Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu #KorayŞener (5755. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
126.466
Cevap
158
Favori
2.078.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
65 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 57535754575557565757
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaw vereceğiniz 10 lira parayı burda bu kadar uzatmanın anlamı nedir?
    Para verene keriz, para vermeyene fenerli değisin demek ne kadar saçma!
    Klüp bir kampanya başlatıyor isteyen verir istemeyen vermez...Başkasının parasından banane sanane onane.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nico1907 -- 20 Mart 2019; 18:28:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rikuride

Şu çocuğa kaleyi emanet etmeyeceksek ne anladım ben bu yapılanmadan

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Gelecek sezon kesinlikle ilk 11 oynaması şartıyla bir takıma kiralanmalı. Yurtdışı olursa daha da iyi olur. Yoksa bu çocukta yitip gidecek.

• quote:

Griezmann'ı versinler kabul ederiz.

• quote:

Gelecek sezon kesinlikle ilk 11 oynaması şartıyla bir takıma kiralanmalı. Yurtdışı olursa daha da iyi olur. Yoksa bu çocukta yitip gidecek.
    Ersun oynatsın bi' zahmet.
  • Berke umarım seneye kaleyi devralmaya başlar.Bu sene avrupa liginde oynayabilirdi ama alınmadı.Olur da seneye gidersek avrupa liginde sadece berke oynamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Ersun oynatsın bi' zahmet.

Alıntıları Göster
    neden oynasın ben anlamıyorum. bu sezon sadece 1 kere oynadı. ondan önce altınordu bile doğru düzgün oynamadı. ptt liginde ortasıralara oynayan bir takımın yedek kalecisiydi. 3 sezonda toplam 7-8 kez anca oynadı.

yani diyeceğim şu. nerde izlediniz de oynasın diyorsunuz. gözünün içine bakarak mı potansiyeli olduğunu anladınız. fenerbahçe volkan gittikten sonra kendini ispatlamış kaliteli bir kaleci alamayacak mı?

elbette alır. istersek en baba kaleciyi alırız. kendini ispatlamamış daha ne idüğü belli olmayan birini kaleye koymayacağız elbette. he antrenmanlarda, u21’de, milli takımın alt yaş gruplarında kendini gösterir ufak ufak türkiye kupasında oynamaya başlar. baktık aldığımız kaleciden veya harun’dan iyi berke oynar.

diyeceğim o ki fm oynamıyoruz. koy 18 yaşında kaleciyi 2 yıl batırsa da ondan sonra 3 yıl canavar kaleci olur gibi bir mantık yok oyundaki gibi. sonra da 30milyon euro’ya satılmayacak. berke bir yerlere gelmek istiyorsa orayı hak etmeli önce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERENAL. -- 20 Mart 2019; 19:1:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PERENAL.

neden oynasın ben anlamıyorum. bu sezon sadece 1 kere oynadı. ondan önce altınordu bile doğru düzgün oynamadı. ptt liginde ortasıralara oynayan bir takımın yedek kalecisiydi. 3 sezonda toplam 7-8 kez anca oynadı.

yani diyeceğim şu. nerde izlediniz de oynasın diyorsunuz. gözünün içine bakarak mı potansiyeli olduğunu anladınız. fenerbahçe volkan gittikten sonra kendini ispatlamış kaliteli bir kaleci alamayacak mı?

elbette alır. istersek en baba kaleciyi alırız. kendini ispatlamamış daha ne idüğü belli olmayan birini kaleye koymayacağız elbette. he antrenmanlarda, u21’de, milli takımın alt yaş gruplarında kendini gösterir ufak ufak türkiye kupasında oynamaya başlar. baktık aldığımız kaleciden veya harun’dan iyi berke oynar.

diyeceğim o ki fm oynamıyoruz. koy 18 yaşında kaleciyi 2 yıl batırsa da ondan sonra 3 yıl canavar kaleci olur gibi bir mantık yok oyundaki gibi. sonra da 30milyon euro’ya satılmayacak. berke bir yerlere gelmek istiyorsa orayı hak etmeli önce

Alıntıları Göster
    Potansiyelini tüm dünya biliyor. Avrupanın en potansiyelli gençleri arasında gösteriliyor. Geldiğinde pttnin açık ara en değerli oyıncusuydu.
    Ligin son haftaları ve yaz kampında denenerek yavaştan kale emanet edilmeli.
    Yabancı sınırı gelirse kimse üst düzey müst düzey kaleci almaz zaten

Öyle bir bahsetmişsin ki rastgele ptt takımının yedek kalecisini almışız gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Prestige -- 20 Mart 2019; 19:6:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PERENAL.

Alıntıları Göster
    ''yani diyeceğim şu. nerde izlediniz de oynasın diyorsunuz.''
    -U19 Avrupa Şampiyonası'nda 2 maçta izledim.

''gözünün içine bakarak mı potansiyeli olduğunu anladınız.''
    -Potansiyelini benim onaylamama gerek yok. Manchester City, Atletico Madrid gibi takımların yıllardır ilgisi var. Geçen Ali Koç da Berke'yi istediklerini söyledi.

'' istersek en baba kaleciyi alırız. kendini ispatlamamış daha ne idüğü belli olmayan birini kaleye koymayacağız elbette.''
    -En baba kaleciyi hangi parayla alacaksın? Para olsa bile alabileceğimizden şüpheliyim. Son iki kaleci transferimiz kiralık Fabiano ve Kameni.

''diyeceğim o ki fm oynamıyoruz. koy 18 yaşında kaleciyi 2 yıl batırsa da ondan sonra 3 yıl canavar kaleci olur gibi bir mantık yok oyundaki gibi. sonra da 30milyon euro’ya satılmayacak.''
    -De Gea 19 yaşında ATM'de ilk 11 oynuyordu.
    -Courtois 19 yaşında ATM'de ilk 11'de oynuyordu.
    -Oblak 22 yaşında ATM'de ilk 11 oynamaya başladı.

ATM Berke'yi istiyor.
    Bir şablon görebildin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

''yani diyeceğim şu. nerde izlediniz de oynasın diyorsunuz.''
    -U19 Avrupa Şampiyonası'nda 2 maçta izledim.

''gözünün içine bakarak mı potansiyeli olduğunu anladınız.''
    -Potansiyelini benim onaylamama gerek yok. Manchester City, Atletico Madrid gibi takımların yıllardır ilgisi var. Geçen Ali Koç da Berke'yi istediklerini söyledi.

'' istersek en baba kaleciyi alırız. kendini ispatlamamış daha ne idüğü belli olmayan birini kaleye koymayacağız elbette.''
    -En baba kaleciyi hangi parayla alacaksın? Para olsa bile alabileceğimizden şüpheliyim. Son iki kaleci transferimiz kiralık Fabiano ve Kameni.

''diyeceğim o ki fm oynamıyoruz. koy 18 yaşında kaleciyi 2 yıl batırsa da ondan sonra 3 yıl canavar kaleci olur gibi bir mantık yok oyundaki gibi. sonra da 30milyon euro’ya satılmayacak.''
    -De Gea 19 yaşında ATM'de ilk 11 oynuyordu.
    -Courtois 19 yaşında ATM'de ilk 11'de oynuyordu.
    -Oblak 22 yaşında ATM'de ilk 11 oynamaya başladı.

ATM Berke'yi istiyor.
    Bir şablon görebildin mi?

Alıntıları Göster
    2 maç büyük kıstas gerçekten. avrupa şampiyonasında hem de u19 liginde üst üste 2 iyi maç çıkaran adamları hemen fener’de 11’e koysaydık işimiz vardı.

geçmişte de ne oyuncuları cityler barcalar istiyordu da şimdilerde ptt’de ve 2.lig gruplarda izliyoruz. yani artık bu boş söylentilere karnımız tok.

yıllardır bu kulübü aykut ve pereira gibi fenerbahçelileri fenerbahçe’den soğutmuş adamlar yönetiyor. aldıkları adamlar da en fazla onlar işte. bu 2 sevimsiz yanlış transfer yaptı diye bir sonraki transferimiz de yanlış olmayacak elbette.

buraya ben de yazardım olmuş adamları transfer edip oynatan büyük takımları. gerçekçi olur muydu? türkiye gerçekleriyle ne kadar uyuşurdu?

daha belimizi doğrultamıyoruz. yıllardır şampiyon olamıyor bu takım. çoluk çocuk bakıcılığı yapacak, birilerinin gelişimini önemseyecek vaktimiz yok. fenerbahçe’de oynayacak net adamlar lazım. hayal kurmaya gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERENAL. -- 20 Mart 2019; 19:32:36 >

• Arkadaşlar biraz gerçekçi olalım lütfen. Berke'nin potansiyeli FB'de as kaleci olmasına yetmez. Atletico Berke'yi aldı diyelim, direkt kaleye mi koyacak yahut yedek mi bekletecekler sanıyorsunuz. Onlarda gidecekler ilk önce kiralayıp düzenli forma giymesini sağlayacaklar.

Berke gelecek sezon kiralanıp ilk önce düzenli maça çıkmalı. Sonraki sezon zaten forma şansı bulmaması imkansız.

Pat diye Fenerbahçe kalesine 18 yaşında maç tecrübesi olmayan kaleci koymak öyle kolay değil. Bugün Berke oynasın diyenler çocuğun bir hatasında hem çocuğu hem hocayı eleştiri bombardımanına tutacaklar. Biz bu filmi çok gördük. FB'de direkt genç oynatmak demek, ilk hatasında o gencin özgüvenini berbat edip bitirmek demek. Bunu Hollanda takımları yapabilir ama burada yemez.

• Gelecek sezon bize maç kazandıracak kaleci kesin lazım Harun ve Volkan ile olmaz. Musleraya bakın Antalya maçında ilk yarı maçın kilit adamıydı. Bizim iki kalecide sıkıntılı şuan kale mevkisine en çok para veren takımız.

Harun 1.5m
    Volkan 1.5m
    Kameni 2.2
  • quote:

Orijinalden alıntı: cayadüsensinek

Gelecek sezon bize maç kazandıracak kaleci kesin lazım Harun ve Volkan ile olmaz. Musleraya bakın Antalya maçında ilk yarı maçın kilit adamıydı. Bizim iki kalecide sıkıntılı şuan kale mevkisine en çok para veren takımız.

Harun 1.5m
    Volkan 1.5m
    Kameni 2.2
    Şu hale bak 3 tanesi 1 Muslera etmeyecek kaleciye 5M maaş ödüyoruz. Bu 3 kötürümün yerine 5M maaşla 1 tane B class kaleci alıp oynatsak fena mı olurdu.

• Kalecileri örneklerken yaş/oynadığı lig ve hali ile takım gibi parametreleri göz önünde bulundurmak lazım.

Oblak mesela Benfica menşeyi ile yıldızı parlayarak güzel bir bonservis ile İspanya yolcusu oldu,yani Berke'nin muadili bir pozisyonda değildi zaten gittiğinde.Beklenti ile yüksek profille gitti zaten.

Aynı Benfica geçen sene Mille Svilar adlı nerdeyse 2000 doğumlu kalecileri ile Şampiyonlar Ligi tarihinin en genç ilk 11 oynayan kalecisini oynatma becerisi gösterip riskini de aldı mesela,bariz hatalı gol de yedi deplasmandaki Manchester maçında mesela.Bu sezon başında bayrağı Yunan kaleciye verdiler bonservisle aldıkları ama hala yedekte bu genç kaleci var.

Bizim örnek vermemiz gereken kıstas Real Madrid/Cassilas ve Milan/Donnaruma kaleye geçiş,alınan risk ve yaşları örnekleridir,şu anki Berke profiline en yakın örnekler bu 2 kaleci.

Sene başında da yazdık,korkanın çocuğu olmaz,Berke kaleye geçse en fazla bu seneki "Volkan & Harun hatalarının" kombinasyonunu yapardı ya da yapmazdı.Bundan kötü olacağını düşünmüyorum kesinlikle.

Bir potansiyel olup olmadığı somut bir şekilde görünürdü zaten.Ona göre net konuşabilirdik,şu an müspet ya da menfi ne desek afaki kalıyor.

Aykut zamanında Kameni'yi aldığında Volkan ile Kameni arasında denge sağlamayıp kaleci pozisyonunu istikrarlı oynatmayıp yalama yapmasa bence Kameni,yılların LaLiga tecrübesi ile her türlü bizi idare ederdi bu fikrim hiç değişmedi.Volkan'dan daha iyi kaleci benim gözümde Kameni.Volkan'ın turistik geziye gideceği İspanya'da 10+ sene oynamış kaşar bir kaleciden bahsediyoruz.

Kameni daha sonra kulüpte Volkan'ın kayrıldığını ve performanstan bağımsız olarak kendisinin aforoz edildiğini gazetecilere beyan etmişti zaten,arşivleri karıştırın bulursunuz ilgili beyanı.

Geçen gün Marsilya - Psg maçını izliyorum ,Marsilya kalesinde Mandanda vardı çok da güzel maç çıkardı yaşına rağmen,aklıma hemen Kameni geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 20 Mart 2019; 20:7:29 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkstrom

Eleştirmek başka bir şey, bilip bilmeden sallamak başka. Ali Koç batırdı dediğin kulübe ben mi aldım 4-5 milyondan senelik sözleşmelerle çöpleri? Aziz Yıldırım 2015 yılından sonra batırdı kulübü. Kur artışı da tuzu biberi oldu bu işin.

Ali Koç batırmadı. Acemilik yapıp herşeyi çabucak değiştirmeye çalıştığı için hatalar yaptı. Hatalarının farkında ve bunu düzeltecektir. Aziz Yıldırım gibi ven yaptım oldu kafasında değil.

Bunu anlamıyorsunuz. Eleştiri salt olumsuzluklar üzerinden yapılmaz. Medya gazına gelmeyin.

Alıntıları Göster
    Mütevazi olacaktım ama dayanamadım.bide herşeyi bildiğini sanıyorsun.bari öğren ve araştır.geçen sene son anda şampiyonluğu kaçırmış takımın gideri bu senekinden hayli daha düşüktü.
    Tüm sponsorluklari fesheden ve kendi şirketlerini sponsor yapan şahıs baskaninizdir.yani kısaca kulübü kendine borclandiran baskaninizdir.50 milyon avrolar hibe etme falan filan hepsi lagalugadir.halka açık şirket araştırın biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elan Morin Tedronai

Griezmann'ı versinler kabul ederiz.

Alıntıları Göster
    Yabancı kuralı değişecek sen grizman diyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lady Sylvanas Windrunner

Biz mi gidelim hocam?

Bursa gitsin işte boşver gelirler tekrardan onlar.

Alıntıları Göster
    Yok yaf Allah korusun ağzından yel alsın
    Bize ne kim giderse gitsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rikuride kullanıcısına yanıt
    Soldado yerini yapmaya başlamış ve öğrenmiş Türkiye'de ne yapması gerektiğini,yıllık 3.5 milyon euro kemiksiz maaş al,yokluktan yıldız muamelesi gör,ilk 11'in garanti olsun.Kebap vallahi.

Nedense bu tip işler oyuncu yerli olmuş,yabancı olmuş hiç samimi gelmiyor bana.
  • 
Sayfa: önceki 57535754575557565757
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.