biraz daha farklı, orada ödül sistemi de farklı. Bu yüzden futbol izleyen herkes basket izlemez, basket izleyen herkes futbol izlemez. Ben Futbolda bir maçta 4-5 gol olunca ben 4-5 tanesi için de heyecanlanıyorum. Basketbol da bu kadar heyecanlanmıyorum. Ayrıca baskette ellerle oynanıyor, futbol daha zor ayaklarla top kontrol etmek vs.

Bir tarz faşistlik olduğuna katılıyorum ama bu şey gibi islamcılar yıllarca başkalarına dayatmak yapamadıkları için ağladılar, islamcıların dayatma yapmasını kaldırmak gibi düşün Misal dinin, inancın vergili olmasını düşün bazı ülkelerdeki gibi. İnancın için vergi ödüyorsun. Siyaseten solcuyuz hocam, liberallik bana yakışmaz.

Birde 80m ile şunu düşün, ben 11'e 11 top oynadım. Ortasahada oyuncuları ölür, gerçekten ölür kalpleri patlar. Hatta şöyle olur stoper kalenin önünde durur forvet diğer kalenin önünde. Dar alan çalımları vs hep iptal olur yani. O oyun alanı aktif bile kullanılmaz. uzun top oynanır hep.

Vİtoru şampiyon yapmak istiyorsun ben biliyorum
    hocam normal saha boyutları zaten 105 metre. 105 metrede patlamayan kalp 80 metrede mi patlayacak? daha daralan bir oyunda o koşu mesafesini 11'e 11 sistemde kolay kolay bulabileceğini mi sanıyorsunuz? 25 metre daralan bir saha var ortada. ofsayt kuralını kaldırırken o saçma sapan işler olmasın diye sahayı 25 metre kısaltıyoruz zaten.

sandığınız gibi maçta 10-20 gol olmayacak. tüm liglerin gol ortalaması 2.5 zaten. bu sistemle 5'e çıkmaktan öteye geçmez.

ya ben anlatamıyorum ya da siz anlamak istemiyorsunuz ilginç. sıkıldım gerçekten anlatmaktan. görsel mi kullanayım illa.

yani siyasete girmeyelim de profilden ne olduğumuz ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi We Will Dominate -- 9 Aralık 2019; 16:9:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: faho

Premier Ligin staddaki seyircisi bile bir başka oluyor ve maçı lezzetli kılıyor,verdikleri tepkiler ve oyuna müdahaleleri harikulade.İstisna durumlarda sahaya çakmak felan da atabiliyorlar.(Man City -Manu maçında gerçekleşti Cumartesi günü Martial'a attılar)

Bizim taraftar vura kıradan başka bir tezahurat bilmediği ve maçtan kopuk takıldığı için için zaten göz kanatan futbol daha da çekilmez hale geliyor.

Bizim oyuncuları Premier Lige yollasak sahada oyun kuralları içerisinde dayak yerler.Zaten Premier ligde numara çeken ve sahtekarlık yapan oyunculara maddi&manevi büyük yaptırımlar söz konusu,gerek medyada rezil etme, gerekse kulüpler nezdinde.

En basiti taze diye dün akşamdan örnek vereyim; Bjk maçında Gökhan Gönül ve Caner hakeme resmen tacizde bulundular,ben ekran başında hissettim o şiddeti düşün yani,hakem forması giyen tip ne kart verebildi ne de bakabildi suratlarına;yolda tanımadıkları birine böyle celallenseler dayağı yer otururlar.
    hocam işte adamlar oyunu temiz tutmak markalarını yüksekte tutmak için ne oyuncuya,ne hakeme,ne seyirciye ne de yayıncı kuruluşa manipüle etme imkanı tanımıyorlar.bizde hakemi ayrı eyyam peşinde,mhk ayrı.futbolcu sahtekarlık peşinde yayıncısı ayrı tff si ayrı...bi golü 5 dakika var da incelersen oyarlar adamı orda ama burda bize normal göstermeye çalışırlar herşeyi.kurallar değişir,değişen kurallar orda gayet güzel uygulanır ama burda hakem eskisi ayrı yorumcusu ayrı fetva verir kural açık olmasına rağmen.( özellikle fener maçlarında olur bu,penaltı olur kurala göre penaltı ama benim vicdanıma göre değil derler,ofsayt kuralı değişir gol atarız kurala göre ofsayt değil ama bana göre yanlış derler...ulan senin vicdanını seveyim bu oyunu krallar belirliyor vicdanın değil)

• We Will Dominate kullanıcısına yanıt
    Aslında ben anlamatamadım sanırım, oyun daralmayı genişleyecektir. Çünkü dikkat edersen saha 50 metrede kullanıylıyor genelde. 80 metre olan takımlar kötü oynuyor, bu hem reboundu alabilmek için önemli hem de savunma yapabilmek için. Prandelli GS'de bu yüzden eleştirilirdi. Adam topu kaptırdığı an geçiş oyunu vs yok direkt 18'e koşuyor oyuncular şimdi de öyle olur, top ortasahayı çok kolay geçmiş olur. Başta bir puan sistemini deneyelim sonra ofsaytı kaldırırız, direkt ofsaytı kaldırsak çok radikal olur
  • 
Sayfa: önceki 36713672367336743675
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.