Şimdi Ara

Fenerbahçe 2011-2012 Sezonu Maç Konusu | Z T K Final | Fenerbahçe - Bursaspor | (425. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.390
Cevap
18
Favori
409.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: treabacks

quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb

Nedense kayseri hep fenerbahceye karsi yapiyor bu hatalari

Kayseri feneri en son ne zaman yenmis bilen var mi?

Geçen sene. 2 -0 bitmişti Kayseri'deki maç.

Allahın sopası yok, bize laf attılar hata yaptı Kayserinin kalecisi öyle aldınız maçı diye, 2 hafta sonra Trabzon Kayserili kalecinin hatası ile gol atmıştı..............
  • quote:

Orijinalden alıntı: Plasebolca

quote:

Orijinalden alıntı: treabacks

quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb

Nedense kayseri hep fenerbahceye karsi yapiyor bu hatalari

Kayseri feneri en son ne zaman yenmis bilen var mi?

Geçen sene. 2 -0 bitmişti Kayseri'deki maç.

Allahın sopası yok, bize laf attılar hata yaptı Kayserinin kalecisi öyle aldınız maçı diye, 2 hafta sonra Trabzon Kayserili kalecinin hatası ile gol atmıştı..............

hiç şakadan anlamıyorsunuz haa

• Şöyle bol gollü maşları özlemişim ya... Çok iyi geldi.
  • Stoç,hacı naptın sen ya o gol neydi öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saintvictims

quote:

Orijinalden alıntı: simsek1907

+1dk verdi ama daha cok oynandı beyler şike var bence.1 dk dan fazla oynamasaydık kesin kayseri 4 tane atardı.

Einstein mod on:
    Oynanmasaydı maç biterdi ve gol atılamazdı.
    Einstein mod off.

dimi ya bizde öyle diyorduk işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Kinross

quote:

Orijinalden alıntı: D'Artagnan

akşam 3-0 alıyoruz maçı. ilk benden duyun

Düğmeye bastık diyorsun?

bi ara 2 maç sendeledik falan, hapiste kırmışlar düğmeyi. Aziz Baba yaptırmış tekrardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manchester City

quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Yobo sen nasıl bir defans oyuncususun? Yok böyle bir kalite.

Pazardan dönmüş müydü o ya

puyol,pique,vidic gibi oyuncular bile pazara gidiyorsa Yobo'nun gitmesi normaldir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hellmarch

quote:

Orijinalden alıntı: Shinku

quote:

quote:

quote:

Hani derler ya yellenmeden büyük abdestini yapana tv hah burada da böyle elini yere koymadan kayabilene benden tv.

kaymasın o zaman ? eğer senin dediğin gibiyse o hareketi yaptığında topun eline geleceğini biliyodur ve bilerek yapıyodur .

sonuç olarak karar doğru

Olur tabi canım kaymasın. Bıraksın golde atsınlar. Neden çabalıyor ki?

Buna penaltı diyenler mahalle maçlarında falan takılı kalmışlar.

kural nedir ? top eline kasti bir şekilde çarptıysa penaltı. adam kendi bilmeden mi yere kaydı orda kaydığına göre topun eline gelme riskini göze almıştır ve geldide

o zaman yuakrdaki karadaşın dediğine göre yerde kayarak elinde topla tüm sahayı gezsin ?

Top ele giderse penaltı verilmez el topa giderse penaltı verilir. Adam burada pozisyon icabı kayıyor ortayı kesmek için top eline istem dışı geliyor. Adam topun gidiş yönünü kapatmak için elini topun yoluna oskmuyor. Kayarken denge korumak için el öyle yere koyulur. Bunu futbol oynayan herkes bilir. Bilmeyenlerde işte sizin gibi ufak çocukların mahalle maçı kuralları kafasıyla "manane manane top eline geldi adamın diyo manane" diye sızlanır. Bunu da Fenerbahçe lehine olduğu içinde söylemiyorum.Ben böyle penaltılardan her daim nefret ederim. Ayrıca öyle kayıp topla tüm sahada dolanabilen varsa futbol falan oynamasın gitsin gösteri yapsın kazandığının 10 katını kazanır.

adam yere kayarken o topun eline çarpma riskinin olduğunu bilmiyor demi

neyse senin gibi aşırı fanatiklerle tartışmicam zaten at gözlükleriniz çıkmaz sizin

• bana penaltı gibi gelmedi, vücuttan ele giden ve ele giderken etkisi olmayan bir toptu

galiba hakem vücuttan sektiğini görmedi zaten onu görmeyince bilerek kesmiş gibi algılaması çok doğal...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hani derler ya yellenmeden büyük abdestini yapana tv hah burada da böyle elini yere koymadan kayabilene benden tv.

kaymasın o zaman ? eğer senin dediğin gibiyse o hareketi yaptığında topun eline geleceğini biliyodur ve bilerek yapıyodur .

sonuç olarak karar doğru

kural nedir ? top eline kasti bir şekilde çarptıysa penaltı. adam kendi bilmeden mi yere kaydı orda kaydığına göre topun eline gelme riskini göze almıştır ve geldide

o zaman yuakrdaki karadaşın dediğine göre yerde kayarak elinde topla tüm sahayı gezsin ?

Top ele giderse penaltı verilmez el topa giderse penaltı verilir. Adam burada pozisyon icabı kayıyor ortayı kesmek için top eline istem dışı geliyor. Adam topun gidiş yönünü kapatmak için elini topun yoluna oskmuyor. Kayarken denge korumak için el öyle yere koyulur. Bunu futbol oynayan herkes bilir. Bilmeyenlerde işte sizin gibi ufak çocukların mahalle maçı kuralları kafasıyla "manane manane top eline geldi adamın diyo manane" diye sızlanır. Bunu da Fenerbahçe lehine olduğu içinde söylemiyorum.Ben böyle penaltılardan her daim nefret ederim. Ayrıca öyle kayıp topla tüm sahada dolanabilen varsa futbol falan oynamasın gitsin gösteri yapsın kazandığının 10 katını kazanır.

neyse senin gibi aşırı fanatiklerle tartışmicam zaten at gözlükleriniz çıkmaz sizin

Arkadaşım neyi anlamıyorsun ya da işine gelmiyorda anlamak istemiyorsun? Söyle ona göre yardım edeyim. Futbol risk oyunudur. Adamın pozisyonu engellemek için topu kesmek için kayması kadar doğal birşey var mı?

Neden kurallarda "her ele çarpma serbest vuruş ile cezalandırılır" demiyorda bölüm bölüm ayırmış?

Çünkü profesyonel oyunlarda mahalle maçı kurallarıyla yönetilmez. Bana da bin yıllık "fanatik" ,"at gözlüğü" tatavası yapma beni burada hiç öyle sandığın gibi bilmezler. Ben Gs a aynı pozisyon olduğunda da çıkar aynı şeyleri derim, demişimdir bundan sonra da diyeceğim. Ben fanatizmden,taraftarlıktan çok futbolu severim. Böyle mahalle çocuklarının kendi aralarında uyguladığı kurallarla profesyonel futbol yorumlanamaz.

Her ele çarpma ceza gerektirmez. İnsan anatomisinin hareket halleri vardır. Artık şunu öğrenin yahu. Yıl oldu 2012! 21. yüzyıl da 80 lerin 90ların hakemlerinin kafasıyla maç yorumu izliyorsunuz, dinliyorsunuz burada ahkam kesiyorsunuz.

• Topun yönünü değiştiren her el müdahalesi kasti ya da değil elle müdahale olarak nitelendirilir. Herkes ne çok biliyor. O zaman ben kafa toplarına sıçrarken elimi kolumu şöyle bir daire şeklinde çevireyim refleks gibi sonra değince ben kasıtlı yapmadım diyeyim. Öyle şey mi olur? Saçma saçma konuşuyorsunuz sırf afedersiniz pislik atmak için laf ediyorsunuz.
  • Evet beyler sırada İBB var , var mı maça gelen ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _LegendmJ_

Henri attı laaa öldü galiba dua mı ediyor ne oldu lan adama

• stoch un golü neydi ya
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

sonuç olarak karar doğru

Arkadaşım neyi anlamıyorsun ya da işine gelmiyorda anlamak istemiyorsun? Söyle ona göre yardım edeyim. Futbol risk oyunudur. Adamın pozisyonu engellemek için topu kesmek için kayması kadar doğal birşey var mı?

Neden kurallarda "her ele çarpma serbest vuruş ile cezalandırılır" demiyorda bölüm bölüm ayırmış?

Çünkü profesyonel oyunlarda mahalle maçı kurallarıyla yönetilmez. Bana da bin yıllık "fanatik" ,"at gözlüğü" tatavası yapma beni burada hiç öyle sandığın gibi bilmezler. Ben Gs a aynı pozisyon olduğunda da çıkar aynı şeyleri derim, demişimdir bundan sonra da diyeceğim. Ben fanatizmden,taraftarlıktan çok futbolu severim. Böyle mahalle çocuklarının kendi aralarında uyguladığı kurallarla profesyonel futbol yorumlanamaz.

Her ele çarpma ceza gerektirmez. İnsan anatomisinin hareket halleri vardır. Artık şunu öğrenin yahu. Yıl oldu 2012! 21. yüzyıl da 80 lerin 90ların hakemlerinin kafasıyla maç yorumu izliyorsunuz, dinliyorsunuz burada ahkam kesiyorsunuz.

Benım bıldıgım asıl bu gıbı durumlarda kasıt var mı acaba , bılerek mı vurdu, Napsın adam kayıyor elını neresıne koysun demek asıl mahalle futbolu mantıgıdır.

Bu ısın aslı mantıklı olanı; Top ele carpıyorsa kasıt var mı acaba demeden once ele carpan top karsı takımın pozısyonunu nasıl etkıledı. Barız gol sansını engellıyorsa o durumda kasıt var mı yok mu bakılmaz. Dırek verılır. Ama eger rakıp ıcın pozısyonda bır farklılık yoksa ancak o durumda hakeme gore karar degısebılır. Ceza sahasının ıcınde kale dıregının yanında adamın ayagına gelecek olan topa ısteyerek yada ıstemeyerek anatomı geregı veya art nıyet geregı ne olursa olsun el mudahale edıyor o penaltıdır. TARTISILMAZ.

• Maçı izlemedim ama Stoch'un golü mükemmel. Ayrıca Alex gibi futbolcuyu da zor bulursunuz bi daha. Alex emekli olmadan alternatifini bulamazsanız çok başınız ağrır sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 61 TS 1967

Maçı izlemedim ama Stoch'un golü mükemmel. Ayrıca Alex gibi futbolcuyu da zor bulursunuz bi daha. Alex emekli olmadan alternatifini bulamazsanız çok başınız ağrır sonra.

Allah Allah 3 haftadır Alexin Velihattı bulunduda bugünkü maçta Alexin yerinde oynadı ya, düşün yani Alex varken (Alexde forvet oynadı)

o Futbolcu Stoch. Adam Alex bölgesinde döktürüyor.

En Azından biz değişmez oyuncumuzun alternatifini bulduk ya siz ne yapacaksınız Burak olmayınca ?
  • Penaltı pozisyonu kesinlikle yanlıştır.

İlk önce adam elini kolunu açarak kaymamış gayet nizami bir şekilde kaymıştır. orada abartı bir olay yoktur. İkincisi adam kayarken top ilk önce baldırına çarpıp ondan sonra istemsiz bir şekilde eline çarpıyor, o yüzden penaltı değil bu pozisyon.

Yani top adamın baldırından sekiyor ve nizami bir şekilde (eli kolu bariz bir şekilde açık değil) kayarken top eline çarpıyor. Bu pozisyon çarpmadır. Fakat hakemin süzmesi zor bir pozisyon fakat yanlış bir karar.

Yani ele çarpan topun pozisyonu engelleyip engellememesi ile alakası yok. Eğer adamın elleri vücudu ile birleşikse veya nizami bir şekilde kaydıysa, kafa topuna çıktıysa her neyse o top adamın eline çarparsa pozisyon ne olursa olsun, isterse top yön değiştirsin, isterse yüzde yüzlük golü engellesin, çarpma olarak nitelendirilir ve oyun durmaz. Burada önemli olan, topun elle bilerek oynandığı veya oyuncunun elini nizami olarak kullanmayarak, abartı bir şekilde elini kolunu açmasıdır. Gerisi fasa fiso yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: Plasebolca

quote:

Orijinalden alıntı: 61 TS 1967

Maçı izlemedim ama Stoch'un golü mükemmel. Ayrıca Alex gibi futbolcuyu da zor bulursunuz bi daha. Alex emekli olmadan alternatifini bulamazsanız çok başınız ağrır sonra.

Allah Allah 3 haftadır Alexin Velihattı bulunduda bugünkü maçta Alexin yerinde oynadı ya, düşün yani Alex varken (Alexde forvet oynadı)

o Futbolcu Stoch. Adam Alex bölgesinde döktürüyor.

En Azından biz değişmez oyuncumuzun alternatifini bulduk ya siz ne yapacaksınız Burak olmayınca ?

Maçı da pek izlememişsin herhalde ikinci yarının büyük bölümü Stoch sol kanatta oynadı. Penaltı pozisyonu da gol de sol kanattan gelen Stoch sayesinde oldu.

• 
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.