Şimdi Ara

FELSEFE YAZILI SORUSU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar haftaya çarşamba sınav var felsefeden.Hoca soruyu araştırın dedi.Birkaç birşeyler buldum fakat bunları felsefi olarak düşünemedim ve sizlere başvurim dedim.
    Lise 3 Felsefe
    Bilimin ve Teknolojinin İnsanlığa Yararları ve Zararları Nelerdir ?
    şimdiden teşekkürler.

• daha bu kadar basit soruyu yorumlayamiyosan...

arkadasim kendi hayatindan bile ornekler bulabilirsin cok rahat. illa google a yazip bisey bulmak zorunda misin?
  • tamam dediğin doğru buldum zatende sizden nolur nolmaz diye istiyorum.Felsefi açıdan.
  • Yaşamı kolaylaştırırken insana bağımlılığı azaltıp ilişkileri değersiz kılıyor, felsefi dedin bir şeyler salladım ama inşallah çok kötü değildir.
  • Felsefeyle ne alakası var bu sorunun
  • hangi teknoloji?

yaz çık sınavdan...
  • valla hoca sordu bilimin ve teknolojinin hatta bugünde bilim nedir nasıl ortaya çıkmıştır falan anlattı.Yani direk yararları budur zararları budur yazsam puan verirmi acaba onu düşünüyorum ben.
  • Bilim ve Teknolojinin yararları; insanların fikirlerini daha çok kişiye ulaştırmasını kolaylaştırır, fikirlerini diğer insanların fikirleriyle sentezlemesini kolaylaştırır. İnsan yaşamını pratikleştirir. Yaşamın her alanında yararı vardır.
    Zararları; insanları birbirinden uzaklaştırır. Asosyallik denen psikolojik çökünteye sürükler. Toplumsal sapmalara yol açar.
  • felsefe zor. kesin kalırsın bu gidişle hiç şansın yok
  • Felsefe doğruluğu kanıtlanabilen, net doğrular taşıyan bir bilim değildir ki tam olarak doğru cevabı arıyasın. Felsefede öznellik vardır, herkesin farklı yorumu vardır. Sen de kendi yorumunu yazacaksın sınavda bu kadar basit. Senden Felsefe dersinde beklenen doğru cevapları ezberlemen değil, düşünme ve yorumlama yeteneğini kullanmandır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Woody*

Bilim ve Teknolojinin yararları; insanların fikirlerini daha çok kişiye ulaştırmasını kolaylaştırır, fikirlerini diğer insanların fikirleriyle sentezlemesini kolaylaştırır. İnsan yaşamını pratikleştirir. Yaşamın her alanında yararı vardır.
    Zararları; insanları birbirinden uzaklaştırır. Asosyallik denen psikolojik çökünteye sürükler. Toplumsal sapmalara yol açar.

yazıp çıkarım
  • İnsanları tektipleştirme etkisi vardır bu olumsuzdur, gelişen bilim ve teknoloji sayesinde oluşan sosyal medya günümüzdeki en etkili yayın aracıdır, aktif kullanıcılar arasında bilgi yayılımını sağlar. Ayrıca dünyayı globalleştirir. Bu hem olumlu, hem olumsuz sonuçlar doğurabilir. Olumlu sonucu: dünyanın öteki ucundaki bir olaydan sn'ler içinde haberimiz olabilir, Olumsuz sonucu: özel yaşamın gizliliğini bile delebilcek güçte olmasıdır. Misal: uydudan bir günlük hayatınız rahatlıkta takip edilebilir. Nereye girip çıktığınız gözlenebilir. vs. vs.
  • Felsefeciler hep şuna dikkat eder,ortada bir soru varmı? soru varsa cevaplama cabası varmı?
    arkadaşların dediği gibi cevabın doğruluğu soyutluğu veya somutluğu sizin seviyenizdeki öğrenciler için genel olarak ikinci plandadır.
    yazdığın metinde mutlaka verdiğin cevapların sen tarafından sorulmuş soruları bulunsun.
    misal.
    -teknoloji zararlıdır
    -nedeni ise küçük çocukların hayel dünyalarını fazlasıyla meşgul edilmesidir.
    -peki buna sebep olan nedir,gelişen teknolojinin kendisimi yoksa,çocuğuyla uğraşmak istemeyen ebeveyn mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.