Şimdi Ara

FDA aromalı e-sigaraları yasakladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir de esigara ya SIRF ATEŞLİ SİGARAYA göre ekonomik, açıdan daha hesaplı diye yeni başlamış,başlamayı düşünen gençlere tasiyem,

Siz siz olun prensipli kullanın.

Esigara da ki en büyük tehdit elikit deki nikotin değerleridir.Ateşli sigara hazı versin diye ,boğaz vurumu olsun diye nikotin değerlerini yükseltip içenler var.

Esigara nın da günlük kullanımda PUFF sayılarına ,günlük kullanımında prensipli olunmaz ise Ateşli sigaradan da beter nikotin bağımlısı olma ihtimali var.

2009 dan beri dönüşümlü olarak,Mekanik moduna dan tut da Sx mini sin den tut, Hcigar,Hotcigar, adını sayamadığım pahalı chipli modlar dan tutda, Squape , Gus ,Reload,Manta, Geekvape vs vs vs esigaraya hobi olarsk rahat rahat orta halli bir otomobil parası gömmüş ,gözü kapalı sardığı coil in telin cinsi kalınlığı,klavuz çapına,tur sayısına göre OHM değerini bike hesaplayacak kadar esigara olayını yalayıp yutmuş biri olarak tavsiyem kullanıyorsan da kesinlikle prensipli kullanın.

Nasıl günde bir paket ateşli sigara limitse bazıları için, ateşli sigara nın ekonomik açıdan alternatifi yerine koyduğun esigara yı da prensipli kullanın.

Kendi likitini yapanlar ,sırf daha ucuz diye, ne idüğü belirsiz ucuz Vg ve PG ,aroma vb kullanmayın.

Yazacak dünya kadar şey var bu konuda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sigaranın her türlüsünden nefret ederim. İyi yapmışlar

• TÜTÜN firmaları ortalığı karıştırıyor gençler ayık olun :)

• Philip amca çalışma yapmış sanırım buralara kadarda gelmişler haberin içeriği bambaşka bişeyken "İlk çıktığı dönemde geleneksel sigaralara kıyasla daha az zararlı olduğu iddasıyla çıkış yapan e-sigaraların gerçek yüzünün anlaşılmasıyla" bu ispatı veya delili olmayan cümleyle giriş editörün amacını gösteriyor gerisini okumaya gerenk bile yok donanımhaber bitmiş :)

• Morris'den ulufeler yatmış, bereket versin.

• E sigaradan bi şekilde vergi almanın yolunu bulsunlar ne uzmanlar tvye çıkıp reklamını yapar =)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sigara aleyhinde bir haber gördüğümde aklıma bu geliyor.

FDA aromalı e-sigaraları yasakladı

• Beni, pis kokutan, öksürten ve etrafımdakileri zehirlememe neden olan sigaradan kurtaran e-sigaradır. 4 senedir aralıksız ama bilinçli olarak kullanıyorum. 2 kez akciğer filmi ve 1 check-up yaptırdım. Temizim ama yinede tedbiri elden bırakmıyorum. Kullandığım likit kaliteli ve coilde 1 ayı geçirmiyorum. Nikotinimi hep 0.3 te sabit tuttum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

Sigara aleyhinde bir haber gördüğümde aklıma bu geliyor.

Öyle bir bakmış ki, ulan vakti zamanın da ,belediye ye işçi olarak başvurduğum da içmek için alacak para bulamazdım,şimdi geldiğim noktaya bak dermiş gibi.

Tekel i ve dahasını hiç etti.

Kendi tekel oldu.

Kendi adına iyi yaptığı tek şey de sigara kullanmıyor oluşu.Ki böylelikle uzun yaşayıp, daha çok milletin burnundan getirmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 10 Kasım 2018; 15:12:57 >

• burgfb kullanıcısına yanıt
    Bırakma vakti gelmiş o zaman ne gerek var içmeye ?

• ugur3458 U kullanıcısına yanıt
    Evet gençleri sigara ile daha çok tanıştırıyor ve dolayısıyla normal sigaraya geçişi yükseltiyor. Kötü bir şey sonuçta editör doğru demiş neresini anlamadınız acaba ?

• OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    Zararı var mı yok mu ? Millet zarar almayayım diye deli organik yemeklere para harcar zararı ispatlanmış şeyi içer.

Bana zararlı bir şeyi daha az zararlı diye melek gibi göstermeyin. Her yeni başlayanın yada bırakacakken bırakamayaların vebali boynunuza olur.

• gun kullanıcısına yanıt
    Kötü alışkanlık ,kötü alışkanlıktır da,

Esigara olmasa da, sigara içecek adam yine sigara içer neden bahsediyorsun?

Esigara olmadan önce ,sigara ya başlayan kişi sayısı neydi de esigara ortaya çıkınca ne oldu? Böyle bir istatistikmi var ?

Ateşli sigara üreten firmalar, esigara yaygınlaşma dan önce ki satış istatistikleriyle ,şimdiki satış adet istatistiklerine bakıp esigara kullanımı arttı demesi kadar kolay ne var.

Sanki esigara olmasa, gençleri ateşliye teşvik edecek,özendirecek başka bir şey yokmuş gibi.

Memleket de adım başı nargile cafe var.İnternet cafe var vs vs hepsi bir arada.Esigara olmasa ,arkadaşları ile oturup nargile içmeyecek olan ,içmezmi,özenmez mi sanıyorsun.En kötüsü sigara içen bir ebeveyni olan çocuk potansiyel içici iken,normal sigaraya,esigara ile hangi geçişten bahsediyorsun.

Esigara da tıpkı diğer kötü alışkanlıklar gibi evet özenerek başlanırsa başlanıyor zaten.

Ki esigara yı tercih edenlerin çoğu da, ya ateşli sigaraya para yetiştiremeyenler, yani potansiyel ateşli sigara içen veya içmeye aday ya da istisna da olsa sağlık açısından ,ateşli sigara nın ,esigara ya göre bin kat fazla olan yan etkilerinden kurtulmak için tercih ediyor.

Esigara özendirme konusunda olsa olsa başlı başına kendi içici kitlesini oluşturmak adına özendirmek de etkili olursa olur.

Çünkü adam gibi yerine göre esigara içen biri,ateşli sigara dan ,kokusundan bile tiksinir hale gelir.İstese de ateşli sigara içemez.

Esigara olmasaydı da ,ateşli sigaraya özenen yine kullanır dı veya kullanmazdı ne biliyorsun?

Cocacola da kendi çapında zararlı, ne yani Cocacola içen birine bira içmeye özendiriyor demek gibi birşey bu.

İkiside keyif alınarak içilen içecek.

Bazı ebeveynler çocuklarıba asidi kaçmış cocacola içirerek büyütüyor.Ergenliğe gelince sağ da solda içince ,gerçek tadını alınca ailesine küfreden bile biliyorum.

Su akar yolunu bulur.

Esigara günah keçisi çünkü bazı kesimlerin işine gelmiyor.

Kötümü kötü,kimseyi de esigara zararsız dır diye ikna etme çabasına girmem,girmedim de.

Günde 2 paket sigara içen ve sonrasında esigara ile aradaki farkı anlayan biri olarak, ben kendi tecrübeme bakarım.

Bana göre kötünün iyisi nokta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 10 Kasım 2018; 16:31:2 >

• MaSSive kullanıcısına yanıt
    E sigara’ya geçiş çok kolay ucuz, herkes zararsız diyor, içerken öksürmüyorsun vs.

Bizim ofiste bile sigara içmeyen kişiler başladı bu sayede. Sana göre illa içecek demesi kolay ama başlama eşiğini düşürmüş ki ABD’de okullarda nasıl arttığı ortaya çıkmış durumda.

Bana kalsa sigara tamamen yasaklanmalı ve içicilerine rehabilitasyon merkezlerinde zorunlu tedavi edilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Evet gençleri sigara ile daha çok tanıştırıyor ve dolayısıyla normal sigaraya geçişi yükseltiyor. Kötü bir şey sonuçta editör doğru demiş neresini anlamadınız acaba ?

Haftalık olarak e sigara kötülemesi yapıyorsunuz. Sigaranın hertürlüsü zararlıdır. Ben sigara içmem zaten. Ama tütün sigarası ile tek bir zararlı haber yapılmadı bu sitede. Ve her hafta e sigara zararlı diye haberler var.

Size bu haberleri yapın diye sigara kartelleri para mı veriyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya Allah aşkına dünyada sigaranın zararlı olmadığına inanan kaldı mı ki onun haberi çıksın.

Fakat bu e-sigara çok masum ve teknolojik gösteriliyor onun maskesi düştü.

Ha bu yaptığımız haberlerden e-sigara içmeyin sigara için diye bir anlam çıkartıyorsanız ne diyeyim bilemiyorum.

• Sağlığa zararlı olabilir ama aroması sizcede güzel kokmuyor mu? 😄

• FDA neden sigarayı yasaklamıyor?
    Çocuklar sigara kullanmıyor mu?
    Yerse sigarayı yasaklasın.

• önce şunu sormak lazım ey FDA sende şeref olsaydı sen önce sigarayı neden yasaklamadın bu yaptıklarıyla resmen sigara çetelerinin iti olduklarını ispatlamış oldular. aromalı sigarada sadece su buharı var o aromlarda nargilelerde oda kokularında şunda bunda zaten yıllarca var ee bu zehirliyse yıllarca bu oda spreyleri niye var hadi onları geçtim SİGARA hala niye var ey şerefini so...m FDA sı (sorguladığım)

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Zararı var mı yok mu ? Millet zarar almayayım diye deli organik yemeklere para harcar zararı ispatlanmış şeyi içer.

Bana zararlı bir şeyi daha az zararlı diye melek gibi göstermeyin. Her yeni başlayanın yada bırakacakken bırakamayaların vebali boynunuza olur.
    Gün, ben ne yazdığımı iyi biliyorum ama sen sanırım dikkatli okumamışsın.
    Ben zararı yok yazmadım. Sigaranın zararı %50 iken, bunun zararı %2.5 dedim.
    Sigara içen birisi, sigarayı bırakıp bundan içerse onun için çok iyi olur.
    Hiç sigara içmemiş olan birisi ise zaten içmediği için hiç zarar görmüyorken
    durup dururken başlayıp da %2.5 zarar görmesin zaten.

Dip Not: 43 yaşındayım. Hayatımda hiç sigara içmedim. 1 kez içime bile çekmedim...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.